PDA

View Full Version : دسترسی به یک فولدر

ppp1486
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 16:21 عصر
چطور می تونم به یک فولدری که درون پروژه ام ایجاد کردم و فایل های داخل اون دسترسی داشته باشم؟؟؟؟
می دونم از طریق directory امکانش هست ولی directory آدرس کامل را باید وارد کرد ، مثلا C:\Myproject\new folder من نمی خوام اینجوری باشه چون پروژه رو اگه بخوام رو یه سیستم دیگه اجراش کنم دیگه داریو C وجود نداره ، چطوری میشه این مشکل رو برطرف کرد یعنی من می خوام فقط به new folder تو solution explorer دسترسی داشته باشم که همجا اجرا بشه تو هر سیستمی

hamid_hr
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 17:30 عصر
directory.getcurrentdirectory()
این محل دایرکتوری فایل exe رو میده

ppp1486
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 17:36 عصر
متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟؟ یعنی من new folder رو تو پوشه debug ایجاد کنم؟؟؟ من به فایل exe کاری ندارم می خوام به new folder که درون solution explorer ساختم دسترسی داشته باشم

hamid_hr
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 18:46 عصر
ببین اون دستور میاد مسیر فایل exe که اجرا میکنی رو میده به اخرش \new folder\ اضافه میکنی به پوشه new folder دسترسی داری

ppp1486
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 19:35 عصر
خیلی ممنونم از شما

mehrdad1991h
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 20:02 عصر
حالا منم یه سوال دارم چجوری میشه محل فایل که در حا اجراست را به دست اورد
منظورم مکان فلدرش نیست
میگم که مثلا ما یه فایل داریم به نام
test.exe
خوب همینجوری در حالت عادی میایم محل فلدر را به دست میاریم به تهش این اسم را اضافه میکنیم درست میشه
حالا اگر کاربر بیاد اسم test را عوض کنه
از کجا میتونیم بفهمیم فایلی که در حال اجراست اسمش چی بوده که به انتهای ادرس فلدر اضافه کنیم ؟؟؟؟

کسی میتونه کمک کنه ؟
سپاس

مهرداد صفا
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 21:10 عصر
حالا منم یه سوال دارم چجوری میشه محل فایل که در حا اجراست را به دست اورد
منظورم مکان فلدرش نیست
میگم که مثلا ما یه فایل داریم به نام
test.exe
خوب همینجوری در حالت عادی میایم محل فلدر را به دست میاریم به تهش این اسم را اضافه میکنیم درست میشه
حالا اگر کاربر بیاد اسم test را عوض کنه
از کجا میتونیم بفهمیم فایلی که در حال اجراست اسمش چی بوده که به انتهای ادرس فلدر اضافه کنیم ؟؟؟؟

کسی میتونه کمک کنه ؟
سپاس

با سلام.
آدرس کامل فایل اجرایی:

System.Windows.Forms.Application.ExecutablePath