PDA

View Full Version : سوال: در آمد زبان php ودیگر زبان ها

Mohammadsgh
یک شنبه 12 خرداد 1392, 20:22 عصر
درود بر شما
می خواستم ببینم که در آمد php در آینده (تا 3 یا 4 سال دیگه)خوب هستش؟ و چه زبانی در آینده درآمدش خوب وعالی میشه
سپاس از همه شما:قلب:

farazsahebdel
یک شنبه 12 خرداد 1392, 21:33 عصر
به نظر من تنها php نمی تونه درآمد داشته باشه باید کنار اون mysql و javascript هم بلد باشی.

Tarragon
یک شنبه 12 خرداد 1392, 21:59 عصر
سلام
آخرین نتایج رو که دیدم بهترینش همین php بود هرچند تو ایران هیچ کدوم سودی که واقعا هم اندازه کار انجام شده ندارند.

hosseini.eng
یک شنبه 12 خرداد 1392, 22:03 عصر
100% خوبه . چون کد باز هستش و یه خاصیتی که همه ی کد باز ها دارن رایگان بودن آنهاست . اما php تنها کافی نیست و بهترین دیتابیسی که براش میتونی پیدا کنی mysql است موفق باشی .

engmmrj
یک شنبه 12 خرداد 1392, 22:54 عصر
درود بر شما
می خواستم ببینم که در آمد php در آینده (تا 3 یا 4 سال دیگه)خوب هستش؟ و چه زبانی در آینده درآمدش خوب وعالی میشه
سپاس از همه شما:قلب:
تو ایران در آمد ASP.NET , Silverlight بیشتره ، که اگه از حق نگذریم Silverlight خیلی بهتر از Jquery است .

Unique
دوشنبه 13 خرداد 1392, 01:12 صبح
Silverlight
میشه در موردش توضیح بدین ؟ تا اونجا که من متوجه شدم یک چیزی توی ایه های Adobe Flash هست ! یعنی نیاز به plugin داره ! در ضمن تا حالا هیچ سایتی ندیدم که ازش استفاده کنه ! میشه یکی معرفی کنید ؟ بعد آیا مثل خیلی از محصولات مایکروسافت فقط روی ویندوز جواب میده ؟

می خواستم ببینم که در آمد php در آینده (تا 3 یا 4 سال دیگه)خوب هستش؟
درآمد هیچ ربطی به زبان برنامه نویسی نداره ! مگه اینکه منظورتون بحث استخدام باشه که توی ایران اکثرا دم دمی هستند ! من کسانی را میشناسم با نصب WordPress ار برنامه نویس درجه یک php بیشتر پول در میارند ! این موضوع هم خیلی بحث شده و میتونید پست های مرتبط را جستجو و بخونید.

engmmrj
دوشنبه 13 خرداد 1392, 01:46 صبح
میشه در موردش توضیح بدین ؟ تا اونجا که من متوجه شدم یک چیزی توی ایه های Adobe Flash هست ! یعنی نیاز به plugin داره ! در ضمن تا حالا هیچ سایتی ندیدم که ازش استفاده کنه ! میشه یکی معرفی کنید ؟ بعد آیا مثل خیلی از محصولات مایکروسافت فقط روی ویندوز جواب میده ؟

درآمد هیچ ربطی به زبان برنامه نویسی نداره ! مگه اینکه منظورتون بحث استخدام باشه که توی ایران اکثرا دم دمی هستند ! من کسانی را میشناسم با نصب WordPress ار برنامه نویس درجه یک php بیشتر پول در میارند ! این موضوع هم خیلی بحث شده و میتونید پست های مرتبط را جستجو و بخونید.
معلومه که صحبتم رو اسخدام است(البته توی تهران فکر کنم دستموز ها فرق کنه ) ، وقتی سایت های بزرگ مراکز دولتی ایران از ASP.NET استفاده می کنن خودش گویایی همه چیز است .

من کسانی را میشناسم با نصب WordPress ار برنامه نویس درجه یک php بیشتر پول در میارند
:قهقهه:

امین مستانی
دوشنبه 13 خرداد 1392, 05:59 صبح

سلام...

بله برای اجرا نیاز به پلاگین داره ... پلاگینش برای سیستم عامل مک هم موجوده.. اکثر مرورگر ها ساپورتش میکنن... با VB.NET و C#‎.NET هم نوشته میشه.. البته محدودیت هایی هم داره..

http://en.wikipedia.org/wiki/Silverlight
موفق باشید

Mohammadsgh
دوشنبه 13 خرداد 1392, 09:38 صبح
من 90درصد به خاطر درآمد برنامه نویسی میکنم و10 درصد به خاطر علاقه ام میترسم درآینده هم برنامه نوس زیاد بشه هم نیاز به برنامه نویسی کم بشه به نظر شما این نگرانی من درسته؟

farazsahebdel
دوشنبه 13 خرداد 1392, 10:16 صبح
تو ایران در آمد ASP.NET , Silverlight بیشتره ، که اگه از حق نگذریم Silverlight خیلی بهتر از Jquery است .

ببخشید من تازه این کلمه رو شنیدم Silverlight این چه نرم افزاری ؟؟؟

ayub_coder
دوشنبه 13 خرداد 1392, 11:05 صبح
اصلا گروه خونی سیلور لایت با جی کوئری یکی نیست. یعنی مقایسه این دوتا اشتباهه.

طبق گفته ی دوستمون ربطی به زبن نداره. شما تو هر زبانی کافیه به مهارت دست پیدا کنید. درآمد زا است.

