PDA

View Full Version : ارسال کوئری زیاد به دیتابیس و مصرف بیش از حد منابع سرور

vestaa
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 23:02 عصر
سلام

وب سایت kadbanoo.net رو ببینید لطفن... ارائه دهنده هاست میگه که سایتم cpu زیادی مصرف می کنه و موقع بازدید خیلی با ارور Internal Server Error مواجه میشم که گفتند علتش همین استفاده زیاد از منابع سرور هست...

اینطوری که ارائه دهنده هاست میگه ظاهرن مشکل از دیتابیس هست که زیاد کوئری می فرسته؛ من خودم برنامه نویس نیستم و این سایت رو یک برنامه نویس نوشته... گفتند که سایت باید بهینه بشه و مشکل دربیاد که چرا اینطوریه چون دیتابیس هم زیاد بزرگ نیست..

از نظر شما که برنامه نویس هستید آیا کلن این نظر درست هست یا نه؟ اگر هست راه حل شما چیست؟ اگر کسی می دونه و می تونه کمک کنه ممنون میشم...

به زبان ساده بگید که منم متوجه بشم؛ بازم ممنون

AbiriAmir
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 23:45 عصر
میتونه درست باشه...
کوئری های غیر استاندارد...
حتی گاهی طراحی قالب غیراستاندارد...
بهرحال مشکل اینجوری قابل بررسی نیست باید خود برنامه نویس سایت براتون بررسی کنه و یا اینکه دسترسی بدید به یکی که اینکارو براتون انجام بده... (البته اگر سایت اوپن سورس نوشته شده)

vestaa
جمعه 10 خرداد 1392, 00:11 صبح
خود برنامه نویس سایت که همیشه ادعا داشت که تو ایران نامبروانه؛ کاری ندارم و نمی دونم که بود یا نبود ولی الان دیگه بهش دسترسی ندارم...

اگر میشه گفت یا در واقع بهتره بگم اگه میشه دسته بندی کرد و معلوم کرد، بگید کدوم قسمت از کدها برای چک کردن کوئری ها لازمه که همین جا بزارم برای بررسی بیشتر..

ممنون

AbiriAmir
جمعه 10 خرداد 1392, 10:53 صبح
قاعدتا اگر مشکل از کوئری ها باشه باید تو کد دنبال جاهایی بگردید که با دیتابیس در ارتباطه و کوئری گرفته شده دیگه...

MMSHFE
جمعه 10 خرداد 1392, 11:59 صبح
باید به ساختار خود دیتابیس هم دسترسی داشته باشیم. شاید نرمالسازی نشده باشه.

eshpilen
جمعه 10 خرداد 1392, 12:59 عصر
البته آدم نباید انتظار داشته باشه که هر سایتی با هر محتوا و کارکردی و با هر ترافیکی روی هر سروری (اونم سرورهای اشتراکی) بدون مشکل کار کنه!
بعضی سرورهای اشتراکی هم واقعا ضعیف هستن. همینطوری اکانت میفروشن چند برابر ظرفیت استاندارد.
احتمالا یک سرور بهتر و پلان قویتر پیدا کنید یا اصلا اگر مجبور شدید/پول داشتید از VPS استفاده کنید.

یک وقت هم میبینی بر اثر حمله یا سوء استفادهء خاصی که داره از سایت میشه ترافیک بالا میره یا حتی به علتهای کم و بیش تصادفی. مثلا ممکنه یه روباتی باشه که قاطی کرده باشه و داره از سایت شما مدام کار میکشه.
بنابراین بهتره ترافیک اخیر خودتون رو هم بررسی ای بکنید ببینید چیز غیرعادی توش نیست.

vestaa
شنبه 11 خرداد 1392, 01:09 صبح
ممنون که براتون مهم بوده و جواب دادید.. قبلن VPS داشتم که همین مشکل وجود داشت؛ اون موقع فکر می کردم شاید به دلیل حملات Dos و Ddos و استفاده ربات ها باشه... به خاطر همین سرور رو عوض کردم؛ اینجا هم ابتدا مشکلی وجود نداشت و رفته رفته به وجود اومد...

اتفاقن به ارائه دهنده هاست گفتم که شاید علتش ربات ها باشن؛ گفت نه، اگر باشه هم مشکل ربات برای تمام سایتها وجود داره و مختص به سایت من نیست...

آماری که روی سایت خودم می بینم کاملن معمولی هست و چیز خاصی حس نکردم؛ البته مطمئنم که من اطلاعاتم کمه و خیلی چیزارو نمی دونم..

plague
شنبه 11 خرداد 1392, 13:31 عصر
کوئری هایت بهینه نیستن
تعداد کانکشن ها زیاده
کانکشن ها دیر بسته میشن ... به علت سنگین بودن کوئری
ایندکس گزاری نشده تیبل ها
و چندین و چند مشکل دیگه

باید سایتت رو پروفایل کنی ببینی چی به چیه

در هر صورت کار شما نیست یه برنامه نویس گیر بیار برات انجام بده