PDA

View Full Version : غیر فعال کردن ریجستری Disable Registry

Sima18
یک شنبه 14 اسفند 1384, 17:01 عصر
سلام دوستان عزیز :
من یه سوال در مورد غیر فعال کردن ریجستری دارم اگه بهم بگین لطف بزرگی در حقم کردین دوستان:چشمک:

Payman62
یک شنبه 14 اسفند 1384, 18:36 عصر
تو این مسیر
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\system
یه value نوع Dword ایجاد کن به اسم DisableRegistryTools مقدار1 هم بهش بده ولی رو خودت تست نکن..

meh_secure
یک شنبه 14 اسفند 1384, 18:45 عصر
این کار خطر ناکه.
واسه همین جوابت رو نمی دادم.
ولی حداقل کد Enable رو هم داشته باش بعد این کار رو بکن.

Payman62
یک شنبه 14 اسفند 1384, 19:37 عصر
راه enable کردنش هم حذف اون value هست دیگه. ولی وقتی دسترسی به رجیستری امکان پذیر نیست چه طور حذفش کنیم؟
باید قبلش از رجیستری backup بگیری. با دستورات تحت داس میشه رجیستری رو دوباره فعال کرد.اصلا تو داس رجیستری فعاله فقط فایل regedit که تحت وینه غیر فعال میشه.

ajor3sunti
یک شنبه 14 اسفند 1384, 22:36 عصر
آیا میشه در صورت بسته بودن رجیستری بدون باز کردن آن کدی روی
form
گذاشت که با اجرای آن مقداری را در رجیستری تغییر داد؟

joker
یک شنبه 14 اسفند 1384, 22:56 عصر
ببین به کارت میاد
http://www.dougknox.com/security/scripts_desc/regtools.htm

خطرناک چیه :)
ویندوزم مگه جای خطرناک داره :قهقهه:

فایل ضمیمه را هم براتون نوشتم که هروقت دیزیبل شدین بدون مشکل بتونین رجیستریتون را حالت درست برش گردونین :)

Payman62
دوشنبه 15 اسفند 1384, 00:06 صبح
آیا میشه در صورت بسته بودن رجیستری بدون باز کردن آن کدی روی
form
گذاشت که با اجرای آن مقداری را در رجیستری تغییر داد؟
بله میشه. شما برای کار با رجیستری تو vb از api ها کمک میگیری مثل RegOpenKeyExA
نه فایل regedit پس در صورت disable بودن رجیستری هم میتونی تو ویبی روش کار کنی.

meh_secure
دوشنبه 15 اسفند 1384, 00:26 صبح
زحمت کشیدید. دست شما درد نکنه. راستش نصب ویندوز حداقل برای من حدود 2 روز طول میکشه رو این حساب کمتر ریسک می کنم.

Payman62
دوشنبه 15 اسفند 1384, 00:33 صبح
زحمت کشیدید. دست شما درد نکنه. راستش نصب ویندوز حداقل برای من حدود 2 روز طول میکشه رو این حساب کمتر ریسک می کنم.
2 روز چه خبره سیستمت ماله عصر حجره یا سیستمت ناسا رو میچرخونه ؟

meh_secure
دوشنبه 15 اسفند 1384, 00:42 صبح
ناسا رو نمی چرخونه
نصب ویندوز xp
نصب ویندوز 2003 server
نصب Sql Server 2005
نصب vs 2001 (در دو ویندوز)
نصبت vs 2005 (در دو ویندوز)
+ کلی درایورایی که واقعا نصبشون اذیت می کنه.پ
خود vs 2005 + sqlserver 2005 چندین ساعت وقت می گیره امتحان نکردی امتحان کن.

Payman62
دوشنبه 15 اسفند 1384, 12:50 عصر
خوب همه اینا رو هم 5 ساعتم نمیکشه. ولی کار تکراری و خسته کننده ایه. ولی اگه بلد باشی میتونی یه ویندوز با همه برنامه ها و درایورها و آنتی ویروس و sql و ... رو تو چند دقیقه نصب کنی.

The One
دوشنبه 15 اسفند 1384, 16:40 عصر
ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااا بابا بی خیال

The One
دوشنبه 15 اسفند 1384, 16:44 عصر
به نظر من فکر می کنم که سیما منظورش انه که مثلا وقتی Form Load mishe رجستری غیر فعال بشه بدونه انکه کاربر بفهمه که نمی دونم راهی داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه کسی یه نمونه برنامه بده خیلی خوبه

هانی هاشمی
دوشنبه 15 اسفند 1384, 18:08 عصر
با سلام
آقا پیمان خیلی بد صحبت می کنید اطلاعاتتون رو به رخ دیگران نکشید

joker
دوشنبه 15 اسفند 1384, 18:44 عصر
ناسا رو نمی چرخونه
نصب ویندوز xp
نصب ویندوز 2003 server
نصب Sql Server 2005
نصب vs 2001 (در دو ویندوز)
نصبت vs 2005 (در دو ویندوز)
+ کلی درایورایی که واقعا نصبشون اذیت می کنه.پ
خود vs 2005 + sqlserver 2005 چندین ساعت وقت می گیره امتحان نکردی امتحان کن.

بهت پیشنهاد میکنم از نرم افزار VMWARE استفاده کنی ...
یه کپی سالم از هر سیستم عاملی که نصب میکنی بگیر تا هر وقت خراب شد با یه کپی پیست مشکلت حل بشه ....

هانی هاشمی
دوشنبه 15 اسفند 1384, 19:17 عصر
آره برنامه ی جالبیه است اگه بقیه بچه ها خواستن بگین بزارم

Payman62
دوشنبه 15 اسفند 1384, 19:22 عصر
با سلام
آقا پیمان خیلی بد صحبت می کنید اطلاعاتتون رو به رخ دیگران نکشید
هانی جان نمیدونم شوخی میکنی یا جدی میگی ولی میشه بگی کجای حرفای من بد بوده و باعث ناراحتی دیگران شده؟ فکر هم نمیکنم جناب meh_secure از گفته های بنده دلخور شده باشن. این فروم برای تبادل اطلاعاته و هر کی هر چی بلده میگه تا دیگران استفاده کنند. حالا من نمیدونم چرا شما این کار رو از طرف من به رخ کشیدن اطلاعات میدونید. در ضمن جناب meh_secure استاد بنده هستند و من شخصا از اطلاعاتشون بارها استفاده کرده ام و هیچ وقت هم به خودم اجازه نمیدم با ایشون بد صحبت کنم.

meghdad.safari
دوشنبه 15 اسفند 1384, 23:47 عصر
دوستان هر کی خواست واسم میل بزنه

meh_secure
سه شنبه 16 اسفند 1384, 00:58 صبح
ای بابا قرار نشد کار به این جا بکشه... خواهشا تکرار نشه.

Payman62
سه شنبه 16 اسفند 1384, 02:35 صبح
دوستان هر کی خواست واسم میل بزنه
چیو خواستیم براتون میل بزنیم؟ اگه نرم افزار VMWARE رو میگید چرا نمیذارید اینجا تا همه استفاده کنن؟ نرم افزارها رو میذارن اینجا تا دم دست باشه و سریع دانلود کنیم. اگه قرار باشه میل بزنیم خوب سرچ میکنیم و خودمون گیر میاریم. این جوری سریع تر هم به جواب میرسیم.

ajor3sunti
سه شنبه 16 اسفند 1384, 21:52 عصر
بله میشه. شما برای کار با رجیستری تو vb از api ها کمک میگیری مثل RegOpenKeyExA
نه فایل regedit پس در صورت disable بودن رجیستری هم میتونی تو ویبی روش کار کنی.

میشه بیشتر توضیح بدی منظورم اینه که دستوره کلیش چیه

Payman62
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 17:20 عصر
منظور شما از دستور کلی چیه؟ دستور کلی نداره. برای هر کار یه دستور وجود داره. برای کار با رجیستری هم دستورات مختلفی وجود داره.

Public Declare Function RegOpenKeyExA Lib "advapi32" (ByVal hKey As Long, ByVal lpSubKey As String, ByVal ulOptions As Long, ByVal samDesired As Long, ByRef phkResult As Long) As Long
یه کلید رجیستری رو باز میکنه تا بشه روش کار کرد. مثلا پاکش کرد

Public Declare Function RegCreateKeyExA Lib "advapi32" (ByVal hKey As Long, ByVal lpSubKey As String, ByVal Reserved As Long, ByVal lpClass As String, ByVal dwOptions As Long, ByVal samDesired As Long, ByRef lpSecurityAttributes As SECURITY_ATTRIBUTES, ByRef phkResult As Long, ByRef lpdwDisposition As Long) As Long
ساخت کلید

