PDA

View Full Version : مبتدی: سوال در مورد ویرایشگر PHP

csharpspider
دوشنبه 06 خرداد 1392, 13:42 عصر
سلام دوستان
دوستان وقتی در گوگل شرکت های آمریکایی که آگهی استخدام Php Developer گذاشتند رو میبینیم اصلا اسمی از Adobe Dreamweaver نزدند

سوال من اینه که آیا برنامه نویسان حرفه ای PHP برای پروژه های بسیار بزرگ هم از Adobe Dreamweaver CS6 استفاده میکنند یا فقط در پروژه های کوچک کاربرد داره؟؟؟

ممنون میشم یک باتجربه جواب من رو بدهد
مرسی

farazsahebdel
دوشنبه 06 خرداد 1392, 14:16 عصر
درود به شما

یک برنامه نویس حرفه ای نیاز به برنامه ی خاصی ندارد می توان با notepade معمولی وندوز هم برنامه نویسی کند.

این را هم بگم هرچه برنامه ی کم حجم باشه کار کردن باهاش راحت تر می شه من به شما ++ notepade رو پیشنهاد می دم.

csharpspider
دوشنبه 06 خرداد 1392, 14:20 عصر
درود به شما

یک برنامه نویس حرفه ای نیاز به برنامه ی خاصی ندارد می توان با notepade معمولی وندوز هم برنامه نویسی کند.

این را هم بگم هرچه برنامه ی کم حجم باشه کار کردن باهاش راحت تر می شه من به شما ++ notepade رو پیشنهاد می دم.

وقتی با یک درگ و دراپ تو دریم ویور میتونیم یک جدول یا یک چیز ویژوال دیگه ایجاد کنیم چرا یک برنامه نویس حرفه ای میره با ++ notepade خودش کدهاشو مینویسه از اول؟؟؟ به نظرتون قضیه اختراع کردن دوباره ماشین نیست؟؟؟

farazsahebdel
دوشنبه 06 خرداد 1392, 14:26 عصر
بله با دریم که گفتین من هم کار کردم بله می شه به راحتی یک جدول رو ساخت ویا یک فرم ثبت نام ، که با کد نویسی زمان زیادی طول می کشه ولی اگه بخوایین تغییرات تخصصی تر

روی کد هاش داشته باشین باید حتما کدها رو بلد باشین و درضمن همیشه که این برنامه ها دردست نیست که.

csharpspider
دوشنبه 06 خرداد 1392, 14:42 عصر
بله با دریم که گفتین من هم کار کردم بله می شه به راحتی یک جدول رو ساخت ویا یک فرم ثبت نام ، که با کد نویسی زمان زیادی طول می کشه ولی اگه بخوایین تغییرات تخصصی تر

روی کد هاش داشته باشین باید حتما کدها رو بلد باشین و درضمن همیشه که این برنامه ها دردست نیست که.

دوست من چرا همیشه دسترس نیست / ماشاالله اینجا که همه چیز فیری تو اینترنت برای دانلود هست و اگر بخوای بخری هم باز هم باصرفه است / در مورد حرف اول هم بگم مثلا ویژوال استدیو ماکروسافت رو در نظر بگیرید میبینید که در هر ورژن جدید که درمیاد کنترل ها و فریمورک های جدید اضافه میشه تا برنامه نویس راحت بشه و از اول کد ننویسه / خوب اینجا که دریم ویور برای پی اچ پی یک صفحه دیزاین درست کرده و حتی میتونیم فریم ورک های شرکت های دیگه مثل زند رو هم اضافه کنیم و استفاده کنیم چرا باید از نوت پد استفاده کنیم؟؟؟

H:Shojaei
دوشنبه 06 خرداد 1392, 14:54 عصر
سلام
همه ي اينها بماند زبان هاي برنامه نويسي (مثل زبان انگليسي)[ البته براي من اينطوريه] فرار اند يعني كار نكنم تو ذهنم كم رنگ ميشن و بعد چند وقت هم محتر و محوتر ميشن حالا با اين توصيف من يكي هيچ وقت سمت front page or dreamweaver يا همچين برنامه هايي نميرم ولي هميشه توسيستمم نصبشون ميكنم كه اگه يه وقتي يه جايي يه تگ يا تابع يا هرچيزي رو يادم رفت كمك بگيرم.

