PDA

View Full Version : یه سوال در مورد php و mysql خواهش میکنم کمکم کنید

hosseini.eng
شنبه 11 خرداد 1392, 11:02 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام خوانندگان این مطلب .
من دارم یه پنل کاربری برای یک سایت طراحی میکنم میخوام وقتی مشاهده مطلب رو زد مطلب ها و کنار آنها
حذف بیاید و وقتی روی حذف کلیک کرد آن مطلب حذف شود . ممنون . سایتم بر مبنای php و mysql است و قسمت حذفش رو نمیتونم درست کنم . یکی از دوستان هم به من کد زیر رو گفت که اشتباهه خواهش میکنم کمکم کنید
<"a href="index.php?op=del_id >

SlowCode
شنبه 11 خرداد 1392, 16:31 عصر
سلام
اون کد اشتباه نیست اونو به عنوان نمونه بهت گفته، شما باید به جای del_id شماره آی دی اون مطلب رو بنویسی، بعد تو صفحه index با متد get پارامتر op رو دریافت میکنی و اگه تو دیتابیس باشه حذفش میکنی.
فقط دسترسی ادمین یادت نره:لبخندساده:

morudi
شنبه 11 خرداد 1392, 16:43 عصر
اگه درست فهمیده باشم شما می خوای یه ادامه مطلب درست کنید ؟
برای این کار باید شما دوتا صفحه داشته باشید
و در صفحه ادامه مطلب با استفاده از اون کدی که نوشته بودید ای دی مطلب مورد نظرتون رو واردش کنید (اگه این بخش رو ندونستید بگید بگم )
وبعد اگر روی لینک کلیک کرد به صفحه ای که لینک هست منتقل میشه بعد با استفاده از ارایه سوپر گولوبال $_GET اون ای دی رو بخونید و توی دستور select اون ای دی رو سرچ کنید تا تمام مطالب مربوط به اون ای دی براتون بیاد و بعد ش در اختیار شما هست که می خواهید که مطلبتون کجا دیده بشه
موفق باشید

مهرداد سیف زاده
شنبه 11 خرداد 1392, 18:44 عصر
ابتدا باید در فایلی که قصد مدیریت مطالب رو داری دکمه حذف رو بصورت زیر بنویسی مثلا نام این فایل اول index.php هست

<?php

echo '<a href="delete.php?id=12">delete</a>';
?>

و حالا این لینک با کلیک کردن بر روی اون به فایل delete.php منتقل میشید ولی با id حذف اون مطلب بصورت زیر نوشته میشه:

<?php
if(isset($_GET['id'])){
$id = $_GET['id'];
$sql= "DELETE FROM `tbl_name` WHERE id=$id";
$delete = mysqli_query($con,$sql);
if($delete){
echo 'the content is delete';
}else{
echo 'error'
}
}
?>