PDA

View Full Version : مقاله : آموزش نصب و راه اندازی MSDE

hadisalahi2
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 12:34 عصر
با سلام به کلیه دوستان عزیز
چندی وقتی بود دنبال یک مقاله کامل و جامع برای کار MSDE بودم
ولی متاسفانه هر چی دنبال گشتم ، چیز کامل و به درد بخوری پیدا نکردم
با کلی تلاش و راهنمایی دوستان بالاخره تونستم ، روش نصب و راه اندازی این نرم افزار رو یاد بگیرم

من خیلی دنبال گشتم تا مشکلم حل شد
به همین دلیل ، برای اینکه از این به بعد دوستانی که دنبال همچین مطالبی هستند خیلی اذیت نشند و سریع به مطالب مورد نظرشون دست پیدا کنند
یک مقاله آموزشی در همین رابطه تهیه کردم که خدمت دوستان ارائه میکنم.

اگه کم و کاستی توی مقاله هست ، به بزرگی خودتون ببخشید.
از دوست عزیز ، آقای صادقیان هم بابت راهنمایی که کردند سپاسگذارم

اگه دوستان نظر یا تجربه ای در این مورد دارند ، خیلی خوشحال میشم ارائه کنند تا این تاپیک بسیار کامل باشه و یک منبع آموزشی برای سایر دوستان باشه.

از مدیران هم تقاضا دارم ، اگه مقاله به نظرشون گره ای از کار دوستان حل میکنه ، اون رو توی اعلان قرار بدند تا دوستان دیگمون خیلی سریع بتونند بهش دسترسی داشته باشند

ارادتمند شما : هادی صلاحی
یا حق

hadisalahi2
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 18:40 عصر
واقعا جای تاسف داره
این همه آدم این پست رو دیدند اما یک نفر یک نظری نداده
من رو بگو که میخواستم آموزش نصب 2005 و 2008 رو هم قرار بدم توی سایت
واقعا هیچ انگیزه ای برای آدم باقی نمی مونه
واقعا متاسفم

alirezaahmadreza
جمعه 10 خرداد 1392, 22:31 عصر
سلام دوست گرامی
مرسی از آموزشی که تهیه کردید و در اختیار دوستان قرار دادید من از زحمات بی شاعبه شما کمال تشکر رو دارم
اگه اجازه بدید چند پیشنهاد دارم که شاید این آموزش شما رو پربارتر بکنه البته این هیچی از ارزش کار شما کم نمیکنه:

1) اگه میشه اول راجب خود(MICROSOFT SQL SERVER DATABASE ENGINE) در فایل آموزشیتون توضیح بدید که اصلا چیست که اگه کسی نمیدونه چی هست باهاش یک آشنایی پیدا بکنه

2)راجب نسخه های جدید MSDE نیز اگه توضیحاتی دارید به عنوان یک سرفصل در مقالتون اضافه کنید چون الان SQL نسخه 2012 اومده

راستش یک سوالم داشتم از خدمتتون من برنامه ای نوشتم با EntityFramework دیتابیس رو ایجاد میکنه و مشکل من نصب طولانی خود SQL هست میخوام بدونم آیا میتونم از این MSDE استفاده بکنم و کاربر رو درگیر نصب SQL نکنم

بازم از کار ارزشمندتون کمال تشکر را دارم
راستی هیچ وقت خودتون رو وابسته به نظر یا تشکر دیگران نکنید شما اون کاری رو که میدونید ارزشمنده و میتونه واسه مابقیه مفید باشه انجام بدید به قولی اگه کسی خوبی شما رو فراموش کرد شما خوب بودن رو فراموش نکنید

hadisalahi2
شنبه 11 خرداد 1392, 10:01 صبح
1) اگه میشه اول راجب خود(MICROSOFT SQL SERVER DATABASE ENGINE) در فایل آموزشیتون توضیح بدید که اصلا چیست که اگه کسی نمیدونه چی هست باهاش یک آشنایی پیدا بکنه

حقیقتش من توی این مقاله فرض رو بر این گذاشتم که کسانی که به این مقاله نیاز دارند ، تقریبا با MSDE آشنایی دارند وگرنه در مورد مسئله ای که شما فرمودید حتما توضیحاتی ارائه میکردم.

