PDA

View Full Version : سوال: بایند کردن اطلاعات به دیتاگرید

saeed zarei
سه شنبه 14 خرداد 1392, 08:22 صبح
سلام
من یه دیتاگرید با ستون هایی از نوع تکست باکس و دکمه درست کردم و از اون جهت وارد کردن اطلاعات استفاده کردم . حالا برای آپدیت دوباره اطلاعات نیاز دارم که داده ها رو درون دیتاگرید بایند کنم ، اما هنگام ریختن اطلاعات درون دیتاتیبل و بایند کردن اون هیچ داده ای وارد دیتا گرید نمیشه ؟ که احتمالا به خاطر این باشه که نوع ستونها رو از قبل در حالت Design درست کردم .

سوال دومم اینه که چطور میتونم یه نمونه از ردیفی رو که در دیتاگرید بالا توضیحشو دادم بردارم ؟ مثلا کنترل گرید ویو تلریک از خاصیت
GridViewDataRowInfo rowInfo = new GridViewDataRowInfo(this.DGVMaster.MasterTemplate) ;

برای گرفتن یه نمونه از گرید ویو استفاده میکنه . حالا چطور میشه یه چیزی شبیه به این رو برای دیتاگرید خود ویژوال استادیو استفاده کرد ؟

ممنون

alexmcse
سه شنبه 14 خرداد 1392, 23:04 عصر
اطلاعات جدول رو با دیتا آداپتر + دیتاست + دیتا سورس قرار بده

DataGridViewColumn column=new DataGridViewColumn ();
DataGridViewCell cell = new DataGridViewTextBoxCell();
cell.Style.BackColor = Color.Wheat;
column.CellTemplate = cell;
column.DataPropertyName = "BookName";
dataGridView1.Columns.Add( column);
dataGridView1.DataSource = fileDOCBindingSource;

BookName نام ستون است
fileDOCBindingSource دیتا سورس است
تست شده است

saeed zarei
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 11:46 صبح
ممنون از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید . ببینید چیزی که من از کد شما متوجه شدم اینه که یه ستون تعریف کردید و پس از تنظیم خصوصیاتش ، اون رو به دیتاگرید اضافه کردید . و در انتها هم داده ها رو به دیتاگرید بایند کردید . اما ببینید من ترتیب ستون هام به این صورت هست :
تکست باکس - دکمه - تکست باکس - دکمه - تکست باکس - دکمه - تکست باکس - دکمه - تکست باکس - تکست باکس - تکست باکس - و یه سری ستون که در شرایط خاص طبق رکوردی که کاربر انتخاب کرده از اونا استفاده میشه که نوع همشون هم چک باکس هست .
حالا اگه من بخام اطلاعات رو بایند کنم چون بین ستون ها ، ستونی از نوع دکمه قرار داره ، هیچ اطلاعاتی در دیتا گرید نشون داده نمیشه .
چیزی که به ذهنم رسیده اینه که بیام یه نمونه از رکورد های دیتاگرید رو بردارم و اطلاعات رو از DataReader بخونم و در ستون مورد نظر خودش قرار بدم و درانتها اون رکورد رو به دیتاگرید اضافه کنم . اما چطور میتونم یه نمونه از دیتاگرید رو بردارم و این کارو انجام بدم رو پیدا نمیکنم . و دیگه اینکه اصلا راه حل مناسبی رو انتخاب کردم یا نه و را بهتری سراغ دارید ؟
ممنون