PDA

View Full Version : دات نت بیشتر به چه زبانی نوشته شده ؟

nasimnastaran
جمعه 12 اسفند 1384, 21:23 عصر
با سلام !
خواستم از دوستان چند سئوالی بکنم :
- برای طراحی نرم افزار ( مثلا Office ) ، اصولا پایه و اساس آن دانستن چه اطلاعاتی است و این اطلاعات بیشتر به چه زبانی نوشته میشه ؟
- چه طور میشه در برنامه نویسی به هر زبانی که باشد ( که فکر می کنم پایه و اساس آنها تقریبا یکی است ) موفق بود .
- میگن دانستن زبان اسمبلی در تولید نرم افزار ( windows , .... ) ، بسیار مهم است .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر از دوستان
------------------------------------------------------------------------------------------
Always do you best,what you plant you will harvest later

omid_Ahmadi
شنبه 13 اسفند 1384, 07:26 صبح
من نمی دونم این سوالی که در عنوان پست پرسیدید به محتویات پست چه ربطی داره؟
جواب عنوان پست اینکه که اگه منظورتون Class Library در .NET هست که با C# نوشته شده. البته CLI هم فکر کنم با C# نوشته شده.
اگر می خواهی نرم افزاری مثل Office طراحی کنی که باید اطلاعات خیلی زیادی داشته باشی، اما اطلاعات مورد نیاز برای طراحی یک نرم افزار رو با UML پیاده سازی می کنند.
سوال دومت هم خیلی کلیه. برای موفق بودن در برنامه نویسی به نظر من بیشتر از هم باید به صورت عملی تمرین کرد (البته بعد از مطالعه ی زیاد).
در ضمن دانستن و یا ندانستن زبان اسمبلی کمک زیادی به بهتر طراحی کردن برنامه ها بخصوص برنامه های Enterprise نمی کنه.

Mehdi Asgari
شنبه 13 اسفند 1384, 14:30 عصر
آقای omid_Ahmadi :
اصل کد BCL و CLI با سی پلاس پلاسه که اون کدها رو در کلاسهای سی شارپ ، wrap کردن
برای اطلاعات بیشتر یه سری به کد SSCLI بزنین.
خانم nasimnastaran :
نرم افزار عظیمی مثل Office کلا توسط ویژوال سی پلاس پلاس نوشته شده ، در ضمن منظورتون چیه که چطور میشه همچون نرم افزاری نوشت ؟؟ اولا این طور چیزا رو تیمی می نویسن نه انفرادی.
ثانیا اینطور نبوده که یهو از اول آفیس به این شکل طراحی شده باشه ، بلکه از چندین سال قبل و نسخه های قبلی آفیس ، مرتب به ویژگی های اون اضافه شده و هردفعه سازندگان اون چیزای جدیدتری یاد گرفتن و مرتب این نرم افزار رو توسعه دادن تا به اینجا رسیده.
در زمینۀ طراحی تیمی یه همچین نرم افزاری (از مراحل آنالیز و design تا کدنویسی و test و فلان
به یه کتاب در زمینۀ مهندسی نرم افزار مراجعه کنید)
دونستن اسمبلی ضروری نیست ، اما اگه بلد باشین (حتی اگه باهاش کد ننویسین) درک شما رو از برنامه نویسی بالا می بره)

nasimnastaran
شنبه 13 اسفند 1384, 23:02 عصر
ممنون از جواب سئوالاتتون !
اصل مطلب چیه :
قدر مسلم کار ها روی هم انباشته شده و به صورت امروزی در آمده ( مثلا نرم افزاری مثل office و ... ) . اما اصل مطلب چیز دیگری بود . مثال می زنم .
شما ماشین بنز را نگاه کنید . این وسیله از هر حیث در نو ع خود بی نظیر است . اما این یک تکنولوژی است . یا همین سیستم عامل ( win xp و ...)را نگاه کنید . ممکن است ما در تئوری چیزی های زیادی را بلد باشیم ، اما در عمل نمی توانیم ( یا حداقل تا حالا نتونستیم ...) چنین تولیداتی را داشته باشیم . همانطوریکه ما ماشین را فقط مونتاژ می کنیم (!) ، ما داریم فقط از محصولات مثلا شرکت مایکروسافت و ... ، در جهت تولید برنامه خود استفاده می کنیم و این یک اشکال بزرگ برای ماست . یعنی در واقع ما همیشه مصرف کننده هستیم .
قدر مسلم ، آنچه که مهم است ، اینست که ما در اساس ضعف داریم . و کمتر به مسائل ریشه ای می پردازیم . و مهمتر اینکه از گروه گرائی گریزانیم . کما اینکه در بیشتر کارهای گروهی ما موفق نبوده ایم . البته درست است که ما از نظر امکانات ضعیف هستیم ولی ذکر این مطلب هم ضروری است که ما کمتر از خود شروع می کنیم ....

razavi_university
یک شنبه 14 اسفند 1384, 00:42 صبح
یه واقیعتی همیشه وجود داشته که
آسیایی اکثرا انفرادی کار میکنند ،
ولی غربی ها گروهی ،
آسیایی ها کدهای خوبی می نویسند ،
و غربی ها برنامه های قشنگی،
با تلفیق ایندو می توان به نتایج خوبی دست یافت
کاری که مایکروسافت انجام داد ؛ همون طوری که می دونید اکثر برنامه نویسان اون آسیای اند.
مشکل ما اینه که تنبلیم و به استعداد ها بها نمیدیم........

mehrzad007
یک شنبه 14 اسفند 1384, 12:18 عصر
"شما ماشین بنز را نگاه کنید . این وسیله از هر حیث در نو ع خود بی نظیر است . اما این یک تکنولوژی است . یا همین سیستم عامل ( win xp و ...)را نگاه کنید . ممکن است ما در تئوری چیزی های زیادی را بلد باشیم ، اما در عمل نمی توانیم ( یا حداقل تا حالا نتونستیم ...) "
موفقیت هایی مثل کار مایکروسافت لزوما بهترین بودن نیست . یعنی مایکروسافت به خاطر کیفیت محصولاتش نیست! ( تاریخچه مایکروسافت و همچنین نرم افزار و سیستم عامل رو تو اون روزا بخونین ) خیلی از عوامل موثر هستند تا یه این چنین چیزی اتفاق بیفته عواملی که تاریخ اثبات کرده تکرار پذیر هستند !
دوم اینکه اولین مسئله خواستنه ! چیزی که ما هیچ وقت نخواستیم ! کار ما استفاده کردن بوده (حداقل تو صد سال اخیر) کافیه فقط یه چیزی رو بخوایی طوری که ملکه ذهنت بشه اونوقته که بهش می رسی .... (این اخری رو قبول دارم کلا"""""""")
بعدندش شما هم می تونی آفیس بنویسی ! البته نیاز نیست دفعه اول بشه افیس ایکس پی یا افیس 12 و.... از تجربیات دیگران استفاده کن سعی نکن چرخ رو از اول اختراع کنی و بخواه می بینی که میشه

nasimnastaran
یک شنبه 14 اسفند 1384, 23:44 عصر
ولی غربی ها گروهی ،

متاسفانه ما این چیز ها را داریم باور میکنیم و در مخیله ذهنمان رسوب کرده که ما انفرادی کار هستیم ،.... همه چیز را ما می دونیم و دیگران از ما کمترند و اگر کسی به ما بگه شما این طوری هستید ، زمین و زمان بهم می ریزه .... با این وجود من احساس میکنم دست اندر کاران این سایت که باید واقعا به آنها حداقل خسته نباشید ، بگوئیم و این طور که معلومه به تعداد کابران این سایت افزوده می شه ، باید کار گروهی را در سرلوحه برنامه های شان قرار دهند .
به نظر من صحبت از ناامیدی ، ره به جائی نمی برد ، مهم اینه که خود را دست کم نگیرند
------------------------------------------------------------------------------------------

razavi_university
دوشنبه 15 اسفند 1384, 01:32 صبح
ولی غربی ها گروهی ،
.

این رو کسی نمیگه یه واقیعته
من عقیده ندارم مایکروسافت بهترین شرکته
ولی این شرکت چند کار عالی انجام داد که باعث موفقیتش شد(البته به نظر من)
یکی ابسار زدن به برنامه نویسان هندی و پاکستانی برای کار گروهی
دومی بها دادن به استعداد ها و ایده های نو
مشتری مداری در بالاترین سطح
منم قبول دارم ما هم میتونیم آفیس بنویسیم ولی باید
1- نیازش پیش بیاد
2- در صورتی که رایگان نباشه حق کپی اون حفظ بشه

