PDA

View Full Version : حرفه ای: ربات

morudi
جمعه 10 خرداد 1392, 12:45 عصر
سلام دوستان می خواستم بدونم با php چه طوری ربات های نتی رو می سازن
پیشاپیش ممنون

sh.n.n786
جمعه 10 خرداد 1392, 13:15 عصر
درود و ...
این سوال بود ؟ :متعجب:
خوب تو چه زمینه ای برای چه کاری ؟

dousti_design
جمعه 10 خرداد 1392, 13:55 عصر
ربات ها در شاخه های مختلفی هستند. ربات چت، ربات پایش صفحات وب و... شما کدوم رو مد نظر دارید

morudi
جمعه 10 خرداد 1392, 22:11 عصر
دوستان عزیز وقتی مشخص نکردم کدوم رو می خوام یعنی منظورم تمامی ربات ها هست اگر به سوال دقت کنید میبینید نوشتم ربات ها بازم از نظر لطفتون ممنون

_behnam_
جمعه 10 خرداد 1392, 22:18 عصر
خوب دوست عزیز نمیشه که اینجوری.
طریقه ساخت ربات ها فرق داره. مثلا یک ربات برای چت با یاهو هست ، یک ربات واسه خزیدن هست و ....

morudi
جمعه 10 خرداد 1392, 22:22 عصر
اونی که من می خوام یه ریات برای پاسخ گویی به مشکلات کازبران هست در واقع می خوام موارد دریافتی رو از کاربر بگیره و متناسب با مقدار پاسخ بده

dousti_design
جمعه 10 خرداد 1392, 22:27 عصر
با اجازه دوستان

اونی که من می خوام یه ریات برای پاسخ گویی به مشکلات کازبران هست در واقع می خوام موارد دریافتی رو از کاربر بگیره و متناسب با مقدار پاسخ بده
نوشتن chatbot یا ربات گفتگو یکی از مباحث هوش مصنوعی هستش و برای اینکه همچین برنامه ای بنویسید ابتدا باید با الگوریتم ها تئوری هاش آشنایی پیدا کنید. یک راهش AIML هست که اتفاقا پیاده سازیش با Php هم کار سختی نیست. درواقع پردازش فایل xml و پیمایش درخت (مباحث ساختمان داده ها) هستش.
جستجو کنید مطالب زیاده

morudi
جمعه 10 خرداد 1392, 22:31 عصر
ممنون
د ولی من الان وقیقا چی رو جست جو کنم
میشه درباره چیزی که گفتید یجکم بیشتر توضیح بدید

_behnam_
جمعه 10 خرداد 1392, 22:36 عصر
با اجازه دوستان

نوشتن chatbot یا ربات گفتگو یکی از مباحث هوش مصنوعی هستش و برای اینکه همچین برنامه ای بنویسید ابتدا باید با الگوریتم ها تئوری هاش آشنایی پیدا کنید. یک راهش AIML هست که اتفاقا پیاده سازیش با Php هم کار سختی نیست. درواقع پردازش فایل xml و پیمایش درخت (مباحث ساختمان داده ها) هستش.
جستجو کنید مطالب زیاده
دوست عزیز حرف شما صحیح. اما خیلی مسئله رو پیچیده نکنید.
کم کم باید پیش رفت.

_behnam_
جمعه 10 خرداد 1392, 22:44 عصر
ممنون
با توجه به اینکه شما آشنایی با این مبحث ندارید یه خورده راهنمایی میکنم تا مطلب واستون جا بیوفته.
ربات های پاسخگو چند دسته هستند. ربات های که از الگوها استفاده میکنند و ربات هایی که هیچ الگوهی استفاده نمیکنند.
فعلا فرض بر اینکه شما میخواید یک ربات ساده که از هیچ الگویی استفاده نمیکند بسازید . خوب این ربات ها مثل دیکشنری عمل میکنند. یعنی یک جمله یا کلمه از کاربر میگیرن ، توی دیتابیس SELECT میکنن. اگه نتیجه داشت که نتیجه رو به کاربر میدن در غیر این صورت یک جمله مثلا "من اینو بلد نیستم" به کاربر ارسال میکنه.
فکر کنم واسه شروع این خوب باشه پس اوب این ربات رو بسازید و قتی ساختید بگید تا ادامش هم بهتون بگم و اینکه چگونه بتونید به ربات درک و فهم بدید و اینکه بتونه مفهوم کلمات رو بفهمه.

