PDA

View Full Version : سوال: استفاده از قسمتهای خاصی از ImageBox یا PictureBox

lmaghsoodi
دوشنبه 13 خرداد 1392, 11:14 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز،

من می خواهم یک برنامه بنویسم که داخل ImageBox ام، یک تکه ابر در زمینه آبی می باشد.

من نمی خواهم با کلیک روی تمامی قسمتهای ImageBox ام اتفاق خاصی بیفتد. من می خواهم به عنوان مثال زمانیکه کاربر فقط روی ابر کلیک می کند اتفاق خاصی بیفتد . من برنامه را چگونه بنویسم بهتر است ؟

یعنی می خواهم وقتی روی قسمت آبی رنگ کلیک می کند اتفاقی نیفتد .

یا مثلاً تصویری که روی ImageBox ام موجود می باشد، یک دایره است می خواهم وقتی کاربر فقط روی دایره کلیک نمود، اتفاق خاصی بیفتد و با کلیک کاربر روی قسمتهای دیگر تصویرم اتفاقی نیفتد.

خواهش می کنم مرا راهنمایی نمایید.

MohammadGh2011
دوشنبه 13 خرداد 1392, 11:25 صبح
سلام عليکم
ساده ترين راه استفاده از ImageBox در داخل PictureBox که ميخوايد با کليک کاربر کاري انجام بشه است.يعني بيايد دستورات رو در يک ImageBox بنويسيد و اون رو انتقال بديد درون اون قسمتي از PictureBox که ميخوايد.

موفق باشيد

program2vb
دوشنبه 13 خرداد 1392, 13:59 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز،

من می خواهم یک برنامه بنویسم که داخل ImageBox ام، یک تکه ابر در زمینه آبی می باشد.

من نمی خواهم با کلیک روی تمامی قسمتهای ImageBox ام اتفاق خاصی بیفتد. من می خواهم به عنوان مثال زمانیکه کاربر فقط روی ابر کلیک می کند اتفاق خاصی بیفتد . من برنامه را چگونه بنویسم بهتر است ؟

یعنی می خواهم وقتی روی قسمت آبی رنگ کلیک می کند اتفاقی نیفتد .

یا مثلاً تصویری که روی ImageBox ام موجود می باشد، یک دایره است می خواهم وقتی کاربر فقط روی دایره کلیک نمود، اتفاق خاصی بیفتد و با کلیک کاربر روی قسمتهای دیگر تصویرم اتفاقی نیفتد.

خواهش می کنم مرا راهنمایی نمایید.

سلام ... این سورس رو نگاه کن ... شاید بدردت بخوره ....

میتونی برای درک بهتر این موضوع از این کد هم استفاده کنی بجای همین کد داخل برنامه .....

Private Sub Picture1_MouseDown(Button As Integer, Shift As Integer, X As Single, Y As Single)
'-------------------------------------------------------------------------------------------
Picture1.Cls
Label1.Caption = ""
'-------------------------------------------------------------------------------------------

If X > 2730 And Y > 435 And X < 3325 And Y < 2020 Then
If Picture1.Point(X, Y) = 0 Then
Picture1.Line (2750, 435)-(3325, 2020), , B
Label1.Caption = "male "
If Button = 1 Then Beep
End If
End If

If X > 1335 And Y > 450 And X < 2025 And Y < 2020 Then
If Picture1.Point(X, Y) = 0 Then
Picture1.Line (1335, 450)-(2025, 2020), , B
Label1.Caption = "Fmale "
If Button = 1 Then Beep
End If
End If
End Sub

موفق و پیروز باشید در پناه خدا .... یاعلی

setroyd
دوشنبه 13 خرداد 1392, 14:01 عصر
اینم یه برنامه برای تشخیص رنگ البته خیلی خیلی سادس فقط میخوام با نحوه ی کار اشنا شی همین