بابک زواری
دوشنبه 15 اسفند 1384, 09:47 صبح
متاسفانه ما این چیز ها را داریم باور میکنیم و در مخیله ذهنمان رسوب کرده که ما انفرادی کار هستیم ،.... همه چیز را ما می دونیم و دیگران از ما کمترند و اگر کسی به ما بگه شما این طوری هستید ، زمین و زمان بهم می ریزه .... با این وجود من احساس میکنم دست اندر کاران این سایت که باید واقعا به آنها حداقل خسته نباشید ، بگوئیم و این طور که معلومه به تعداد کابران این سایت افزوده می شه ، باید کار گروهی را در سرلوحه برنامه های شان قرار دهند .
به نظر من صحبت از ناامیدی ، ره به جائی نمی برد ، مهم اینه که خود را دست کم نگیرند

دوست عزیز متاسفانه بارها و بارها سعی بر انجام کارهای گروهی شده که همه اشون به علت نیمه کار گذاشتن پروژه توسط اعضا چاره ایی جز شکست نداشتن.
تنها کاری که الان دوباره شروع کردیم پروژه ترجمه کتاب هست ؛ امیدواریم که از این طریق بتونیم روح همکاری و کار گروهی رو بالا ببریم

nasimnastaran
سه شنبه 16 اسفند 1384, 09:02 صبح
توانائی روسا و مسئولین این سایت و بعضی بچه ها این گروه بالاست . جناب آقای زواره ای ، خودتان را دست کم نگیرید . به هر حال برای هر کاربزرگ ، باید کمر همت بست .
(بنده به شخصه هر چند در اصل رشته من کامپیوتر نیست ( my course is Entomology) ، اما برای چنین کارهای در حد توان حاضرم همکاری مالی هم بکنم .)
----------------------------------------------------------------------------------------