موفق باشید.

dousti_design
جمعه 10 خرداد 1392, 23:02 عصر
دوست عزیز حرف شما صحیح. اما خیلی مسئله رو پیچیده نکنید.
کم کم باید پیش رفت.
من که خودم گفتم پیاده سازیش کار ساده ای هست!

ممنون
توضیحات دوستمون خوب بودن و من همین AIML رو براتون پیشنهاد میکنم چون شناسایی و یادگیری الگو مباحث پیچیده ای از هوش مصنوعی و شبکه های عصبی مصنوعی هستند.
در ضمن این بحث هم مربوط به تالار هوش مصنوعی و الگوریتم میشه اگر سوالی داشتید بهتره اونجا مطرح کنید.

morudi
شنبه 11 خرداد 1392, 12:03 عصر
با توجه به اینکه شما آشنایی با این مبحث ندارید یه خورده راهنمایی میکنم تا مطلب واستون جا بیوفته.
ربات های پاسخگو چند دسته هستند. ربات های که از الگوها استفاده میکنند و ربات هایی که هیچ الگوهی استفاده نمیکنند.
فعلا فرض بر اینکه شما میخواید یک ربات ساده که از هیچ الگویی استفاده نمیکند بسازید . خوب این ربات ها مثل دیکشنری عمل میکنند. یعنی یک جمله یا کلمه از کاربر میگیرن ، توی دیتابیس SELECT میکنن. اگه نتیجه داشت که نتیجه رو به کاربر میدن در غیر این صورت یک جمله مثلا "من اینو بلد نیستم" به کاربر ارسال میکنه.
فکر کنم واسه شروع این خوب باشه پس اوب این ربات رو بسازید و قتی ساختید بگید تا ادامش هم بهتون بگم و اینکه چگونه بتونید به ربات درک و فهم بدید و اینکه بتونه مفهوم کلمات رو بفهمه.

موفق باشید.
این نمونه تقریبا شبیه سرچ یک مطلب پایگاه داده است این نمونه رو انجام دادم لطفا یکم پیشرفته تزش رو هم بگید یا همون روبات هایی رو بگید که با الگو هستن

_behnam_
شنبه 11 خرداد 1392, 14:23 عصر
خوب وقتی که به روش اول هیچ جوابی پیدا نشد میتونید یک روش هم برای استفاده از عبارات منظم قرار دهید. این روش هم ساده هست اما از روش اول بهتر و پیچیده تر است. شما کل سوال هایی که توی دیتابیس رو بدست میارید.(باز هم این روش قابل پیشرفت است و فعلا چون اولش هست اینجور استفاده کنید) و درخواستی رو که کاربر به ربات داده است به کمک عبارات باقاعده یکی یکی مقایسه کنیدو در صورت تشابه جواب رو از دیتابیس بکشید بیرون.
مقایسه روش اول و این روش.
در روش اول حتما باید عین سوالی که به ربات داده میشد توی دیتابیس میبود که جوابی واسش پیدا بشه.
مثلا فقط و فقط :
salam == salam
khoobi==khoobi
اما این روش یخورده پیشرفته تر است و ربات قابلیت تشخیص تشابه رو داره.
مثلا میدونه که
khoobi == kho0bi or khubi or kh00by
یا
salam == saaalaaaaaaaaaaam
این هم یک الگوریتم خیلی ساده هست. اگوریتم هایی بهتر هم هست که به موقع درموردشون بحث کنیم بهتره

morudi
شنبه 11 خرداد 1392, 16:29 عصر
مشکل همینه که نحوه نوشتن عبارت های منظم رو بلد نیستم اگه شما یه جزوه ی فارسی داشته باشین که نشون بده ممنون میشم

_behnam_
شنبه 11 خرداد 1392, 16:47 عصر
بفرمایید.
عبارات با قاعده در PHP – بخش اول (http://cyberrabbits.net/733/regular-expression-part1/)
آموزش کامل عبارات منظم (http://barnamenevis.org/showthread.php?233318-آموزش-کامل-عبارات-منظم(RegularExpressions)-در-PHP)

morudi
شنبه 11 خرداد 1392, 16:49 عصر
لینک دوم کار نکرد

_behnam_
شنبه 11 خرداد 1392, 16:50 عصر
لینک دوم کار نکرد
الان درسته مشکلی نداره.