دوشنبه 06 خرداد 1392, 14:55 عصر
يه چيز ديگه هم هست اين كه كد زدن كجا و كپي، پست كردن كجا...

SlowCode
دوشنبه 06 خرداد 1392, 14:56 عصر
سلام دوستان
دوستان وقتی در گوگل شرکت های آمریکایی که آگهی استخدام Php Developer گذاشتند رو میبینیم اصلا اسمی از Adobe Dreamweaver نزدند

سلام
آخه کار کردن با DW که مهم نیست! مهم فهمیدن برنامه نویسیه.
شاید یه علتی که باعث میشه تو خارج زیاد ازش استفاده نکن قیمت بالای اون باشه، چون برنامه های کم حجم و رایگان زیادی تو نت هست.
در مورد برنامه هم شما با هرکدوم راحتی کد بزن.
ولی گاهی اوقات ممکنه یه جایی باشی که فقط نوت پد داره! اونجا باید بتونی کدها رو از حفظ بنویسی. فقط همین.
صرفا واسه محکم کاری و جلوگیری از آبروریزی احتمالی هست:لبخندساده:

farazsahebdel
دوشنبه 06 خرداد 1392, 15:22 عصر
همه ي اينها بماند زبان هاي برنامه نويسي (مثل زبان انگليسي)[ البته براي من اينطوريه] فرار اند يعني كار نكنم تو ذهنم كم رنگ ميشن و بعد چند وقت هم محتر و محوتر ميشن حالا با اين توصيف من يكي هيچ وقت سمت front page or dreamweaver يا همچين برنامه هايي نميرم ولي هميشه توسيستمم نصبشون ميكنم كه اگه يه وقتي يه جايي يه تگ يا تابع يا هرچيزي رو يادم رفت كمك بگيرم. من خودم در اوایل آموزش سی اس اس با دریم کار می کردم چون به راحتی با یک اسپیس کد های مختلفی رو میاره و می تونی به راحتی بدون تایپ از اون ها استفاده کنی ، یکی از دوستانم به من استفاده از notepad رو پیشنهاد کرد من در ابتدای کد نویسی هرچه تلاش کردم نتونستم کد نویسی کنم و مثل این بود که اصلا کد ها رو بلد نبودم از اون به بعد کلا دریم رو فراموش کردم و فقط با ++ notepad کار میکنم خیلی هم برنامه ی راحت و کم حجمیه.

csharpspider
دوشنبه 06 خرداد 1392, 16:51 عصر
من خودم در اوایل آموزش سی اس اس با دریم کار می کردم چون به راحتی با یک اسپیس کد های مختلفی رو میاره و می تونی به راحتی بدون تایپ از اون ها استفاده کنی ، یکی از دوستانم به من استفاده از notepad رو پیشنهاد کرد من در ابتدای کد نویسی هرچه تلاش کردم نتونستم کد نویسی کنم و مثل این بود که اصلا کد ها رو بلد نبودم از اون به بعد کلا دریم رو فراموش کردم و فقط با ++ notepad کار میکنم خیلی هم برنامه ی راحت و کم حجمیه.

اگر اینجوری فکر میکنی باید همه کدهای PHP را بنویسی دوست من / شما دیدتون کلی نیست / شما فکر میکنید وقتی تو نت پت دارید کد PHP مینویسید همه رو خودتون مینویسید؟؟؟ نه جانم این طوری نیست که / شما وقتی از توابع فریمورک استفاده میکنید این یعنی از کدهای حاظری یکی دیگه استفاده میکنید / شما باید با اون نگرشت از فریمورک استفاده نکنی و همه کدها رو خودتون بنویسید
وقتی یک شرکتی مثل Adobe یا Zend میاد نرم افزاری درست میکنه تا توابع و کدهای آماده را فقط با زدن کنترل اسپیس بیاره تا برنامه نویس استفاده کنه تا در زمان کم بتونه پروژه اش رو تموم کنه به نظرتون بهتر نیست؟؟؟
شما فکر میکنید اون کسی که PHP رو درست کرده همه کدهای PHP رو یادشه الان؟؟؟ نه عزیز یادش نیست / این فریم ورک ها و توابع آماده و کنترل ها و دیزاینرها همه برای این است تا پروژه ما کاملتر و زودتر انجام بشه / حالا با این توضیح اگر باز هم میخوای از notpad استفاده کنی دیگه چیزی برای گفتن ندارم دوست من

