PDA

View Full Version : لود سنگین اطلاعات و جستجو

Yanehsar
دوشنبه 13 خرداد 1392, 12:28 عصر
سلام
من اطلاعات یک جدول رو داخل گرید ویو نمایش میدم اما لود شدن این رکوردها خیلی سنگسن هستش الان که 200 تا رکورد دارم 30 ثانیه طول می کشه فکر کنم اگر رکورد هام به 5000 برسه لود اطلاعاتم یک ساعت لود بکشه
می دونم که می تونم اطلاعات رو صفحه بندی کنم و مثلا 500 تا 500 نمایش بدم
تا سوال دارم 1- چیکار کنم بدون اینکه اطلاعات صفحه بندی سرعت لود بالا بره
2- در صورت صفحه بندی برای جستجو چیکار کنم ؟من 1000 رکورد اول فراخوانی کردم اگر نتیجه جستجو رکورد مثلا 9800 باشه کاربر باید بره تا صفحه 8 تا اطلاعات مورد نظرشو پیدا کنه
ممنون میشم کمک کنید
در ضمن بانک اکسس هستش .

hamid_hr
دوشنبه 13 خرداد 1392, 12:44 عصر
اطلاعاتو به چه صورت از ديتابيس ميگيري و چطور ميريزي تو dgv
اگه به صورت ديتاتيبل بگيري و بايندش كني به ديتاسورس dgv سرعتش خوب ميشه
من با اين روش 4000 ركوردو تو يك ثانيه به dgv انتقال ميدم

keyvan_s89
دوشنبه 13 خرداد 1392, 13:27 عصر
میتونی از Thread استفاده کنی

hramezani
دوشنبه 13 خرداد 1392, 15:31 عصر
بیشتر توضیح بده راجع به فیلدهات
چک کن ببین خود query سریع اجرا میشه یا نه ؟

صباح فتحی
دوشنبه 13 خرداد 1392, 15:52 عصر
نکنه از گرید ویو کامپوننت های دیگه استفاده کردی؟200رکورد 30ثانیه؟؟؟وحشتناکه

Yanehsar
دوشنبه 13 خرداد 1392, 16:23 عصر
اطلاعاتو به چه صورت از ديتابيس ميگيري و چطور ميريزي تو dgv
اگه به صورت ديتاتيبل بگيري و بايندش كني به ديتاسورس dgv سرعتش خوب ميشه
من با اين روش 4000 ركوردو تو يك ثانيه به dgv انتقال ميدم
من از دیتا ست و دیتا ویو براب برای بایند کردن اطلاعات استفاده می کنم

میتونی از Thread استفاده کنی
راستش تا حالا از Thread استفاده نکردم و وقت نکردم راجبش مطالعه داشته باشم :لبخند:

بیشتر توضیح بده راجع به فیلدهات
چک کن ببین خود query سریع اجرا میشه یا نه ؟
اطلاعات از داخل یک کوئری پر میشه که 3 تا جدول به هم پیوند داده :متفکر: البته همه رو بایند می کنم بعضی رو که داخل این صفحه احتیاج ندارمو Visible می کنم

نکنه از گرید ویو کامپوننت های دیگه استفاده کردی؟200رکورد 30ثانیه؟؟؟وحشتناکه
بله از ابزار دات نت بار استفاده کردم :خجالت:

صباح فتحی
دوشنبه 13 خرداد 1392, 16:26 عصر
بدرد نمیخوره اصلا از خود دات نت استفاده کن

Yanehsar
دوشنبه 13 خرداد 1392, 16:34 عصر
بدرد نمیخوره اصلا از خود دات نت استفاده کن

میشه دلیلش هم بگید که چرا به درد نمی خوره ؟ من برای زیباتر کردن فرم ها و محیط برنامه ام چند وقته از دات من استفاده می کنم حالا اگر دلیلی داره یا ابزار بهتری وجود داره با ذکر دلیل ممنون میشم روشنم کنید .
مرسی دوست عزیز

hramezani
دوشنبه 13 خرداد 1392, 16:48 عصر
من از دیتا ست و دیتا ویو براب برای بایند کردن اطلاعات استفاده می کنم
راستش تا حالا از Thread استفاده نکردم و وقت نکردم راجبش مطالعه داشته باشم :لبخند:

اطلاعات از داخل یک کوئری پر میشه که 3 تا جدول به هم پیوند داده :متفکر: البته همه رو بایند می کنم بعضی رو که داخل این صفحه احتیاج ندارمو Visible می کنم

بله از ابزار دات نت بار استفاده کردم :خجالت:

