PDA

View Full Version : سوال : رفع ارور

zshakiba
یک شنبه 05 خرداد 1392, 22:41 عصر
سلام دوستان
من چند تا از برنامه های اماده ی موجود در سایت و دانلود کردم و موقع اجرا کردنشون با این ارور مواجه شدم
The 'microsoft.jet.oledb.4.0' provider is not registered on the local machine.

من باید چه کار کنم خودمم سعی کردم که اون برنامه ها رو بنویسم ولی همین ارور رو داد
ممنون میشم اگه کمک کنید

khokhan
یک شنبه 05 خرداد 1392, 22:55 عصر
سلام دوستان
من چند تا از برنامه های اماده ی موجود در سایت و دانلود کردم و موقع اجرا کردنشون با این ارور مواجه شدم
The 'microsoft.jet.oledb.4.0' provider is not registered on the local machine.

من باید چه کار کنم خودمم سعی کردم که اون برنامه ها رو بنویسم ولی همین ارور رو داد
ممنون میشم اگه کمک کنید

ورژن ویندوز و آفیس که روی سیستمت نصب شده چیه ؟ اصلا آفیس نصب هست ؟

microsoft.jet.oledb.4.0' provider مال آفیس 2003 و پاینن تر می باشد

و از آفیس 2007 به بعد microsoft.jet.oledb.12.0

zshakiba
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:10 عصر
آفیس نصب نیست روی سیستمم
ویندوزم 7 هست 64 بیتی
درایور ace.oledb driver for win 7 64bit نصب کردم فایده ای نداشت

davidrobert
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:16 عصر
برای اینکه بتوانی خطا اتصال برای ارتباط با سورس برنامه رو رفع کنی برنامه رو اجرا کن و ببین کجا برنامه خطا اتصال برای sqlconnection con=new sqlconection که اونجای که con.openخطا میده رو پیدا کن و اتصالش رو هم پیدا کن اگه پایگاه داده کنار سورس نیست کنار سورس قرار بده امکان داره وقتی برنامه دات نت باز باشه این اجازه کپی یا جابه جایی رو نده که پایگاه داده رو کپی کنی دات نت رو ببند و فایل رو کنار سورس قرار بده و و دوباره دات نت رو باز کن از منو Data گزبنه Add New Data Source رو انتخاب کن تا صفحه data source باز بشه وقتی باز شد روی گذینه database کلیک کن و در صفحه بعد روی dataset کلیک کن تا صفحه new connection باز بیشه و روی دکمه new connection کلیک کن و از change تکنولوژه OLEDB رو انتخاب کن یعنی Microsoft access database file رو انتخاب کن و روی دکمه Browse کلیک کن و فایل دیتابیس رو انتخاب کن و از test connect برای اطمینان از اتصال استفاده کن و روی دیکمه ok بزن در پایین مقدار connection string میبینه روی علامت مثبت بزن و و پایین دستور اتصال به connection رو زده اون رو کمپی کن و در داخل notepad قرار بده و برو به اونجای که مقدار sqlconnection رو برای ارتباط با دیتابیس دادن این ادرس رو جایگزین ادرس قبلی کن تا جواب بگیره ولی باید برنامه access روی سیستمت نصب باشه 2007 یا 2010 یا 2013 فرق نمیکنی جواب میده من خودم اتصالی جواب نده از این راه استفاده میکنم و ازاتصالم جواب میگیرم.و برای این میگم کپی کنی تا مقدار از clipboard حذف شد مقدار رو داشته باشی موفق باشی.

khokhan
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:34 عصر
آفیس نصب نیست روی سیستمم
ویندوزم 7 هست 64 بیتی
درایور ace.oledb driver for win 7 64bit نصب کردم فایده ای نداشت
البته اگه آفیس رو نصب کنین بهتر نتیجه می گیرین
یه نگاه به این لینک بنداز
http://filehelpers.sourceforge.net/

و این http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20065

zshakiba
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:45 عصر
آفیسو نصب کردم جواب داد از هر دوی شما خیلی خیلی ممنونم