PDA

View Full Version : بررسی یا چک کردن Request.IsAuthenticated

Wily_Fox
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 11:32 صبح
با سلام و خسته نباشید

عمل چک کردن Request.IsAuthenticated در پروژه MVC رو بهتر تو Controller ها بنویسیم یا در View ها؟

آیا میشه Request.IsAuthenticated رو در AreaRegistration یا در Route بررسی کرد؟

متشکرم

مهدی کرامتی
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 13:49 عصر
عمل چک کردن Request.IsAuthenticated در پروژه MVC رو بهتر تو Controller ها بنویسیم یا در View ها؟
از این دستور معمولا در View ها و برای نمایش موارد خاص به کاربرانی که لاگین هستند استفاده میشه. در کنترلرها کمتر کاربرد داره، چون می توان آنها را با صفت [Authorize] محدود کرد.

آیا میشه Request.IsAuthenticated رو در AreaRegistration یا در Route بررسی کرد؟
خیر. چرا باید در اونجا اینکار رو انجام داد؟

mo.esmp
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 13:55 عصر
اگه احراز هویت در View انجام بشه کدهای داخل Action اجرا و کاربر فقت نمیتونه View رو ببینه که اینکار خوب نیست.
میتونی برای اینکار از فیلتر Authorize استفاده کنی به اینسورت که بر روی Controller یا Actionهایی که میخوایی احراز هویت بشوند از این فیلتر استفاده کنی.

مهدی کرامتی
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 14:14 عصر
فقت، اینسورت!

فکر کنم باید یک قلت یاب املایی هم رو سایط نسب کنیم!

Wily_Fox
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 14:39 عصر
متشکرم جناب آقای کرامتی

بهترین روش کدوم یکی هست؟ یعنی اینکه تو پروژه های تجاری از کدوم روش بیشتر استفاده می کنند؟

من یه پروژه وب سایت نوشتم که میشه گفت یه CMS هستش. میخوام تو بخش Admin که داخل یه Area قرار داره فیلتر Authorize رو قرار بدم.

در حال حاضر در Masterpage قرار دادم.

مهدی کرامتی
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 15:08 عصر
صفت Authorize میبایست بر روی کلاس کنترلر و یا اکشن های اون اعمال بشه.

mo.esmp
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 18:15 عصر
فقت، اینسورت!

فکر کنم باید یک قلت یاب املایی هم رو سایط نسب کنیم!

حالا فرق این 'ت' با 'ط' چیه وقتی که هموشون یه جور خونده میشن ؟ (ز ذ ض ظ) ٤تا حرف با یه تلفز ! سره کاریه

forestasphalt
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 17:47 عصر
حالا فرق این 'ت' با 'ط' چیه وقتی که هموشون یه جور خونده میشن ؟ (ز ذ ض ظ) ٤تا حرف با یه تلفز ! سره کاریه
اسولا(اصولا!) چه کاریه وقتی میشه اشتباه نوشت آدم چرا درست بنویسه!؟:بامزه: