PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد SQl Server

mohsen_rem23
دوشنبه 15 اسفند 1384, 18:04 عصر
سلام
من برای یک بروژه که با JAVA / JSP کار می خوام بکنم بانکشم SQL Server هستش به نظر شما با SQL 2005 کار کنم یا 2000 لازم به ذکر که تازه می خوام یاد بگیرم

یه سوال دیگه در SQL 2005 اولش در Windows Server Seystem قسمت Server Name چی هست ؟ نام Server از کجا باید بیاریم ؟؟

M.kavyani
دوشنبه 15 اسفند 1384, 21:06 عصر
سلام
من برای یک بروژه که با JAVA / JSP کار می خوام بکنم بانکشم SQL Server هستش به نظر شما با SQL 2005 کار کنم یا 2000 لازم به ذکر که تازه می خوام یاد بگیرم

یه سوال دیگه در SQL 2005 اولش در Windows Server Seystem قسمت Server Name چی هست ؟ نام Server از کجا باید بیاریم ؟؟
با سلام در مورد بخش اول سوالت باید عرض کنم که به نظر من بهتره از SQL2005 استفاده کنید. البته دستورات T-SQL تفاوتی ندارد ولی چیزی که فرق کرده محیط کار با بانک است .

میتونی نام سرور رو نقطه (.) و یا (local) بذاری. اگر ویرایش SQL از نوع Enterprise باشه شما نمی توانید اون رو در XP نصب کنید و به همین دلیل هیچ سروری روی دستگاه نصب نشده و هیچ Server Name ندارید.

AminSobati
دوشنبه 15 اسفند 1384, 23:48 عصر
با سلام در مورد بخش اول سوالت باید عرض کنم که به نظر من بهتره از SQL2005 استفاده کنید. البته دستورات T-SQL تفاوتی ندارد ولی چیزی که فرق کرده محیط کار با بانک است
مرسی محسن جان!! پس یعنی بعد از 5 سال مایکروسافت فقط یک اینترفیس جدید ساخته!
اگر فقط پیشرفتهای TSQL رو دوست دارید بشناسید:
http://msdn.microsoft.com/sql/learning/prog/tsql/default.aspx?pull=/library/en-us/dnsql90/html/sql_05tsqlenhance.asp

M.kavyani
سه شنبه 16 اسفند 1384, 00:07 صبح
مرسی محسن جان!! پس یعنی بعد از 5 سال مایکروسافت فقط یک اینترفیس جدید ساخته!
اگر فقط پیشرفتهای TSQL رو دوست دارید بشناسید:
http://msdn.microsoft.com/sql/learning/prog/tsql/default.aspx?pull=/library/en-us/dnsql90/html/sql_05tsqlenhance.asp
با سلام خدمت اقای ثباتی
حق با شماست. :تشویق: من منظورم رو بد رسوندم :اشتباه: . :خجالت: میخواستم بگم که همون دستورات SQL 2000 هم اینجا کار میکنه ولی با قدرتی بیشتر و کامل تر. مطمئنا" دستورات جدید خواهیم داشت. شکی درش نیست.:چشمک:

sianooshonline
سه شنبه 16 اسفند 1384, 00:17 صبح
Server Name : commandprompt-> hostname
SQL Server 2005 is the best

regards

mohsen_rem23
سه شنبه 16 اسفند 1384, 10:23 صبح
با سلام در مورد بخش اول سوالت باید عرض کنم که به نظر من بهتره از SQL2005 استفاده کنید. البته دستورات T-SQL تفاوتی ندارد ولی چیزی که فرق کرده محیط کار با بانک است .

میتونی نام سرور رو نقطه (.) و یا (local) بذاری. اگر ویرایش SQL از نوع Enterprise باشه شما نمی توانید اون رو در XP نصب کنید و به همین دلیل هیچ سروری روی دستگاه نصب نشده و هیچ Server Name ندارید.

سلام
مرسی از راهنمایی ولی name server هم . و local را تست کردم و می گه

TITLE: Connect to Server
An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (.Net SqlClient Data Provider)

edition SQl : Microsoft SQL Server Management Studio 2005

M.kavyani
سه شنبه 16 اسفند 1384, 23:06 عصر
سلام

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server) (.Net SqlClient Data Provider)

با سلام

این Edition رو دقیق نمی دونم بعد از نصب کجا میشه دید. ولی احتمال زیادی میدم که Edition شما Enterprise باشه. البته از روی سی دی میشه متوجه شد ولی بعد از نصب رو بلد نیستم. مسئله اساسی این است که منظور ما از نصب نشدن این نیست که کلا" به شما اجازه نصب ندهد. بلکه اجازه نصب میدهد و نصب میشود ولی نمی تواند سروری را رروی سیستم شما نصب کند. پس شما سروری ندارید که در بخش ServerName آن را بنویسید.
در ضمن این Microsoft SQL Server Management Studio 2005 که بیان کردید ابزاری است جهت مدیریت دیتابیس نه Edtition آن.
شما باید نسخه دیگری از ان از قبیل Personal و یا Developer را نصب کنید.

AminSobati
سه شنبه 16 اسفند 1384, 23:38 عصر
سلام

دوست عزیزم،
به احتمال زیاد شما از Developer Edition استفاده میکنید. این Edition اجازه کانکت شدن به صورت Remote نمیده و باید حتما Local بهش کانکت بشین.
برای Remote Connection میبایست Enterprise Edition رو نصب کنین که روی Windows 2003 امکان پذیره

M.kavyani
سه شنبه 16 اسفند 1384, 23:51 عصر
دوست عزیزم،
به احتمال زیاد شما از Developer Edition استفاده میکنید. این Edition اجازه کانکت شدن به صورت Remote نمیده و باید حتما Local بهش کانکت بشین.
برای Remote Connection میبایست Enterprise Edition رو نصب کنین که روی Windows 2003 امکان پذیره
SQL Server 2000 Debeloper Edition که روی ایکس پی نصب میشد و کار هم میکرد. ورژن 2005 نصب نمیشه؟
در ضمن توی XP کدوان ویرایش ها نصب میشوند؟؟

AminSobati
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 08:35 صبح
SQL Server 2005 Developer Edition روی XP نصب میشه ولی Remote Connection قبول نمیکنه.
ms-help://MS.SQLCC.v9/MS.SQLSVR.v9.en/instsql9/html/09bcf20b-0a40-4131-907f-b61479d5e4d8.htm

mohsen_rem23
چهارشنبه 17 اسفند 1384, 09:17 صبح
ممنون از راهنمایی همتون

NotAtMyDesk
سه شنبه 29 مرداد 1387, 10:54 صبح
اگه SQL server 2005 Developer Edition نصب کرده باشم توی قسمت Server Name چی باید بدم؟!