PDA

View Full Version : تفاوت sql express 2008 با SQL Server 2008 Management Studio Express

negar.rafie
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 17:26 عصر
سلام
من میخوام بانکم روی سیستم مشتری اتچ کنم
حالا نمیدونم کدوم یکی از این دوتا را نصب کنم تا بانکم بهش اتچ بشه :
sql express 2008
یا
SQL Server 2008 Management Studio Express

یه سوال دیگه
ما در sql چهار نسخه یا موتور داریم:
SQL Server Express
SQL Server Standard
SQL Server Developer
SQL Server Enterprise

حالا من نمیدونم روی سیستم خودم چه موتوری نصبه میشه شما با استفاده از اطلاعات زیر بگید چه نسخه ای روی سیستم من نصبه:

عکس پنجره about

104386

این هم اطلاعات داده با اجرای دستور PRINT @@VERSION

Microsoft SQL Server 2008 (SP1) - 10.0.2531.0 (Intel X86)
Mar 29 2009 10:27:29
Copyright (c) 1988-2008 Microsoft Corporation
Express Edition on Windows NT 6.2 <X86> (Build 9200: )

abed-asp
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 20:32 عصر
منم با همچین مشکلی مواجه هستم لطفا یکی جواب بده،ممنون.

negar.rafie
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 18:32 عصر
دوستان لطفا جواب بدید

negar.rafie
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 22:16 عصر
:افسرده::افسرده::افسرده:

abdullah20
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 23:07 عصر
این طور که مشخص است شما در قسمت server name نام کامپیوتر خود را وارد نکرده اید ابتدا نام کامپیوتر خود را وارد کنید یا به جای نام . بگذارید و با همین کوئری PRINT @@VERSION یا کوئری زیر ورژن موتور خود را مشاهده کنید
SELECT SERVERPROPERTY('productversion'), SERVERPROPERTY ('productlevel'), SERVERPROPERTY ('edition')

negar.rafie
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 23:20 عصر
مرسی ورژنش Enterprise هستش
ولی سوال اول من هنوز بی جواب هستش لطفا جواب بدید
من میخوام بانکم روی سیستم مشتری اتچ کنم
حالا نمیدونم کدوم یکی از این دوتا را نصب کنم تا بانکم بهش اتچ بشه :
sql express 2008
یا
SQL Server 2008 Management Studio Express

مهرداد_
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 00:55 صبح
سلام من دقیقا متوجه منظورتون نشدم

شما الان یه برنامه نوشید که توش از یه بانک اطلاعاتی استفاده شده ، حالا شما این بانکتون رو در sql server managment studio ساختید یا در داخل خود ویژوال استدیو به صورت express این کار رو کردید؟؟
اگه داخل خود ویژوال استدیو هستش ، کافیه هنگامی که پکیج نصب برای برنامه میسازید در قسمت پیشنیاز های نرم افزار گزینه sql express رو نیز انتخاب کنید اونوقت اتوماتیک هنگام نصب نرم افزار روی سیستم مشتری ورژن مناسب اون برای مشتری نصب شده و سیستم به درستی کار میکنه
البته این نکته رو هم بگم که باید فایل دیتابیس رو نیز همراه با سایر فایلها add کنید

واما اگه فایل دیتابیس شما به صورت مجزا و در داخل نرم افزار sql server managment studio ساخته شده ، باید روی سیستم مشتری هم این نرم افزار رو نصب کرده و فایل دیتابیس رو به برنامه اتچ کنید ، البته این نکته رو هم بگم که بهتره در connection string مربوط به دیتابیس به جای نام کامپیوتر از عبارت (local) استفاده کنید تا وقتی روی سیستم مشتری نصب کردید بدون مشکل کارکنه

negar.rafie
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 08:37 صبح
ببینید من بانکم را با sql swerver 2008 Enterprise ساختم
حالا وقتی میخوام توی سیستم کاربر بانکم را اتچ کنم(حالا با کدنویسی یا با ستاپ) باید SQL Server 2008 Management Studio Express را نصب کنم یا sql express 2008 یا هر دو را؟

مهرداد_
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 16:04 عصر
سلام

در این حالت شما managment studio رو روی سیستم مشتری نصب میکنید و فایل دیتابیستون رو روش attach میکنید و سیستم بدون مشکل کار میکنه.
البته به ConnectionString شما هم بستگی داره.

مثلا شما در برنامه اتون این کانکشن رو تعریف کردید:

server=(local);database=databaseName;trusted_conne ction=yes

حالا روی سیستم مشتری هم managment studio رو نصب میکنید و به صورت زیر به دیتابیس کانکت شده و فایل رو اتچ میکنید

server type : database engine
server name : (local)
authentication : windows authentication

ولی به این نکات توجه داشته باشید که آیا برنامه شما تحت شبکه هستش؟؟ یعنی لازمه که سیستم مشتری به یک سرور تبدیل بشه و به سایر سیستم ها سرویس دهی کنه؟؟؟

اگه برنامه شما تحت شبکه نیست ، لزومی نیست که شما managment studio رو روی سیستم مشتری نصب کنید ، فقط کافیه که ConnectionString رو در برنامه عوض کرده و روی سیستم مشتری sqlExpress نصب کنید

negar.rafie
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 18:05 عصر
یعنی اگر من دیتابیسم را با sql server Enterprise درست کردم و در سیستم مشتری sqlExpress را نصب کردم میتونم دیتابیسم را مثلا با کدنویسی اتچ کنم؟ و اگر از کانکشن اسرینگ زیر استفاده کنم دیگه مشکلی ندارم؟
server=(local);database=databaseName;trusted_conne ction=yes

و دیگر لازم نیست managment studio را نصب کنم؟