PDA

View Full Version : سوال: علم و صنعت یا شهید بهشتی

saviorperi
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 16:34 عصر
سلام دوستان
بین انتخاب دانشگاه علم و صنعت و شهید بهشتی موندم، هر کی یه چیزی میگه، بعضیا میگن ارشد نرم افزار بهشتی قویتره ولی هیچ دلیل منطقی برای این حرف بیان نمیکنن، از اون ور هم علم و صنعت پنجمین دانشگاه کشوره، دانشکده مجزا برای کامپیوتر داره و...
من کلا موندم چیکار کنم، به نظر شما کدام یک از این دانشگاه ها برای گرایش نرم افزار ارشد بهتره ؟ ممنون میشم دلیل نظرتون رو هم بگید.

mammad_asir
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 09:46 صبح
سلام دوست من یک سری به سایت و هیت علمی دانشگاه بزنی میبینی که علم و صنعت بسیار قوی تره
البته این نظر من
من که ندیدم جایی علم و صنت رو بعد بهشتی بزارن
بخشید 4 تای اول کدومن؟؟؟؟

saviorperi
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 12:13 عصر
سلام دوست من یک سری به سایت و هیت علمی دانشگاه بزنی میبینی که علم و صنعت بسیار قوی تره
البته این نظر من
من که ندیدم جایی علم و صنت رو بعد بهشتی بزارن
بخشید 4 تای اول کدومن؟؟؟؟

1. تهران (100 امتیاز)
2. شریف (71)
3. امیرکبیر (61)
4. تربیت مدرس (52)
5. علم و صنعت (51)
6. شیراز (38)

البته میبینید که رتبه چهارم و پنجم 1 امتیاز اختلاف دارن.
خلاصه منم علم و صنعت رو قبل از بهشتی زدم.

همایون افشاری
جمعه 03 خرداد 1392, 20:27 عصر
بر چه اساسی امتیازدهی کردید؟؟
به نظرم توی گرایش نرم افزار این ترتیب واقعی تره:
شریف-امیرکبیر-تهران-بهشتی-علم و صنعت

saviorperi
شنبه 04 خرداد 1392, 15:13 عصر
بر چه اساسی امتیازدهی کردید؟؟
به نظرم توی گرایش نرم افزار این ترتیب واقعی تره:
شریف-امیرکبیر-تهران-بهشتی-علم و صنعت

من امتیاز دهی نکردم، سایت http://ur.isc.gov.ir این امتیاز هارو داده که یک سایت رسمی هستش.

من شمارو نمیشناسم پس جسارت نباشه، ولی اکثر کسانی که میگفتن بهشتی بهتره یا پشت کنکوری بودن یا دانشجو، ولی من با دو تا از اساتید خودم صحبت کردم هر دو گفتن دانشگاه علم و صنعت خیلی بالاتر از بهشتیه و یکی از دوستان هم از دکتر حقیقت پرسیده بود که ایشون بهشتی رو بالاتر از علم و صنعت پیشنهاد کرده بودن ولی با این توضیح که :

"شهید بهشتی فقط اسمش خوبه چون چند تا رشته ی پزشکیو ازین چیزا داره مردم بیشتر میشناسنش
علم و صنعت از نظر علمی و اساتید خیلی قوی هست ولی خب اسم در نکرده"

خلاصه چندین دلیل دیگه هم بود که باعث شد من علم و صنعت رو بالاتر از بهشتی بزنم، ولی هیچ دلیل منطقی برای این حرف دوستان که بهشتی بالاتره پیدا نکردم.

mammad_asir
یک شنبه 05 خرداد 1392, 12:41 عصر
زیاد درگیر حرف این و اون نشید این کاملا مشخصه که مدرس و علم و صنعت کاملا سر تر از بهشتین
اون از هیت علمی دوبرابر و....

همایون افشاری
یک شنبه 05 خرداد 1392, 21:46 عصر
بنده لیسانس رو توی علم و صنعت و فوق رو توی شریف خوندم
یکی از مدرسین ما توی علم و صنعت هیئت علمی شدن توی بهشتی
من نظر و تجربه شخصی خودمو می گم
واقعا هیئت علمی نرم افزار علم و صنعت وضعیت خوبی نداره (لااقل تا زمانی که من بودم اونجا. نمی خوامم اسم استادها رو بیارم)
بر خلاف گرایش سخت افزار و شبکه که اساتید گرانبهایی داره
حالا ان شا الله قبول میشید و خودتون می بینید و صد البته امیدوارم حق با شما باشه
یه چیزم بگم : توی ارشد خیلی مهمه که ببینید موضوعی که می خواهید روش کار کنید چیه و چه هدفی رو دنبال می کنید.
بر اساس این ممکنه یه استاد توی دانشگاه اصطلاحا سطح پایین تر بتونه بهتر شما را کمک کنه

