PDA

View Full Version : سوال : نحوه ساخت متن کمرنگ داخل TextBox قبل از انتخاب TextBox

mahdi_armed
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 01:25 صبح
سلام
چطوری میتونم watermark textbox رو روی textbox هام درست کنم

مثلاً دیدید که توی بعضی از TextBox ها هست که یه نوشته ی کمرنگ داره وقتی انتخابش میکنی نوشته هه میره و میتونی تایپ کنی

میخوام ببینم این کار توی ASP.NET چطوری درست میشه

s.hoseinpoor
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 01:31 صبح
فقط رنگشو انتخاب کن بعد

<input name="searchword" id="mod-search-searchword" maxlength="20" class="inputbox" type="text" size="20" value="جستجو..." onblur="if (this.value=='') this.value='جستجو...';" onfocus="if (this.value=='جستجو...') this.value='';" />

mahdi_armed
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 02:03 صبح
فقط رنگشو انتخاب کن بعد

<input name="searchword" id="mod-search-searchword" maxlength="20" class="inputbox" type="text" size="20" value="جستجو..." onblur="if (this.value=='') this.value='جستجو...';" onfocus="if (this.value=='جستجو...') this.value='';" />

ممنونم
ولی من از تکست باکس خود Visual Studio استفاده میکنم
توی ASP میخوام این کار رو بکنم . نمیشه ؟

s.hoseinpoor
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 02:13 صبح
دوست عزیز تفاوتی نداره این کد رو داخل تگ تکست باکس قرار بده و متن اولیه رو جستجو بذاز
onblur="if (this.value=='') this.value='جستجو...';" onfocus="if (this.value=='جستجو...') this.value='';"

zerocool151
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 13:24 عصر
placeholder="search ..."

moslem.hady
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 13:45 عصر
placeholder="search ..."

این درسته ولی بروزر های قدیمی این رو جواب نمیدن

aebrs@yahoo.com
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 14:33 عصر
فکر کنم شما می توانی از جاوا اسکریپت هم استفاده کنید
و همین دستورات را توی کد اسکریپت بدهید
اگر روی تکست باکس از دستور runat server استفاده نکنید با استفاده از id می توانید شی را در اسکریپت صدا بزنید و دستورات onblur و غیره را اعمال کنید
موفق باشید

ali9698
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 16:04 عصر
اگه runat=server نباشه که دیگه کد سمت سرور نمیشه براش نوشت. همونی توی پست شماره 4 نوشته شده درست جواب میده.

mahdi_armed
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 18:27 عصر
فکر کنم شما می توانی از جاوا اسکریپت هم استفاده کنید
و همین دستورات را توی کد اسکریپت بدهید
اگر روی تکست باکس از دستور runat server استفاده نکنید با استفاده از id می توانید شی را در اسکریپت صدا بزنید و دستورات onblur و غیره را اعمال کنید
موفق باشید

تکست باکس های من سمت سرور هستن
یعنی نمیشه Script نوشت ؟

ali9698
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 20:11 عصر
تکست باکس های من سمت سرور هستن
یعنی نمیشه Script نوشت ؟
نه دوست عزیز مشکلی برای اسکریپت نداره. چون وقتی توی مرورگر اجرا میشه به همون تکست باکس های معمولی تبدیل میشه

zerocool151
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 21:35 عصر
این یک کد html هست بعید میدونم قدیمیا ساپورت نکنن

mahdi_armed
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 21:37 عصر
ممنون از همگی

لطف کردید , مشکلم حل شد

moongairl
پنج شنبه 07 بهمن 1395, 00:24 صبح
سلام
چطوری میتونم watermark textbox رو روی textbox هام درست کنم

مثلاً دیدید که توی بعضی از TextBox ها هست که یه نوشته ی کمرنگ داره وقتی انتخابش میکنی نوشته هه میره و میتونی تایپ کنی

میخوام ببینم این کار توی ASP.NET چطوری درست میشه
سلام.
به راحتی و بدون دردسر با این کار

<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server" Placeholder="enter some text here" ></asp:TextBox>