PDA

View Full Version : سوال: تغییر فرمت php به exe با bamcompile

ravand
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 11:48 صبح
سلام.
من خواستم برنامه ای که با gtk نوشتم رو به فرمت exe تبدیل کنم. توی سایت ها زیاد دیدم با برنامه ی bamcompile این کار رو کردن ولی من هر کاری میکنم درست نمیشه.
من تونستم یه فایل exe باهاش درست کنم ولی این فایل کار نمیکنه.
کارهایی که کردم:
اول برنامه ی Bambalam را از ادرس زیر دانلود کنید:
http://www.bambalam.se/bamcompile/
بعد فایل خود را با نام test.php در داخل پوشه ی برنامه ی bamcompile1.21 مثل زیر ذخیره کنید:

F:\bamcompile1.21
بعد کارهای زیر را در برنامه ی command prompt انجام بدید:

C:\Documents and Settings\user>f:

F:\>cd bamcompile1.21

F:\bamcompile1.21>bamcompile test.php

Bambalam PHP EXE Compiler/Embedder 1.21

Mainfile: test.php
Outfile: test.exe

Encoding and embedding test.php

test.exe created successfully!
منبع : http://stackoverflow.com/questions/9460877/create-exe-file-in-php-with-mysql-database
یک فایلم درست کردم با نام test.bcp با محتویات زیر.

mainfile test.bcp
outfile test.exe
compress
windowed
متشکرم.

sh.n.n786
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 01:36 صبح
درود و ...
استفاده از کامپایلر های EXE مشکلات خودش رو داره البته قدرت برنامه bamm یکم کمه اگه شما از Curl و یا ... هر چیزی که تو php.ini باید اضافه بشه استفاده میکنید باید فایل رو ضمیمه کنید و همراه با فایل exe اجرا کنید به این شکل

bcom.exe -w -c -d -e -i file.php newfile.exe

حتی میتونید از یه فایل اجرایی مثل bat. استفاده کنید
bcom.exe : که اسم کامپایلر منه باید اول دستور بنویسید
w : به این معنیه که دیگه صفحه CMD برای اجرا باز نشه که تو نسخه های دیگه از کامپایلر ها Background هم در نظر گرفته شده در کل صفحه اجرا رو نشون نمیده
c : به این معنیه که کد رو فشرده تر کن
d : به این معنیه که کد PHP رو به حالت کد در نمیاره Encoding
e : همون Extension هست که اگه شما نیاز به فایل های مکمل دارید باید با این آپشن include کنید
i : هم ظاهر داستانه که میتونید یه آیکون به این ابزارتون اضافه کنید
البته این روش بیشتر برای CLi نویسی استفاده میشه اما ابزار های مثل ماشین حساب و ... میشه نوشت
نمونه :

bcom.exe -c -e:curl.dll perl.dll -i:my.ico test.php test.exe

در ضمن تمام توابع PHP کار نمیده چون این ابزار از 2006 به بعد به مرور آپدیتش کم تر شده
میتونید از نرم افزار ExeOutput for PHP هم استفاده کنید که خیلی کامل تره حتی html رو هم تبدیل میکنه
موفق باشی

ravand
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 08:53 صبح
من از توضیحات شما چیزی دستگیرم نشد.
مثلاً نگفتید این فایل ها چی ان؟
bcom.exe و bcom.exe وbcom.exe و curl.dll و...
این برنامه ی ExeOutput for PHP فکر میکنم رایگان نیست. من خیلی نرم افزار توی نت در این رابطه گیر آوردم اگه نسخه ای از این نرم افزار رو سراغ دارید لینک دانلودش رو بذارید ممنون میشم.
متشکرم.

