PDA

View Full Version : سوال: اندازه استاندارد برای آیکن در برنامه

lmaghsoodi
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 10:34 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز من به منظور توسعه برنامه به گرافیستمان گفتم که آیکن برای برنامه ام درست کند.

او به من گفت که باید اندازه استانداردی را برای آیکن بدهم که در کامپیوترهای مختلف جواب دهد یعنی اگر Resolution کم یا زیاد شد، کیفیت آیکن تغییر نکند.

همینطور برنامه ای که من دارم می نویسم بایستی طوری باشد که کاربر با Explorer نتواند کار کند. یعنی

وقتی کامپیوتر بالا می آید کاربر Windows را نبیند و برنامه مرا ببیند.

و فکر کند که برنامه من خودش یک OS می باشد.

Background ای برای صفحه اول برنامه ام انتخاب کرده ام . ابعاد این Background بایستی چند در چند باشد ، که با تغییر Resolution مشکلی پیش نیاید ؟

خواهشمندم مرا راهنمایی نمایید .

SlowCode
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 11:30 صبح
سلام
1- شما آیکون 256*256 رو ازش بگیر بعد خودت ریسایزش کن، یه آیکون در اندازه 48*48 یا 32*32 ، 24 بیتی درست میکنی و واسه فرمت انتخاب میکنی حالا واسه زیبایی بیشتر، با استفاده ار برنامه های مدیریت آیکن یه آیکن در سایزهای 256*256 و 128*128 و 64*64 و 48*48 و 32*32 درست میکنی بعد کامپایل میای با برنامه resource hacker آیکون رو replace میکنی.
اگه نتونستی انجامش بدی بگو تا آموزشش رو بزارم.
2- آسان ترین راه اینه که برنامت همیشه تو استارت آپ ویندوز باشه و وقتی که برنامت اجرا شد دستور زیر رو اجرا کن:
shell "tskill explorer.exe"
3- بستگی داره به نوع تصویرت، بعضی تصاویر رو میتونی متناسب با رزولیشن مانیتور ریسایز کنی و مشکلی پیش نمیاد ولی بعضی ها رو نمیشه! تو این جور موارد باید تصویر رو در اندازه نسبتا بزرگ تنظیم کنی مثلا 1280*1024 بعد میای پهنای تصویر رو با پهنای مانیتور برابر میکنی بعد ارتفاع تصویر رو متناسب با پهنای تصویر تنظیم میکنی.

lmaghsoodi
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 12:34 عصر
بابت راهنمایی شما واقعاً ممنونم .

اگر بخواهم یک دکمه با یک background در صفحه بگذارم چطور بایستی چی کار کنم؟