PDA

View Full Version : دیتا گرید با امکانات حذف و ویرایش

hamed_bostan
جمعه 12 اسفند 1384, 11:10 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه چیزی دیدم که خیلی واسه ام جالب بود اما نتونستم پیاده اش کنم .
یه دیتا گرید توی وب که 2 تا ستون داره که یکی ایکن حذف و یکی آیکن ویرایش و چند تا ستون هم واسه اطلاعات. من می خوام وقتب کاربر روی یکی از ایکن های ویرایش یا حذف کلید کرد پیغام جاوا اسکریپتی بده که ایا پاک شود یا ... و اگر تایید شد پاک شه . مس خوام یه چیزی تو مایه های عکسی باشه که گذاشتم اما نمی دونم چطوری تشخیص بدم کد.م ایکن طده شده و مال کدوم سطر بوده و یا اینکه اون دکمه های کلید رو واسه ایکن حذف و ویرایش تو دیتا گرید از چه نوعی باید گرفت؟ button cullomn و یا template cullomn و یا ....
ممنون می شم کمکم کنید

AspNet
جمعه 12 اسفند 1384, 11:25 صبح
سلام
اینو بخونید به درد میخوره

http://aspnet.4guysfromrolla.com/articles/090402-1.2.aspx

Behrouz_Rad
جمعه 12 اسفند 1384, 14:48 عصر
بارلاها! پروردگارا!
عمرم را چنان دراز بگردان تا شاهد آن باشم که قبل از ایجاد تاپیکی در مورد Data Grid، ابتدا تاپیک فعال زیر مشاهده شود:

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=26216

آمین یا رب العالمین.

hamed_bostan
جمعه 12 اسفند 1384, 15:31 عصر
سلام اقای راد .
به خدا این تاپیک رو دیدم تست هم کردم و ... اما من پیز دیگه ای می خوام . من می خوام دکمه حذف جلوی همه رکورد ها یاشه و وقتی هر کدومشون رو می زنم پیغام جاوا اسکریپتی بده که حذف شه یا نه . مب خوام بدونم نوع اون ایکنم رو همون طور که تو فایل ضمیمه ام انداختم از چه نوعی باید قرار بدم و چطوری بفهمم کدوم کلید زذه شده . بله شما تو دیتا گریدتون از findcontrol و dataitemkeys استفاده کردین اما من به یه شکل دیگه اش رو می خوام .
ممنون می شم راهنماییم کنید .
می خوام جلوی تمام رکورد ها دکمه حذف و ویرایش باشه (دکمه . حالا از چه نوعی باید بگیرم نمی دونم . ) اخه من نمی خوام از editcommand و ... استفاده کنم . می خوام وقای اون کلید زده شد یه subform دیگه باز بشه و توی اون رکورد متناظر با اون دکمه طده شده رو edit کنم . امید وارم در خواستم رو واضح بیان کرده باشم که اینقده منو دعوا نکنین .

یاز هم ممنون از توجهتون

hamed_bostan
جمعه 12 اسفند 1384, 18:21 عصر
با سلام . حل شد فقط یه مشکل دارم
داخل دیتا گرید یه item template انداختم که توش یه image button انداختم و بعد توی datagriddatabound این کد رو نوشتم:

private void DataGrid1_ItemDataBound(object sender, System.Web.UI.WebControls.DataGridItemEventArgs e)
dim ImgObj as new imagebutton
imgobj=ctype(e.ite.findcontrol("img",imagebutton)
imgobj.attribute.add("onclick","return confirm('ایا حذف شود')
imgobj=nothing

حل شد .
فقط نمی دونم وقتی این دکمه کلید شد چطور شماره رکورد ایتم رو بدست بیارم که توی datakeys قرار دادم

ممنون می شم

AspNet
جمعه 12 اسفند 1384, 18:28 عصر
فکر کنم منظورتون اینه؟؟

int id = (int)DataGrid1.DataKeys[e.Item.ItemIndex]

hamed_bostan
جمعه 12 اسفند 1384, 19:31 عصر
ایشالله پیر شی جوون . مشکلم حل شد .دقیقا دنبال همین بودم