PDA

View Full Version : فایل اپدیت برای پروژه

saeed31641
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 21:41 عصر
سلام دوستان
من شروع به نوشتن یه پروژه کردم دارم کم کم پیش میرم یه قسمتش می نویسم میدم طرف استفاده میکنه
قسمت دومش که می نویسم میخام اپدیت کن پروژه رو
مثل تمام نرم افزاها که نسخه بالاترش با یه فایل نصبی اینکار میکنن من کلا با این روش اشنایی ندارم می تونید دوستان یه راهنمایی بفرمایید

saeed31641
شنبه 04 خرداد 1392, 14:52 عصر
سوال اینقدر سخته واقعا؟؟؟

mehrdad1991h
شنبه 04 خرداد 1392, 15:00 عصر
روش به این صورت عمل میکنه که وقتی کاربر وارد نرم افزار میشه توی یک هاست یه فایلی را نرم افزار چک میکنه که ورژن را توش زدی
خوب الان خود نرم افزار را هم ورژنش را چک میکنه
اگه فایل روی هاست بالاتر باشه اونا دانلود میکنه میده به کاربر میگه نشخه جدیده
وگرنه هیچ کاری نمیکنه

حالا این کار را هم با خود ویژوال میتونم انجام بدی
هم میتونی خودت با سلیقه خود اپدیتر بنویسی !

روش کلیش همینه که توضیح دادم
موفق باشی

saeed31641
یک شنبه 05 خرداد 1392, 19:41 عصر
میشه بیشتر توضیح بدی .من خودم میخام اپدیت به طرف بدم اجرا کنه

djsohrab2007
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:37 عصر
منم سوال شما را تکمیل تر کنم، چطور میشه updater نوشت که فقط قسمت هایی که تغییر کرده را به روز رسانی کنه و نیاد کل فایل برنامه را دانلود کنه ؟
مثلا تشخیص بده کدام dll های برنامه تغییر کرده اند و آنها را جایگزین کنه!
و اینکه اگر می خواهیم برنامه ای بنویسیم که راحت آپدیت شه ساختار برنامه باید به چه صورتی باشه ؟
فقط لطف کنید سطح بالا توضیح ندید تا منی که چیزی بلد نیستم هم بفهمم چی به چی شد بتونم ازش استفاده کنم. ( انگلیسی من زیاد خوب نیست ولی اگر منبع فارسی نبود چاره ای نیست )

با تشکر

zohre66
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:53 عصر
یه برنامه جدا بنویسید که بیاد فایل های جدید برنامه تون رو از هاست شما دانلود کنه و بعد اونو رو جای خودش کپی کنه
برای تغییرات دیتابیس تون هم بهتره بیاید یه فیلد ورژن تعریف کنید و بعد تو آپدیت هم بیاید یه فایل مثل xml یا چیز دیگه تعریف کنید و تو برنامه بررسی کنه اگه مقدار ورژن از چیزی که داخل دیتابیس شما هست بیشتر بیاید بقیه کوئری هایی که زدید رو از فایل بخونه و اجرا کنه در غیر اینصورت هم که هیچ

mehrdad1991h
دوشنبه 06 خرداد 1392, 08:51 صبح
یه برنامه جدا بنویسید که بیاد فایل های جدید برنامه تون رو از هاست شما دانلود کنه و بعد اونو رو جای خودش کپی کنه
برای تغییرات دیتابیس تون هم بهتره بیاید یه فیلد ورژن تعریف کنید و بعد تو آپدیت هم بیاید یه فایل مثل xml یا چیز دیگه تعریف کنید و تو برنامه بررسی کنه اگه مقدار ورژن از چیزی که داخل دیتابیس شما هست بیشتر بیاید بقیه کوئری هایی که زدید رو از فایل بخونه و اجرا کنه در غیر اینصورت هم که هیچ

الان یعنی صحبت های شما صحبت جدیدی بود ؟

----------------
برای اینکه بتونی قسمت های مختلف برنامه را اپدیت کنی باید از dll استفاده کنی
یعنی قسمت های مختلف برنامتون را بهصورت dll در بیارید بزارید کنار برنامتون
حالا هر وقت خواستی همون قسمت را اپدیت کنی کافیه dll جدید جایگزین قبلی بشه !
دیگه این که چجوری dll بسازی و کجا ها از dll استفاده کنی و.. به خودت بستگی داره میتونی برای چندین مورد امکانات برنامه همشون را در یک فایل dll قرار بدی میتونی برای هر مورد یه فایل جدا بسازی خلاصه به کاربرد برنامه و بزرگی و همچنین امکانات مربوط میشه !
اپدیتر هم خودت باید بشینی متناسب با امکانات طراحیش کنی از اپدیتر پیشفرض ویژوال استودیو هم میتونی استفاده کنی ولی به نظر من خودت طراحی کنی بهتره !
برا اینکه تشخیص بدی کدام dll اپدیت شده چندتا کار میتونی بکنی میتونی برای هر کدامشون یه ورژن تعریف کنی و چک شوند دونه دونه یا اینکه همشون را در یک فایل قرار بدی و اون فایل را دانلود کنی و فایلا را جایگزین کنی و.... (خلاقیت داشته باش [هرچند این دیگه خلاقیت نمیخواد !] )

ببین دوست من روش اپدیت کردن همونطوری که قبلا هم توضیح دادم به این صورت هست که یک فایل در هاست قرار میدی که ورژن برنامه روش قرار داره حالا داخل برنامه هم این ورژن را از روی هاست دریافتش میکنی و با ورژنی که داخل برنامه تعریفش کردی چکش میکنی و نهایتا اگر بزگتر بود به کار میگی ورژن جدید داریم و.... پیاده سازی این روش با خودت هست همین روش را با خیلی طرح های متفاوتی میتونی پیاده کنی..

موفق باشید