PDA

View Full Version : چند سوال ساده اما مهم در مورد cms

Kboy-9043
سه شنبه 31 اردیبهشت 1392, 21:12 عصر
سلام دوستان.

من تا حالا وب کار نکردم و هیچ چیزی در مورد وب نمی دونم.
و سوالات زیر رو هم برای رفع ابهامات می پرسم اگر اشتباهی هست در همینجا پوزش می طلبم. و باز هم می گویم هیچ چیزی در مورد وب نمی دونم.
--------------------------
چندتا سوال کلی در مورد سیستم های مدیریت محتوا داشتم.

1. من توی مشخصات cmsها خوندم که نوشته پایگاه داده ای mysql رو استفاده می کنند.
حالا ایا این cms ها رو می توان با پایگاه داده ای دیگه مثل sql server و اوراکل اداره کرد یا نه؟
منظورم این هستش که ایا میشه مثلا از جوملا با پایگاه داده ای sql server و اوراکل استفاده کرد یا نه؟

2. توی زبان برنامه نویسی این پایگاه ها نوشته php پس اگر ما بخواهیم افزونه ای رو خودمون بنویسیم باید به زبان php باشه تا منطبق بشه؟

3. من می خواهم از نرم افزار وب سرور IIS ماکروسافت استفاده کنم کدوم یکی از این cms ها رو می توان استفاده کرد؟

4. اگر من بخواهم از نرم افزار وب سرور IIS ماکروسافت و نرم افزار پایگاه داده SQL SERVER ماکروسافت استفاده کنم کدوم CMS رو برای ایجاد وبسایت باید انتخاب کنم؟ ایا CMSی با پشتیبانی موارد فوق وجود دارد؟
اگر cms در این زمینه نمیشه استفاده کرد ایا میشه هسته cms رو تغییر داد و با اون از نرم افزار وب سرور iis ماکروسافت و پایگاه داده ای sql server استفاده کرد؟
و اگر CMSی برای پشتیبانی از موارد فوق وجود ندارد، بهتره هسته رو تغییر بدهیم یا اینکه با یک زبان برنامه نویسی وب مثل ASP.NET از اول سایت رو طراحی کنیم؟

5. به طور ساده و کلی هم بگویید با این cms ها کدوم نرم افزار وب سروری و زبان توسعه و نوشتن افزونه و پایگاه داده ای می توان استفاده کرد؟

6. این cms ها توان کاری (تحمل فشار ورود مثلا 5000 کاربر) در ان واحد رو دارند؟ پایگاه داده ایشون جوابگو هست؟

7. پایگاه داده این cms ها تا چه حجمی ظرفیت داره؟
بگذارید این طور توضیح بدهم همانطور که خودتون هم مطلعید وقتی حجم داده ای مثلا 2 ترابایت داریم دیگه پایگاه داده ای معمولی نمیتونه جوابگو باشه. مثلا فیس بوک از DBMS های غیررابطه ای استفاده میکنه چون حجم اطلاعاتیش بالای 80 ترابایت هستش و DBMS رابطه ای پاسخگو نیست.
حالا سوالم این هستش که این CMSها که از MYSQL استفاده می کنند این MYSQL چقدر ظرفیت پاسخگویی داره؟

8. از جاوا اسکریپت و غیره میشه در cms استفاده کرد؟

خواهشا توضیحات کاملی بدهید.

ممنونم.