PDA

View Full Version : سوال در مورد ساخت بازی انلاین

orache
سه شنبه 07 خرداد 1392, 10:17 صبح
سلام من میخام بدونم بازی اینترنتی رو چجوری میسازن مثل تراوین یا جنگ خان ها . گرز و...
چه چیزایی رو باید یاد گرفت و از کجا باید شروع کرد
بازی های اینترنتی مثل قارچ داره سبز میشه من ایده های فوق العاده ای دارم و میتونم تو بازی پیاده کنم مشکل اینجاست که نمیدونم از کجا شروع کنم
مثلا همین بازی گرز رو چجوری ساختن از نظر گرافیکی مشکلی ندارم ولی نمیدونم اصلا چیو باید یاد بگیرم اموزش هیچی ندارم اصلا نمیدونم چجوری میسازن
کمک کنید
ممنون

MMSHFE
سه شنبه 07 خرداد 1392, 12:33 عصر
این بازیهای آنلاین اکثراً با ترکیب HTML و CSS‌ و AJAX و PHP و Javascript و MySQL و jQuery و اینجور ابزارها تولید میشه. یعنی یکسری ابزار سمت کلاینت برای دریافت ورودیهای کاربر و یکسری ابزار سمت سرور برای نگهداری و پردازش این ورودیها و یکسری واسطه برای تبادل اطلاعات بین سرور و کلاینت. البته اگه بازی سه بعدی پیشرفته بخواین باید با ابزارهای مخصوص ساخت بازی مثل موتورهای بازی معروف ازقبیل Unity3D و... کار کنید و خروجی Web Player یا Flash ازش بگیرین.

orache
سه شنبه 07 خرداد 1392, 14:34 عصر
سلام من برای بازی اینترنتی میخاستم فکر نکنم منو بشناسین ولی همونی هستم که تو انجمن udk ازتون در مورد انجین سوال کردم که چجوری با یونیتی برای یو دی کا اسکریپت مینویسین
.
چند نفره میشه یه بازی اینترنتی ساخت ؟ 2 نفره میشه ساخت البته منهای گرافیست و....
ممنون

MMSHFE
سه شنبه 07 خرداد 1392, 14:39 عصر
اگه برنامه نویس حرفه ای باشین، ساخت بازی اینترنتی کار سخت و پیچیده آنچنانی نداره و دونفره میتونید از عهده اش بر بیاین ولی بحث Design کلاً جداست.

orache
سه شنبه 07 خرداد 1392, 22:28 عصر
اگه من بخام یاد بگیرم چیو دقیقا باید یاد بگیرم ؟؟ وقتی ajax رو یاد میگیرم دیگه نیازیه html و css و.. رو یاد بگیرم ؟ دقیقا بگین چیو باید یاد بگیرم

orache
سه شنبه 07 خرداد 1392, 22:33 عصر
تیپیک منتقل شد
http://barnamenevis.org/showthread.php?400719-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-...&p=1779671#post1779671

MMSHFE
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 08:11 صبح
برای ساخت بازی آنلاین تسلط به تمام مواردی که اشاره کردم لازمه. AJAX فقط یک واسطه بین کلاینت و سروره و سمت کلاینت، با HTML و CSS و... سروکار داریم و سمت سرور با PHP و MySQL و... پس اگه بخوایم از AJAX به درستی استفاده کنیم، باید بدونیم در دو سر این ارتباط، چه زبانهایی وجود دارن و چطور کار میکنن.

orache
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 09:54 صبح
سلام مجدد
ببینین اگه من میخام خودم 1 نفره ساخت بازی رو شروع کنم و در جایی که لازم باشه افراد رو بیارم نمیدونم متوجه منظورم میشین یانه مثلا برای ضد هک عده ای بیان کار بکنن و برن .. برای سیستم های مختلف و.... پس میخام خودم شروع کنم حالا بر طبق این فرض من اول چه چیزایی رو یاد بگیرم به نظرت چه چیزایی در اولویت قرار دارن ؟؟ اصلا نیازی به ajax هست ؟؟ به java script یا jQuery چی نمیشه از اینا استفاده نکرد ؟؟ چون واسه خودشون یک مقوله ی جداگانه دارن
ممنون

habibvafapour
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 12:06 عصر
البته تمام صحبت های استاد درست هست
ولی اگر شما ایده و تفکر سناریو نویسی در بازی را نداشته باشید از پله اول هم نمیتوانید عبور کنید.
مثلا دارید CSS3 رو یاد میگیرید .و شما میدونید attr ها چه کارهایی انجام میدهند ولی نمیدونید از attr ها باید کجا استفاده کنید.

MMSHFE
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 13:17 عصر
سلام مجدد
ببینین اگه من میخام خودم 1 نفره ساخت بازی رو شروع کنم و در جایی که لازم باشه افراد رو بیارم نمیدونم متوجه منظورم میشین یانه مثلا برای ضد هک عده ای بیان کار بکنن و برن .. برای سیستم های مختلف و.... پس میخام خودم شروع کنم حالا بر طبق این فرض من اول چه چیزایی رو یاد بگیرم به نظرت چه چیزایی در اولویت قرار دارن ؟؟ اصلا نیازی به ajax هست ؟؟ به java script یا jQuery چی نمیشه از اینا استفاده نکرد ؟؟ چون واسه خودشون یک مقوله ی جداگانه دارن
ممنون
ببینید، برای ساخت بازی آنلاین تمام مواردی که گفتم لازمه. اگه یکنفره میخواین کار کنید، باید همه موارد رو بدونید وگرنه بعنوان مدیر پروژه نمیتونید روی کار بقیه نظارت لازم رو داشته باشین و اصلاً نمیدونید چیکار دارن میکنن.

