PDA

View Full Version : رفتن به صفحه بعدی با گرفتن Password , UserName

Mahdi_S_T
جمعه 12 اسفند 1384, 11:00 صبح
من میخوام در صفحه اول با گرفتن Password , UserName و درست بودن وارد صفحه دوم بشم در حالت عادی اگه آدرس صفحه دوم توسط کاربر دیده بشه . اون با زدن آدرس صفحه دوم وارد اون میشه و احتیاج به رفتن به صفحه اول نداره . مطالبی در مورد session خوندم ولی موفق نشدم .
اگه دوستان یه مثال به همین اندازه کوچک دارند ممنون میشم به من کمک کنند.

javad_hosseiny
جمعه 12 اسفند 1384, 20:10 عصر
شما می بایستی پس از کنترل اکانت وارده توسط کاربر در صفحه اول یوزر (و اگر خواستید پسورد را بصورت هش شده )در کوکی ذخیره کنید (البته در سیشن نیز می شود ولی با توجه به توصیه دوستان کوکی بهتر است)
سپس در ابتدای صفحات بعدی کنترل بر وجود یا عدم وجود متغیر مربوطه به نام (یا پسورد) ذخیره شده در کوکی کرده و پس از چک کردن آن در دیتابیس خود (با توجه به محدودیتهایی که در پروفایل یوزر در جداول خود تنظیم کرده اید) اجازه دسترسی به آن صفحه را برایش ممکن یا ناممکن می کنید.
نمونه کد برای این توضیح در ابتدای صفحه دوم .

<?
if (!isset($submit)) {$submit='';}
if (!isset($session_user) or empty($session_user))
{ echo '<script>alert("شما مجاز به استفاده از این قسمت نمی باشید باید ابتدا رمز خود را وارد نمایید")
history.back(-1);</script>';
exit;}
include('connect.php');
include('sql.php');
$sql=new sql();
$sql -> query ("select email,access,user_type from user_bank where userid='$session_user'");
$sql -> fetch ($sql -> query);
if ($sql -> fetch['user_type']=='Administrator' ){$Access=true;}else{$Access=false;}
if ($Access){
.........

}else {
echo '<script>alert("شما مجاز به استفاده از این قسمت نمی باشید")
history.back(-1);</script>';
exit;
}
?>

البته در نوع کنترل این کوکی ها و مجوز برای بخش های مختلف بهتر است به مسائل امنیتی بیشتر توجه کنید (مقالات جالبی توسط آقای هوتن القاس پور در بخش امنیت نرم افزار ارائه شده که مطالعه آن در انجام این امر شما را خیلی کمک می کند (و البته مقالات موجود در سایتشان))

spsgorgan
جمعه 19 اسفند 1384, 23:31 عصر
آقا جواد از اونجا من نوفهمم ! میشه فایل این دو سه تا کار رو بزارید .
login / validate / testpage
مثلا همین سه صفحه

یا علی

tabib_m
شنبه 20 اسفند 1384, 21:00 عصر
من میخوام در صفحه اول با گرفتن Password , UserName و درست بودن وارد صفحه دوم بشم در حالت عادی اگه آدرس صفحه دوم توسط کاربر دیده بشه . اون با زدن آدرس صفحه دوم وارد اون میشه و احتیاج به رفتن به صفحه اول نداره .
آدرس صفحه ی دوم برای همه ی افراد همون در میاد! البته مکه این که method فرمتون رو get بذارید
که این کار ، کار درستی نیست ، جون رمز در url ثبت میشه!
من فکر نمیکنم این مسأله به سشن و یا کوکی ربطی داشته باشه!

Mahdi_S_T
یک شنبه 21 اسفند 1384, 13:10 عصر
اگه می شد یه Sample میدادی خیلی عالی میشد !؟

javad_hosseiny
یک شنبه 21 اسفند 1384, 15:17 عصر
بنده که نمونه سورس را در همان پاسخ اولیه ارائه کردم
مابقی بسته به پارامترهای شما جهت تست کاربر, و محدوده عملکرد آن و ... می باشد که با توجه به نوع پروژه اتان متفاوت است

آقا جواد از اونجا من نوفهمم ! میشه فایل این دو سه تا کار رو بزارید .
login / validate / testpage
مثلا همین سه صفحه چرا سه صفحه , فکر کنم منظور شما سه عملیات بود (چرا که معمولا تست کاربر در ابتدای صفحات دوم انجام می شود)

با این اوصاف باز اگر به دنبال یک نمونه هستید
من یک قسمت لوگین و تست پیچ را به صورت نمونه در اینجا قرار می دهم امیدوارم که رفع مشکل بکند.
اما چند نکته را دقت کنید:
فایل connect.php اتصال به دیتابیس شما را تعیین می کند (که باید پارامترهای آن متناسب با نام سرور و اسم کاربری و اسم رمز و دیتابیس اصلی خود تغییر دهید)
فایل login.php یک قسمت از صفحه اصلی شما می تونه باشه که بخش ورود و ذخیره اطلاعات وارد شده توسط کاربر را در داخل کوکی انجام می دهد.
(که در اینجا دقت کنید به عنوان نمونه نام جدولی که را مشخصات کاربران را ذخیره می کند به نام user قرار داده ام و شما می توانید آن را تغییر دهید (و همچنین نام فیلدهای موردنیاز خود در این جدول را) )
فایل testpage.php که یک نمونه سورس کامل و آماده جهت نمایش لیست کاربران بازدیدکننده سایت شما هست که از یک سری اطلاعات ذخیره شده که در جدول بازدیدکنندگان وجود دارد (که این عمل می بایستی در صفحه اول سایت خودتان انجام بگیرد) نمایش می دهد (البته با توجه به محدوده شرط تاریخی که تعیین می کنید)
ولی در کل قسمت اول این صفحه مربوط به سوال شما (تست مجاز بود کاربر جهت مشاهده این صفحه) می باشد

mrm_it_00
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 15:41 عصر
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<title>Untitled Documen
t</title>
</head>
<body>
<form name="a" action="db.php" method="POST" target="_self" dir="rtl" lang="fa">
<p>
<input name="user" type="text" />
Enter User Name </p>
<p>
<input name="pass" type="text1" />
Enter Password </p>
<p>
<input name="pa" type="submit" value="Enter" />
</p>
</form>
</body>
</html>
<?php
?>

mrm_it_00
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 15:48 عصر
<?PHP
$user=$_REQUEST["user"];
$pass=$_REQUEST["pass"];
echo("$user");
echo("$pass");
?>

mrm_it_00
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 16:07 عصر
user و pass از صفحه my.php به متغییر های user$ و pass$ صفحه db.php به صورت مخفی post می شود حالا میتوانی محتوای متغییر های user$ و pass$ را با فیلدهای بانک اطلاعاتی چک کنی اگر نادرست بود برگرده به صفحه my.php

پس شما باید یک جدول بانک اطلاعاتی درست کنی و بعد محتوای متغییر های user$ و pass$
رو بدی در جدول جستجو کنه اگر نبود برگرده به صفحه my.php
حالا اگر کاربر مستقیم آدرس صفحه دوم رو بزنه چون user و pass از صفحه my.php انتقال داده نشده بر می گرده به صفحه my.php

majid.mah
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 18:22 عصر
سلام. میتونید راهنماییم کنید چطور می تونم با ASp.net web application این برنامه رو بنویسم.
از 2تا textbox که یکی مقدار user name و یکی دیگه مقدار password است مقدارشونو بگیره و نمایش بده .
میشه کدهاشونو تو صفحه بزارید.ممنون.