PDA

View Full Version : نظرسنجی برای فروش سورس نرم افزار

biotechsoft
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 12:56 عصر
سلام دوستان میخواستم نظرتون را راجع به فروش سورس و حق انتشار نرم افزارم بدونم
قیمت ؟
در نظر سنجی هم شرکت کنید

با vb.net و اکسس نوشته شده
نرم افزار قرض الحسنه است:
www.biotechsoft.blogfa.com/post/26 (http://www.biotechsoft.blogfa.com/post/26)

alimanam
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 13:14 عصر
با سلام

من نرم افزار شما رو دانلود نکردم که ببینم کارش به چه صورته فقط چندتا پیشنهاد برای بهبود حجم برنامه داشتم :

برای نرم افزارتون بهتره از دیتابیس های کم حجم تر که تمامی نیازهای شما رو هم به طبع میتونه برطرف کنه میتونستین استفاده کنین ( سفارش من به شما Sqlite یا اکسس هستش )
برای گزارش گیری من دقیقاً نمیدونم که شما آیا از کریستال ریپورت استفاده کردین یا گزارش ساز دیگه ایی ! ولی میتونین از Stimulsoft Reports .Net استفاده کنین چون برای گزارش سازیش تنها متکی به چندتا فایل dll خودش داره نه نصب راه انداز کریستال ریپورت

و یک نکته دیگه :

با توجه به این موضوع که اکثر کاربران سیستم عامل سون به بالا رو دارن استفاده میکنن بهتر بود تنها از فایل های اصلی نرم افزارتون ( فایل اجرایی + فایل های احتمالاً کامپونت که در برنامه استفاده شده + فایل دیتابیس و ... ) برای نصب برنامه استفاده بشه , نه اینکه کل دات نت فرم ورک با اون حجم رو بیایین واسه نصب قرار بدین . لطفا توجه کنین که انتخاب نسخه دات نت فرم ورک بسیار مهم هستش یعنی اگه کار برنامه با نسخه 2 راه میوفته دلیلی نداره از نسخه 3.5 یا 4 یا 4.5 استفاده کنین چون خطر نصب نبودن روی سیستم مقصد رو بی مورد قبول میکنین . سیستم عامل سون به صورت پیش فرض دات نت فرم ورک 2 روش نصب هست پس به راحتی میتونین برنامه خودتون رو روی این بستر اجرایی کنین . XP کارای عزیز رو هم میتونین لینک دانلود از سایت عزیز مایکروسافت بهشون بدین . به این ترتیب کلی در حجم فایل نصبی میتونین صرفه جویی کنین .

امیدوارم درکارتون موفق باشید ./

shahryari
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 17:49 عصر
سلام
اگر میخوای توسعه اش بدی و بعدا تبدیل بک برنامه جامع بکنی ، نه
اما اگر خسته شدی ازش و میخوای روی یک پروژه جدید کار کنی ، به قیمت خوب آره
موفق باشید

xminxmin
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 18:02 عصر
یه موقع هست می بینی پول خوبی میدن، خب چرا که نه بفروش
درضمن نرم افزار های در زمره حسابداری، فراوان هستند.
در مورد نرم افزار هایی که ایده نو دارند و کمیاب هستند نباید سورس رو به هر قیمتی فروخت چون از بودنش بیشتر سود حاصل میشه تا فروختنش

biotechsoft
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 08:17 صبح
الان بازار خوبی برای فروش داره ، اما خب پشتیبانی از این برنامه کمی برام سخت شده ، حدود 600 تا کاربر تو کل کشور داره که هر کدوم نیاز به موارد خاص خودشون رو دارن، البته بیس برنامه طوریه که خیلی انعطاف پذیره هم برای کاربر هم برای برنامه نویس
تبلیغ تلویزیونی هم که داره(تو وبگردی معرفی شده)
به نظرتون چه قیمتی بگذارم برای سورس؟
یکی دوتا مشتری براش پیدا شده (از جمله مدیریت سایت پرشین گیگ)
ولی فعلا گفتم منتظر تصمیم گروه باید باشن