sh.n.n786
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 10:36 صبح
درود و ..
من که تو توضیحات گفتم bcom.exe اسم فایل exe که من با هاش تبدیل میکنم یا هر اسمی که روی فایل exe شما هست فرقی نداره ( فایل دانلود شده از سایت bamm )
خوب اون یکی هم توضیح دادم curl.dll همون ماژولیه که شما رو Apache نصب میکنید تا curl فعال بشه . یا هر ماژولی که شما بهش احتیاج دارین
درمورد نرم افزار باید بگم نرمافزار های کمی هست که میشه همه امکاناتو داشته باشه ExeOutput for PHP البته من کرکی براش پیدا نکردم .
شما کدتونو بذارید تا ببنم . اگه ماژول نیاز داشت برتون ارسال کنم
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ravand
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:19 صبح
سایت bamm منظورتون bamm.com هست؟ من بازش کردم چیزی ازش سر در نیوردم انگار اصلا چنین چیزی که شما میگید توش نیست!
من فقط نمیخوام روی یک کد خاص کار بکنم . شاید بعدا بخوام برنامه های بیشتری بنویسم.

sh.n.n786
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 22:41 عصر
:متعجب:
چرا گیج میزنی من نرم افزارو گفتم باید بری توسایت http://www.bambalam.se/bamcompile/ از اینجا نرم افزارو بگیر
یه آموزش تصویری برات میزارم امید وارم کارت راه بیفته
البته هر دستوری رو که بخواهی میتونی وارد کنی فقط اگه نیاز به فایل های مکمل شد باید از دستور -e استفاده کنی فایل ها هم داخلش گذاشتم
http://uplod.ir/tt2gvn9g52ni/bamcompiler.rar.htm

ravand
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 07:33 صبح
خیلی ممنون داداش. ولی من همه ی این کارا رو کردم که فایل های gtk رو اجرا کنم. مثلاً این برنامه که یه برچسب ایجاد میکنه:

<?php
//برای ایجاد پنجره
$window = new GtkWindow();
//برای ایجاد عنوان پنجره
$window->set_title('matn');
//برای ایجاد برچسب
$label = new GtkLabel("hello world!");
//اضافه کردن برچسب به پنجره
$window->add($label);
//نمایش همه روی پنجره
$window->show_all();
Gtk::main();
?>
من این فایل رو اجرا کردم اتفاقی نیوفداد.

sh.n.n786
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 21:51 عصر
میشه کدتونو کامل تر بزارید این کد الان نیاز به class GtkWindow داره کل کدو برام بفرستین مطمئنا میشه راش انداخت
موفق باشید .

ravand
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 08:32 صبح
ببینید این کد مال برنامه نویسی تحت دسکتاپ php هست . یعنی شما باید توی سیستمتون برنامه ی gtk رو نصب داشته باشید تا بتونید این کد رو اجرا بکنید.
آدرس دانلودش اینه:
http://gtk.php.net/download.php
می تونید این نسخه ی رو دانلود بکنید:php-gtk-2.0.1 Windows binary pack - 16-May-2008

engmmrj
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 10:36 صبح
GTK تحت لینوکسه یا ویندوز ؟

ravand
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 11:15 صبح
من توی ویندوز باهاش کار میکنم دیگه لینوکس رو نمیدونم.

sh.n.n786
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 00:54 صبح
درود و ...
بله نسخه لینوکس هم داره هنوز وقت نکردم اولین فرصت امتحان میکنم جواب رو خدمتتون میگم :چشمک:

sh.n.n786
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 12:15 عصر
درود
شما باید تمامی فایل هایی که داخل GTK هست رو داشته باشید به این دلیل که تمامی این فایل ها کتابخانه های این دستورات هستن در غیر این صورت compiler نمی تونه دستورات PHP رو اجرا کنه البته یه کم زیاده و هم از حوصله بنده خارج :چشمک: منتها خطا بسیار زیاده پس ناامید نشید .
درضمن اگه تحت ویندوز قصد دارید برنامه بنویسید bamcompiler یکم ضعیفه ZZEE (http://www.zzee.com/phpexe/) , ExeOutput for PHP ابزار های قوی تری هستند تو این زمینه bam هنوز آپدیت نشده
دوباره یه فیلم دیگه برات میزارم به این روش هم میشه کار کرد دیگه من همه تلاشمو کردم که منظورمو برسونم مابقی با خودت
از این منابع هم میتونی استفاده کنی : Documents (http://www.gtk.org/documentation.php) انگلیسیت هم قوی میشه :لبخند: باز هم سوالی بود در خدمتم
آهان اگه میخوای تو این زمینه فعالیت کنی دنباله منابع فارسی نگرد هیجی نیست من گشتم به هیچی نرسیدم :لبخند:
فیلم - GTK (http://uplod.ir/34dplo6wv63z/gtk.rar.htm)
موفق باشی

