PDA

View Full Version : سوال: چرا بعضی سایتهای آپلود به ازای هر دانلود فایل پورسانت می دهند؟

mtn677
دوشنبه 06 خرداد 1392, 00:12 صبح
سلام
بعضی از سایتهای آپلود هستند که برای هر دانلود فایل که در سایتشان آپلود کرده ایم به ما پورسانت پرداخت می کنند چرا؟مثلا به ازای هر دانلود 15 ریال تا 60 ریال با شرایط خودشون.مگه با دانلود فایل ما که در سایت آنها آپلود شده سودی می برند؟چرا پول پرداخت می کنند؟

WOLF_MEHRDAD
دوشنبه 06 خرداد 1392, 00:33 صبح
درود بر شما
احتمالات زیادی وجود داره که مهمترین اونها تبلیغاته ( اونم از نوع بدش یعنی پاپ آپ ) موفق باشی.

mtn677
دوشنبه 06 خرداد 1392, 00:40 صبح
درود بر شما
احتمالات زیادی وجود داره که مهمترین اونها تبلیغاته ( اونم از نوع بدش یعنی پاپ آپ ) موفق باشی.
با تشکر
ولی دلیل اصلیش فکر نکنم تبلیغات باشه چون با پرداخت 5000 تومان به مدت 3 ماه لینک مستقیم میده بدون هیچ تبلیغاتی.دلیلش یه چیز دیگه باید باشه که نمیدونم چیه؟

WOLF_MEHRDAD
دوشنبه 06 خرداد 1392, 00:47 صبح
با تشکر
ولی دلیل اصلیش فکر نکنم تبلیغات باشه چون با پرداخت 5000 تومان به مدت یک ماه لینک مستقیم میده بدون هیچ تبلیغاتی.دلیلش یه چیز دیگه باید باشه که نمیدونم چیه؟

خب خودتون هم میگید که ، درآمد داره حالا در تعداد بالا این 5000 تومان خیلی میشه ها !

mtn677
دوشنبه 06 خرداد 1392, 01:00 صبح
خب خودتون هم میگید که ، درآمد داره حالا در تعداد بالا این 5000 تومان خیلی میشه ها !
5000 پرداخت میکنی به مدت 3 ماه تمام فایلهایی که در اون سایت آپلود کردی لینک دانلودشون مستقیم میشه و از اونجا که بیشتر کسایی که با این جور سایتها کار میکنند در 3 ماه بیشتر از اون 5000 تومانی که پرداخت کردندو میتونن از طریق دانلود شدن فایلهاشون از سایت دریافت کنن پس این میشه ضرر برای سایت و اگه تعداد زیادی از این روش استفاده کنن ضرر خیلی بیشتر میشه.پس نتیجه میشه ضرر بدون تبلیغات پس چرا این کارو میکنن؟

SlowCode
دوشنبه 06 خرداد 1392, 06:56 صبح
مطمئن باش اگه ضرر میکردن این کار رو ادامه نمیدادن.
وقتی شما یه فایل رو اونجا آپلود میکنی براش بازدید کننده جزب میکنی پس روی رنکیینگش تاثیر میزاره از اون طرف مشهورتر میشه و پولی که بابت تبلیغات توی سایتش میگیره بیشتر افزایش پیدا میکنه.
این جریان مثل این می مونه که یکی بیاد به شما بگه اینقدر بهت پول میدم بیا تو سایتم مطلب بزار یا چیزی واسه دانلود بزار. اینجا هدف اول افزایش بازدیدکننده است بعد پول.

