PDA

View Full Version : سوال درمورد آپلود فایل با php

information2
جمعه 10 خرداد 1392, 00:55 صبح
با سلام خدمت اعضای باحال سایت برنامه نویس
من مدتیه با dreamweaver دارم یه سایت طراحی می کنم. تقریبا همه چی بدون مشکل دارم کار می کنم. فقط یه مشکل اساسی دارم امیدوارم بتونین کمکم کنین
من میخای یه صفحه طراحی کنم که بشه باهاش فایل آپلود کرد. در ضمن این فایل رو فقط برخی از اعضای سایت که از طرف مدیریت سایت اجازه دارن بتونن دانلود کنن. الان مشکلم اینه که اولا نمیدونم چطور باید فرم آپلود طراحی کنم و دوم اینکه وقتی آپلود میشه چطور دسترسی به اونو برای افرادی که اجازه دسترسی ندارن محدود کنم
لطفا کامل راهنمایی بفرمایین
اگر منبع خوبی هم در مورد کار با فایل ها دارین هم معرفی کنین.
خیلی از شما ممنونم.

dousti_design
جمعه 10 خرداد 1392, 01:26 صبح
آپلود فایل با Php (http://www.tizag.com/phpT/fileupload.php)
آپلود فایل با Php (http://www.w3schools.com/php/php_file_upload.asp)
منابع فارسی هم بسیار زیاد هست فقط کافیه یک سرچ کوچولو انجام بدین.

information2
جمعه 10 خرداد 1392, 02:03 صبح
خیلی ممنون از پاسخ شما. اما فایل هایی که آپلود میشن توسط هر کسی که آدرس داشته باشه قابل دانلود است.من میخام فقط کسی که عضو هست و بهش مجوز داده میشه بتونه دانلود کنه. اینو رو چیکار کنم؟

Unique
جمعه 10 خرداد 1392, 02:39 صبح
باید فایل ها را پس از بررسی مجوزشون از طریق header و readfile بفرستین ! توی سایت جستجو کنید خیلی زیاد بحث شده. مثلا reaadfile را جستجو کنید باید به جواب برسین. این مثال را داشته باشین :

$file = 'file.zip';

if (file_exists($file)) {
header('Content-Description: File Transfer');
header('Content-Type: application/octet-stream');
header('Content-Disposition: attachment; filename='.basename($file));
header('Content-Transfer-Encoding: binary');
header('Expires: 0');
header('Cache-Control: must-revalidate');
header('Pragma: public');
header('Content-Length: ' . filesize($file));
ob_clean();
flush();
readfile($file);
exit;
}

dousti_design
جمعه 10 خرداد 1392, 11:54 صبح
و همیینطور میتونید درخواست فایل رو از طریق فایل htaccess به یک صفحه Php ارسال کنید و اونجا بررسی کنید که سشن یا کوکی هست و دسترسی داره کاربر یا نه

morudi
جمعه 10 خرداد 1392, 13:32 عصر
می تونید لینک هوشمند ایجاد کند و از تابع های md5 و امثال این تابع های برای رد گم کنی لینک های دانلود ایجاد کنید برای مثال :
وقتی عضو می شی یک لینک فعال سازی برات میفرسته می تویند بر این اساس استفاده کنید

information2
شنبه 11 خرداد 1392, 20:32 عصر
سلام دوستان.
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
من اصلا در رابطه با اپلود و دانلود فایل کار نکردم. به این موضوع محدودیت در دانلود فایل هم شدیدا نیاز دارم. اگر ممکنه یه جایی معرفی کنین که کاملا توضیح داده باشه. اگر انگلیسی هم باشه مشکلی نیست. فقط کامل توضیح داده شده باشه.
بازم ممنون