ravand
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 14:16 عصر
یه دنیا ممنون فکر نمیکردم کمک کنید چون من تاپیک زیاد زدم ولی بیشترش بی جواب مونده . از لطفتون متشکرم.
یک خط رو من توی اون فایل جا انداختم و همینم باعث شد وقتی شما فایل رو اجرا میکنید و وقتی برنامه رو می بندید برنامه ی command prompt همچنان باز بمونه.
برای حل این مشکل باید از خط زیر استفاده کنید:

$window->connect_simple('destroy', array('Gtk','main_quit'));
به شکل زیر:

<?php
//برای ایجاد پنجره
$window = new GtkWindow();
//برای ایجاد عنوان پنجره
$window->set_title('matn');
//برای ایجاد برچسب
$label = new GtkLabel("hello world!");
//اضافه کردن برچسب به پنجره
$window->add($label);
//نمایش همه روی پنجره
$window->show_all();
$window->connect_simple('destroy', array('Gtk','main_quit'));
Gtk::main();
?>
راستی دارم یک آموزش در مورد gtk آماده میکنم وقتی تموم شد توی این انجمن ارسال میکنم.
متشکرم.

engmmrj
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 18:22 عصر
GTK در زمینه Desktop حرفی برای گفتن داره ؟ یا شبه زبانه ؟
اگه حرفی برای گفتنی داره میتونه با زیان های برنامه نویسی C#.net یا Delphi رقابت کنه ؟VB6 چی:لبخند: ؟

eshpilen
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 19:32 عصر
GTK زبان نیست، یک کتابخانهء GUI widget و گرافیک است.

ravand
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 20:28 عصر
gtk حالا حالا ها خیلی باید روش کار بشه . و به پای زبانی هایی مثل سی شارپ ، دلفی و دات نت و ... نمیرسه.

eshpilen
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 20:54 عصر
با همین GTK و زبان سی محیط دسکتاپ گنوم رو برای لینوکس ساختن؛ به اضافهء تمام برنامه هایی که در این محیط نوشته شده.
برنامه نویس اگر برنامه نویس باشه اونقدرها هم دربند این حرفا نیست و با همون کتابخانه و زبان کلاسیک هم کارهایی میکنه که صدتا برنامه نویس سی شارپ نمیتونن.
ولی خب زبان و کتابخانه یا فریمورک هم اگر سطح بالاتر و راحتتر که چه بهتر.
مشکل اینه زبانهای مثل سی شارپ و دلفی بازمتن و آزاد نیستن و عملا مستقل از پلتفرم هم نیستن (حداقل نه بطور کامل). البته نمیدونم دلفی شاید کراس پلتفرم باشه.

ولی خب بحث برنامه نویسی تجاری و راحت و سریع پول درآوردن که بشه، معادله ها تا حد زیادی تغییر میکنن.
یعنی فکر کن وسط یه پروژهء تجاری حساس که باید سروقت انجام بشه یه امکانات بخوای سر یه چیزی گیر کنی!
مگر اینکه برنامه نویسش دیگه واقعا آخرش باشه و از همه چیز سرش بشه که بتونه مشکلات غیرمترقبه رو هم به موقع حل کن و نترسه از این بابت.
بنده یه زمانی مدتی Qt یاد گرفتم و یه تستهایی زدم. ولی سر یه مسائل فنی و کمبودهاییش به مشکل خوردم و خیلی تلاش کردم و حسابی عرقم دراومد! حتی این همه میگن دنیای بازمتن کامیونیتی بزرگ و کمک زیاد داره و سوالات رو جواب میدن و مشکلات رو حل میکنن، بازم در نهایت تنها موندم و کار سختی رو مجبور بودم یک نفری انجام بدم. ولی دست آخر تقریبا بطور کامل موفق شدم و تاجایی پیش رفتم که حتی راهکار و برنامه های کامپایل امکانات جدید رو برای بقیه ارائه دادم! در ساختار Qt یه بینش و تسلطی پیدا کردم. البته زمان و زحمت و فشار زیادی برد. ضمنا چند وقت بعدش اون کمبودها در کیوت رفع شد!!

