PDA

View Full Version : خبر: انتخابگر تاریخ شمسی در Access (نسخه آلفا)

farshid_mi
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 18:05 عصر
در راستای بومی سازی نرم افزار اکسس، به اطلاع کاربران و اعضای محترم این انجمن می رساند که نسخه آلفای انتخابگر تاریخ شمسی فرساران آماده شده است.

این محصول به صورت آزمایشی قابل دانلود از اینجا (http://www.farsaran.com/Persian_Access_Date_Picker)می باشد.

104529

Abbas Amiri
چهارشنبه 01 خرداد 1392, 21:01 عصر
سلام

لازم به ذکر است محصول فوق تا تاریخ 1392/08/01 قابل استفاده است و چنانچه از آن استفاده کنید پس از آن تاریخ جهت ادامه استفاده بایستی نسخه اصلی خریداری شود .
ضمنا جناب آقای میدانی در نسخه ای که بنده دانلود و در Windows 7 استفاده کردم رنگ فونتهای روزها بصورت Default احتمالا همرنگ زمینه است .

104546

wolfstander
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 07:20 صبح
با تشکر از آقای میدانی عزیز
میخواستم بدونم که انتخابگر تاریخ ایشون، چه تفاوتی با farsi date picker قبلی که تو همین سایت گذاشته شده بود داره؟
یعنی چه امکاناتی رو اضافه تر یا کمتر داره؟
بعلاوه اینکه مشکلاتی که همین الان باهاش رودر رو هستیم رو این ابزار بیشترش خواهد شد
اول از همه نصبی بودن برای سیستم های مختلف
من اکسس رو به این دلیل انتخاب کردم که نیاز به نصب نداره و روی همه کامپیوترها هست
در مجموعه ما، نصب کردن هر گونه نرم افزار باید از طریق واحد آی تی انجام بشه
دوم: در ویندوز XP نصب این محصول ، مستلزم نصب Net Framework 3.5. است
سادگی و راحتی کار از بین رفته
سوم: اگه برنامه رو به کسی بدیم، باز باید بگیم این نرم افزار رو هم نصب کنه

این مساله به شدت ما رو میبره زیر سوال. طرف مقابل میگه ای بابا یه نرم افزار و اینهمه دنگ و فنگ

پیشنهاد:
نصبش به صورت یک فرم باشه که آدم با دادن یک کد، به راحتی فراخونی کنه انتخابگر رو
دنگ و فنگ دیگه ای هم نداشته باشه
حالا میشه یا نمیشه، کاریه که آقا فرشید میدانی باید بررسیش کنه

farshid_mi
شنبه 04 خرداد 1392, 07:13 صبح
از اینکه وقت گذاشتید و تست کردید ، سپاسگذارم و حتما این موضوع پیگیری می گردد.

سلام

لازم به ذکر است محصول فوق تا تاریخ 1392/08/01 قابل استفاده است و چنانچه از آن استفاده کنید پس از آن تاریخ جهت ادامه استفاده بایستی نسخه اصلی خریداری شود .
ضمنا جناب آقای میدانی در نسخه ای که بنده دانلود و در Windows 7 استفاده کردم رنگ فونتهای روزها بصورت Default احتمالا همرنگ زمینه است .

104546

farshid_mi
شنبه 04 خرداد 1392, 07:26 صبح
ممنون که تست کردید و همچنین نظرات خود را با من درمیان گذاشتید.

در خصوص Date Picker اکسس که در پست بالا ارائه گردید، بهتر است بگوییم که فقط ظاهر استانداری داردو در ضمن اینکه یک Control است . (نسخه قبلی Date picker که من مشاهده کردم، یک فرم بود با دکمه های متعدد که البته همین کار را می کرد، اما ظاهرش استاندارد نبود) .
موضوع دیگری که اتفاق خواهد افتاد پشتیبانی فنی و ارتقای آن توسط فرساران خواهد بود و این در صورتی اتفاق می افتد که برای کاربران اکسس جالب باشد و نظرات جدیدی را جلب نماید.

در مورد نصب، بله حق با شماست و ترجیح ما این بود که با چند خط کد فراخوانی شود. اما واقعیت آن است که در هر حال یک ابزار جانبی، جانبی است و باید تنظیماتی انجام شود و البته محدودیت هایی خواهد داشت همچنان که خود شما اشاره فرمودید. در ضمن اینکه ساخت control نیز محدودیت های خاص خودش را دارد و به همین دلیل این محصول در net. نسخه 3.5 تهیه شد. جالب است بدانید که نسخه اولیه آن با net 4. کار می کرد و با صرف زمان و انرژی زیادی با نسخه 3.5 همراه شد که در win 7 به راحتی نصب گردد.

بازهم منتظر نقطه نظرات و پیشنهادات شما خواهیم بود.

با تشکر از آقای میدانی عزیز
میخواستم بدونم که انتخابگر تاریخ ایشون، چه تفاوتی با farsi date picker قبلی که تو همین سایت گذاشته شده بود داره؟
یعنی چه امکاناتی رو اضافه تر یا کمتر داره؟
بعلاوه اینکه مشکلاتی که همین الان باهاش رودر رو هستیم رو این ابزار بیشترش خواهد شد
اول از همه نصبی بودن برای سیستم های مختلف
من اکسس رو به این دلیل انتخاب کردم که نیاز به نصب نداره و روی همه کامپیوترها هست
در مجموعه ما، نصب کردن هر گونه نرم افزار باید از طریق واحد آی تی انجام بشه
دوم: در ویندوز XP نصب این محصول ، مستلزم نصب Net Framework 3.5. است
سادگی و راحتی کار از بین رفته
سوم: اگه برنامه رو به کسی بدیم، باز باید بگیم این نرم افزار رو هم نصب کنه

این مساله به شدت ما رو میبره زیر سوال. طرف مقابل میگه ای بابا یه نرم افزار و اینهمه دنگ و فنگ

پیشنهاد:
نصبش به صورت یک فرم باشه که آدم با دادن یک کد، به راحتی فراخونی کنه انتخابگر رو
دنگ و فنگ دیگه ای هم نداشته باشه
حالا میشه یا نمیشه، کاریه که آقا فرشید میدانی باید بررسیش کنه

mehrtash3000
شنبه 04 خرداد 1392, 13:24 عصر
با سلام و عرض ادب
کامپوننت بروی وبندوز 7 نصب شد و فونت های روز قابل مشاهده می باشند.
لطفا کمی درباره تنظیمات تم ویندوز توضیح دهید ؟
بنده در چند تم مختلف آزمایش کردم نتیجه مثبت بود
104644

farshid_mi
شنبه 04 خرداد 1392, 17:42 عصر
مهندس مهرتاش از همکاران فرساران و برنامه نویس این پروژه هستند که موضوعات پشتیبانی فنی را ایشان پیگیری می نمایند.
از اعضای گرامی خواهشمند است که نظرات و مشکلات خود را در این رابطه حتما مطرح نمایند.

با سلام و عرض ادب
کامپوننت بروی وبندوز 7 نصب شد و فونت های روز قابل مشاهده می باشند.
لطفا کمی درباره تنظیمات تم ویندوز توضیح دهید ؟
بنده در چند تم مختلف آزمایش کردم نتیجه مثبت بود
104644

royasaz_bam
یک شنبه 05 خرداد 1392, 21:25 عصر
با سلام
جای مناسب توهم با ریسک بالا برای معرفی برنامتون انتخاب کردید
زیرا در حال حاظر اکتیوکسهای مبدل تاریخی که در این سایت هستند به غیر از اینکه قابلیتهای بیشتری دارند رایگان نیز میباشند
ولی جای بسی خوشحالیه که اکسس اهمیت و جایگاه مناسبی پیدا کرده که شرکتهای تجاری نیز اقدام به ارائه اینگونه موارد می نمایند

ماندن این تاپیک ملزم پاسخهای تخصصی و برطرف کردن نیازهای نچندان ساده کاربران این سایت میباشد

به طور مثال با چه کدی میتوان محدوده هفته 13 در سال 1393 را بدست آورد به طور کلی (بدست آوردن محدوده هفته خاص در سال خاص)

farshid_mi
دوشنبه 06 خرداد 1392, 06:57 صبح
همانطور که مستحضر هستید، موضوع این پست یک Date Picker است و اکتیو ایکس مبدل تاریخ شمسی نیست!
هدف از معرفی Date Picker در این انجمن، قبل از ارائه آن، محک زدن این ابزار با رویکردهای انتقادی و حرفه ای توسط اعضا می باشد.
توسعه دهندگان حرفه ای اکسس ، ارزش ارائه این گونه ابزارها را می دانند و حمایت های لازم را دریغ نخواهند کرد.

