PDA

View Full Version : ایجاد یک بانک که بتوان مانند گوگل در آن سرچ کرد (؟!)

download69
سه شنبه 07 خرداد 1392, 10:59 صبح
سلام
بچه ها من واسه یکی از پروژه هام یک بانک طراحی کردم که فیلد های نسبتا زیادی رو داره، حالا من می خوام به روش گوگل توی این جدول سرچ کنم یعنی اینکه اگر کاربر جمله "دانلود نرم افزار آفیس 2013" را سرچ کرد، کلمات دانلود، نرم افزار، آفیس و 2013 رو جستجو کنه و نتیجه هایی که بیشترین شباهت را دارند را در بالای لیست قرار بده !!!

حالا من چیکار کردم :
البته بانک من مربوط به پزشکام میشه و تو جدول پزشکان از فیلد های زیر استفاده کردم:
نام، نام خانوادگی، تخصص و ...
و هنگامی که کاربر جمله "دکتر سعید احمد زاده متخصص دندان پزشکی" رو سرچ میکنه، کلمات دکتر، سعید، احمد ، زاده، متخصص، دندان و پزشکی رو سرچ میزنه ولی مشکل من اینجاست که نمیدونم به چه روشی بهترین نتیجه رو بالا بیارم یعنی توی لیست نتیجه ها جز اولین ها باشه
چون با این روش هر چه سعید و هرچه احمد و هرچه زاده و هرچه متخصص رو ردیف میکنه یعنی بهتر بگم جدول رو واسم لیست میکنه !!!

----
من اینجا مشکلم رو طرح کردم گفتم شاید ساختار بانک مشکل داشته باشه ؟؟؟

pashna
شنبه 11 خرداد 1392, 09:59 صبح
سلام ،

جواب خیلی‌ ساده به این سوال اینه که به هیچ وجه نمیتونید این کار رو بکنید. اگر قرار بود اسکیوال سرور بتونه مثل گوگل سرچ کنه که پس چه کاری بود گوگل این همه دفتر دستک داشته باشه ، همه‌رو جم میکر جاش یه اسکیوال سرور میذاشت :)

ولی‌ خوب که از فول تخت استفاده کنید که به ۲ صورت FREETEXTTABLE و CONTAINSTABLE میتونید این کار رو بکنید. البته بازم میگم جواب مثل گوگل نخواهد شد.