بهرحال آدم اگر این سختی ها رو نکشه و با این مسائل مردانه رودررو نشه، مرد نمیشه :چشمک:

ravand
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 21:03 عصر
با همین GTK و زبان سی محیط دسکتاپ گنوم رو برای لینوکس ساختن؛ به اضافهء تمام برنامه هایی که در این محیط نوشته شده.
منظور شما اینه که میشه این کار رو کرد! یا این کار رو کردن؟

eshpilen
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 22:11 عصر
ساخته شده دیگه.

ravand
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 22:16 عصر
راستش این موضوع که با gtk ساخته شده باشه خیلی برام عجیبه! شما برای حرفتون سند هم دارید؟

eshpilen
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 23:05 عصر
یه سرچی چیزی میزدی :لبخند:

مقالات ویکیپدیاش کافی نیست بنظرت؟

http://en.wikipedia.org/wiki/GTK

http://en.wikipedia.org/wiki/GNOME

Ctrl+F رو بزن، بعد توی مقالهء GTK عبارت GNOME رو سرچ کن ببین چه جملاتی راجع بهش نوشته.
و بعکس توی مقالهء GNOME هم عبارت GTK رو سرچ کن.

راستی نکنه فکر کردی میگم کل لینوکس رو با GTK نوشتن؟
نه میگم محیط دسکتاپ GNOME رو.
البته نه اینکه فکر کنی توش فقط از GTK استفاده شده، ولی تاجاییکه میدونم GTK درش یک چیز اساسیه و گسترده استفاده شده (حداقل تا نسخه هایی که چند سال پیش بود - جدیدا روی لینوکس کار و مطالعه نداشتم که بدونم چه تغییراتی کرده در این زمینه).

محیط دسکتاپ KDE هم که بعکس با Qt نوشته شده.

sh.n.n786
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 23:41 عصر
راستی دارم یک آموزش در مورد gtk آماده میکنم وقتی تموم شد توی این انجمن ارسال میکنم.حتما این کارو بکن منتظریما :لبخندساده:

برنامه نویس اگر برنامه نویس باشه اونقدرها هم دربند این حرفا نیستببخشید شما کدوم پروژه رو نوشتین :لبخند: (برنامه نویس باید برنامه نویس باشد برنامه نویسی که برنامه نویس نباشد برنامه نویس نیست !!!! ) اخ خ خ خ یا دم نبود شما فقط امنیت کار میکنید درضمن اگه این حرف شما یکم از شما بعید بود اگه این موضوعات کوچیک مطرح نمی شد شاید الان لینوکس که گفتید نبود دلیل محبوب بودن لینوکس اوپن سورس بودنش نیست از این موضوعات کوچیک برای بهینه کردنش استفاده کرد . طرح یه مسئله خنده دار یا بیمزه الان شد microsoft پس لطفا در کنار اطلاعات مفیدی که میدین کسی رو ناامید نکنید . یا در قید و بند قانونو قائده ای نباشید شما از قانونو اصول خوشت میاد برا من ثابت کن خدا وجود داره :) هووووووم پس قبول کن که شما از دانش بقیه داری استفاده میکنی هیچی از خودت نداری و دقیقا شما پرُ تو خالی هستی ( ناراحت نشی دوستانه میگم ) البته قبل از این که اینا رو بنویسم میتونم بگم 1/5 پست های شما رو خوندم در زمینه امنیت و ... و واقعا مفید بود . شما با اطلاعاتی که داری حد اقل یه ایده ای بده که موجب یه پیشرفتی بشه و ...
امید وارم ناراحت نشی منم مثل برادره کوچیکت :چشمک:
درضمن به جا اینکه جواب منو بدی رو حرفام فکرکن
موفق باشی