xminxmin
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 12:26 عصر
اگر داری بعنوان شغل و درآمد دائم بهش نگاه می کنی باید فکر این رو بکنی که در آینده اینجور برنامه ها منسوخ بشن و مثلا کلا بره رو وب اپلیکیشن و کلا یه تکنولوژیه دیگه. حالا شما موندی و یه سورس!
من بودم می فروختم. درآمد تدریجی با زحمت رو در این مورد خاص ترجیح نمی دم
ترجبح می دم با یه پول و سرمایه هنگفت پروژه جدیدی (لزوما نه مرتبط) رو شروع کنم
تا زمانی که از کاری لذت ببرم ادامه می دم. بعدش برو بعدی! :بامزه:

biotechsoft
شنبه 04 خرداد 1392, 08:10 صبح
برنامه نویسی شغل دوم من محسوب میشه
واسه سرگرمی اینکارو میکنم

barnamenevisforme
شنبه 04 خرداد 1392, 08:57 صبح
سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه نرم افزار شما،میتونه استفاده عمومی داشته باشه،به نظر بنده source اون رو پیش خودتون نگه دارید بهتره.
فقط از نظر پشتیبانی ممکنه یه مقدار براتون مشکل باشه،که اگه این مشکل رو از طریق بالا بردن میزان اموزش و یا تشکیل یک گروه پشتیبانی مرتفع می کردید موفق تر میتونستید عمل کنید.
ولی اگر source رو با قیمت مناسب ازتون می خرن،فروش source هم فکر بدی نمیتونه باشه
راستی setup package اون در حال حاضر چه قیمتی داره؟
من خودم یه نسخه میخوام.

biotechsoft
شنبه 04 خرداد 1392, 09:50 صبح
فعلا فروش به دو صورت هستش:
قفل سخت افزاری 70 تومن
فعال سازی تلفنی 30 تومن
تفاوتش هم فقط توی تعداد سیستمی هست که کاربر استفاده میکنه

نرم افزار قابلیت های منحصربفردی داره الان هم تقریبا اوج فروشش هست (روزانه 3-4 نسخه)
به نظرتون بازار فروشش کم میشه یا هر روز استقبال بیشتر میشه؟؟؟
آموزش داره
منظورم از پشتیبانی ارائه آپدیت هاست...
من هم باید به کسی بفروشم که مشتریان کنونی نرم افزار رو نادیده نگیره!!! چون من تعهد دارم نسبت بهشون
بالاترین قیمت پیشنهادی با شرایط من ، 4000000 تومن بوده

www.biotechsoft.blogfa.com

barnamenevisforme
شنبه 04 خرداد 1392, 10:19 صبح
دوست عزیز به نکته خیلی مهمی اشاره کردید،
کاربران در حال استفاده.
چون تا کنون تقریبا تعداد زیادی در حال استفاده از نرم افزار شما هستند،چه شما source و حق انتشار رو واگذار کنید،و چه اونو پیش خودتون نگه داردی،به هر حال برای راضی نگه داشتن مشتریان قبلی،تا مدتی درگیر رسیدگی به ارتقا و پیشنهاد های اصلاحی نرم افزار خواهید بود.
و از طرفی بعید میدونم فردی که source رو از شما بخره،تعهدی در مقابل مشتریان پیشین داشته باشه،پس شما خواه و ناخواه با source نرم افزار سرو کار خواهید داشت،
فقط یه کار شاید بتونید انجام بدید:
واگذاری source نرم افزار بدون سلب کردن حق انتشار اون از طرف خودتون،که این هم فکر نمیکنم با موازین اخلاقی سازگاری داشته باشه،مگه اینکه برای مشتری های قبلی خودتون به صورت کاملا سفارشی کار کنید.