2)راجب نسخه های جدید MSDE نیز اگه توضیحاتی دارید به عنوان یک سرفصل در مقالتون اضافه کنید چون الان SQL نسخه 2012 اومده

همین قصد رو داشتم و دنبال هم رفتم . ولی خوب متاسفانه کاری خوب جواب میده که در تعامل با سایر انسان ها باشه .

راستش یک سوالم داشتم از خدمتتون من برنامه ای نوشتم با EntityFramework دیتابیس رو ایجاد میکنه و مشکل من نصب طولانی خود SQL هست میخوام بدونم آیا میتونم از این MSDE استفاده بکنم و کاربر رو درگیر نصب SQL نکنم

خدمت شما عرض کنم ، اگه برنامه تون فقط به صورت client میخواد اجرا بشه ، بهترین گزینه همین MSDE هستش. چون هم سریع نصب میشه و هم امکاناتش خوبه
اما اگه به صورت Client/Server هستش ، حتما باید در سرور خود SQL Server رو نصب کنید

بازم از کار ارزشمندتون کمال تشکر را دارم
راستی هیچ وقت خودتون رو وابسته به نظر یا تشکر دیگران نکنید شما اون کاری رو که میدونید ارزشمنده و میتونه واسه مابقیه مفید باشه انجام بدید به قولی اگه کسی خوبی شما رو فراموش کرد شما خوب بودن رو فراموش نکنید

من نه از کسی قصد تشکر داشتم و نه برای تهیه این مقاله منتی بر سر کسی دارم .
من فقط به خاطر علاقه این کار رو کردم
من منظورم این بود که دوستان ، اگه نظراتی دارند ارائه بدند تا این تاپیک یک تاپیک جامع در مورد MSDE باشه ، حالا برای تمام ورژن ها
که متاسفانه به جز شما ، هیچ کسی هیچ نظری نداره

در کل من هم ممنونم که نسبت به بنده ابراز لطف داشتید
و خوشحالم که این مقاله مفید فایده شما شده.
یا حق

behzadzh
شنبه 11 خرداد 1392, 10:28 صبح
سلام
واقعا زیبا و خوب بود
خیلی وقت بود دنبال همچین چیزی بودم
ممنونم
همینطوری ادامه بدین

alirezaahmadreza
شنبه 11 خرداد 1392, 11:38 صبح
مرسی از راهنمایتون دوست گرامی راستش برنامه من تحت شبکه هستش .

خوب من خوشحال میشم راجب نسخه های جدید با هم صحبت بکنیم راستش تا جایی که من خوندم در نسخه های جدید موتور SQL در داخل خود فایل نصبی قرار گرفته و شما وقتی میخوای نصب بکنید از شما میپرسه که آیا میخواید Enginer را نصب بکنید حتی خود .net موقع ساخت فایل نصبی همین Enginer را میدهد ولی خوب مشکل همان مراحل نصب طولانی و سخت SQL هست که واقعا ازار دهنده و مشکل ساز هستش واسه مشتری و اینکه حجمشون هم خیلی بالاس چون واسه هر نسخه 32 یا 64 بیتی یک فایل نصبی وجود داره

راستی من قصد جسارت نداشتم فقط گفتید میخواستید فایل های اموزشی دیگه ای بسازید ولی دیگه انگیزه ای نمونده من خواستم بگم که شما بسازید حتما کسانی هستند که بهره ببرند از اطلاعات شما حتی اگه تشکرم نکنن ارزشش حتما محفوظ هستش

hadisalahi2
دوشنبه 13 خرداد 1392, 17:23 عصر
ممنون علیرضا و بهزاد عزیز
به روی چشم
اگه خدا بخواد ، برای نسخه های 2005 و 2008 هم مشابه همین کار رو انجام می دم
البته اگه دوستان هم هم فکری کنندو تجربیاتشون رو با ما در میان بگذارند

hedayat
شنبه 17 اسفند 1392, 12:21 عصر
دوست عزيز
ضمن تشكر مي خواستم بدونم تو ويندوز هاي 64 بيتي هم كار مي كنه
و پورت 1433 هم روش فعاله كه تو شبكه جواب بده ؟؟؟؟؟