eshpilen
جمعه 03 خرداد 1392, 00:19 صبح
ببخشید شما کدوم پروژه رو نوشتین :لبخند: (برنامه نویس باید برنامه نویس باشد برنامه نویسی که برنامه نویس نباشد برنامه نویس نیست !!!! )
در وبلاگم چند مورد برنامهء نسبتا کوچک و کارها و نمونه کدهایی هست. سی++ هست، پایتون هست، PHP هست، شل اسکریپت BASH هست، فلش و Action script هم هست، مطالب آموزشی درمورد فناوری ها و روشهای مختلف، و شاید بعضی موارد دیگه که یادم نیست.
فکر میکنم درحدی باشه که بگم برنامه نویسی بلدم. ولی خب در اون شکل و سطح و تجربهء استاندارد بازار و کار تجاری و تیمی نیست.
برنامهء تجاری بزرگی تاحالا ننوشتم.
البته دو سه تا سایت محدود یا با CMS هم درست کردم.
بزرگترین و پیچیده ترین برنامه ای که نوشتم اون پروژهء سیستم رجیستر و لاگین بوده، که البته فکر میکنم بقدر کافی بزرگ و موفق بوده باشه. بنظر بنده کار کوچکی نیست. حجم کد و پیچیدگیش هم قابل توجه است. تعداد جدولهاش همینطوری از کل جدولهای وردپرس هم بیشتر شده. البته باز گیر ندید بگید اینا که معیار برنامه نویسی نمیشه، میدونم، ولی اون حجم و پیچیدگی بخاطر نیازهای امنیتی و امکانات و انعطاف زیادی بوده که برنامه داره. در اون پروژه مسائل متعدد گسترده و پیچیده و متنوعی وجود داشت، که کسی که واقعا توان برنامه نویسی نداشته باشه از عهدشون برنمیاد. مسائل امنیتی، رمزنگاری، پروتکل HTTP، الگوریتم و منطق و امکانات و درج و حذف و آپدیت و Pagination و رگولار اکسپرشن و خیلی مسائل دیگه که خیلی ها توی همین ها گیر میکنن.
بنده ادعا میکنم که برنامه نویسم :لبخند:
شما خلافش رو ادعا میکنی ثابت کن.

خیلی از موارد سوالاتی که حتی افرادی که بقول شما برنامه نویس هستن توی این تالار مطرح میکنن برای بنده ظرف مدت کوتاهی بصورت ذهنی کاملا حل شده است و اصلا نیازی ندارم کد بنویسم و تستش کنم، چون برام کاملا روشنه.

اخ خ خ خ یا دم نبود شما فقط امنیت کار میکنید
خیر فقط امنیت کار نکردم. کارها و مطالبی هم که تاحالا دادم این رو نشون میدن.

درضمن اگه این حرف شما یکم از شما بعید بود اگه این موضوعات کوچیک مطرح نمی شد شاید الان لینوکس که گفتید نبود دلیل محبوب بودن لینوکس اوپن سورس بودنش نیست از این موضوعات کوچیک برای بهینه کردنش استفاده کرد .
نگفتم که توجهی به این مسائل و جزییات نکنید.
گفتم بدون اینها هم اگر آدمش باشه و با زحمت بیشتر میشه.
خب در شرایط واقعی خیلی وقتا چنین شرایطی هست و بهرحال مجبوریم خودمون رو با محدودیت ها وفق بدیم. فقط به گفتن و خواستن که نیست! گاهی به عللی درحال حاضر و در آیندهء نزدیک چیزی تقریبا غیرممکنه یا بهرحال هزینهء سنگینی داره و صرف نمیکنه.

شما از قانونو اصول خوشت میاد برا من ثابت کن خدا وجود داره :)
بنده ادعا نکردم که خدا حتما وجود داره که حالا وظیفهء اثباتش رو داشته باشم.

شما با اطلاعاتی که داری حد اقل یه ایده ای بده که موجب یه پیشرفتی بشه و ...
ایدهء چی بدم؟
همون مطالبی که تاحالا دادم اگر خوب فهمیده و استفاده بشه خودش کلی پیشرفته :چشمک:
حالا ملت به هر علتی نمیفهمن یا استفاده نمیکنن به من چه مربوط!