از طریق دانلود شدن فایلهاشون از سایت دریافت کنن پس این میشه ضرر برای سایت و اگه تعداد زیادی از این روش استفاده کنن ضرر خیلی بیشتر میشه
این هم ضرر نیست! شاید کمتر سود کنن ولی چون کاربر میبینه مفت میتونه همش رو دانلود کنه هر روز به سایت سر میزنه و همین باعث میشه تا نمک گیر بشه یا معتاد بشه.
یعنی همین اتفاقی که الان داره واسه خیلی از کاربران این سایت اتفاق می افته! ما هر روز میایم اینجا صلواتی پاسخ سوالها رو میدیم ولی صاحب سایت سودش رو میبره، ما هم الان معتاد شدیم:لبخندساده: و به این میگن سیاست.

eshpilen
دوشنبه 06 خرداد 1392, 08:38 صبح
شاید باید اهداف و نقشه های شیطانی رو هم بحساب بیاریم :متفکر:

mtn677
دوشنبه 06 خرداد 1392, 10:06 صبح
من هرجور حساب میکنم میبینم این جور سایتها با این کار خیلی ضرر میکنن مخصوصا وقتی از لینک مستقیم استفاده کنیم.خیلی از سایتها هستن که دانلود روزانه ی زیادی دارن و اگر از این سایت که من میگم استفاده کنن میتونن در ماه حدود یک میلیون پول دریافت کنن در حالی که تنها 5000 تومان پول بابت لینک مستقیم پرداخت کرده اند و اگر 100 سایت که دانلود بالایی دارن از این سایت استفاده کنن در ماه حدود 100 میلیون میتونن دریافت کنن حالا یعنی این سایت در ماه بیشتر از 100 میلیون درآمد داره؟البته می دونم که ضرر نمیکنن فقط می خوام بدونم به چه صورت سود میکنن شایدم جوابش همون تبلیغات و افزایش بازدید باشه.
نمیدونم مشکل داره اسم سایتو بگم یا نه ولی میگم اگه مشکل داشت ویرایش میکنم.این منظورمه: http://uploadboy.com/earn.html

MMSHFE
دوشنبه 06 خرداد 1392, 10:50 صبح
دوست گرامی، یک حساب سرانگشتی کنید، میبینید که احتمال ضرر اونها خیلی کمه. شما 5000 تومان میدین و فرض کنید بطور متوسط برای هر دانلود (برحسب حجم فایل و سایر شرایط) 25 ریال به شما پرداخت بشه. خوب در طی یک ماه باید فایل شما 2000 بار دانلود بشه تا تازه به اندازه ای که پول دادین، پول گیر شما بیاد. فکر میکنید چند درصد فایلهای روی اون سایت چنین آمار دانلودی (اونهم توی یکماه) دارن؟ بخصوص وقتی که حجم میره بالا، امتیاز فایل زیاد میشه و این یعنی تعداد دانلودش در ماه کاهش پیدا میکنه. همین لینکی که گذاشتین داره میگه از 1 تا 10 دلار برای 1000 دانلود!

mtn677
دوشنبه 06 خرداد 1392, 11:12 صبح
دوست گرامی، یک حساب سرانگشتی کنید، میبینید که احتمال ضرر اونها خیلی کمه. شما 5000 تومان میدین و فرض کنید بطور متوسط برای هر دانلود (برحسب حجم فایل و سایر شرایط) 25 ریال به شما پرداخت بشه. خوب در طی یک ماه باید فایل شما 2000 بار دانلود بشه تا تازه به اندازه ای که پول دادین، پول گیر شما بیاد. فکر میکنید چند درصد فایلهای روی اون سایت چنین آمار دانلودی (اونهم توی یکماه) دارن؟ بخصوص وقتی که حجم میره بالا، امتیاز فایل زیاد میشه و این یعنی تعداد دانلودش در ماه کاهش پیدا میکنه. همین لینکی که گذاشتین داره میگه از 1 تا 10 دلار برای 1000 دانلود!