mamizadeh
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 22:40 عصر
یه واقیعتی همیشه وجود داشته که
ولی غربی ها گروهی ،
آسیایی ها کدهای خوبی می نویسند ،
و غربی ها برنامه های قشنگی،
با تلفیق ایندو می توان به نتایج خوبی دست یافت
کاری که مایکروسافت انجام داد ؛ همون طوری که می دونید اکثر برنامه نویسان اون آسیای اند.
مشکل ما اینه که تنبلیم و به استعداد ها بها نمیدیم........
Very God
با سلام
تماما موافقم ای والله دمت گرم این حرف رو از کجات در آوردی نمی دونم ولی خیلی با حال بود حال کردم همون چیزی هستش که دقیقا من می گم تا حالا این حد حال نکرده بودم نمی دونم از کجا این حرف بهت اهام شده ولی فکرکنم ما دوتا تلپاتی داریم.
خلاصه بازم دمت گرم دقیقا این طوری هستش که گفتی ما آسیایی ها از جمله ایرانی ها انفرادی کار می کنیم. ولی اروپایی ها بیشتر گروهی کار می کنند ولی دوست گرامی کمی هم جدی باشیم می دونید چرا ویا اصلا سعی کردید بدونید چرا؟؟؟؟؟
ما اسممون رو گذاشتیم مسلمون ولی بویی ازش نبردیم کار می کنیم ولی متاسفانه نه دنبال کیفیت هستیم نه دنبال جلب نظر واقعی مشتری واین جور کار ها هم با تیم های گروهی امکان پذیر هستش .
فرض کنید یه دوستی داریم که به خاطر از دست ندادن مشتری دنبال یه زبان برنامه نویسی هستش که در این سایت باهاش مواجه شدم اسمش را هم نمی گم که غیبت نشه.
مثلا این دوستمون فقط دنبال این هستش که فقط کارش راه بیفته دیگه به این فکر نمی کنه که این کارم به درک نهایتش اینه که می دم بیرون می نویسند واز مال خودم هم بهتر می شه ولی اوزش یه ماه دنبال زبان برنامه نویسی باشم که واقعا قدرت داره از این حرف دوستمون که می خواد فرق اینا رو بدونه خیلی خوشحالم چون این جور کارا روزنه ای است برای فردایی آگاه هستش.
از طرف دیگه دلیل اینکه گروهی کار نمی کنند به دلایل امنیتی شغلی هستش مثلا من الان در یکی از شهر های ایران که به دلیل موارد امنیتی نمی گم. برای اداره ارشاد اسلامیش می خوام برنامه بنویسم که برای اولین بار به این صورت هوشمندانه و سهولت کار و زیبایی کار نشده این حرف را هم از معدم نمی گم تماما با دلیل می گم هزار دلیل دارم مثلا یکیش این که برای ادارات دولتی برنامه های روابط عمومی زیادی نوشتن ولی باز هم کاغذ بازی وجود داره و همچنین در کنار این کاغذ بازی کم کاری کارکنان هم پیش کش با این برنامه زیری و برنامه نویسی که به اداره ارشاد کردم و خیلی هم استقبال کردند نهایت الامر این شد که برنامه را بنویسم ومبلغ 30 میلیون تومان پیشهناد دادم و یه شاهی هم پایین نمی یام چون قبلا با هاشون کار کردم و به اصطلاح کار دستمو دیدن و می دونند که به اون کاری که انجان می دم بیشتر از مشتری و ارباب رجوع اهمیت می دم چون هر چی باشه در برنامه اسم من نوشته می شه خوب خلاصه....
الان دنبال یه ادم درست حسابی می گردم که با هم کار کنیم زیادم نمی خوام دو نفر باشه که سرشون به تنشون بیرزه البته هم از لحاظ سواد و هم از لحاظ اعتقادات و پایبند های دینی اونم به این دلیل که بدون کم کاری حرام هستش و همجنین بدونه که مومن کسی هستش که کارش در نوبه خودش حرف نداشته باشه به خدا کسی را پیدا نکردم به هر کی سر زدم همشون به نفع خودشون صحبت می کنند ودر کنار اون افرادی هستند که سواد دارند و قبول کردند ولی عزیز چیکار کنم که بسته پایم چون که نرم افزار هایی که می نویسند فقط می نویسند دیگه به این کار ندارند که کاربر از Error دادن متنفره و از خیلی چیز های دیگه و همچنین طرح و رنگ آمیزی و روانشناسی این جور کارا باید به گونه ای باشه که تماما علمی باشه تا فردی که با نرم افزار کار می کنه خسته نشه خدا بذاره آخه این برنامه ابزار کارش می شه اگه ابزار درست باشه هر چند بسیار اندک ولی باعث می شه که کار آیی کارمند بالا بره و به همین دلیل هم قصد دارم با یه کارشناس و روانشناس رنگ هم صحبتی داشته باشم.(پولشم به درک هر چی شد شد)
درسته که این مطلب خارج از بحثه ولی جیگرم سوخت و نتونستم تحمل کنم درسته سواد آن چنانی نداریم که جواب سوال دوستان را بدیم ولی چیکار کنم که زبان است و این قلم .
گفتند راه نرو نرفتیم --- گفتند نبین ندیدم ---- گفتند ... و نکردیم ---- آخر الامر گفتند نفهم جواب دادیم خر خودتی آدم باید بفهمد البته با کمی تحریف. خلاصه تو این مایه ها ......
مدیر سایت هم مختاره هستش اگه دوست داشته باشه می تونه تاپیک منو حذف کنه چون هر چی باشه از موضوع خارجه .
مدیر جان اگر حذف کردی عیبی نداره ولی شما رو به خدا در این مورد هم تاپیک هایی بذارید برای ایجاد آینده ای خوش و در خشان و مملکتی آباد به این جور چیز ها نیازمندیم.
مثلا حد اقل حد اقلش این که هفته ای یه بار اصلا ماهی یه بار یه متخصص روانشناس رنگ بیاری ودر مورد رنگ هایی که در برنامه باید در کار ها و اماکن متناسب با برنامه استفاده بشه سوال و جواب مطرح کنند.
مثلا در ویندوز 95 می دونستید که بیلگیدس نزدیک به 50 متخصص رنگ شناسی استخدام کرده بود تا ویندوز رو به این حالت در بیارن حال به ویندوز اکس پی الله اعلم.
در مورد ترفند برنامه نویسی درسته باید کار بشه ولی در این مورد ها هم باید کار بشه که نرم افزار کی می تونه یه نرم افزار واقعا زیبا باشه و واقعا کارا وبدن عیب یا حد اقل عیب و چطوری می تونیم یه گروه برنامه نویسی موفق ایجاد کنیم افرادی که باید انتخاب بشن باید چه پارامتری داشته باشند مثل من که نمیشه سلیقه ای کار کرد.
دیگه حرف نزنم بهتره ......
با عرض پوزش از دوستان

meandyouwith2003
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 22:44 عصر
سلام ، به من ربطی نداره ولی این حرفها که آسیایی ها چکار می کنن و غربی ها چیکار هیچ ربطی به موضوع پست نداشت ، درباره خود پست صحبت کنید

HO457
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 22:48 عصر
تنها کاری که الان دوباره شروع کردیم پروژه ترجمه کتاب هست ؛ امیدواریم که از این طریق بتونیم روح همکاری و کار گروهی رو بالا ببریم

ایشاا.. که میشه آقای زواری، یه گروه بزرگ همیشه از گروه های کوچیک شروع میشه و بعد رشد میکنه.

mamizadeh
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 23:14 عصر
سلام ، به من ربطی نداره ولی این حرفها که آسیایی ها چکار می کنن و غربی ها چیکار هیچ ربطی به موضوع پست نداشت ، درباره خود پست صحبت کنید
با سلام
دوست عزیز این به شما ربط داره که جواب رو بگیرید وتمام
دیگه این به شما ربطی نداره که آینده ایران دست من وتو هستش اگه من وتو نخواییم نمی تونیم ایران رو نامدار و سر افراز کنیم هر کس در نوبه خودش باید بدونه کجاست و برای چی باید چی باشه .
تو برو همین جوابت رو بگیر و بعدش تمام .......
کمی فکر کن
گیرم جواب دادن ولی این جوابا دو سه روز به دردت می خوره و بعدش پوچ ریشه ای به همه چبز نگاه کن درسته به تاپیک ربطی نداره ولی چیکار کنیم این حرف ها رو کجا بزنیم هر کجا می خواهیم حرف بزنیم می گن به موضوع ربطی نداره و بعدش دهنمون رو می بنددند.
دوستان این مملکت را ما جوان ها باید با علممون آباد کنیم نه خارجی ها و اوپایی ها من وتو چیمون از اونا کمه....
علممون یا اینکه عقلمون به سایت بزرگان دات کام یه سری بزن یه سایت پر از افرادی که ایرانی هستند و زنده و در نکته نکته های این دنیا دارن به کارای بزرگی دست می زنند به سواد دانشگاهی هم ربطی نداره به علاقه ربط داره افرادی رو می شناسم که تو شهر خودمون راهنمایی هستند ولی سواد کل این سایت رو می خره و می فروشه مخه مخه .....
خوب این افراد گیرم نابغه باشن ولی من و تو هم اگه علاقه داشه باشیم و اگه بخواهیم با یه هدف بزرگ به والله می تونیم به اون جا های بزرگ برسیم.(گیرم که به موضوع ربطی نداشته باشه)
شما رو به خدا کمی فکر کنید
دیگه بسه

meandyouwith2003
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 23:28 عصر
عزیزم من هم فکر می کنم و هم علاقه به آبادی دارم
ولی عزیز از قدیم میگن هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد . هر چیزی را بجاش می گن
موفق باشی ، یا حق

mamizadeh
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 23:34 عصر
عزیزم من هم فکر می کنم و هم علاقه به آبادی دارم
ولی عزیز از قدیم میگن هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد . هر چیزی را بجاش می گن
موفق باشی ، یا حق
حرف شما متین
هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد خوب صحیح :تشویق: ولی کجا ..... :گریه:

mamizadeh
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 23:43 عصر
به خاطر اینکه به دوستان کم احترامی نشه این ها را هم می گم تا از موضوع خارج نشیم
با عرض پ.زش از تاپیک های قبلی
البته این حرف یکی از دوستان هستش لینکشم با اجازه مدیر سایت ایجا می زارم
بخش اعظمی از Visual Studio .NET در C# نوشته شده ؛ مایکروسافت داره روی این کار می کنه که سیستم عامل های آینده اش تحت .NET باشه ، حتی به فکر آوردن .NET به داخل کرنل هم افتاده (نمونه اش پروژه Singularity ) ، مایکروسافت تمامی کارهای تحت وب (مثل صفحات وب و سرویس های وب ) رو با .NET انجام میده. حتی با Intel قرارداد بسته تا CPU های اینتل ، برنامه های نوشته شده در .NET رو بهینه کرده و سریعتر اجرا کنه. دلیل اینکه برنامه های تحت ویندوز ( client ) کمتر نوشته شدن ، اینه که هنوز همۀ مردم روی سیستم عامل هاشون .net رو نصب نکردن ؛
تو اینترنت مقالاتی دربارۀ ویندوز ویستا بخونید تا متوجه بشید که مایکروسافت چقدر داره رو .net کار میکنه ، در واقع آینده اش رو گذاشته روی دات نت.
، کارهایی هستند که توسط دات نت قابل انجام دادن نیستند (مثل نوشتن بازی های سنگین سه بعدی ) و باید از محیط های پر قدرت تر مثل Visual C++ استفاده بشه
در ضمن قرار نیست حتما خودش برای تمامی کارهاش از دات نت استفاده کنه که ، یه نگاه بندازید به دنیای برنامه نویسی ببینید چقدر از دات نت تاثیر گرفته ، حتی جامعه لینوکس که دشمن درجه یک مایکروسافت هستند بدشون نمی یاد ازش استفاده کنن. (الان بعضی از توزیع های لینوکس ، Mono رو همراه لینوکس عرضه می کنن ، من خودم فقط SUSE رو دیدم ، اما مطمئنم خیلی های دیگه هم این کارو می کنن).
بازم می گم مدیر بخش مختاره چون به یه سایت برنامه نویسی دیگه الحاق می شه می تونه حذف کنه ولی اگه نکرد و شما هم دیدید کمال کمالش را نشون می ده
تا دیگران هم استفاده کنند
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=33607