منبع امتیازدهی رو هم دیدم. امتیازدهی براساس وضعیت کل رشته هاست. بحث ما اینجا مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزاره
به عنوان مثال دانشگاهCarnegie Mellon معمولا توی رده بندی کل دانشگاه ها جز ۲۰ تای اول نیست اما توی نرم افزار یکی از ۵ دانشگاه برتره ....

saviorperi
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:47 عصر
بنده لیسانس رو توی علم و صنعت و فوق رو توی شریف خوندم
یکی از مدرسین ما توی علم و صنعت هیئت علمی شدن توی بهشتی
من نظر و تجربه شخصی خودمو می گم
واقعا هیئت علمی نرم افزار علم و صنعت وضعیت خوبی نداره (لااقل تا زمانی که من بودم اونجا. نمی خوامم اسم استادها رو بیارم)
بر خلاف گرایش سخت افزار و شبکه که اساتید گرانبهایی داره
حالا ان شا الله قبول میشید و خودتون می بینید و صد البته امیدوارم حق با شما باشه
یه چیزم بگم : توی ارشد خیلی مهمه که ببینید موضوعی که می خواهید روش کار کنید چیه و چه هدفی رو دنبال می کنید.
بر اساس این ممکنه یه استاد توی دانشگاه اصطلاحا سطح پایین تر بتونه بهتر شما را کمک کنه

منبع امتیازدهی رو هم دیدم. امتیازدهی براساس وضعیت کل رشته هاست. بحث ما اینجا مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزاره
به عنوان مثال دانشگاهCarnegie Mellon معمولا توی رده بندی کل دانشگاه ها جز ۲۰ تای اول نیست اما توی نرم افزار یکی از ۵ دانشگاه برتره ....
خوب دوست عزیز همه جا استاد قوی و ضعیف داریم، تو دانشگاه بهشتی هم به احتمال زیاد همینگونه هستش، ولی خوب من با خودم میگم :

"علم و صنعت 21 تا هیئت علمی داره که 10 تاش تو گروه نرم افزار هستن، ولی بهشتی کلا 13 تا داره که مثلا حدود 7 تا از اینا تو گروه نرم افزار باشن، حالا فرض کنید نصف اساتید نرم افزار علم و صنعت خوب باشن، یعنی میشه 5 تا، و حدود 70 درصد استادای نرم افزار بشتی خوب باشن، میشه 5 تا، خوب با هم برابر شدن، ولی از اون طرف علم و صنعت یک دانشگاه صنعتی هستش و ..."

و دوست من شاید تو این مدتی که شما اونجا نبودید اوضاع بهتر شده، کاش کسی بود که از وضعیت فعلی هر دو دانشگاه با خبر بود، ولی همچین کسی رو پیدا نکردم متاسفانه.
توکل به خدا، امیدوارم که بعدا از انتخابم پشیمون نشم.

فقط دوست عزیز یک سوال، یکی از دوستان میگفت اساتید علم و صنعت کمی تو نمره دادن سخت گیر هستن و مثلا معدل شاگرد اول کلاس تو ارشد حدود 16 میشه، این موضوع صحت داره ؟

mi_oliv17
چهارشنبه 05 تیر 1392, 01:22 صبح
با سلام
من ارشد نرم‌افزار بهشتی درس میخونم به جرأت میتونم بگم اگر دکتر پارسا در علم و صنعت نبودند، نرم‌افزار علم و صنعت مختل بود!
من در مورد دروسی که شهید بهشتی ارائه میکننه در ارشد نرم‌افزار باید بگم که واقعا مهندسی نرم‌افزار ارائه میکنه!
مثلا درسی ارائه میشه در شهید بهشتی با عنوان Ultra Large Scale System که در هیچ دانشگاه ایران ارائه نمیشه و در اون مباحث سرویس‌گرایی بیان میشه که در مهندسی نرم‌افزار یه بحث روز به حساب میاد!
مثلا درس معماری نرم‌افزار که فقط دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شریف ارائه میکنن! گفتنی هم هست که معماری نرم‌افزار در شهید بهشتی توسط دکتر شمس ارائه میشه که به حق خود ایشان سردمدار مهندسی نرم‌افزار، معماری نرم‌افزار، سرویس‌گرایی و معماری سازمانی در ایران هستند!