درضمن به جا اینکه جواب منو بدی رو حرفام فکرکن
چیز خاصی نداشت که بخوام دو ساعت فکر کنم.
همین که خوندم فهمیدم.

engmmrj
جمعه 03 خرداد 1392, 00:30 صبح
در وبلاگم چند مورد برنامهء نسبتا کوچک و کارها و نمونه کدهایی هست. سی++ هست، پایتون هست، PHP هست، شل اسکریپت BASH هست، فلش و Action script هم هست، مطالب آموزشی درمورد فناوری ها و روشهای مختلف، و شاید بعضی موارد دیگه که یادم نیست.
فکر میکنم درحدی باشه که بگم برنامه نویسی بلدم. ولی خب در اون شکل و سطح و تجربهء استاندارد بازار و کار تجاری و تیمی نیست.
برنامهء تجاری بزرگی تاحالا ننوشتم.
البته دو سه تا سایت محدود یا با CMS هم درست کردم.
بزرگترین و پیچیده ترین برنامه ای که نوشتم اون پروژهء سیستم رجیستر و لاگین بوده، که البته فکر میکنم بقدر کافی بزرگ و موفق بوده باشه. بنظر بنده کار کوچکی نیست. حجم کد و پیچیدگیش هم قابل توجه است. تعداد جدولهاش همینطوری از کل جدولهای وردپرس هم بیشتر شده. البته باز گیر ندید بگید اینا که معیار برنامه نویسی نمیشه، میدونم، ولی اون حجم و پیچیدگی بخاطر نیازهای امنیتی و امکانات و انعطاف زیادی بوده که برنامه داره. در اون پروژه مسائل متعدد گسترده و پیچیده و متنوعی وجود داشت، که کسی که واقعا توان برنامه نویسی نداشته باشه از عهدشون برنمیاد. مسائل امنیتی، رمزنگاری، پروتکل HTTP، الگوریتم و منطق و امکانات و درج و حذف و آپدیت و Pagination و رگولار اکسپرشن و خیلی مسائل دیگه که خیلی ها توی همین ها گیر میکنن.
بنده ادعا میکنم که برنامه نویسم :لبخند:
شما خلافش رو ادعا میکنی ثابت کن.

خیلی از موارد سوالاتی که حتی افرادی که بقول شما برنامه نویس هستن توی این تالار مطرح میکنن برای بنده ظرف مدت کوتاهی بصورت ذهنی کاملا حل شده است و اصلا نیازی ندارم کد بنویسم و تستش کنم، چون برام کاملا روشنه.

خیر فقط امنیت کار نکردم. کارها و مطالبی هم که تاحالا دادم این رو نشون میدن.

نگفتم که توجهی به این مسائل و جزییات نکنید.
گفتم بدون اینها هم اگر آدمش باشه و با زحمت بیشتر میشه.
خب در شرایط واقعی خیلی وقتا چنین شرایطی هست و بهرحال مجبوریم خودمون رو با محدودیت ها وفق بدیم. فقط به گفتن و خواستن که نیست! گاهی به عللی درحال حاضر و در آیندهء نزدیک چیزی تقریبا غیرممکنه یا بهرحال هزینهء سنگینی داره و صرف نمیکنه.

بنده ادعا نکردم که خدا حتما وجود داره که حالا وظیفهء اثباتش رو داشته باشم.

ایدهء چی بدم؟
همون مطالبی که تاحالا دادم اگر خوب فهمیده و استفاده بشه خودش کلی پیشرفته :چشمک:
حالا ملت به هر علتی نمیفهمن یا استفاده نمیکنن به من چه مربوط!

چیز خاصی نداشت که بخوام دو ساعت فکر کنم.
همین که خوندم فهمیدم.
ایشون هدفشون از این حرفا عصبانی کردن شما و کلکل با شماست ، مثل اینکه نمی دونن هیچکس حریف شما نمیشه .

sh.n.n786
جمعه 03 خرداد 1392, 00:48 صبح
ایشون هدفشون از این حرفا عصبانی کردن شما و کلکل با شماست ، مثل اینکه نمی دونن هیچکس حریف شما نمیشه .