h_a_m_i_d
شنبه 04 خرداد 1392, 15:04 عصر
سلام دوست عزیز اگه برنامتون برگزیده شده و این مسایل به نظر من خودتون برنامه رو نگاه دارید و اونو نفروشید به نفعتونه این پروژه میتونه کم کم گسترش پیدا کنه من یک بار سورس یک برنامه بزرگم رو فروختم و هنوزم که هنوزه پشیمنونم البته نه اینکه ارزون فروخته باشم ولی اگر داشتم میتونستم بیشتر روش کار کنم
بعدم لازم نیست هر روز یک نسخه جدید از برنامتون بدید بیرون چون اینکار باعث میشه فکر کنن برنامه نویسی هیچ کاری نداره و هر چی که بخوان تو 1-2 روز بدستشن میرسه بالاخره باید مراحلی هم طی بشه
شما سورس رو پیش خودتون نگاه دارید و هر یک ماه یا بیشتر یک نسخه بالاتر که البته با تفکر تمام گزینه هایی بهش اضافه شده رو عرضه کنید اینطوری هم مشتریاتون رو راضی نگاه داشتید و هم درامد کسب میکنید
البته بستگی داره چقدر روش کار کرده باشید این پروژه فکر کنم 2-3 ماهی کار برده باشه اگه من بودم نمیفروختم

biotechsoft
یک شنبه 05 خرداد 1392, 07:05 صبح
آپدیت ها هر یکماه یکبار ارائه میشه

www.biotechsoft.blogfa.com

محمد آشتیانی
یک شنبه 05 خرداد 1392, 13:06 عصر
سلام

به نظرم با توجه به اینکه در حال حاضر فروش داری و البته احتمالا ادامه دار خواهد بود و اینکه میتونی در قبال خدمات پشتیبانیش هم در آینده درآمد داشته باشی و اینکه 4000000 هم خیلی مبلغ قابل توجهی نیست ، بهتره که سورس رو نگه داری.

meisam3322
دوشنبه 06 خرداد 1392, 10:21 صبح
دوست عزیز بهتر بود برنامه رو تحت وب مینوشتی ، دوران برنامه های تحت ویندوز در زمانی که وب داره همه گیر میشه کم کم تموم میشه ، مگر مواقع خواص. خیلی راحت میتونستین ، از راه دور برنامه هایی که در دست مشتریان هست رو کنترل و پشتیبانی می کردین. فقط لازم بود یکبار بر روی یک سرور نصب شود ( هم لوکال و هم از طریق اینترنت) . سورس برنامه خیلی بیشتر از 4 میلیونی که فرمودین ارزش داره البته با داکیومنت. در غیر اینصورت 4 میلیون هم زیاده.

موفق باشید

biotechsoft
دوشنبه 06 خرداد 1392, 18:49 عصر
ما توی گروه سعی کردیم هرچیزی که کاربرامون میخوان به نرم افزار اضافه کنیم
همین امر یکم دردسر ساز شده:افسرده:

http://static.cloob.com//public/user_data/gen_thumb/n-13-05-21/328a8e27e78cc273958635d1057a87c3-425

biotechsoft
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 07:28 صبح
از همه دوستانی که در این پست شرکت کردن و ما رو راهنمایی کردن تشکر میکنم:تشویق::قلب:

bahareh1370
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 09:02 صبح
http://www.getsmile.com/emoticons/smileys-91853/aiw/angel.gif

http://www.getsmile.com/emoticons/smileys-91853/0/maniac.gif

biotechsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 23:59 عصر
دوست عزیز بهتر بود برنامه رو تحت وب مینوشتی ، دوران برنامه های تحت ویندوز در زمانی که وب داره همه گیر میشه کم کم تموم میشه ، مگر مواقع خواص. خیلی راحت میتونستین ، از راه دور برنامه هایی که در دست مشتریان هست رو کنترل و پشتیبانی می کردین. فقط لازم بود یکبار بر روی یک سرور نصب شود ( هم لوکال و هم از طریق اینترنت) . سورس برنامه خیلی بیشتر از 4 میلیونی که فرمودین ارزش داره البته با داکیومنت. در غیر اینصورت 4 میلیون هم زیاده.

موفق باشید

ممنون از نظرتون
ولی در این مورد (برخلاف عقیده خودم که تحت وب بهتره)باید بگم واقعا از اینکه تحت وب ننوشتم خوشحالم