PDA

View Full Version : سوال: web form یا mvc

JustAcMilan
یک شنبه 05 خرداد 1392, 23:09 عصر
با سلام خدمت دوستان
من توی c# تقریبا حرفه ایم اما تا حالا asp کار نکردم حالا می خوام از صفر شروع کنم اما دچار یه سردرگمی شدم. نمی دونم webform کار کنم یا mvc ، بیشتر mvc رو پیشنهاد می دن و میگن webform به زودی منسوخ میشه
سوال دیگم اینه که اگه بخوام mvc رو کار کنم باید از قبل asp کار کرده باشم یا نه؟
در مورد silverlight چی? آیا باید asp بلد باشم یا نه از اول برم سزاغ silverlight?
لطفا کسایی که آشنایی دارن و کار کردن منو از این سردرگمی نجات بدن
اگه منبع خوب هم معرفی کنید ممنون میشم (فارسی)

ahmad156
دوشنبه 06 خرداد 1392, 08:44 صبح
http://www.dotnettips.info/
جواب همه سوالات اینجا هست

JustAcMilan
دوشنبه 06 خرداد 1392, 12:27 عصر
http://www.dotnettips.info/
جواب همه سوالات اینجا هست
با تشکر
من رفتم ولی جواب یک سوالمم نگرفتم
لطفا تو چند جمله راهنماییم کنید
فکر نمی کنم خیلی سخت باشه

ایمان مدائنی
دوشنبه 06 خرداد 1392, 12:40 عصر
دوست عزیز اگه فیلم معرفی mvc رو دیده باشی یا ببینی خودش میگه که mvc از موتور Asp استفاده میکنه
در کل یادگیری هر دو مورد مثل هم می باشد و اگه یکیشون رو بلد باشی اونیکی رو به سرعت یاد میگیری

موفق باشی

ahmad156
دوشنبه 06 خرداد 1392, 13:05 عصر
http://www.dotnettips.info/post/501/%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%8 7%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D9%88-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C
چون گفتین خلاصه:لبخندساده:

aspmaker
دوشنبه 06 خرداد 1392, 15:04 عصر
MVC بازار کار بهتری داره
WebForm هم منسوخ نمیشه (حداقل به این زودیااا)
ASP.NET تکنولوژی تحت وب با زبان برنامه نویسی #C و متدلوژی مربوط به اون هست، شما وقتی از Windows Application میای توی بحث وب باید ASP.NET رو یاد بگیرید (ASP بدون .NET به معنی ASP کلاسیک هست).
SilverLight هم تا جایی که میدونم بیشتر به گرافیک و سایر مشخصه های ویژوال تحت وب میپردازه (اطلاعات کاملتر رو میتونید خودتون پیدا کنید) و برای کار کردن با این هم لازمه ASP.NET رو بدونید و بلد باشید.
پیشنهاد بنده اینه که هم Webform رو یاد بگیرید و هم MVC.

موفق باشید.

JustAcMilan
دوشنبه 06 خرداد 1392, 21:43 عصر
در کل پیشنهاد میدین هنوز که هیچ ذهنیتی ندارم برم سراغ mvc (چون میگن اونایی که webforms کار کاردن دیرتر با mvc ارتباط برقرار می کنن)
یا نه اول با webforms شروع کنم که کلیات کار دستم بیاد بعد برم سراغ mvc?

youngold
دوشنبه 06 خرداد 1392, 21:57 عصر
در کل پیشنهاد میدین هنوز که هیچ ذهنیتی ندارم برم سراغ mvc (چون میگن اونایی که webforms کار کاردن دیرتر با mvc ارتباط برقرار می کنن)
یا نه اول با webforms شروع کنم که کلیات کار دستم بیاد بعد برم سراغ mvc?

ام وی سی بر پایه یک معماری هست که به نیازی جواب میده
بهتره ابتدا وب فرم کار کنی تا نیازش رو ببینی بعد بهتر میتونی ازش استفاده کنی به نوعی کمبودش رو حس میکنی منتها نمیدونی اسم این کمبود چیه (البته اگه نیاز پیدا کنی بسته به کارت) بعد میایی میبینی ااااا اسمش ام وی سی هست

sina_bagooly
دوشنبه 12 اسفند 1392, 11:24 صبح
Mvc & Asp

sadeghpa80
دوشنبه 12 اسفند 1392, 22:09 عصر
دوست عزیز چند سال پیش وقتی ماکروسافت اومد asp رو زد کلی روش تبلیغ کرد که ما اومئیم کاری کردیم که قسمت کد رو از دیزاین جدا کردیم و یه جورایی تیکه به php انداخت که کد و دیزاین با هم ترکیب هستن

اما بعد از چند سال مجدد خودش به این نتیجه رسید که نمیشه کد از دیزاین جدا باشه واسه همین اومد رو MVC .
در کل بخوام بگم ایمه که اینترنت و مرورگر ها فقط و فقط و فقط کد HTML رو میشناسن یعنی شما با هر چی کار کنی در نهایت تبدیل به HTML میشه
حالا تو MVC دیگه مستقیم HTML مینویسی . خیلی راحت و روووووووون هم هست

اگه یکم با برنامه هایی که پهنای باندی که به سرور ارسال و دریافت میشه آشنا باشی ( مرورگر Chrome داره ) متوجه تفاوت سرعت ASP و MVC میشی

پیشنهاد من 100% MVC هست

parsa lotfy
یک شنبه 09 اسفند 1394, 09:04 صبح
بالاخره چی ؟!

اونجوری که من از جواب های دوستان فهمیدم ، MVC آپگرید ASP هستش !!!

پ چ کاریه ی راست برریم از MVC شرو کنیم دیگ ؟!؟!؟!:متفکر::متفکر::متفکر::مت فکر: