PDA

View Full Version : نحوه استفاده دیتا بیس برای برنامه تحت شبکه

hosseines
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 22:33 عصر
با سلام
من یه برنامه نوشتم با سی شارپ که از بانک اس کیول استفاده کردم حالا می خوام این برنامه روی 3 تا سیستم بصورت همزمان استفاده کنم یعنی یک سیستم بعنوان سرور و دو سیستم دیگر بصورت کلاینت.
چه تغییری تو کد برنامه بدم یا بانک اطلاعاتی بدم تا دو سیستم از اطلاعات سرور استفاده کنند.

aram_java
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 22:55 عصر
سلام دوست عزیز
من برنامه ای مشابه این برنامه شما رو با جاوا نوشتم که از اوراکل استفاده میکنه و برای اینکه برنامه رو به صورت شبکه در بیارم که دیتابیس روی یک سیستم باشه و از جاهای دیگر بتونم بهش وصل بشم فقط توی کلاسی که کانکتورهای دیتابیسم رو تعریف میکردم به جای localhost آدرس ip اون کامپیوتری رو زدم که دیتابیس روش نصب بود یا میتونی کاری کنی که در اولین اجرای نرم افزارت ip کامپیوتری که دیتابیس روشه رو از کاربر بگیره و اون رو ست کنه و براساس اون کار کنه . من زیاد با سی شارپ آشنایی ندارم اما فکر کنم اونم همچین کاری باید بکنی.

klm555
سه شنبه 04 تیر 1392, 19:26 عصر
من هم همین سوال رو دارم
البته من با دلفی برنامه رو نوشتم و بانک اطلاعاتی SQL هست ، باید دلفی تنظیماتی رو انجام داد یا تو SQL ؟ طوری که روی سیستم سرور بانک اطلاعاتی نصب باشه و Client ها به سرور وصل بشن و استفاده کنن

احمد سامعی
شنبه 29 تیر 1392, 16:37 عصر
سلام

من همچین برنامه دارم یعنی یک سرور با چند کلاینت. اما سوالم اینه توی در سیستم که قرار به عنوان سرور باشه از چه نسخه SQL Server باید استفاده کنم و در سیستم های کاربران دیگه یا همون کلاینتها باید کدوم نسخه رو نصب کنم بانک من 2008 هست