PDA

View Full Version : کمک برای ساخت چندتا Sessionدر سایت

pisha70
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 10:22 صبح
سلام.
من برای پروژه دانشگام یه سایت باید طراحی کنم که حتما سیشن داشته باشه.

میشه کد چندتا سیشن را برام بنویسید تا بتونم ازشون استفاده کنم؟ آخه من سر کلاس زیاد نرفتم و نمیدونم چجوری باید این برنامه را نوشت.

مثلا سیشن شمارش کاربران آنلاین یک سایت باید چجوری باشه؟و کجای برنامه نوشته بشه؟

سیشن ورود کاربران چی؟ میخوام نام کاربری و رمز عبور چک بشه و در صورت معتبر بودن وارد کاربر بتونه وارد سایت بشه.

Time out چطور؟ میخوام اگه کاربر 5دقیقه از سیستم استفاده نکرد . به صفحه پیشفرض برگرده و دوباره نام کاربری و کلمه ی عبور را وارد کنه.

کدهای این ها را میخوام و اینکه در کجای برنامه باید این کدها را بنویسم و چجوری باید به بانک اطلاعاتی وصل بشن.

مرسی

tree1371
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 12:11 عصر
نه نمیشه تا از این به بعد بری سر کلاس . :لبخند:

سرچ کن در انجمن هست .

pisha70
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 14:24 عصر
اگه لینک مستقیم تاپیکارو بدید خیلی خوب میشه

pisha70
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 15:11 عصر
تو سایت گشتم چیزی که من میخوام نبود. من یه چیز حاضر و آماده میخوام. آخه فردا باید پروژه تحویل بدم. خواهشا هر کس میتونه کمکم کنه

tree1371
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 17:58 عصر
واسه کاربران آنلاین باید یدونه گلوبال بسازی بعد توی session strat یک متغییری به نام session["online"] تعریف کنی که هر دفعه این فایر میشه 1 دونه به این اضافه کنه

واسه عبور کاربر ابتدا چک کن و اگر درست بود session["id"] رو پر کن بعد به راحتی می تونی در تمام صفحات چک کنی اگر سشن خالی بود کاربر یعنی وارد نشده و بفرستش به صفحه لاگین

واسه تایم هم باید مدت زمان سشن رو در کانفیگ تغغیر بدی سرچ کن به طور معمول روی 20 دقیقه هست فغکر کنم

pisha70
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 22:30 عصر
من که اصلا نفهمیدم چی شد:لبخند: خب سر کلاس نمیرفتم دیگه !

میشه یه خورده واضح تر توضیح بدی؟

rezatd
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 16:50 عصر
سلام
میخواستم بدونم چجوری میشه username یک کاربر رو بدون پرسیدن از کاربر بدست آورد و داخل dbذخیره کرد؟

saeed31641
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 17:08 عصر
یوزر نام باید توسط خود کاربر ساخته بشه .زمانی که لوگین میشه یوزر نامش بگیر تو سشن ذخیره کن