ولی وقتی 5000 پرداخت میکنیم برای یک لینک دانلود نیست و میتونه برای تعداد نا محدود لینک باشه و همچنین 5000 برای 3 ماه می باشه که من به اشتباه گفتم یک ماه.
با توجه به قیمت دلار(3000 تومان) و با توجه به اینکه طرف میتونه تعداد نا محدود لینک داشته باشه و نیز 3 ماه هم فرصت داره پس بیشتر کسانی که سراغ ای جور سایتها میرن به ویژه سایتهایی که تعداد دانلود بالایی دارن در مدت 3 ماه به راحتی میتونن خیلی بیشتر از 5000 تومانی که پرداخت کرده اند پول دریافت کنن که این دیگه براشون سودی نداره ضرر محسوب میشه بدون تبلیغات.به نظر من از یه جا دیگه سود می برن که معلوم نیست کجاست؟

MMSHFE
دوشنبه 06 خرداد 1392, 11:37 صبح
دوست گرامی، به دانلودهایی که شما انجام میدین که پول نمیده. به دانلودهایی که از فایلهای شما (که شما آپلود کردین) انجام میشه پول میده.

mtn677
دوشنبه 06 خرداد 1392, 11:54 صبح
دوست گرامی، به دانلودهایی که شما انجام میدین که پول نمیده. به دانلودهایی که از فایلهای شما (که شما آپلود کردین) انجام میشه پول میده.
مگه من چیزی خلاف این گفتم؟میگم سایتهایی که در روز تعداد زیادی کاربران از آنها فایل دانلود میکنن اگه فایلهاشونو در این سایت آپلود کنن و لینک دریافت کنن و لینک رو در سایتشون قرار بدن در ماه میتونن پول زیادی دریافت کنن.خیلی بیشتر از 5000 هزار تومانی که برای 3 ماه پرداخت کرده اند.

WOLF_MEHRDAD
دوشنبه 06 خرداد 1392, 16:59 عصر
ضمناً کسی که سایت پر بازدید داشته باشه نمیاد فایل هاشو توی این سایت ها که احتمال پاک شدنشون بعد از چند وقت ( به دلیل دانلود نشدن ) اطمینان کنه

mtn677
دوشنبه 06 خرداد 1392, 19:42 عصر
ضمناً کسی که سایت پر بازدید داشته باشه نمیاد فایل هاشو توی این سایت ها که احتمال پاک شدنشون بعد از چند وقت ( به دلیل دانلود نشدن ) اطمینان کنه

کاملا درسته
حالا فرض کنیم من یه سایت دارم که روزانه 10 هزار فایل از سایتم دانلود میشه(به فرض) حالا اگه با این جور سایتها کارکنم ماهی حدود یک میلیون درآمد دارم.به نظر شما این سایت که باید به من ماهی یک میلیون پرداخت کنه با من همکاری میکنه و از من حمایت میکنه یا نه کارشکنی میکنه؟اگه کارشکنی کنه معلوم میشه که سیاست این جور سایتها تمرکز کردن بر روی سایتهای با بازدید کم می باشد.

MMSHFE
سه شنبه 07 خرداد 1392, 08:38 صبح
باید بررسی کنید. تا وقتی که چنین سایتی با اینجور سایتهای آپلود کار نکنه، مشخص نمیشه که واقعاً پول رو میدن یا به قول شما کارشکنی میکنن. درهرحال سایتی که بازدید بالا داره و مثلاً فایلهاش روزانه 10 هزار بار! دانلود میشن، درآمدش از راههای دیگه اینقدر هست که بخاطر 1 میلیون تومان نخواد فایلهاش رو در اختیار بقیه سرورها بگذاره. اگه یک زمان یکی از این فایلها آلوده به ویروس بشه، کل اعتبارش رو از دست میده. اگه فایل پاک بشه، گزارش توسط کاربران و بررسی مسئله و آپلود مجدد و اصلاح لینکهای موجود در سایت که به اون فایل اشاره داشتن، ممکنه به اندازه کافی دردسر داشته باشه که مدیر سایت ترجیح بده فایلهاش رو روی هاست خودش بگذاره. سایتی که روزانه 10 هزار بار آمار دانلود داره، سرور اختصاصی میگیره و کلاس کارش کلاً با سایتهای کوچک فرق میکنه. خود شما بیشتر دنبال دانلود از سایتهایی هستین که لینک مستقیم میدن یا میفرستنتون توی سایتهای دیگه و اونجا باید CAPTCHA و تبلیغات و کلی موارد دیگه رو رد کنید تا به فایل برسین؟ بعلاوه وقتی که فایل شما روی سایت آپلود سنتر باشه و کاربر هم برای دانلود زیاد اذیت نشه، ترغیب میشه که برای آپلود فایلهای خودش هم از همون سرویس دهنده استفاده کنه و این مسئله، احتمال دریافت یک 5000 تومانی دیگه رو توسط اون سایت افزایش میده. اونهم در شرایطی که به احتمال زیاد، فایلهای اون کاربر اینقدر آمار دانلود نداره که به سایت ضرر بزنه. درواقع شما دارین بطور رایگان برای اون سایت تبلیغ میکنید. یکی از مهمترین اصول تبلیغات، دیده شدنه. پس اگه در کل نگاه کنید، اون سایت واقعاً داره سود میکنه چون شاید 1٪ مشتریهاش آمار دانلود بالا داشته باشن و 99٪ دیگه دارن بهش سود میرسونن که به فرض اگه توی اون 1٪ هم واقعاً پول رو بده و ضرر کنه، 99٪ بقیه چندین برابر اون ضرر رو پوشش میدن.

