PDA

View Full Version : حرفه ای: اشکال در ارتباط با sql server در iis

farhud
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 15:29 عصر
سلام به عزیزان.

من یک سایت طراحی کرده‌ام که باید روی یک شبکه محلی قرار بگیرد. مشکل اینجاست که پس از گذاشتن سایت روی iis، صفحاتی که با پایگاه داده کار ندارند، نمایش داده می‌شوند ولی صفحاتی که باید به پایگاه داده متصل شوند، مشکل دارند.
یعنی در اصل برای ارتباط با sqlserver مشکل داریم.
sqlserver هم نسخه express 2008 هست.

به نظر شما چه باید کرد؟

aspmaker
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 16:23 عصر
Connection String توی web.config درسته؟

farhud
جمعه 03 خرداد 1392, 11:18 صبح
به نظر من که درسته. من از همین رشته در هاست‌ها استفاده می‌کنم. چیز خاصی باید در رشته اتصال نوشته بشه؟

aspmaker
جمعه 03 خرداد 1392, 12:25 عصر
اگه رشته رو بزارید اینجا بهتر میشه نتیجه گیری کرد.

farhud
شنبه 04 خرداد 1392, 11:39 صبح
Data Source=localhost\sqlexpress; Initial Catalog=Souka; Integrated Security=false; user id=user; password=1392;

zerocool151
شنبه 04 خرداد 1392, 21:35 عصر
آدرس ip اون کامپیوترو بزار تو Datasource
localhost میره تو هر کامپیوتر دنبال DB میگرده

farhud
یک شنبه 05 خرداد 1392, 09:23 صبح
آدرس ip اون کامپیوترو بزار تو Datasource
localhost میره تو هر کامپیوتر دنبال DB میگرده

هر چند به نظرم پاسخ شما اشتباه بود، ولی انجام دادم. نشد.

شما وقتی سایت را روی هاست می‌گذارید از localhost و یا . استفاده می‌کنید. localhost یعنی اینکه در همین کامپیوتری که سایت میزبانی می‌شود.

ahmad156
یک شنبه 05 خرداد 1392, 09:53 صبح
هر چند به نظرم پاسخ شما اشتباه بود، ولی انجام دادم. نشد.

شما وقتی سایت را روی هاست می‌گذارید از localhost و یا . استفاده می‌کنید. localhost یعنی اینکه در همین کامپیوتری که سایت میزبانی می‌شود.
عجب:متفکر::متفکر::متفکر:!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
همون طور که دوستمون گفتن اول ip کامپیوتر(هاست) که DataBase شما روی اون هست رو بذارین.درضمن احتمالا نیاز به نوشتن sqlexpress\ هم نیست(چون احتمالا نسخه sql express نیست).در ضمن فکر میکنم شما user و password مربوط به DataBase کامپیوتر خودتون رو نوشتین.وگرنه مشکل جای دیگه هست

farhud
سه شنبه 07 خرداد 1392, 08:37 صبح
عجب:متفکر::متفکر::متفکر:!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
همون طور که دوستمون گفتن اول ip کامپیوتر(هاست) که DataBase شما روی اون هست رو بذارین.درضمن احتمالا نیاز به نوشتن sqlexpress\ هم نیست(چون احتمالا نسخه sql express نیست).در ضمن فکر میکنم شما user و password مربوط به DataBase کامپیوتر خودتون رو نوشتین.وگرنه مشکل جای دیگه هست

پاسخ دوست قبلی را نوشتم، با IP هم مشکل حل نشد.

البته فهمیدم مشکل چیست. مشکل در لاگین کردن user است. در حال حاضر با پیام خطای Login failed for user 'user1' مواجه می‌شوم. هرچند user1 و گذرواژه آن تعریف شده‌اند.

farhud
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 18:39 عصر
راه حل:
برای رفع این مشکل باید Server authentication را روی SQL Server and Windows Authentication mode تنظیم نمایید. برای این کار دو راه حل وجود دارد:
1- اگر به Sql Server Management Studio دسترسی دارید از این لینک مشکل حل می‌گردد:
http://www.katieandemil.com/microsoft-sql-server-error-18456-login-failed-for-user

2- اگر هم مانند بنده، به SQL Server Management Studio دسترسی ندارید می‌توانید از طریق دستکاری در رجیستری به هدف مورد نظر برسید:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SQL Server\LoginMode= 2