با سلام
جای مناسب توهم با ریسک بالا برای معرفی برنامتون انتخاب کردید
زیرا در حال حاظر اکتیوکسهای مبدل تاریخی که در این سایت هستند به غیر از اینکه قابلیتهای بیشتری دارند رایگان نیز میباشند
ولی جای بسی خوشحالیه که اکسس اهمیت و جایگاه مناسبی پیدا کرده که شرکتهای تجاری نیز اقدام به ارائه اینگونه موارد می نمایند

ماندن این تاپیک ملزم پاسخهای تخصصی و برطرف کردن نیلزهای نچندان ساده کاربران این سایت میباشد

به طور مثال با چه کدی میتوان محدوده هفته 13 در سال 1393 را بدست آورد به طور کلی (بدست آوردن محدوده هفته خاص در سال خاص)

rasoolshareat
پنج شنبه 28 شهریور 1392, 08:18 صبح
باسلام خدمت آقاي ميداني وتشكرازاينهمه زحماتي كه بابت اشائه علو بين جوانان مي كشيد خدمت استاد گرامي عرض كنم كه بيشتر كساني كه ازاينسايت بازديد مي كنند به دنبال كدها و نمونه برنامه هاي اپن سورس ورايگان هستند تاسطح علمي خودشان رابالا ببرند اگر قرارباشد بابت يك كد يا اكتيويكس پول پرداخت كرد كه اسم طرف را نمي شود گزاشت برنامه نويس درسرتا سر اين سايت ماژولهاي زيادي ميتوان پيدا كرد كه براي تبديل تاريخ ميلادي به شمسي كاربرد دارند بنده از بيشتر اينها در پروژهايم استفاده مي كنم فكر نمي كنم كسي پيدابشه و بخواد براي چنين برنامه اي پول پرداخت كنه حتي چند هزارتومان

saeidmohammadi-hesabdar
سه شنبه 09 مهر 1392, 10:28 صبح
دوستان عزیز نرم افزار معرفی شده ولی خودش و دستورات و نحوه استفاده اش گذاسته نشده

farshid_mi
سه شنبه 26 اسفند 1393, 17:01 عصر
129530
با سلام و تبریک سال نود خدمت اعضای انجمن اکسس برنامه نویس

خوشحالم که به اطلاع دوستان برسانم که نسخه 2 انتخابگر تاریخ خورشیدی ( Date Picker تاریخ هجری شمسی در اکسس) به پایان رسیده است.

همانگونه که شاید مستحضر باشید در نسخه 1 این انتخابگر تاریخ شمسی (فارسی) اکسس ، فایل اجرایی باید بر روی ویندوز نصب می شد که این امر می توانست محدودیت هایی را برای توسعه دهندگان بوجود آورد.

در این نسخه که با کمک از یکی از نسخه های انگلیسی و با استفاده از ماژولهای تاریخ شمسی اکسس فرساران تهیه شده است:

1- کلیه فرم ها و کدهای Date Picker تاریخ شمسی در داخل خود دیتابیس اکسس ذخیره می شوند.

2- تمامی کدها و فرم ها باز می باشد و هیچ محدودیتی بر روی آنها قرار داده نشده است. (توجه فایل پیوست دموی این محصول است و به صورت accde است بدیهی است که در نسخه اصلی امکان ویرایش وجودخواهد داشت)

3- سرعت refresh آن بالا و در حد قابل قبول است .

4- برای آن 3 تم حرفه ای با استفاده از تم نرم افزارهای SAP , JQuery تهیه شده است و البته توسعه دهندگان می توانند تم های خودشان را به سادگی بسازند.

5- مستند سازی که شامل فایل های و فیلم های راهنمای نصب و همچنین توضیح قسمت های مهم کدهاست در حال تهیه می باشد.

