PDA

View Full Version : سوال: چگونگی استفاده از SQLite در Delphi و اینکه از DBX استفاده کنم یا FireDac

new delhpi coder
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 16:29 عصر
سلام
من میخوام یه برنامه ساده مثل دفترچه تلفن ::متعجب: با دلفی بنویسم و میخوام از SQLite به عنوان دیتابیسم استفاده کنم (این کار و برای تمرین ویادگیری میکنم)
چندتای سوال دارم چطوری SQLite رو به برنامه معرفی کنم (نصبش) و اینکه از DBX استفاده کنم یا FireDac ؟
(اگه آقای عشایری بخوا پاسخ بده برای 1000امین بار میگه FireDac کمبود های ذاتی SQLite رو درست کرده:لبخند: )
ممنون میشم کمک کنید.

BORHAN TEC
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 17:12 عصر
چندتای سوال دارم چطوری SQLite رو به برنامه معرفی کنم (نصبش)
SQlite نیازی به نصب نداره و فقط یک فایل dll است!

و اینکه از DBX استفاده کنم یا FireDac ؟
FireDAC و یا UniDAC. اگه از یکی از این دو استفاده کنی دیگه به اون فایل dll هم نیازی نیست!

(اگه آقای عشایری بخوا پاسخ بده برای 1000امین بار میگه FireDac کمبود های ذاتی SQLite رو درست کرده )
:لبخندساده:
فقط کافیه که یک نرم افزار مدیریت بانک اطلاعاتی مربوط به Sqlite رو نصب کنی و فایل پایگاه داده شامل جداول و غیره رو در اون بسازی و در دلفی از فایل ایجاد شده استفاده کنی. همین!
موفق باشید...

new delhpi coder
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 17:39 عصر
SQlite نیازی به نصب نداره و فقط یک فایل dll است!
میدونم که Dll اه نمیدونم چطوری به DBX معرفیش کنم (با فرض اینکه انتخابم DBX باشه!)

FireDAC و یا UniDAC. اگه از یکی از این دو استفاده کنی دیگه به اون فایل dll هم نیازی نیست!
Ok برادر من FireDac رو دانلود و نصب کردم.

فقط کافیه که یک نرم افزار مدیریت بانک اطلاعاتی مربوط به Sqlite رو نصب کنی و فایل پایگاه داده شامل جداول و غیره رو در اون بسازی و در دلفی از فایل ایجاد شده استفاده کنی

میشه یه برنامه خوب معرفی کنید. من SQLite Database Browser (http://sourceforge.net/projects/sqlitebrowser/?source=dlp) رو گرفتم ولی چنگی به دل نمیزنه !

new delhpi coder
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 17:44 عصر
فکر کنم مشکل حل شد ! احتمالا بعد از نصب FireDacاینطوری شد ؛از طریق Data Explorer موجود در IDE راحت با بانکم ارتباط برقرار کردم و به اون Dll هم نیازی نبود .

یه سوال دیگه پشتیبانی Sqlite از یونیکد به چه شکله ؟؟؟

توی چند تاپیک قبل دیدم بهروز عباسی با Blob ها در FB به مشکل برخورده بود ایا در Sqlite هم چنین مشکلاتی هست ؟؟

BORHAN TEC
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 18:53 عصر
یه سوال دیگه پشتیبانی Sqlite از یونیکد به چه شکله ؟؟؟
اگه از FireDAC و UniDac استفاده بشه خوبه ولی در dbExpress نه!

توی چند تاپیک قبل دیدم بهروز عباسی با Blob ها در FB به مشکل برخورده بود ایا در Sqlite هم چنین مشکلاتی هست ؟؟
اون مشکل مربوط به dbExpress بود.

میشه یه برنامه خوب معرفی کنید.
SQlite Developer

بهروز عباسی
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 19:34 عصر
میشه یه برنامه خوب معرفی کنید.
من از Navicat for SQLite Enterprise Edition (http://barnamenevis.org/www.navicat.com) نسخه 9.0.3 استفاده میکنم امکانات باحالی داره:شیطان: