PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد دلفی و ساخت نرم افزار

orache
دوشنبه 06 خرداد 1392, 21:54 عصر
سلام چند تا سوال داشتم در مورد دلفی و ساخت نرم افزار (میدونم جای سوال اینجا نیست ولی به جای دیگه دسترسی نداشتم )
1_ اول از همه زبان دلفی هنوز شرکتش اپدیت میکنه یا نه ولش کرده ؟؟ اخه چند وقت پیش چنین خبری شنیده بودم

2_ ایا زبان دلفی برای ساخت نر مافزار زبان خوبیه اخه من c++ کار میکنم و تقریبا بقیه ی زبونا رو از یادم رفته ولی سی رو بلدم و... به نظر شما خوبه واسه نرم افزار

3_ من بیشتر تو ساخت بازی هستم نرم افزار سازی هم میخام به بازی ربط بدم مثلا تغییر syntex انجین ها . ساخت نرم افزار برای دستیابی به متغیر های بازی ... ساخت پلاگین ها و هر نر مافزاری که به بازی مربوط شه

4_ بهترین ادیتور برای دلفی چیه شکل شمایل دلفی 7 خیلی سادست مثل وی ژوال بیسیک 6 هست من از ویژوال استادیو خوشم میاد بهش هم ادت کردم یه ide نام ببرین مثل اون

5_ بهترین کتاب و کامل ترین کتاب چیه ؟ مثلا کتاب نوشته ی دیتل رو برای سی ++ همه میشناسن و واقعا هم خوبه و بدرد میخوره بهریتن کتاب دلفی چیه

ممنون

orache
سه شنبه 07 خرداد 1392, 08:08 صبح
از مدیر محترم میخام که این تاپیکو حذف کنه من میرم جای دیگه بنویسم

orache
سه شنبه 07 خرداد 1392, 14:31 عصر
یعنی این دلفی انقدر بی طرفداره ؟؟ که هیچ کس جواب نمیده !

m2011kh
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 11:43 صبح
سلام چند تا سوال داشتم در مورد دلفی و ساخت نرم افزار (میدونم جای سوال اینجا نیست ولی به جای دیگه دسترسی نداشتم )
1_ اول از همه زبان دلفی هنوز شرکتش اپدیت میکنه یا نه ولش کرده ؟؟ اخه چند وقت پیش چنین خبری شنیده بودم

2_ ایا زبان دلفی برای ساخت نر مافزار زبان خوبیه اخه من C++‎ کار میکنم و تقریبا بقیه ی زبونا رو از یادم رفته ولی سی رو بلدم و... به نظر شما خوبه واسه نرم افزار

3_ من بیشتر تو ساخت بازی هستم نرم افزار سازی هم میخام به بازی ربط بدم مثلا تغییر syntex انجین ها . ساخت نرم افزار برای دستیابی به متغیر های بازی ... ساخت پلاگین ها و هر نر مافزاری که به بازی مربوط شه

4_ بهترین ادیتور برای دلفی چیه شکل شمایل دلفی 7 خیلی سادست مثل وی ژوال بیسیک 6 هست من از ویژوال استادیو خوشم میاد بهش هم ادت کردم یه ide نام ببرین مثل اون

5_ بهترین کتاب و کامل ترین کتاب چیه ؟ مثلا کتاب نوشته ی دیتل رو برای سی ++ همه میشناسن و واقعا هم خوبه و بدرد میخوره بهریتن کتاب دلفی چیه

ممنون

نیازی به سوال نبود با چند تا سرچ میتونستید جوابتون رو پیدا کنید.
1: بله دلفی پشتیبانی میشه و همین اواخر نسخه جدیدش Xe4 هم وارد بازار شده.
2:دلفی بیشتر برای نوشتن برنامه های مدیریت بانک اطلاعات و مدریتی هست.برای کار شما هم مناسبه امّا برای کار شما گزینه های بهتری هم هست.
4:بهترین ادیور دلفی و تنها ادیتورش RAD Studio هست.هیچ کامپایلری شبیه Visual Studio نیست.
5:بهترین و کامل ترین آموزشی برای نسخه های جدید به زبان فارسی وجود نداره.دنبال منابع انگلیسی بگردید.

و این که چرا کسی پاسخ سوالتون رو ندادن این که جای سوالتون اینجا نیست و اصلا نیازی به سوال نیست باید بیشتر تحقیق کنید.

موفق و سربلند باشید.

MMD

azarsoft
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 12:17 عصر

2_ ایا زبان دلفی برای ساخت نر مافزار زبان خوبیه اخه من C++‎ کار میکنم و تقریبا بقیه ی زبونا رو از یادم رفته ولی سی رو بلدم و... به نظر شما خوبه واسه نرم افزار

ممنون

سلام
در جواب سوال های شما باید بگویم
1- بله آپدیت میشه و اخرین نسخه اون که به تازگی ارائه شده (xe4) یکی از بهترین نسخه های دلفی تا به امروزه که به راحتی می تونید برای پلتفرم های مختلف (ویندوز ، مک و ios) نرم افزارها و بازی های خودتون رو کامپایل کنید.
2- بله دلفی یکی از بهترین محیط ها برای توسعه انواع نرم افزار هست و اگر قبلا با (++c) کار کرده باشید فکر نکنم خیلی تو یادگیری دلفی با مشکل روبرو بشید.
3- دلفی توی نسخه های اخریش توی زمینه بازی سازی و سه بعدی خیلی پیشرفت کرده مخصوصا در آخرین نسخه دلفی.
4- دلفی خودش یک محیط برای برنامه نویسی بر مبنای نرم افزارهای(Native) هست و کار با اون در تمام نسخه هاش مخصوصا سری (xe) بسیار راحتر هست.
5- متاسفانه منابع فارسی برای دلفی در حد اینکه بگیم هیچی ، خیلی کمه.

موفق باشید.