PDA

View Full Version : مبتدی: بهم ریختن ترتیب ما ههای شمسی در نمودار میله ای و فونت ها

majidrasuli
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 15:16 عصر
با عرض سلام و خسته نباشد خدمت تمامی دوستان و اساتید
مشکل این حقیر این است که برای رسم نمودار چه از طریق pivotchart در کوئری و چه از طریق control chart در حالت دیزاین فرم به مشکل بهم ریختگی ترتیب ماهها و حرف "ی" که نمایش داده نمیشود(با تعویض فونت هم مشکل حل نشد).متاسفانه اکسس ترتیب ماه ها را بر اساس مرتب سازی حروف فارسی بهم میریزد. فایل مورد نظر را پیوست نمودم.لطفاً راهنمایی فرمائید.
با تشکر

104383

wolfstander
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 08:48 صبح
سلام
به عنوان راه حل من میتوانم بگویم که نام ماهها را به این ترتیب بگذارید
01 فروردین
02 اردیبهشت
03 خرداد
.
.
.
11 بهمن
12 اسفند
به این ترتیب، اکسس وقتی که سورت میکند، هر ماه را به ترتیب درستی مرتب میکند

emami.sie
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 09:00 صبح
سلام
نمونه زیر رو ببینید... (من شخصا این نوع نمودار رو بیشتر می پسندم و کار باهاش برای کاربر خیلی راحتتره)
موفق باشید
یا علی

wolfstander
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 09:39 صبح
سلام به دوست خوبم emami.sie
و تشکر از تکنیک استفاده شده
راه حل شمابسیار جالب بود
فقط من مشکلی که با pivot chart دارم، اینه که متاسفانه فقط توی فرم میاد و نمیشه ازش توی report استفاده کرد
و معمولا ً گزارشات باید توی report باشن که هم نشه تغییرشون داد و هم اینکه راحت تر و یک دست تر باشن
حالا آیا شما راه حلی برای این مساله دارید؟
یعنی pivot رو بشه توی ریپورت آورد؟
با تشکر ازشما
هرچند به این بحث زیاد مربوط نیست، ولی میشه راه حل ترکیبی ای براش پیدا کرد

emami.sie
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 13:12 عصر
سلام مجدد
نمونه رو ببینید... (کافیه همون فرم طراحی شده رو به عنوان ساب ریپورت به گزارشتون اضافه کنید)
در مورد تغییر هم باید خدمتتون عرض کنم، من برنامه هام رو بصورت MDE در اختیار کاربرانم قرار میدم، لذا اونها نموداری رو استخراج خواهند کرد که مطابق با نیازشون هستش (البته با استفاده از دیتای موجود در سورس چارت) اما به محض بستن فرم یا گزارش نمودار به شکل قبلی (طراحی شده) باز خواهد گشت...
موفق باشید
یا علی

majidrasuli
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 08:20 صبح
سلام مجدد
نمونه رو ببینید... (کافیه همون فرم طراحی شده رو به عنوان ساب ریپورت به گزارشتون اضافه کنید)
در مورد تغییر هم باید خدمتتون عرض کنم، من برنامه هام رو بصورت MDE در اختیار کاربرانم قرار میدم، لذا اونها نموداری رو استخراج خواهند کرد که مطابق با نیازشون هستش (البته با استفاده از دیتای موجود در سورس چارت) اما به محض بستن فرم یا گزارش نمودار به شکل قبلی (طراحی شده) باز خواهد گشت...
موفق باشید
یا علی
با تشکر از لطف شما