PDA

View Full Version : سوال: آپلود و دانلود فایل ازطریق دیتابیس با کد پی اچ پی

ahmad25
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 18:26 عصر
سلام دوستان اگه ممکنه نحوه آپلود فایل متنی و عکس درون دیتابیس و همین طور دانلود فایل متنی و فیلم و صوت رو از دیتابیس آموزش بدید با تشکر .
درون سایت رو گشتم چنین چیزی پیدا نکردم .

dousti_design
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 20:32 عصر
معمولا فقط اسم فایل رو توی دیتابیس ذخیره میکنند و فایل رو میذارند روی فضای هارد دیسک.
اما اگه قصد ذخیره مستقیم داشته باشید فکر میکنم فقط میتونید بصورت باینری در ,mysql ذخیره کنید.( نوع داده BLOB)
ذخیره تصاویر در mysql (http://forum.codecall.net/topic/40286-tutorial-storing-images-in-mysql-with-php/)

ahmad25
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 22:09 عصر
ضمن تشکر
من ابتدا آدرس فایل رو درون دیتابیس ذخیره می کنم و خود فایل رو درون هارد دیسک . می خواستم بدانم که محل ذخیره فایل آپلود شده ارتباطی با محلی که برنامه پی اچ پی قرار دارد ، داشته .
مثلا من درون پوشه htdocs پروژه ای رو ایجاد کرده ام با نام project و درون این پوشه صفحه پی اچ پی برای ذخیره نوشته ام و درون همان پوشه (project) یه پوشه ای برای ذخیره عکس گذاشته ام
این هم تکه کدش :
$pic=$_FILES['file']['name'];
$type=$_FILES['file']['type'];
$size=$_FILES['file']['size'];
$tmo_name=$_FILES['file']['tmp_name'];
if ($_FILES)
{
if (($_FILES["file"]["size"] < 2000000))

{
$name = $_FILES['file']['name'];
switch($_FILES['file']['type'])
{
case 'image/jpeg': $ext = 'jpg'; break;
case 'image/pjpeg': $ext = 'jpg'; break;
case 'image/gif': $ext = 'gif'; break;
case 'image/png': $ext = 'png'; break;
case 'image/tiff': $ext = 'tif'; break;
default: $ext = ''; break;
}
if ($ext)
{
$location = "upload/$n_num.$ext";
move_uploaded_file($_FILES['file']['tmp_name'], $location);
بعد از اجرای این قسمت عکس مورد نظرم درون پوشه upload قرار می گیرد ولی همین برنامه را برای یک قسمت دیگه با پوشه دیگه نوشتم اصلا اجرا نمیشه و درون دیتابیس پیغام (in-db) یه همچین چیزی رو می ده .
اگه ممکنه مشکلم رو برطرف کنید و همچنین تکه کدی رو که برای قسمت دانلود به زبان php نوشته می شه رو می خوام

MMSHFE
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 11:05 صبح
پیغام و کدتون رو که میگین کار نمیکنه، لطفاً صحیح و کامل بنویسید. اینطوری (in-db یه همچین چیزی) نمیتونیم راهنمایی کنیم.