Unique
سه شنبه 07 خرداد 1392, 02:23 صبح
ببینید من سالیان زیادی از DW استفاده کردم و میتونم بگم شاهکاری از Macromedia هستش و یکی از عواملی بود که FrontPage نابود شد چون اصلا در حد و اندازه DW نبود ! مثل Firefox و Chrome در مقایسه با IE ! اما از بحث خارج نشم. به نظر من قیاس شما دوستان اشتباهه ! DW یک IDE بسیار قدرمتند برای وب هست و اگه کسی بهش عادت کنه خیلی خیلی خیلی سخت میتونه جایگزین براش پیدا کنه ! بحث notepad ++ و کلا ادیتور ها هم جداست و اگه کسی فکر میکنه سرعت کارش توی notepad++ و این تیپ ادیتور ها بیشتر داره خودش را گول میزنه ! موضوع اینجا چیز دیگست. اگه واقعا براتون استفاده از نزم افزار کرک مهم نست و فکر میکنید حق دارین از نرم افزار کرک استفاده کنید و پولش را ندین بهتر از DW پیدا نمیکنید !

اما اگه قراره درست استفاده کنیم و پول نرم افزار را بپردازیم اونوقت مشکلاتی پیش میاد ، شما برای CS6 باید ۵۴۸ دلار بپردازید یعنی بیش از ۱٫۵ میلیون تومان ! تازه فکر کنم برای تک لایسنس (مطمئن نیستم) و مثلا اگه بخواین توی شرکتتون روی چند تا سیستم نصب کنید قضیه فرق میکنه ! در حال عادی قبل از راه اندزای شرکتتون کلی بدهکار میشین و برای هر نسخه هم باید ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار برای upgrade بدین !

در درجه بعدی نرم افزار های تازه به میدان اومده ای هستند مثل RapidPHP که قیمتش حدود ۴۵ دلار هست و خوب این خیلی بهتره نسبت به DW اما خدایی اگه بخوایم مقایسه کنیم از نظر راحتی کار و امکانات مثل مقایسه بنز و پراید هستش ! اما خوب کارتون را هم راه میندازه ! بقیه IDE های پولی هم بین این دو تا قیمته !

در درجه بعدی IDE های مجانی هستند که تعدادشون کم هم نیستند ولی خیلی ها NetBeans و Eclipse For PHP با همون PDT را توصیه میکنند (خودم از PDT روی Ubuntu استفاده میکنم) و کار را به خوبی راه میندازه و رایگانه و نمیشه بهش خیلی خرده گرفت چون خدایی عملکردش قابل قبوله !

در درجه بعدی هم دوستان Notepad ++ و Notepad و VIM و غیره که این دوستان کمی زیادی ضد راحتی در کد نویسی هستند و به نظر من فقط کارهای خودشون را سخت میکنند چون امکانات خیلی زیادی توی IDE ها هست که سرعت کار شما را افزایش میده و برای پروژه هایی که گروهی انجام میشه هم امکاناتی هست که در نرم افزار های ساده تر نیست ! خلاصه بهتره یه تستی بکنید و مطمئن باشین ضرری در اون نیست ! ا

