PDA

View Full Version : توسعه نرم افزار از طریق سورس کد

menosoft
جمعه 10 خرداد 1392, 11:21 صبح
با سلام

ببخشید من مجبورم برای پروژه ای سورس کد نرم افزار دیگه ای رو توسعه بدم اما این سورس کد بقدر زیاد است که من هرجی تلاش کردم که به آن تسلط یافتم نتوانستم میخواستم روش هست که بتوان به سرس کد برنامه ها تسلط پیدا کرد و طریقه عمل کرد نرم افزار رو فهمید تا به توان کد که خودم نوشتم رو به نرم افزار اضافه کنم
روش دیباگ خاصی برای اینکار هست یا ابزار خاصی

مسعود اقدسی فام
جمعه 10 خرداد 1392, 22:17 عصر
اگه به این راحتی‌ها بود پروژه‌ی تحقیقاتی لینوکس فارسی خیلی وقت به یه جواب خوب و قوی رسیده بود.

اگه یه کد داکیومنت و توضیحات کافی نداشته باشه، حتی خود نویسنده هم بعد از چند ماه ممکنه فراموش کنه فلان قسمت عملکردش چطور بود یا چه الگوریتمی استفاده کرده بود. چه برسد به دیگران.

در کل حرکت قدم به قدم با کد یا کمپوننت کمک خوبی می‌تونه باشه. اما گاهی کدها پیچیده‌تر از این هستن که بدون مستندات بشه ازشون سر در آورد.

menosoft
پنج شنبه 23 خرداد 1392, 10:21 صبح
یعنی هیچ راهی نداره .
البته من زیاد نمی خوام به کل کد دست رسی پیدا کنم .فقط دنبال یه جای خاص در برنامه می گردم که کدخودمو بایداونجا قرار بدم یعنی قسمتی از این سورس البته برنامه مشکل دار .و من باید اون قسمت و پیدا کنم و کد خودمو اضافه کنم چون کلاس هامو نوشتم اما هرچی این برنامه رو دیباگ میکنم این قسمت پیدا نمی شه که نمی شه البته من از Qtcreator استفاده می کنم و سورس تحت Qt است