PDA

View Full Version : حرفه ای: اصول طراحی نرم افزار چت

ali reza mansoori 2
دوشنبه 06 خرداد 1392, 15:18 عصر
سلام دوستان
برای ساخت نرم افزار چت مثل یاهو مسنجر - گوگل تالک - ایطاها - ال فور آی باید از چه روشی استفاده کنم و چه امکاناتی لازمه؟

_behnam_
دوشنبه 06 خرداد 1392, 15:57 عصر
سلام.
یاهو و گوگل که هیچ اما اون ایطاها نمیشه بهش گفت یک نرم افزار IM اصولی چون اولا سرورش چون سرورش با بانک اطلاعاتی کار میکنه و این روش واسه ساخت مسنجر اصلا روش اصولی نیست (یادمه روز اولی که باهاش آشنا شدم یبار اسنیف کردم به یک ftp متصل میشد تونستم پسورد و یوزر سرورش رو بدست بیارم و واردش بشم(برنامه نویسان ایطاها هم در جریانش هستن همون روز بهشون اطلاع دادم :بامزه:. یعنی اینکه غیر از غیر اصولی امنیت نیز پایین پس باید از روش سرور و کلاینت استفاده کنید پس الگوتون رو همون یاهو و گوگل قرار بدید)
چندین بار مطرح شده جستجو کنید به نتیجه میرسید.
اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?399485-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B1&highlight=%D9%85%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B1) رو مین فعلا پیدا کردن اما مطمئن هستم بیشتر هست چراکه خودم توی چندتاش پست گذاشتم.
یاهو که پروتکل YMSG که اختصاصی هست واسه خودش استفاده کرده اما گوگل تالک از jabber xmpp استفاده کرده که خیلی امنیتش هم بالاست . f.b هم از همین اسفاده میکنه و حتی شنیدم که کلوب هم از همین اسفاده میکنه.

MAHDI.MALVERDI
دوشنبه 06 خرداد 1392, 18:50 عصر
دو طا قلت عملایی دیگه هم داشتی بد نبودا؟!

ali reza mansoori 2
دوشنبه 06 خرداد 1392, 23:12 عصر
دوستان هزینه سرورش چقدر میشه؟

_behnam_
دوشنبه 06 خرداد 1392, 23:23 عصر
دو طا قلت عملایی دیگه هم داشتی بد نبودا؟!
عموجون یکیشو پیدا کردم اصلاح کردم اما به قول خودت قلت عملایی نبود، خطای تایپی بود:بامزه:
اون یکیو بگو شاید اون قلت عملایی باشه :لبخند:
@ ali reza mansoori 2

دوستان هزینه سرورش چقدر میشه؟ بستگی به مشخصات سرور داره البته اگه بخوای از مجازی استفاده کنی. اگه میخوای یه برنامه حرفه ای که امنیت بالایی داشته باشه باید از سرور اختصاصی ISP , IP ثابت و اینترنت پرسرعت داشته باشی و همچنین سخت افزار سرورت بالا باشه واسه پردازش ها کم نیاره.

ali reza mansoori 2
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 09:26 صبح
دوستان من میخوام سیستم خودم رو سرور کنم و بقیه از طریق اینترنت به صورت کلاینت به سیستم من دسترسی داشته باشن(البته این فقط برای تست می باشد و اگر تونستم با کمک شما برنامه رو بنویسم یه سرور هم میخرم)
برای این که سیستم خودم رو سرور کنم باید چه کار کنم
برای شروع کار برنامه نویسی سرور و کلاینت(سوکت نویسی-درسته؟) باید از کجا شروع کنم نمونه برنامه و یا مقاله ای سراغ دارید

hamid_hr
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 09:39 صبح
اول بيا يك اي پي استاتيك بخر

ali reza mansoori 2
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 09:40 صبح
اول بيا يك اي پي استاتيك بخر
یکم بیشتر توضیح میدید

hamid_hr
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 10:04 صبح
اگه ميخواي با سوكت كار كني يه اي پي استاتيك بگير تا تمام كلاينتها به اين اي پي وصل بشن و با هم در ارتباط باشن
البته اينطوري فك كنم نتوني تعداد بالايي رو ساپورت كني چون تعداد بره بالا ترافيك پيش مياد و ...