csharpspider
سه شنبه 07 خرداد 1392, 17:12 عصر
ببینید من سالیان زیادی از DW استفاده کردم و میتونم بگم شاهکاری از Macromedia هستش و یکی از عواملی بود که FrontPage نابود شد چون اصلا در حد و اندازه DW نبود ! مثل Firefox و Chrome در مقایسه با IE ! اما از بحث خارج نشم. به نظر من قیاس شما دوستان اشتباهه ! DW یک IDE بسیار قدرمتند برای وب هست و اگه کسی بهش عادت کنه خیلی خیلی خیلی سخت میتونه جایگزین براش پیدا کنه ! بحث notepad ++ و کلا ادیتور ها هم جداست و اگه کسی فکر میکنه سرعت کارش توی notepad++ و این تیپ ادیتور ها بیشتر داره خودش را گول میزنه ! موضوع اینجا چیز دیگست. اگه واقعا براتون استفاده از نزم افزار کرک مهم نست و فکر میکنید حق دارین از نرم افزار کرک استفاده کنید و پولش را ندین بهتر از DW پیدا نمیکنید !

اما اگه قراره درست استفاده کنیم و پول نرم افزار را بپردازیم اونوقت مشکلاتی پیش میاد ، شما برای CS6 باید ۵۴۸ دلار بپردازید یعنی بیش از ۱٫۵ میلیون تومان ! تازه فکر کنم برای تک لایسنس (مطمئن نیستم) و مثلا اگه بخواین توی شرکتتون روی چند تا سیستم نصب کنید قضیه فرق میکنه ! در حال عادی قبل از راه اندزای شرکتتون کلی بدهکار میشین و برای هر نسخه هم باید ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار برای upgrade بدین !

در درجه بعدی نرم افزار های تازه به میدان اومده ای هستند مثل RapidPHP که قیمتش حدود ۴۵ دلار هست و خوب این خیلی بهتره نسبت به DW اما خدایی اگه بخوایم مقایسه کنیم از نظر راحتی کار و امکانات مثل مقایسه بنز و پراید هستش ! اما خوب کارتون را هم راه میندازه ! بقیه IDE های پولی هم بین این دو تا قیمته !

در درجه بعدی IDE های مجانی هستند که تعدادشون کم هم نیستند ولی خیلی ها NetBeans و Eclipse For PHP با همون PDT را توصیه میکنند (خودم از PDT روی Ubuntu استفاده میکنم) و کار را به خوبی راه میندازه و رایگانه و نمیشه بهش خیلی خرده گرفت چون خدایی عملکردش قابل قبوله !

در درجه بعدی هم دوستان Notepad ++ و Notepad و VIM و غیره که این دوستان کمی زیادی ضد راحتی در کد نویسی هستند و به نظر من فقط کارهای خودشون را سخت میکنند چون امکانات خیلی زیادی توی IDE ها هست که سرعت کار شما را افزایش میده و برای پروژه هایی که گروهی انجام میشه هم امکاناتی هست که در نرم افزار های ساده تر نیست ! خلاصه بهتره یه تستی بکنید و مطمئن باشین ضرری در اون نیست ! ا

دوست عزیز با حرف های شما موافقم

سه شنبه 07 خرداد 1392, 18:11 عصر
آره شما درست ميگيد ولي dw ديگه خيلي آدم رو به سوي راحت طلبي ميبره كه براي ساليان دراز به نظر من خيلي خوب نيست من هم يه چند وقتي باهاش كار كردم ولي فقط براي اين كه تو توابع و تگ ها و... راه بيافتم ولي بهش دل نبستم.
ولي not هم ديگه خيلي ساده و خشكه به نظر من نه اين نه اون.
من از PHP Expert Editor استفاده ميكنم.

lord_viper
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 09:13 صبح
من به شخصه از Php Designer 8.1 استفاده میکنم که خیلی قدرتمند هست هم code beutifuler برای php داره هم code completation برای php-css3-html5-javascript-jquery و همین طور xebuger روش نصبه که جزء بهترین دیباگرهای php هست syntax highlighter هم داره و به راحتی با سرورهای php مثل xamp-wamp مچ میشه و کدهاتونو روی این سرورها اجرا میکنه بدون اینکه هر سری بروزرو باز کنید و ادرس صفحه رو توش بزنید تا باز کنه + ارتباط با ابزارهای کنترل پروژه sub versionوGIT

فکر کنم یه اموزش ساده در مورد این IDE رو تو همین سایت گزاشته باشم
استفاده از این ابزار باعث سرعت در نوشتن و اشکال زدایی کدها میشه