دوپهلو حرف میزنی ؟ حرف نامربوطی نزدم نظر شخصیمو گفتم

engmmrj
جمعه 03 خرداد 1392, 01:00 صبح
دوپهلو حرف میزنی ؟ حرف نامربوطی نزدم نظر شخصیمو گفتم
دوپهلو برداشت کردی .
اینجا جای همچین بحثایی نیست لطفا قوانین رو رعایت کنین .

sh.n.n786
جمعه 03 خرداد 1392, 01:05 صبح
آهان فهمیدم ببخشید :خجالت:
خوب بحث خودمون راجب به GTK رو دنبال کنیم
شما متوجه شدین چی شد ؟ ما به کل اون فایل ها نیاز داریم

ravand
جمعه 03 خرداد 1392, 08:50 صبح
ببینید این چیزی که شما میگید اصلا ربطی به gtk در php نداره و باهاش فرق داره. حتی پایتون هم یه gtk داره که بهش میگن PyGTK :
http://fa.wikipedia.org/wiki/PyGTK
شما اگه کدهای gtk در php رو با کدهای اون gtk که در ویکی پدیا نشون دادید رو با هم مقایسه کنید با هم فرق دارن. شاید اونی که gtk در php رو ایجاد کرده از دستورات gtk که شما میگید الگو گرفته . ولی نمیشه گفت که با این gtk در php میشه سیستم عامل نوشت!!!!!!!!!!!!!!!!!

eshpilen
جمعه 03 خرداد 1392, 10:10 صبح
PyGTK به اصطلاح یک Binding (http://en.wikipedia.org/wiki/Language_binding) برای GTK در PHP است.
چون کتابخانهء GTK خودش برای زبان C است، نمیشه مستقیما ازش در PHP استفاده کرد.
Binding چیه؟
Binding یعنی همون واسطی که باهاش میتونید از کتابخانه ای که در زبان دیگری کار میکنه در زبان مورد نظر خودتون هم استفاده کنید.
وقتی شما از PyGTK استفاده میکنید این فقط یک لایهء واسط و مترجم هست و در اصل کتابخانهء اصلی که کار شما رو انجام میده همون GTK است.

ولی نمیشه گفت که با این gtk در php میشه سیستم عامل نوشت!
اولا که نگفتم سیستم عامل، بلکه گفتم محیط دسکتاپ سیستم عامل.
در لینوکس خود سیستم عامل از محیط گرافیکی اون جداست و انواع مختلفی داره. محیط گرافیکی خودش مثل یک برنامهء بزرگ یا درواقع مجموعه ای از برنامه های مختلف است که در بستر سیستم عامل اجرا میشه.

دوما نگفتم با PHP، گفتم با GTK. منظورم مستقیما در زبان C بود.

eshpilen
جمعه 03 خرداد 1392, 10:14 صبح
ببینید این چیزی که شما میگید اصلا ربطی به gtk در php نداره و باهاش فرق داره.فرقش فقط در سینتاکس و ظاهرشه. این بخاطر لایهء واسط است و اینکه در زبان PHP با سینتاکس PHP دارید کار میکنید.
البته این لایهء واسط ممکنه خودش بعضی چیزهایی و امکاناتی هم این وسط اضافه کنه؛ هرچند از چنین موردی تاحالا اطلاع ندارم.
اگر توابع و روش کلی کار در PHP-GTK رو با GTK مقایسه کنید میبینید که شباهت تقریبا کامله. یعنی اغلب همون توابع با همون اسامی در GTK وجود دارن و روش کار کردن و سرهم کردن اجزای GUI در PHP-GTK دقیقا از همون الگو پیروی میکنه که شما در GTK و در زبان سی باید انجام بدید.

حتی پایتون هم یه gtk داره که بهش میگن PyGTK دقیقا اونم یک Binding است برای استفاده از GTK در پایتون.
اینکه GTK بخش دوم اسم اینهاست و بخش اولش اسم زبان مورد استفاده است، به همین دلیله.

