PDA

View Full Version : مشکل اتصال به sqlserver در ؟php

safa55
سه شنبه 14 خرداد 1392, 17:36 عصر
سلام دوستان
بنده چند مدتی است که به مشکلی بر خوردم ان هم اینکه چطور می تونم به sqlserver وصل بشم از طریق php?
البته چند روش رو استفاده کردم ولی فقط تونستم با یکی از روشها وصل بشم

(ان هم استفاده از
extension=php_pdo_sqlsrv_53_ts_vc9.dll
extension=php_sqlsrv_53_ts_vc9.dll) بقیه روشها با خطا مواجه می شه
البته خطا ها مربوط به extهای php است .خطای نبود فایل رو میده در صورتی که فایل وجود دارد و تنظیمات مربوط به php.ini رو هم انجام می دم و لی خطا می ده که میده.
حالا بهترین روش برای ارتباط کدام است ؟ لطفا چیزهایی را (فایلهای مورد نیاز در پوشه ext) که مورد نیاز است رو هم بنویسید.
یک سوال دیگه :من یک فایل backup از دیتابیس sqlserver دارم و می خوام آن رو ریستور کنم و در سایت استفاده کنم برای اینکار ایا باید این دیتابیس رو به express تبدیل کنم اگه نه چطور در php بهش وصل بشم؟
لطفا فایلهایی را که برای php مورد نیاز است را نیز نام ببرید.

در آخر کمن سایت رو سرچ کردم ولی چیزی در این مورد نوشته نشده بود یا اینکه جواب مشکل من نبود.

Unique
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 02:40 صبح
فکر کنم درست جستجو نکردین ! من خودم در رابطه با اتصال از php به Sql Server توی یک پستی (البته مربوط به یکی دو سال پیش) کامل توضیح دادم !

یک سوال دیگه :من یک فایل backup از دیتابیس sqlserver دارم و می خوام آن رو ریستور کنم و در سایت استفاده کنم برای اینکار ایا باید این دیتابیس رو به express تبدیل کنم اگه نه چطور در php بهش وصل بشم؟

اولا باید ببینیم backup شما مربوطه به چه نسخه ایه ! ولی به هر حال باید نسخه express را برای sql server متناسب با نسخه backup نصب کنید و بعدش از توی Management Studio اون را restore کنید.

safa55
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 09:52 صبح
بابت توجه مرسی.
واقعیتش من سایت رو سرچ کردم ولی مشکل من حل نشد .
البته برای این مشکل سایت های دیگه رو نیز نگا کردم ولی باز هم خطا داره که داره.
در کل اگه بخوام از php_mssql.dll استفاده کنم باید چکار کنم؟
هر کاری می کنم خطا می ده.
لطفا کمک کنید.مرسی
بابت جواب سوال دوم ممنون.

Unique
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 02:28 صبح
ببینید ، متاسفانه خیلی وقته با mssql کاری ندارم و اصلا ویندوز ندارم که تست کنم براتون !
اما تا اونجا که ذهن من یاری میکنه افزونه mssql خیلی مشکل داشت و من توی یک پروژه ای که داشتم نتونستم باهاش کار کنم و کارم را با pdo انجام دادم اما یادم نیست با ODBC Driver یا MSSQL Driver که البته فرقی نمیکنه و باید هر دوتاش جواب بده ! یکی از موضوعات دیگه هم که خیلی مهمه اینه که Authentication را روی mixed mode بگذارین که بتونین با نام کاربری sa یا هر کرابر دیگه از طریق sql وصل بشین و نیاز به Windows Authentication نباشه ! مورد دوم اینکه اگه روی لوکال کار نمیکنید ! (ذکر نکرده بودین) حواستون باشه خیلی از هاست ها برای مسائل امنیتی پورت مربوط به mssql را تغییر میدهند که یا باید توی تنطیمات driver پورت را ست کنین.

در هر حال شدنیه !

safa55
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 08:37 صبح
ببینید ، متاسفانه خیلی وقته با mssql کاری ندارم و اصلا ویندوز ندارم که تست کنم براتون !
اما تا اونجا که ذهن من یاری میکنه افزونه mssql خیلی مشکل داشت و من توی یک پروژه ای که داشتم نتونستم باهاش کار کنم و کارم را با pdo انجام دادم اما یادم نیست با ODBC Driver یا MSSQL Driver که البته فرقی نمیکنه و باید هر دوتاش جواب بده ! یکی از موضوعات دیگه هم که خیلی مهمه اینه که Authentication را روی mixed mode بگذارین که بتونین با نام کاربری sa یا هر کرابر دیگه از طریق sql وصل بشین و نیاز به Windows Authentication نباشه ! مورد دوم اینکه اگه روی لوکال کار نمیکنید ! (ذکر نکرده بودین) حواستون باشه خیلی از هاست ها برای مسائل امنیتی پورت مربوط به mssql را تغییر میدهند که یا باید توی تنطیمات driver پورت را ست کنین.

در هر حال شدنیه !

باز مرسی بابت جوابتون.
خوب اشکال نداره با pdo کار می کنم.
در حال حاضر در لوکال هستم که این مشکلات هست، و یک چیز دیگه که تازه فهمیدم این است که دیتابیسی که (با استفاده از visual studio2008) ساختم (express) رو نمی شناسه ولی وقتی دیتابیسی با استفاده از نرم افزار full convertor می سازم اون رو می شناسه و کار می کنه.مگر دیتابیس express برای php با vs2008 فرق می کنه؟
اصلا من چطور می تونم در vs دیتابیسی بسازم که با php نیز کار کنه؟
واقعیتش من به این نیاز مبرم دارم.
منتظر جوابتان هستم.
با تشکر