Unique
سه شنبه 14 خرداد 1392, 03:15 صبح
من 90درصد به خاطر درآمد برنامه نویسی میکنم و10 درصد به خاطر علاقه ام میترسم درآینده هم برنامه نوس زیاد بشه هم نیاز به برنامه نویسی کم بشه به نظر شما این نگرانی من درسته؟

ببینید ! اگه بحث دست زیاد شدن باشه ! توی هر کاری این موضوع هست ! کسی اگه کارش را خوب بلد باشه کار همیشه براش هست ! فوتبالیست هم کم نیست ! حالا یکی ماهی ۱ یا ۳ میلیون میگیره و یکی ماهی ۱۰۰ میلیون ! در مورد پزشک ها هم همینطوره ! فکر میکنین همشون خوب کار میکنند ؟ به نظر من اگه علاقه باشه از هر کاری میشه پول در آورد اونم خوب در آورد. مهم علاقه هستش ! اگه به فکر کار های راحت و زود بازده هستین بهتره برین کف بازار ! اگه سرمایه و اراده تجارت داشته باشین بالاخره یه زمانی به جایی میرسین. در مورد برنامه نویسی کار سختیه و دست هم توش زیاده چون نسل دهه ۶۰ و ۷۰ که جمعیتوشن هم زیاده بیشتر به این کار ها سوق داده شده اند و ترس شما هم منطقیه.

Unique
سه شنبه 14 خرداد 1392, 03:28 صبح
Silverlight

همونطور که شنیده بودم و از wikipedia خوندم یک رقیبی برای flash هستش ! ما جالبه flash وقتی به نسخه ۴ رسید تازه توی اون سال های کم رونقی اینترنت ، بسیار محبوب شده بود و کار باهاش خیلی ساده و روون بود و Action Script و محیط فوق العاده ای که Macromedia فقید براش درست کرده بود معرکه بود ! اما این silverlight به نسخه ۵ رسیده و مهمترین کاری که باهاش کردن video streaming بوده ، اینطور هم که معلومه روی Mobile Device ها جواب نمیده و حتی plugin ش برای IE هم نیست ، با توجه به عدم استقبال از Mono Moonlight روی Linux و احتمالا روی آندروید به نظر من توفیقی نخواهد داشت. همین الانشم با توجه به HTML5 و قدرتمند شدن Javascript با استفاده از کتابخونه های فوق العادش ! همین الان آینده خوبی برای Flash هم متصور نیستند چه بسه با نوپایی مثل silverlight.

و جالبش اینه :
Netflix has stated in their Tech Blog that their goal is to move their video streaming service from Silverlight to HTML5 in the future.

eshpilen
سه شنبه 14 خرداد 1392, 11:34 صبح
silverlight رو که خود دات نتی ها میگن شکست خورده و رها شده!

حتی فلش هم با اون همه سابقه و موفقیت، داره دیگه/به مرور کنار گذاشته میشه.
البته فلش اشکالاتی هم داشت. همچین فناوری بی نقص و مناسبی هم نبود برای وب.
کلا هم اینطور فناوریها که قانونا یا عملا در انحصار شرکت خاصی قرار میگیرن برای وب مناسب نیستن.
اگرم زیاد استفاده میشن بخاطر نبودن جایگزین مناسب برای اونهاست (بخصوص کاربردهای ضروری).
از نظر فنی هم مشکلاتی دارن.

کلا وب باید تاحدممکن بر پایهء استانداردهای باز و هماهنگ و سازگار باشه و سرنوشتش در دست صرفا یک شرکت و افراد معدودی نباشه.

رضا قربانی
سه شنبه 14 خرداد 1392, 12:19 عصر
درآمد ربطی به php نداره . دارین اشتباه می کنید

تفکر - هدف اقتصادی - پیاده سازی .... ربط به درآمد داره ( چه php چه خرید فروش ملک و چه .... )

بهتره می گفتید ایجاد وب سایت در سال های آینده رونق می گیره که بازم ربطی به درآمد نداره چون یکی میاد با 200 هزار تومن هم سایت میزنه و بعدش گریه هم می کنه که درآمدش چرا خوب نیست .

myclick
سه شنبه 14 خرداد 1392, 13:37 عصر
چند تا سوالن که دیگه دارن تو برنامه نویس تاریخی میشن.
پی اچ پی رو از کجا شروع کنم؟؟؟
چند تا کتاب خوب معرفی کنید؟؟؟
از چه فریمورکی استفاده کنم؟؟؟
درامد چه زبانی بیشتر است؟؟؟
این سوالا مثله سوالای گرید ویو شدن تو تالار دات نت.

reza-alborz
سه شنبه 14 خرداد 1392, 16:11 عصر
سلام

دوست عزیز به نظر من تو هر شاخه و رشته ایی بخصوص تو شاخه کامپیوتر و فناوری اطلاعات اگه بخوای درآمد خوبی داشته باشی باید (پشتکار ، ایده و اراده خوبی) داشته باشی.

MMSHFE
سه شنبه 14 خرداد 1392, 18:53 عصر
مقایسه Silverlight و jQuery واقعاً اشتباهه. چون jQuery یک فریمورک برای کار راحتتر با JS هست و تمام قدرت و هدفش هم تعامل با عناصر DOM هست. باز اگه با ExtJS یا MooTools مقایسه میکردین یکم منصفانه تر بود. ضمناً Silverlight یک پروژه شکست خورده و منسوخ شده در مایکروسافت هست و با WPF و امثالهم جایگزین شده.