PDA

View Full Version : مشکل در VC

MAB_Soft
یک شنبه 14 اسفند 1384, 12:30 عصر
:گریه: دوستان لطف کردن و تاپیک قبلی من رو پاک کردن.البته حق هم داشتند.عنوانش هم چین بی ربط بود!
این VC هر چند یک بار من رو می زاره سر کار. یه دفعه هر نوع loop رو که می نویسم اینقدر ادامه می ده تا آخرش یا من هنگ کنم یا کامپیوتره.بعضی وقتا هم اتوماتیک خودش صلاح می بینه که resource هامو دستکاری کنه!خوب حتما یه چیزی می دونه که ما نمی دونیم!
هر چند وقت یک بار هم error های بنی اسرائیلی می گیره که تو هیچ مرجع خطایی پیداش نمی شه کرد.

اگر کسی می تونه (بخصوص در مورد مشکل حلقه ها ) یه کمکی به ما بکنه.خدا خیرش بده!

sh_roohani
یک شنبه 14 اسفند 1384, 13:18 عصر
سلام دوست عزیز،
در مورد resource ها تا حدی حق با شماس. اما در مورد حلقه ها! عرض می شه که VC بالاخره کامپایلرش همچین کم و بیش استاندارده. بنابراین بعیده کار عجیبی در مورد حلقه ها بکنه. شما مشکلتون رو دقیقا بفرمایین، اگه صلاح می دونین کدی رو که خطا رو تولید می کنه اینجا بنویسین تا ببینیم چیکار می شه کرد. آخه بدون دیدن کد که نمی شه گفت ایرادش از کجاس قربون شکلت.

MAB_Soft
یک شنبه 14 اسفند 1384, 16:21 عصر
به نظر شما این حلقه چند بار اجرا می شه؟
for (i=1;i<=10;i++0);

MAB_Soft
یک شنبه 14 اسفند 1384, 16:26 عصر
راستی یادم رفت بگم که حتی از فایل های header خودش هم error می گیره
بخصوص از conio و iostream

sh_roohani
یک شنبه 14 اسفند 1384, 16:42 عصر
راستش من که نمی تونم این کد رو درست بخونم. ایکاش می ذاشتین تو تگ کد. ولی تا اونجا که می تونم تشخیص بدم شما یه 0 بعد از ++ زیادی گذاشتین.
لطفا کد کامل تابعتون رو توی تگ کد بذارین تا ببینیم چرا ایراد می گیره. اگه از تگ کد استفاده نکنین، می ریزه به هم و درست دیده نمی شه.

kochol
یک شنبه 14 اسفند 1384, 17:18 عصر
راستی یادم رفت بگم که حتی از فایل های header خودش هم error می گیره
بخصوص از conio و iostream
سلام
بنویسید

#include <iostream>

MAB_Soft
دوشنبه 15 اسفند 1384, 12:54 عصر
می بخشید.اون 0 اضافه اشتباه تایپی هنگام ارسال مطلب بود.

for(i=1;i<=10;i++)

در ضمن هر برنامه ای که به نحوی از هر نوع حلقه ای استفاده می کنه بینهایت مرتبه اجرا می شه.
منظورم هم از iostream و conio ایراد از این نبود:

#include <iostream.h>
بلکه از محتویات خود فایل هدر error می گیره
.

sh_roohani
دوشنبه 15 اسفند 1384, 15:51 عصر
می بخشین، می دونم که احتمالا خودتون اینو می دونین. ولی آیا namespace رو درست مشخص کردین (البته این ربطی به مسئله عجیبی که واسه حلقه ها پیش میاد نداره. در مورد iostream می گم)؟ یعنی اینکه آیا نوشتین:

#include<iostream>
using namespace std;
در مورد حلقه ها هم راستش بنده از حل این مسئله عاجزم. چون این حلقه به نظر درست میاد، ولی شاید توی بدنه حلقه کاری کرده باشین که i هیچوقت به 10 نرسه.
ممکنه اون تابعی رو که شامل این کد می شه، به طور کامل از اول تا آخر اینجا بذارین؟

MAB_Soft
سه شنبه 16 اسفند 1384, 13:13 عصر
برنامه از این ساده تر گیر نیاوردم.شما بگید ایرادش کجاست؟!!!!!!!!!

#include <iostream.h>

int i;
int main()
{
for (i=0;i<=10;i++)
{
cout << "Number:"<<i;
}
return 0;
}

البته من MS .NET sdk رو روی سیستم برای کاری نصب کرده بودم.از اون موقع به بعد این جوری می شه.به نظر شما مربوط به اونه یا نه؟
بعدش هم یه خواهش. من تعریف BCB رو زیاد شنیدم. یه کتاب درست و حسابی (ترجیا فارسی) اگه سراغ دارید به ما هم معرفی کنید.تا بلکه از شر VC خلاص شم.

kochol
سه شنبه 16 اسفند 1384, 18:48 عصر
#include<iostream>
using namespace std;