PDA

View Full Version : سوال: اشکال در تغییر فیلد متصل به combobox

gama_slv
یک شنبه 05 خرداد 1392, 18:18 عصر
یک جدول Usersو یک جدول Accounts در پروژه هست که به هم وصل هستند.وقتی کنترلر اکانت رو میسازم فیلد پسورد از جدول یوزر به کمبو باکس ویو ها وصل میشه. وقتی تغییر میدم موقع ذخیره کردن دیتا اجازه نمیده. فقط در index و دیگر ویو ها کمبو فیلدش عوض میشه .
در sql جای فیلد پسورد رو هم عوض کردم باز نشد
ViewBag.TypeAccountID = new SelectList(db.TypeAccounts, "TypeAccountID", "TypeAccount", accounts.TypeAccountID);
ViewBag.UserID = new SelectList(db.Users, "UserID", "password", accounts.UserID);
return View(accounts);

parvizwpf
سه شنبه 07 خرداد 1392, 02:56 صبح
دقیقا چکار میخوای انجام بدی با پسوورد؟ کد و خطا رو هم نشون بده.

gama_slv
سه شنبه 07 خرداد 1392, 10:59 صبح
دقیقا چکار میخوای انجام بدی با پسوورد؟ کد و خطا رو هم نشون بده.
با پسورد نمیخوام کاری انجام بدم. جدول یوزر والد جدول اکانت. میخوام به جای فیلد پسورد فیلد دیگه مثلا UserID رو بزارم .که این کار رو که انجام میدم تو ویوهای Index, Create نشون میده یوزر آی دی رو ولی موقع ذخیره کردن به خاطر اینکه فیلد رو تغییر دادم نمیزاره ذخیر کنم.خود Mvc وقتی کنترلری رو میسازی اگر جدولت با جدول دیگه ارتباط داشته باشه یک فیلد از جدول والد می گیره. مشکل من اینه که چرا حالا گیر داده به فیلد پسورد؟؟؟؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 07 خرداد 1392, 11:17 صبح
معمولا Scaffolder اولین فیلد بعد از PK جدول رو به عنوان فیلد نمایشی برای DropDown ها استفاده می کنه. برای نمایش فیلد دیگر کافی است خط دوم مثال تون رو به این شکل بنویسید:
ViewBag.UserID = new SelectList(db.Users, "UserID", "نام فیلد مورد نظر", accounts.UserID);

gama_slv
سه شنبه 07 خرداد 1392, 11:35 صبح
معمولا Scaffolder اولین فیلد بعد از PK جدول رو به عنوان فیلد نمایشی برای DropDown ها استفاده می کنه. برای نمایش فیلد دیگر کافی است خط دوم مثال تون رو به این شکل بنویسید:
ViewBag.UserID = new SelectList(db.Users, "UserID", "نام فیلد مورد نظر", accounts.UserID);
درسته من حنی تو مدل و دیتابیس هم فیلد رو جابجا کردم و بعد به جای پسورد فیلد دیگها ی رو به همین روشی که شما گفتید قبلا جایگزین کردم. همین جاست که ارور میده ارور میده که نیمتونید ذخیره کنید. حنی بعد از جابجایی فیلد در دیتا بیس باز هم کنترلر رو دوباره ساختم باز پسورد که فیلد آخر تو جدول رو انتخاب کرد Data Type هم چک کردم ربطی نداشت. به قول شما پیاده شدم دوباره سوار شدم باز نشد.برم فیوز رو بزنم؟؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 07 خرداد 1392, 12:14 عصر
خیلی مهم نیست دیتابیس رو اصلاح کنید. همون خطی رو که گفتم تغییر دهید.