(این محصول به تا پایان فروردین ماه از طریق فروشگاه وب سایت فرساران قابل تهیه خواهد بود)

6- بهینه سازی هایی در کدها ، محل نمایش انتخابگر و .. انجام شده است.

امیدواریم که این ابزار مورد توجه و استفاده کاربران اکسس و اعضای انجمن قرار گیرد .

فایل پیوست حاوی نسخه دمو این محصول به فرمت Accde می باشد و منتظر بازخوردهای سازنده شما گرامیان می باشیم.

همچنین اعضای فعال و گرامی انجمن در صورت نیاز به دریافت فایل اصلی به صورت رایگان و کد باز می‌توانند با ما از طریق وب سایت فرساران تماس حاصل نمایند.

(توجه فایل پیوست در حالت accde می باشد و در نسخه 64 بیتی قابل اجراست، شما می توانید نسخه های سازگار اکسس 2003 و 2007 (32 بیتی) را در همین پست دانلود نمایید)

abdoreza57
چهارشنبه 27 اسفند 1393, 14:40 عصر
سلام

ضمن تشکر البته من اسکرین شات نسخه سوم این برنامه (http://www.cpsd.ir/forum/showthread.php?tid=79) را دیدم ، برام خیلی جالب بود ؛ تغییر تم و ظاهر برنامه , انعطاف فوق العاده ماژولها ، توابع مفید و کاربردی و ...

من الان یه برنامه دیگه تو دست طراحی دارم با 2003 هم کاراش را کردم و به راحتی از این دی ال ال پشتیبانی میکنه ضمنا اگه نسخه 3 هم بیاد مطمئنا میخرمش

هر چند نسخه 2 کماکان قابل استفاده است ولی منتظرم نسخه سوم رونمایی بشه

اگه ممکنه بفرمایید چه برتریهایی این برنامه نسبت به رقیب خودش داره ؟ چون بعید میدونم کسی عضو برنامه نویس باشه ولی با این محصول اشنا نباشه

خدا نگهدار

farshid_mi
چهارشنبه 27 اسفند 1393, 20:59 عصر
ممنون که بررسی کردید.
من از این برنامه خبری نداشتم. در هر حال همانطورکه اشاره شد و تجربه ما در نسخه 1 انتخابگر تاریخ فرساران (و احتمالا محصولی که شما معرفی کردید) :

1- باید یک چیزی نصب شود .
2- ما از داخل DLL , OCX و ... خبری نداریم!
3- نمی توانیم آنها را سفارشی کنیم.

به نظر من شاید بتوان گفت که مهمترین ویژگی نسخه2 انتخابگر تاریخ شمسی آن است که «بسیار ساده است». کدها ساده و کاملا قابل فهم می باشند، فرم ها باز هستند ، نیاز به نصب چیزی نیست. فقط یک فرم و چند ماژول.

در نسخه 1 انتخابگر فرساران که از DLL هایی استفاده شده بود بدیهی است که امکان استفاده و مشاهده کدها نبود و انتظار نبود که متخصصین بخواهند اعتماد کنند و برنامه خود را به دست DLL هایی بسپارند که از داخل آن بی اطلاع هستند و قاعدتا افراد حرفه ای و متخصص مخصوصا در سازمانهای بزرگ و استراتژیک ریسک استفاده از اینگونه ابزارها را نمی پذیرفتند.
(بدیهی است که ما می توانیم به یک DLL از یک انتشار دهند بزرگ در سطح جهانی همانند مایکروسافت، اوراکل، SAP و ... و یا خوش نام ایرانی مانند شرکت تدبیر اعتماد کنیم. )

اما نکته دومی که مایلم اشاره کنم آن است که ما سعی کرده ایم که داکیومنت های دقیق و کاملی از روش نصب و تغییرات و ... را در اختیار استفاده کنندگان بگذاریم که در هنگام نصب و .. با حداقل مشکل مواجه شوند و شاید این مزیت دوم این انتخابگر تاریخ شمسی در اکسس باشد. (حال حاضر برای نسخه 2 در حال تهیه است)

(جالب است بدانید که واقعا زحمت و هزینه زیادی را در نسخه 1 متحمل شدیم اما متوجه شدیم که یک ابزار اکسسی که باید بر روی ویندوز نصب شود!! برای یک کاربر و یا توسعه دهنده اکسس کارآیی و انعطاف لازم را ندارد)