orache
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 14:55 عصر
من چون تاحالا سمت php و اینجور چیزا نرفتم نمیدونم دقیقا چه مباحثی داره
همه همه 9 تا زبان گفتین که باید با همشون کار کنم درسته
خیلی ها هستن که 8 ساله دارن با ++c کار میکنن ولی باز هم دارن یاد میگیرن چون مباحثش تمومی نداره حالا من نمیدونم اینا هم مثل سی ++ هستن ؟؟

peachcms
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 17:23 عصر
سلام من میخام بدونم بازی اینترنتی رو چجوری میسازن مثل تراوین یا جنگ خان ها . گرز و...
چه چیزایی رو باید یاد گرفت و از کجا باید شروع کرد
بازی های اینترنتی مثل قارچ داره سبز میشه من ایده های فوق العاده ای دارم و میتونم تو بازی پیاده کنم مشکل اینجاست که نمیدونم از کجا شروع کنم
مثلا همین بازی گرز رو چجوری ساختن از نظر گرافیکی مشکلی ندارم ولی نمیدونم اصلا چیو باید یاد بگیرم اموزش هیچی ندارم اصلا نمیدونم چجوری میسازن
کمک کنید
ممنون

دوست عزیز شما اول PHP, MYSQL, Javascript, HTML, CSS رو یاد بگیر و بعد به فکر بازی درست کردن باش. راه خیلی پر پیچ و خمی دارید

WOLF_MEHRDAD
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 18:15 عصر
شما برای ابتدا نیاز نیست همه زیرشاخه های مطالب رو بدونید فقط در حد استفاده از اونها کافیه، بعدا بر حسب نیاز مجبور به یاد گیری مطالب تخصصی تر هم میشید

orache
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 19:29 عصر
پس من برم سراغ html و css و php
1 سال بیشتر طول میکشه همه ی اینا
من در کنار بازی سازی یاد گرفتن اینا رو هم یاد میگیرم

WOLF_MEHRDAD
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 19:30 عصر
یک سال خیلیه ها ! کتاب های جناب شهرکی رو بخونید ، خیلی خوب و با مثال توضیح دادن کمتر از 2 ماه سه مورد بالا رو مسلط میشید
البته تمرین باید بکیند

orache
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 10:37 صبح
راست میگی ؟؟ بابا دمت گرم
کتاب اقای شهرکی چیه ؟؟ مال کدوم انتشاراتیه برم بگیرم ؟؟
راستی بعد از اینکه اونا رو یاد گرفتم برم سراغ چی ؟؟

qartalonline
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 10:42 صبح
کتاب آقای شهرکی : لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84)

و این سایت (http://www.ncis.ir/) : http://www.ncis.ir

orache
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 11:00 صبح
اره کتاب اقای شهرکی رو پیدا کردم
ببین یه سوال
کسی کتابی میشناسه واسه یه انتشاراتی باشه ؟؟ کلا 3 تا کتاب یکی css یکی html و یکی php
متاسفانه من نمیتونم کتابو پشت pc بخونم من یه کتاب میخام کتاب کاغذی :لبخند: همین کتاب اقای شهرکی منتشر نشده ؟؟

WOLF_MEHRDAD
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 13:10 عصر
ببین یه سوال
کسی کتابی میشناسه واسه یه انتشاراتی باشه ؟؟ کلا 3 تا کتاب یکی css یکی html و یکی php
متاسفانه من نمیتونم کتابو پشت pc بخونم من یه کتاب میخام کتاب کاغذی :لبخند: همین کتاب اقای شهرکی منتشر نشده ؟؟

اگه میخوای به روز باشی کلا سمت کتاب چاپ شده نرو ، چون اینجا ایرانه تا میاد یه کاری انجام بشه ورژن جدیدش اومده :لبخند:

habibvafapour
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 16:45 عصر
ببین یه سوال
درجواب دوست عزیزمان orache (http://barnamenevis.org/member.php?262445-orache) باید بگم بله هست و دوستان هم معمولا مولف ها رو میشناسن ولی به علت این که توی سایت تبلیغ به عمل نیاد کتابی رو معرفی نمیکنن ، جوابت رو سرراست بدم به اندازه بند انگشتانت کتاب فارسی گیرت نمییاد همش هم در یک حد و حدود هست تا سطح مقدماتی .
سطح پیشرفته هم فقط درک و درایت خود شما هست.
موفق باشید .

orache
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 17:56 عصر
سلام ممنون
من امروز یک کتاب گرفتم به نام << مرجع کاربردی css & html برای طراحی وبسایت>>
مولف craig grannell مترجم فاطمه فاتحی
من نمیدونم خوبه یا نه میتونین یه نگاهی بندازین یا اگه خوندین بگین خوبه یا نه
کد هاشو دیدم اصلا برام اشنا نبود من یکی دو روز html کار کردم ولی شبیه به این نیست
تازه تو اول کتاب نوشته به جای html از xhtml استفاده میکنیم ای یعنی چی ؟؟ اول مینویسه اچ تی ام ال بعد مینویسه اکس اچ تی ام ال ؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟
کمک کنید
ممنون

MMSHFE
جمعه 10 خرداد 1392, 11:31 صبح
من این کتابی که میگین رو نخوندم ولی XHTML نسخه سخت گیرانه HTML (ازنظر رعایت قوانین) هست. برای مثال، توی HTML اگه بدون بستن تگ p قبلی، تگ p جدید باز کنید، توی نمای ظاهری خروجی تأثیری بوجود نمیاد ولی در اصل p جدید داخل p قبلی (و نه بعدش) ایجاد شده. اما XHTML به این موارد گیر میده. یعنی صفحه شما Validate نمیشه.