PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل در برنامه نویسی برای یک COOMBO BOX

hossein8862
شنبه 11 خرداد 1392, 11:41 صبح
باسلام.
دوستان من میخواستم:

1) از طریق یک COMBO BOX مقادیر متفاوتی رو بعنوان ورودی های یک برنامه بدم که کاربر به انتخاب خودش مقادیر متفاوت رو به عنوان ورودی چند پارامتر بده؛ فرضاً وردی های برنامه d,L,K باشه که کاربر برای هر کدومشون بخواد مقادیر متفاوتی بده مثلا برای d مقادیر 0.025,0.028,0.035 و برای L مقادیر 1,3,4,4.1 رو بتونه انتخاب کنه. کدشو نمیدونم باید چطور بنویسم، میشه راهنماییم کنید؟ برای همین d به طور مثال و همینطور میخوام به گونه ای باشه در همون ران برنامه کاربر بتونه در صورت امکان اعداد رو تغییر بده تا اثر اون پارامتر رو بر خروجی مشاهده کنه.

2) چطور میشه تو همون Combo box این امکان رو داشت که کاربر به غیر از مقادیر مشخص شده اعداد دلخواه دیگه ای به عنوان ورودی به برنامه بده؟
با تشکر.

m.4.r.m
شنبه 11 خرداد 1392, 15:12 عصر
تمرین دانشگاه هستند یا کلاسی ؟
برای مثال 2 :
اگر خاصیت Style مربوط به Combobox در مقدار 0 یا همان 0-Drobdown combo باشه این اتفاق خواهد افتاد

اما مثال 1:
کدش خیلی راحته من فقط دقیق نفهمیدم شما چی می خوای واضح طرح کنی سوال رو می تنم کمکت کنم تا جایی که من فهمیدم شما میگی تو Combo حروف d,l,k باشه که با انتخاب هر کدوم از اینا یک مقدار نشون بده ؟ اگه اینطور باشه این کد رو ببین جواب میگیری یا نه
Private Sub Combo1_Click()
Select Case Combo1.Text
Case "d"
Text1.Text = "0.33"
Case "k"
Text1.Text = "0.25"
Case "l"
Text1.Text = "0.66"
End Select
End Sub

Private Sub Form_Load()
Text1.Text = Empty
With Combo1
.AddItem "d"
.AddItem "k"
.AddItem "l"
End With
End Sub

hossein8862
شنبه 11 خرداد 1392, 16:10 عصر
دوست عزیز ضمن تشکر
ببینید من میخوام با کلیک بر یک دکمه باتن OK داده های داده شده در ورودی، که همین داده های کمبوباکس ها هستن، برن تو یه سری توابع که در یک ماژول دیگه ان و خروجی رو بدن؛ تو عکس زیر من یک سری ورودی های تکست دارم که مشکلی ندارن و یک سری کمبو باکس که اینارو نمیدونم چطور به پارامترهای D,L,K مرتبط کنم تا با کلیک بر OK جواب ها در خانه های زیر آن نمایش داده شوند

hossein8862
شنبه 11 خرداد 1392, 16:23 عصر
این عکسی از محیط ران برنامه است

104988

m.4.r.m
شنبه 11 خرداد 1392, 22:52 عصر
برن تو یه سری توابع که در یک ماژول دیگه ان و خروجی رو بدن
من دقیق متوجه منظور شما نمیشم ، شما می خوای تابع بنویسی و ورودی های تابع رو ورودی کمبو باکس قرار بدی ؟ یا نه دقیق بگو دوست عزیز تا بهتر کمکت کنم .

hossein8862
یک شنبه 12 خرداد 1392, 00:44 صبح
من دقیق متوجه منظور شما نمیشم ، شما می خوای تابع بنویسی و ورودی های تابع رو ورودی کمبو باکس قرار بدی ؟ یا نه دقیق بگو دوست عزیز تا بهتر کمکت کنم .

دوست عزیز، من صرفاً میخوام یاد بگیرم چطور به یک پارامتر خاص مثل L مقادیر متفاوتی رو در ورودی بدم، مثلاً 2و3و4و4.1 همین. میشه کد همین رو بهم بگی؟

m.4.r.m
یک شنبه 12 خرداد 1392, 01:31 صبح
ببین در یک مثلا ساده می گم وی بی مثل C# نیست که یک تابع همنام داشته باشی که فقط نوع متغییر ها در هر تابع همنام متفاوت باشه در وی بی وقتی یک تابع تعریف می کنی دیگر نمی توانی تابع هم نام ایجاد کنی وی بی این قدرت رو نداره در عوض اگر شما نوع ورودی تابع رو Variant تعریف کنی همه نوع مقدار رو می تونی فراخوانی کنی مثال رو ببین :

Public Function number(a As Variant)
number = a
End Function

Private Sub Command1_Click()
Text1.Text = number(2)
Text2.Text = number(2.14)
Text3.Text = number("mohammad")
Text4.Text = number(2.654544785)
End Sub