فیلدهای این 3 تا جدول کلا چند تاست؟
میدونی اگه بخوای تعداد فیلد بالا که ممکنه کاراکتر هم باشند رو صفحه وب لود کنی (هر چند که ویزیبل نباشن) اشتباهه
هر فیلدی رو که میخوای تو select بنویس
و چک کن ببین تو خود دیتابیست اجرای کوئری ات چقدر طول میشکه؟

صباح فتحی
دوشنبه 13 خرداد 1392, 16:55 عصر
میشه دلیلش هم بگید که چرا به درد نمی خوره ؟ من برای زیباتر کردن فرم ها و محیط برنامه ام چند وقته از دات من استفاده می کنم حالا اگر دلیلی داره یا ابزار بهتری وجود داره با ذکر دلیل ممنون میشم روشنم کنید .
مرسی دوست عزیز
چون کرک شدن.حداقل گریدو استفاده نکن ببین چه تاثیری میکنه

Yanehsar
دوشنبه 13 خرداد 1392, 17:01 عصر
فیلدهای این 3 تا جدول کلا چند تاست؟
میدونی اگه بخوای تعداد فیلد بالا که ممکنه کاراکتر هم باشند رو صفحه وب لود کنی (هر چند که ویزیبل نباشن) اشتباهه
هر فیلدی رو که میخوای تو select بنویس
و چک کن ببین تو خود دیتابیست اجرای کوئری ات چقدر طول میشکه؟
تعداد فیلد هام 25 تا که اطلاعاتشو لازم دارم برای ویرایش برای نمایش از 12 فیلد استفاده می کنم و بقیه رو Visible می کنم .

نظرتون راجب بانک اکسس چیه ؟فکر نمی کنید بانک هم می تونه دخیل باشه که اطلاعات دیر لود میشه ؟

Yanehsar
شنبه 18 خرداد 1392, 08:12 صبح
چون کرک شدن.حداقل گریدو استفاده نکن ببین چه تاثیری میکنه
سلام
مرسي از راهنمائيتون واقعا تاثير داشت و لود اطلاعات راحتتر انجام شده .اما بازم بايد به فكر باشم در مدت 6 ماه تا يك سال لود اطلاعاتم بازم ميره بالا !!

Mosafers
شنبه 18 خرداد 1392, 09:39 صبح
سلام
مرسي از راهنمائيتون واقعا تاثير داشت و لود اطلاعات راحتتر انجام شده .اما بازم بايد به فكر باشم در مدت 6 ماه تا يك سال لود اطلاعاتم بازم ميره بالا !!

واقعا با تغییر گرید دات نت بار به گرید دات نت در سرعت تاثیر داشت ؟ چقدر تاثیر داشت ؟
با این اوصاف شما از کدوم گرید استفاده میکنید؟

میلاد رئیسی
شنبه 18 خرداد 1392, 09:43 صبح
دوست عزیز اگر قصد زیبایی برنامه رو داری از ابزار تلریک استفاده کن اگر زیبایی بیشتر مد نظر هستش برنامه رو با WPF بساز و هر چی گرافیک میخوایی پیاده کن (خخخخخخخخخ :)) ) . در کل برای نمایش اطلاعات سعی کن از ایندکس گذاری و صفحه بندی استفاده کنی .
در مورد linq , EF هم تحقیق کن .

samadblaj
شنبه 18 خرداد 1392, 11:25 صبح
سلام و روز بخیر
همین الان تست کردم هیچ اختلاف سرعتی در گرید دات نت بار و دات نت نبود در هر دو صورت کمتر از 2 ثانیه 823 سطر که شامل 13 ستون بود در کمترین زمان بالا آوردو هیچ اختلاف زمانی بین این دو شی نیست...
موفق باشید.

Yanehsar
سه شنبه 21 خرداد 1392, 15:35 عصر
سلام و روز بخیر
همین الان تست کردم هیچ اختلاف سرعتی در گرید دات نت بار و دات نت نبود در هر دو صورت کمتر از 2 ثانیه 823 سطر که شامل 13 ستون بود در کمترین زمان بالا آوردو هیچ اختلاف زمانی بین این دو شی نیست...
موفق باشید.
سلام
بله منم داخل برنامه اي كه ساخته بود 560 ركورد داشتم
حالا حتما دليل مخلتفي داشته كه سرعت لود اطلاعات شما با من فرق داره من با تغيير گريد ويو به صورت چشمي متوجه بالا رفتن سرعت لود شدم
دلايل كه ممكنه در برنامه من تاثير گذار بوده : 1 استفاده از بانك اطلاعاتي اكسس 2- استفاده از ويو 3- ارتباط 3 جدول و لود 25 فيلد در فرم و گريد و سپس Visible كردن 15 تا از آنها