nasimnastaran
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 23:49 عصر
مطالب قسمت آخرتان برخلاف مطالب قبلی که بیشتر گله و شکایت بود ، جالبتر به نظر می رسید . اما از بحث های پیش آمده هم ، استفاده کردیم .
متاسفانه این نوع شکوه ها بیشتر تا همین حد می مونند و ازاین فراتر نمی روند .
+by the way --->
کار گروهی نوشتن نرم افزار نیست ، بلکه اساسا باید فکری به حال این وضع تئوری گرائی که در تمام رشته های دانشگاهی ، بالاخص برای رشته هائی که ضروتا کارشان عملی است ( مثل همین رشته کامپیوتر ) ، انجام داد . و این هم به دست کسانی که تجربه بسیار بیشتری نسبت به دیگران دارند ، انجام پذیر است . راهی را که دیگران رفتند ، طی دوباره این راه به نظرم بسیار عبث و بیهوده است . تنها نجات بخش های علوم عملی ، فکر نوین است که آن هم با تیم گروهی بدست می آید ، که باید آن را در عمل اجرا کرد . همانطوریکه گفتم اگر کار برنامه نویسان همه اش این باشد که یک برنامه ای دیتابیس بنویسند و ... ( چون می دانیم برنامه نویسان در درجه اول به خاطر بهبود وضع مالی شان به سمت چنین برنامه هائی هدایت می شوند و قریب به اتفاق به دلیل عدم حمایتهای مالی ... ، وضع پولی خوبی ندارند ) ، بخش کامپیوتر به صورت عام و خاص در مملکت ما ، هیشه درجا خواهد زد ( هر در مورد دیگر علوم هم چنین می باشد ) .
به امید وضع بهتر در جامعه و همکاری گروهی .
---------------------------------------------------------------------------------------

مطهر
جمعه 19 اسفند 1384, 20:23 عصر
معلوم نیست در مورد چی داره اینجا بحث میشه. :گیج:
یکی خاطرات تعریف می کنه . یکی هم زیادی ح...ف م.....ه :متفکر:
امیدوارم دوستان در فرستادن پست دقت لازم را مبذول فرمایند.
البته من اعتراض خود را به مدیران سابت اعلام داشته ام.. :عصبانی: :عصبانی++:

nasimnastaran
جمعه 19 اسفند 1384, 21:00 عصر
البته من اعتراض خود را به مدیران سابت اعلام داشته ام.. :عصبانی: :عصبانی++:

امیدوارم دوستان در فرستادن پست دقت لازم را مبذول فرمایند.

اطاعت ، دیگه تکرار نمی شه !

Milad Mohseny
شنبه 20 اسفند 1384, 01:10 صبح
من توی این فکرم که این تاپیک که هیچ چیز برای یاد گرفتن نداره چرا اینقدر رتبه گرفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nasimnastaran
شنبه 20 اسفند 1384, 16:21 عصر
دوست عزیز !
بجای این گونه اعتراض ها ، اگر قدری به فکر پیشرفت هموطن خود باشید ، بهتر است . با رتبه گرفتن هم مرتبه و منزلت کسی بالا نمی ره و به کسی هم حقوق و پاداش بخاطر این موضوع نمی دهند . بگردید توی سایت ها اگر مقاله ای ، چیزی گرفتید ، در دسترس همه قرار دهید و اگر از خودتان هم چیزی دارید که چه بهتر و می تونید به امثال ما ها یاد بدید .

بابک زواری
شنبه 20 اسفند 1384, 17:21 عصر
مطالب بسیار خوبی ارائه شده ؛ اما من دقیقا متوجه منظور نویسنده ها نشدم
شاید هم ایراد از من بوده اما چون بحث منحرف شده بهتره که دیگه ادامه ندیم.