PDA

View Full Version : بهترین روش برای ذخیره عکس و نمایش آن

project80888
جمعه 10 خرداد 1392, 23:59 عصر
دوستان و اساتید بزرگوار
فرض کنیم یک سایت جهت ذخیره اطلاعات شخصی داریم و هر فرد یک آیدی P_ID دارد می خواهیم برای هر فرد امکان ایجاد گالری تصاویر بدهیم
از بین چند روش زیر شما کدام روش را بهتر می دانید و دلیل این انتخابتان چیست؟

1- تبدیل عکس به باینری و ذخیره آن در دیتابیس
2- ذخیره عکس در دایرکتوری و ذخیره مسیر آن در دیتابیس
3- ایجاد یک پوشه برای هر آیدی و ذخیره عکس ها در این پوشه بدون نیاز به دیتا بیس

مدیریت کدام روش راحتر است؟
آیا برای پشتیبان گیری مشکلی نخواهیم داشت ؟
سزعت کدام روش در موقع نمایش عکس ها بهتر می باشد
امنیت عکس ها را اگر مهم تلفی کنیم چه طور ؟

project80888
شنبه 11 خرداد 1392, 23:12 عصر
دوستان بزرگواران اساتید عزیز?

arefba
یک شنبه 12 خرداد 1392, 00:19 صبح
اینکه عکس رو به باینری تبدیل کنید و در بانک اطلاعاتی قرار بدید منابع بسیاری رو از شما می گیره پس اگر تعداد عکستون زیاده اصلا بهش فکر نکنید
گزینه دوم و سومتون خوبه و من اغلب از گزینه دوم استفاده می کنم
موفق باشید

صباح فتحی
یک شنبه 12 خرداد 1392, 04:08 صبح
گزینه اولو که به کل فراموش کن چون دیتابیس هاستت به30مگ برسه باید پول پرداخت کنی.
روش2رو پیشنهاد میکنم

meisam3322
یک شنبه 12 خرداد 1392, 15:54 عصر
گزینه اولو که به کل فراموش کن چون دیتابیس هاستت به30مگ برسه باید پول پرداخت کنی.
روش2رو پیشنهاد میکنم

همه شرکت های ارائه هاستینگ که اینطور نیستند. منظورتون چیه که 30 mb بشه باید پول پرداخت کنید ؟؟!!!!!!!!!

Cybersilent
یک شنبه 12 خرداد 1392, 17:56 عصر
به نظر بنده که در پروژههای بزرگ هم دیدم از همین روش استفاده می کنند این هست که
شما عکس رو با اسم P_Id در یک مسیر مشخص ذخیره کنید و هر بار که نیاز بود نمایش داده بشه می تونید با واکشی p_id مستقیم به سراغ عکس برید.

صباح فتحی
یک شنبه 12 خرداد 1392, 20:20 عصر
همه شرکت های ارائه هاستینگ که اینطور نیستند. منظورتون چیه که 30 mb بشه باید پول پرداخت کنید ؟؟!!!!!!!!!

دیتابیس هاستتون که نامحدود نیست به مقدار خاصی که برسه باید هزینه پرداخت کنید.بره جیب مایکروسافت

tooraj_azizi_1035
یک شنبه 12 خرداد 1392, 20:36 عصر
طبق تحقیقاتی که نتیجه اون در لینک پایین وجود داره گفته شده کمتر از 256 KB بهتره در خود دیتابیس و بزرگتر از 1 MB بهتره با استفاده از FILE STREAM ذخیره بشه. و مابین این دو بسته به نرخ خواندن نوشتن داده ها داره:

· Data size: Based on the research cited later in this white paper, BLOBs smaller than 256 kilobytes (KB) (such as widget icons) are better stored inside a database, and BLOBs larger than 1 megabyte (MB) are best stored outside the database. For those sized between 256KB and 1MB, the more efficient storage solution depends on the read vs. write ratio of the data, and the rate of “overwrite”. Storing BLOB data solely within the database (e.g., using the varbinary(max) data type) is limited to 2 gigabytes (GB) per BLOB.

منبع: http://msdn.microsoft.com/library/hh461480