تعجب میکنم از شما! چون همون مقالهء ویکیپدیا که بهش لینک دادید خط اولش همین رو به وضوح گفته:

PyGTK به یکسری توابع اطلاق می‌شود که واسطی بین زبان زبان برنامه‌نویسی پایتون (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%88%D9%86_%28%D8%B2%D8% A8%D8%A7%D9%86_%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%8 7%E2%80%8C%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C%29) و کتابخانهٔ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87_% 28%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87%29) واسط‌های گرافیکی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7_%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81% DB%8C%DA%A9%DB%8C_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1) +GTK (http://fa.wikipedia.org/wiki/GTK%2B) هستند

eshpilen
جمعه 03 خرداد 1392, 10:20 صبح
البته باید به این هم توجه داشت که یک Binding ممکنه اونقدری کامل نباشه که تمام امکانات کتابخانهء مورد نظر رو به خوبی پوشش بده.
ضمنا مسئلهء آپدیت به موقع Binding ها همگام با کتابخانهء مورد نظر هم وجود داره.

ravand
جمعه 03 خرداد 1392, 11:32 صبح
تعجب میکنم از شما! چون همون مقالهء ویکیپدیا که بهش لینک دادید خط اولش همین رو به وضوح گفته:
PyGTK به یکسری توابع اطلاق می‌شود که واسطی بین زبان زبان برنامه‌نویسی پایتون و کتابخانهٔ واسط‌های گرافیکی +GTK هستند
مگه من گفتم اینطور نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا دروغ دهن آدم میذاری!!!!!!!!!!!!!!
شما اولش امدی گفتی با gtk میشه برای سیستم عامل گنوم فلان کار رو کرد. بعد امدی . خب که بهتون ثابت کردم با gtk در php نمیشه این کار رو کرد. امدی مسئله رو پیچوندی گفتی من منظورم gtk در php نبود. خب باید زودتر منظورت رو میگفتی که اینقدر در موردش سوال پیش نیاد.
ضمنا من خودم در کتاب آموزش tkinter که نوشتم همین مورد واسط گرافیکی رو هم نوشتم.
یه بار غرورت رو بذار کنار و به جای کل کل کردن با دیگران قبول کن اشتباه کردی.

eshpilen
جمعه 03 خرداد 1392, 12:52 عصر
شما خودت دقیق صحبت نکردی.
گفتی:

gtk حالا حالا ها خیلی باید روش کار بشه . و به پای زبانی هایی مثل سی شارپ ، دلفی و دات نت و ... نمیرسه.
پس درمورد GTK بطور کلی صحبت کردی/اسمی از PHP-GTK نیاوردی.
منم در جواب این حرف شما بطور کلی درمورد خود GTK صحبت کردم.
تازه GTK زبان هم نیست و کتابخانه است؛ اما البته با اغماض میتونیم قابلیت های اونو با قابلیتهایی که در سی شارپ و دلفی هست مقایسه کنیم.

eshpilen
جمعه 03 خرداد 1392, 12:56 عصر
مگه من گفتم اینطور نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چرا دروغ دهن آدم میذاری!!!!!!!!!!!!!!

ببخشید این جملات شما رو باید چطور معنی کرد؟:

شاید اونی که gtk در php رو ایجاد کرده از دستورات gtk که شما میگید الگو گرفتهنخیر GTK رو کسی در PHP ایجاد نکرده، بلکه فقط براش یک Binding درست کردن. یک واسط.
از دستورات GTK الگو گرفته یعنی چی؟ نشون میده که نمیدونستی درواقع داری از همون GTK که در سی و لینوکس هم هست استفاده میکنی.

حتی پایتون هم یه gtk داره که بهش میگن PyGTK
اوه چقدر GTK داریم پس :بامزه:

جالبه بعد زیرش هم میزنی به همین راحتی :چشمک:

eshpilen
جمعه 03 خرداد 1392, 13:04 عصر
واقعا شما دیگه نوبرید.
آدم یه چیزی بهتون یاد میده بعد ناآگاهی خودتون رو انکار میکنید و تازه طرف بدهکار هم میشه!