mtn677
سه شنبه 07 خرداد 1392, 11:12 صبح
باید بررسی کنید. تا وقتی که چنین سایتی با اینجور سایتهای آپلود کار نکنه، مشخص نمیشه که واقعاً پول رو میدن یا به قول شما کارشکنی میکنن. درهرحال سایتی که بازدید بالا داره و مثلاً فایلهاش روزانه 10 هزار بار! دانلود میشن، درآمدش از راههای دیگه اینقدر هست که بخاطر 1 میلیون تومان نخواد فایلهاش رو در اختیار بقیه سرورها بگذاره. اگه یک زمان یکی از این فایلها آلوده به ویروس بشه، کل اعتبارش رو از دست میده. اگه فایل پاک بشه، گزارش توسط کاربران و بررسی مسئله و آپلود مجدد و اصلاح لینکهای موجود در سایت که به اون فایل اشاره داشتن، ممکنه به اندازه کافی دردسر داشته باشه که مدیر سایت ترجیح بده فایلهاش رو روی هاست خودش بگذاره. سایتی که روزانه 10 هزار بار آمار دانلود داره، سرور اختصاصی میگیره و کلاس کارش کلاً با سایتهای کوچک فرق میکنه. خود شما بیشتر دنبال دانلود از سایتهایی هستین که لینک مستقیم میدن یا میفرستنتون توی سایتهای دیگه و اونجا باید CAPTCHA و تبلیغات و کلی موارد دیگه رو رد کنید تا به فایل برسین؟ بعلاوه وقتی که فایل شما روی سایت آپلود سنتر باشه و کاربر هم برای دانلود زیاد اذیت نشه، ترغیب میشه که برای آپلود فایلهای خودش هم از همون سرویس دهنده استفاده کنه و این مسئله، احتمال دریافت یک 5000 تومانی دیگه رو توسط اون سایت افزایش میده. اونهم در شرایطی که به احتمال زیاد، فایلهای اون کاربر اینقدر آمار دانلود نداره که به سایت ضرر بزنه. درواقع شما دارین بطور رایگان برای اون سایت تبلیغ میکنید. یکی از مهمترین اصول تبلیغات، دیده شدنه. پس اگه در کل نگاه کنید، اون سایت واقعاً داره سود میکنه چون شاید 1٪ مشتریهاش آمار دانلود بالا داشته باشن و 99٪ دیگه دارن بهش سود میرسونن که به فرض اگه توی اون 1٪ هم واقعاً پول رو بده و ضرر کنه، 99٪ بقیه چندین برابر اون ضرر رو پوشش میدن.

سلام
بله کاملا درسته
فکر کنم دیگه به جواب رسیدم.قصد خراب کردن یک سایت رو نداشتم فقط سوال برام پیش اومد مطرح کردم با چندتا حدس و گمان.
تشکر.