PDA

View Full Version : سوال: مشكل در محاسبات پلنت انرژي

hossein8862
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 14:53 عصر
با سلام.
دوستان من یک کاربر مبتدی هستم و برای پایان نامه ارشدم در حال کد نویسی یک پلنت انرژی در VB هستم . در حین ران کردن برای تست قسمت های کوچک مختلف برنامه به یه مشکل برمی خورم که واقعاً اذیتم می کنه:
وقتی یکبار دکمه Command botton را میزنم جواب های درخواست شده صفرند ولی برای بار دوم که زده میشود آن اعداد تصحیح میشوند؛ مسئله این است که در جایی وقتی تابعی را فرا میخوانیم که در مخرج آن، یکی از مقادیری باشد که در بالا قید شد، برای بار اول که OK میکنم چون مخرج صفر است سریع ERROR میدهد و نمیداند که آن اعداد مقادیر واقعی نیستند و حتماً در بار دوم زدن دکمه تصحیح میشوند. حال راهی هست که با زدن یکباره دکمه، مقادیر صحیح داده شود تا این مشکل حل شود؟
پیشاپیش از همه دوستان تشکر می کنم.

سپهر-111
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 08:34 صبح
با سلام.
دوستان من یک کاربر مبتدی هستم و برای پایان نامه ارشدم در حال کد نویسی یک پلنت انرژی در VB هستم . در حین ران کردن برای تست قسمت های کوچک مختلف برنامه به یه مشکل برمی خورم که واقعاً اذیتم می کنه:
وقتی یکبار دکمه Command botton را میزنم جواب های درخواست شده صفرند ولی برای بار دوم که زده میشود آن اعداد تصحیح میشوند؛ مسئله این است که در جایی وقتی تابعی را فرا میخوانیم که در مخرج آن، یکی از مقادیری باشد که در بالا قید شد، برای بار اول که OK میکنم چون مخرج صفر است سریع ERROR میدهد و نمیداند که آن اعداد مقادیر واقعی نیستند و حتماً در بار دوم زدن دکمه تصحیح میشوند. حال راهی هست که با زدن یکباره دکمه، مقادیر صحیح داده شود تا این مشکل حل شود؟

دقیقا متوجه نشدم !!
ولی مشکل شما در مقدار دهی متغییر ها هستش .
شاید یک متغییر عمومی تعریف کردی ، و اول ازش استفاده میکنی و بعد مقدار دهیش میکنی !!!(برای همین بار دوم که دکمه کامند باتون را میزنی درست کار میکنه)
فقط باید اون خطی که ، اون متغییرعمومی ، مقدار دهی میشه را بیاری بزاری قبل از اونجایی که میخوای ازش استفاده کنی

hossein8862
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 12:36 عصر
دقیقا متوجه نشدم !!
ولی مشکل شما در مقدار دهی متغییر ها هستش .
شاید یک متغییر عمومی تعریف کردی ، و اول ازش استفاده میکنی و بعد مقدار دهیش میکنی !!!(برای همین بار دوم که دکمه کامند باتون را میزنی درست کار میکنه)
فقط باید اون خطی که ، اون متغییرعمومی ، مقدار دهی میشه را بیاری بزاری قبل از اونجایی که میخوای ازش استفاده کنی
دوست عزیز امکانش هست من برنامه ای که حاوی فقط اون ماژول معیوب کوچک محاسبات (در حد 20 خط) و لایبرری که در آن تعریف متغیرهاست، ارسال کنم و شما کمکم کنید؟ چون واقعاً بدجور تو پروسه ی پایان نامم وقفه ایجاد کرده.

SlowCode
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 14:37 عصر
توضیحاتت یکم مبهمه، پروژه رو بزار تا بررسی بشه.

m.4.r.m
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 15:37 عصر
بزار اینجا برات کمک می کنیم

vbhamed
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 04:00 صبح
با سلام.

سلام
دوست عزيز
ضمن خوش آمد گويي به تالار برنامه نويس، لطفا قوانين فعاليت در سايت را حتما ملاحظه بفرماييد
ضمنا عنوان تاپيك ويرايش شد

در مورد مشكلتون هم اون تيكه برنامتون رو بزاريد تا بررسي بشه