PDA

View Full Version : سیستم پشتیبانی آنلاین

mona11
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 09:42 صبح
سلام دوستان.میخوام داخل سایتم سیستم پشتیبانی آنلاین بزارم.فراوان سرچ کردم.یه سری اسکریپتهایی هست که اصلا جواب نمیدن و توضیحی هم در مورد نحوه ی نصبشون نیست.اینو یک راهنمایی بفرمایید لطفا.

یا حداقل همینقدر بدونم چه جوری میشه که کاربری (مشتری)بعد از اینکه پیامی رو فرستاد برای کاربر دیگه ای(پشتیبان)،پشتیبان بدون رفرش شدن صفحه ، متوجه بشه که یه پیام واسش اومده.یعنی نیازی نباشه که پشتیبان من دائم بیاد صفحه رو رفرش کنه تا ببینه پیامی واسش اومده یا نه؟

mona11
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 11:46 صبح
من که هرچی سوال پرسیدم،بی جواب موند :(

forestasphalt
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 12:23 عصر
2 تا راه داری یا از این سایت استفاده کن
http://www.1abzar.com/ اگر نتونستی استفاده کنی بگو برات بیشتر توضیح بدم
نمونه استفاده شده از این ابزار http://www.iranankara.ir/fa/default.aspx در بخش پشتیبانی آنلاین میباشد
راه دول نوشتن پشتیبانی آنلاین اگر تمایل به نوشتن پشتیبانی آنلاین داری بگو برات بیشتر توضیح بدم

mona11
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 13:21 عصر
راه حل اول خوبه.منتها اشکالی که داره اینه که فقط یک نفر میتونه پشتیبان باشه.اگر تعداد پشتیبانهارو به 2 یا 3 نفر افزایش بدیم،دیگه این سیستم جوابگو نیست .
راه حل دوم رو توضیح بفرمایید.راه بهینه منظورمه.یعنی این که میتونم با ajax یه کنترل timer بزارم و بیام دیتابیس رو چک کنم.اگر پیامی توسط مشتری ارسال شد،پشتیبان سریعا متوجه میشه.
ولی این فایده نداره.چون متحمل بار میشه،حتی با ajax

راه دیگه ای اگر هست بفرمایید.با wcf هم میشه یه کارایی کرد ولی من دیگه نمیکشم برم دنبالش.

forestasphalt
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 16:09 عصر
راه حل دوم
روشی در ajax وجود داره به نام comet در این روش یک ارتباط دائم با دیتابیس برقرار میشه یعنی نیازی نیست تا شما هر چند ثانیه یکبار بیای ببینی درخواستی هست یا نه،بلکه هر تغییری که در سرور رخ بده رو خودش به کلاینت اطلاع میده،
node.js -کتابخونه جاوااسکریپتی که میشه realtime ارتباط برقرار کرد که به درد چت و بازی آنلاین و این جور کارها میخوره که اگه خواستی دنبال اون برو!

mona11
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 17:24 عصر
آموزش node.js رو میشه لینکی ازش بزارید؟

mona11
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 17:40 عصر
یه چند تا سایت پیدا کردم.ولی فکر کنم خیلی سخته.اون comet هم هیچی در موردش نیست.بازم ممنون

minaalamshahi
دوشنبه 24 تیر 1392, 13:15 عصر
2 تا راه داری یا از این سایت استفاده کن
http://www.1abzar.com/ اگر نتونستی استفاده کنی بگو برات بیشتر توضیح بدم
نمونه استفاده شده از این ابزار http://www.iranankara.ir/fa/default.aspx در بخش پشتیبانی آنلاین میباشد
راه دول نوشتن پشتیبانی آنلاین اگر تمایل به نوشتن پشتیبانی آنلاین داری بگو برات بیشتر توضیح بدم

برای روش دوم میشه راهنمایی کنید
comet رو جستجو کردم ولی برای استفاده اش مشکل دارم

Progman.ir
دوشنبه 24 تیر 1392, 13:21 عصر
یه چند تا سایت پیدا کردم.ولی فکر کنم خیلی سخته.اون comet هم هیچی در موردش نیست.بازم ممنون

برای درگیر نشدن با مباحث بار و کانکت شدن و کانکت ماندن و هی نرفتن و چک نکردن و هی هی هی .... بهتره از ریشه مشکل رو حل کنیم.برای داشتن یک دیتابیس سریع و بلافصل و حرفه ای که باری هم به دوش سایت نندازه بهتره به طرف XML حرکت کنین و دیتابیسای کانکشنی رو دور بندازین.
طراحی یک ارتباط سریع مثل چت و گفتگو و پشتیبانی آنلاین فقط کار XML هست.
در مورد INSERT , SELECT در XML جستجو بفرمایید.در قسمت هنر طراحی سایت در وبسایت خودم هم بطور خلاصه توضیح دادم

minaalamshahi
دوشنبه 24 تیر 1392, 13:29 عصر
با select و insert برای xml مشکلی ندارم

منطق کار رو نمی دونم

در ضمن اگر منظور شما اینه که هر کاربری که وارد میشه و سوالی رو از Admin مطرح کرد در فایل xml درج بشه

برای بارگذاری مجدد نتیجه اطلاعات من به یه select و refresh پی در پی احتیاج دارم
دررسته؟

Progman.ir
دوشنبه 24 تیر 1392, 13:41 عصر
با select و insert برای xml مشکلی ندارم

منطق کار رو نمی دونم

در ضمن اگر منظور شما اینه که هر کاربری که وارد میشه و سوالی رو از Admin مطرح کرد در فایل xml درج بشه

برای بارگذاری مجدد نتیجه اطلاعات من به یه select و refresh پی در پی احتیاج دارم
دررسته؟

نه نیاز ندارید.وقتی خوب کار رو با AJAX بدونید نیازی به ریفرش دائم نیست.میتونید طوری تنظیم کنید که اگر تغییری ایجاد شد ریفرش انجام بشه نه همیشه.فعالیت ها در زمانی که تغییری ایجاد نشده پشت صحنه انجام میشه و تاثیری در نمایش پیج نمیزاره.
دو تا تایمر که یکی تغییرات رو چک میکنه و دیگری در صورت وجود تغییر فعال میشه و پیج رو ریفرش میکنه
این صفحه رو مشاهده بفرمایین

gallery.progman.ir/live.aspx

minaalamshahi
دوشنبه 24 تیر 1392, 13:55 عصر
برای ایجاد کاربر جدید برای مکالمه با Admin از session استفاده کنم

چطوری session ها رو بعد از پایان مکالمه ببندم ؟