همچنین به زودی نسخه شماره 1 انتخابگر تاریخ شمسی اکسس به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران اکسس قرار خواهد گرفت.

abdoreza57
پنج شنبه 28 اسفند 1393, 09:17 صبح
ممنون از توضیحاتتون

امکان ارایه در نسخه 2003 وجود داره یا خیر ؟

اگه هست لطف کنید ضمیمه کنید

خدا نگهدار

Access2013
یک شنبه 02 فروردین 1394, 21:25 عصر
دوست من عبدالرضا سلام

حدود 40 نفر اون تقویم را دانلود کردند ولی شاید تعجب کنی بهت بگم اصلا تو آفیس 2010 هم کار نمیکنه !!!
اونوقت تو از این بنده خدا نسخه 2003 میخواهی !
2003 کجا بود مومن خدا همون فایل را سالمش را بذاره کافیه
ظاهرا تو یه نسخه 64 بیتی برنامه را نوشتند ! چی هست خدا میدونه ؟

عجیب تر اینکه هیچ کس ننوشت این چی هست گذاشتی که کار هم نمیکنه ؟
این روش شاید یکی از ترفندهای تبلیغاتی باشه اهمیت نده و همون روش خودت را انجام بده

به نظر من از توابع رایگان ازادی استفاده کنی بهتر از همه است
به امید دیدار

farshid_mi
سه شنبه 11 فروردین 1394, 18:03 عصر
برای سهولت تست کاربران نسخه های اکسس 2003 و همچنین اکسس 2007 ، 32بیتی قرار داده شد.

همچنان که گفته شد این ابزار اکسس به صورت یک فایل Access که شامل چند فرم و همچنین ماژول است عرضه می گردد و این ماژولها و فرم ها وابسته به هیچ نسخه اکسس (2003 و 2007 و 2010 و 2013) نمی باشد و در همه آنها قابل استفاده می باشد.
همچنین از هیچ کدی که وابسته به نسخه 32 بیتی و یا 64 بیتی باشد نیز استفاده نشده است.
کدها و .. کاملا باز می باشد.

عکس پیوست تصویر انتخابگر در اکسس 2003 در Windows XP را نشان می دهد:
129924

عکس پیوست تصویر انتخابگر در اکسس 2007 ، 32bit در windows XP را نشان می دهد:
129928

farshid_mi
سه شنبه 11 فروردین 1394, 19:05 عصر
همچنین از کاربر Access2013 خواهشمند است که اخلاق نقد حرفه ای و علمی را مد نظر قرار دهند و اگر همانند یک منتقد و یا توسعه دهنده ی حرفه ای اقدام به تست در یک virtual با access 64 bit می کردند ، قطعا داوری اینچنین عجولانه را از ایشان مشاهده نمی نمودیم.

دوست من عبدالرضا سلام

حدود 40 نفر اون تقویم را دانلود کردند ولی شاید تعجب کنی بهت بگم اصلا تو آفیس 2010 هم کار نمیکنه !!!
اونوقت تو از این بنده خدا نسخه 2003 میخواهی !
2003 کجا بود مومن خدا همون فایل را سالمش را بذاره کافیه
ظاهرا تو یه نسخه 64 بیتی برنامه را نوشتند ! چی هست خدا میدونه ؟

عجیب تر اینکه هیچ کس ننوشت این چی هست گذاشتی که کار هم نمیکنه ؟
این روش شاید یکی از ترفندهای تبلیغاتی باشه اهمیت نده و همون روش خودت را انجام بده

به نظر من از توابع رایگان ازادی استفاده کنی بهتر از همه است
به امید دیدار

mohammadsaleh
پنج شنبه 13 فروردین 1394, 11:21 صبح
به نظرم استفاده از dll آقای نبیل پیروز مهر که date picker هم دارد و بسیاری از محاسبات مربوط به تاریخ نیز در کدهای ان وجود دارد مفید باشد. این ماژول بی نظیره و بدون هیچ مشکلی من از ان استفاده می کنم.
http://cpsd.ir/pdc.asp

129964