PDA

View Full Version : سوال در مورد عوض کردن عکس بکگراند فورم به صورت راندوم و لود شدن فورم

asd313
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 16:24 عصر
دوستان سلام

ببخشید مزاحم شدم

دوتا سوال داشتم

1.چطور میشه با زدن بوتون یک در فورم شماره یک کاری کرد که فورم دو لود بشه و فورم یک مخفی ! اینو بلدم ولی حالا میخوام مثلا اگه از فرم دو خارج بشم برگردم فورم یک اینو بلد نیستم اگه هر دو قسمت کد نویسی مخصوصی دارن ممنون میشم کمکم کنید

و اما سوال دوم

2.میخوام چندتا عکس به عنوان بکگراند فورم یک توی پروژه بزارم حالا چیکار میتونم بکنم که با هر بار لود شدن این فورم به صورت تصادفی یک عکس انتخاب بشه ممنون میشم جواب بدید

التماس دعا

بای

خداحافظ

khokhan
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 17:15 عصر
دوستان سلام

ببخشید مزاحم شدم

دوتا سوال داشتم

1.چطور میشه با زدن بوتون یک در فورم شماره یک کاری کرد که فورم دو لود بشه و فورم یک مخفی ! اینو بلدم ولی حالا میخوام مثلا اگه از فرم دو خارج بشم برگردم فورم یک اینو بلد نیستم اگه هر دو قسمت کد نویسی مخصوصی دارن ممنون میشم کمکم کنید

و اما سوال دوم

2.میخوام چندتا عکس به عنوان بکگراند فورم یک توی پروژه بزارم حالا چیکار میتونم بکنم که با هر بار لود شدن این فورم به صورت تصادفی یک عکس انتخاب بشه ممنون میشم جواب بدید

التماس دعا

بای

خداحافظ

درمورد اون دو تا فرم خیلی راحت می تونی در فرم یک رویداد closing فرم دو رو نمونه سازی کنی وبعد در همون رویداد در فرم 2 فرم یک رو فراخوانی کنی بدون اینکه فرم 1 رو شودایالوگ کنی

asd313
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 17:58 عصر
درمورد اون دو تا فرم خیلی راحت می تونی در فرم یک رویداد closing فرم دو رو نمونه سازی کنی وبعد در همون رویداد در فرم 2 فرم یک رو فراخوانی کنی بدون اینکه فرم 1 رو شودایالوگ کنی

مشکل من همینه که نتونستم این کارو بکنم متاسفانه !

دوستان اما در مورد سوال دوم چی ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

یا علی

به قول دوستی : در پناه تنها برنامه نویس هستی

mousa1992
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 18:24 عصر
1 -

Form f2 = new Form2();
this.Hide();
f2.ShowDialog();
this.Show();

شی ای از فرم 2 میسازه فرم 1 رو مخفی میکنه فرم 2 رو نشون میده (پردازش برنامه اینجا متوقف میشه و منتظر برگشت از دیالوگ ) و فرم 1 رو نشون میده

2 -
string[] pictures = System.IO.Directory.GetFiles(Application.StartupPa th + "\\Back");

this.BackgroundImage = Image.FromFile(pictures[new Random().Next(0, pictures.Length)]);

لیست تصاویر رو از ادرسی که بهش میدی میگیره ( من اینجا پوشه ای به نام بک تعریف کردم واسه عکسها ) و با استفاده از کلاس random عددی رو انتخاب میکنه به تصادف و تصویر معادش رو نشون میده

موفق