Public Declare Function RegSetValueExA Lib "advapi32" (ByVal hKey As Long, ByVal lpValueName As String, ByVal Reserved As Long, ByVal dwType As Long, ByVal lpData As String, ByVal cbData As Long) As Long
value ویرایش یا ساخت

Public Declare Function RegEnumKeyExA Lib "advapi32" (ByVal hKey As Long, ByVal dwIndex As Long, ByVal lpName As String, lpcbName As Long, ByVal lpReserved As Long, ByVal lpClass As String, lpcbClass As Long, lpftLastWriteTime As Any) As Long
سرچ کردن یه کلید

Public Declare Function RegEnumValueA Lib "advapi32" (ByVal hKey As Long, ByVal dwIndex As Long, ByVal lpValueName As String, lpcbValueName As Long, ByVal lpReserved As Long, lpType As Long, lpData As Any, lpcbData As Long) As Long
value سرچ یه

Public Declare Function RegDeleteKeyA Lib "advapi32" (ByVal hKey As Long, ByVal lpSubKey As String) As Long
پاک کردن کلید

Public Declare Function RegCloseKey Lib "advapi32" (ByVal hKey As Long) As Long
کلیدی رو که باز کرده بودی تا روش کار کنی رو میبنده

دقت کن در همه این توابع api مسیری میدی که کار رو اون کلید یا value انجام میشه.

Ehsansh
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 17:49 عصر
احتمالا پس از ایمیل زدن براتون صورتحساب درخواست میفرستن!

Payman62
پنج شنبه 18 اسفند 1384, 10:44 صبح
احتمالا پس از ایمیل زدن براتون صورتحساب درخواست میفرستن!
منظورت چیه؟

meghdad.safari
جمعه 19 اسفند 1384, 01:25 صبح
ببخشید دوستان مثل اینکه سوءتفاهم شده من یک فایل دارم که رجیستری رو از کار می اندازه .
اینقدر با هم درگیر نشین و مطلک نگین . به قوانین سایت توجه کنین
موفق باشید

Payman62
جمعه 19 اسفند 1384, 14:02 عصر
اون که دیگه فایل نمیخواد. تازه joker این فایلو گذاشت.
حالا گذشته از این حرفا شما چرا تو همه پستات میگی من فلان برنامه رو دارم اگه کسی خواست میل بده براش بفرستم. خوب بذار اینجا همه استفاده کنن.

Payman62
یک شنبه 21 اسفند 1384, 13:17 عصر
Disable کردن Regedit از طریق ایجاد regkey در آدرس مورد نظر کاملاً کارآمد هس؟
من یه Virus داشتم که این کارو میکرد !!
اما با Copy گرفتن از فایل regedit.exe و در یه مسیر دیگه تونستم به registry دسترسی پیدا کنم!!؟
اون تغییرات در رجیستری به فایل regedit.exe کاری نداره که شما ازش کپی بگیری تا اجرا شه. تغییرات در رجیستری به فایل های شما کاری نداره و تنظیمات ویندوز رو تغییر میده. تنظیمات به گونه ای تغییر میکنه که دیگه فایلی مثل regedit.exe اجازه باز شدن نداشته باشه.

vbhamed
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 00:45 صبح
سلام
همون کاری که دوستمون Payman62 گفتن انجام بده اما بهش مقدار 0 بده سپس این قسمت از رجیستری رو از منوی فایل Export کن بعد مقدار 1 رو بده حالا هر وقت خواستی رجیستریت فعال بشه کافیه روی فایل Export شده Enter بزنی و برای قفل کردن باید دوباره مقدار 1 رو بدی یا اینکه با مقدار 1 هم یک Export بگیری که در اینصورت دو فایل Enable و Disable خواهی داشت

IamOverlord
یک شنبه 25 بهمن 1388, 12:34 عصر
سلام دوستان!
این سورس مشکلتون رو حل می کنه.و یه Module برای کار با Registry هم داره که کار شما رو تو کد نویسی در مورد Registry راحت تر می کنه. ضمنا چند تا مثال هم در مورد غیر فعال کردن Registry و Task Manager و ... از طریق Registry تو این سورس هست.
در ضمن من امتحان کردم و با غیر فعال کرد Registry می شه دوباره اون رو فعال کرد، ولی نه از طریق RegEdit .