PDA

View Full Version : شروع یادگیری برنامه نویسی از کجاست؟

milad7676
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 21:21 عصر
سلام نمی دونستم این تاپیک رو کجا باید درست کنم.اما چون دیدم تالار شما از همه جا پربازدیدتره ترجیح دادم اینجا درست کنم.
من هیچی از برنامه نویس سرم نمیشه می خوام بدونم برنامه نویسی رو باید از کجا و چه جوری شروع کنم.
از استاتید محترم خواهش می کنم که من رو راهنمایی کنند.
پیشاپیش ممنون.

dousti_design
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 21:52 عصر
باید زمینه علاقتون رو مشخص کنید. وب، اپلیکیشن یا...
بعد کم کم مفاهیم پایه برنامه نویسی که توی همه زبان ها یکسان هستند مثل حلقه ها، آرایه ها و...
بعدش کمی طراحی الگوریتم کار کنید.
بعدش هم اون زبان خاص و تکنولوژی های وابسته به اون. مثلا php رو اگه حرفه ای هم بلد باشین به تنهایی بدردتون نمیخوره.

milad7676
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 22:19 عصر
من علاقم طراحی نرم افزار هایی که توی سیستم اجرا میشه.لطف کنید یک زبان خاص معرفی کنید که راحت باشه چون واقعا چیزی بلد نیستم.جز چند کلمه پایتون که همین جا یاد گرفتم اما فایده ای نداشت.

qartalonline
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 22:24 عصر
برای شروع برنامه نویسی:

الگوریتم و فلوچارت -> یادگیری یکی از از زبانهای پایه (مثل VB یا ++C) (برای آشنایی کلی و درک برنامه نویسی) -> سپس انتخاب زمینه کاری ، انتخاب زبان برنامه نویسی و یادگیری آن

milad7676
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 22:32 عصر
مرسی دوست عزیز بهترین کتاب واسه الگوریتم و فلوچارت چیه؟؟؟

qartalonline
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 22:56 عصر
کتابهای زیادی وجود داره که اکثرا محتویاتشون شبیه هم هستند.

فایل ضمیمه رو مطالعه کنید کافیه.

dousti_design
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 23:00 عصر
من علاقم طراحی نرم افزار هایی که توی سیستم اجرا میشه.لطف کنید یک زبان خاص معرفی کنید که راحت باشه چون واقعا چیزی بلد نیستم.جز چند کلمه پایتون که همین جا یاد گرفتم اما فایده ای نداشت.
برای انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای یادگیری باید خودتون تحقیق کنید من که نمیتونم زبان معرفی کنم! اما برای شروع طبق گفته دوستمون از زبان های پایه شروع کنید.

مرسی دوست عزیز بهترین کتاب واسه الگوریتم و فلوچارت چیه؟؟؟
بهترین منبع بنظر من همین اینترنت هستش و البته اگر زبانت خوبه حتما از منابع انگلیسی استفاده کنید.

farazsahebdel
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 23:02 عصر
برای شروع برنامه نویسی:

الگوریتم و فلوچارت -> یادگیری یکی از از زبانهای پایه (مثل VB یا ++C) (برای آشنایی کلی و درک برنامه نویسی) -> سپس انتخاب زمینه کاری ، انتخاب زبان برنامه نویسی و یادگیری آن
چه خبره ++ C همون VB عالی برای اول.

qartalonline
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 23:07 عصر
البته فایلی که بالا قرار دادم فقط در مورد الگوریتم و فلوچارت هستش.

عرض کردم یکیش.
البته هر دوتاشون هم تا حدودی یاد بگیرید خوبه.

milad7676
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 23:24 عصر
برای انتخاب یک زبان برنامه نویسی برای یادگیری باید خودتون تحقیق کنید من که نمیتونم زبان معرفی کنم! اما برای شروع طبق گفته دوستمون از زبان های پایه شروع کنید.

بهترین منبع بنظر من همین اینترنت هستش و البته اگر زبانت خوبه حتما از منابع انگلیسی استفاده کنید.
من زیاد تحقیق کردم اما نتایج خوب نداشت
ممنون از پست هاتون برم یکم کتاب الگوریتم بخونم.شاید چیزی یاد گرفتم

علی متقی پور
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 23:51 عصر
این سوالت قبلا بارها و بارها پرسیده شده. اگر دوست داری بطور خصوصی راهنمائیت کنم بهم پیام بده وگرنه که بگرد تو فروم کلی راهنمائی پیدا میکنی

MMSHFE
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 23:54 عصر
اتفاقاً به نظر من کسی که میخواد از پایه برنامه نویسی رو یاد بگیره، بهتره با زبانهایی که 80٪ کارها رو بطور خودکار انجام میدن (زبانهای ویژوال) شروع نکنن. یادگیری ++C/C این مزیت رو داره که در آینده یادگیری خیلی از زبانهای دیگه مثل موارد زیر برای شما راحت میشه:
++Visual C
#C
PHP
Java : J2ME, J2SE, J2EE
Android
...

علی متقی پور
جمعه 17 خرداد 1392, 00:06 صبح
اتفاقاً به نظر من کسی که میخواد از پایه برنامه نویسی رو یاد بگیره، بهتره با زبانهایی که 80٪ کارها رو بطور خودکار انجام میدن (زبانهای ویژوال) شروع نکنن. یادگیری ++C/C این مزیت رو داره که در آینده یادگیری خیلی از زبانهای دیگه مثل موارد زیر برای شما راحت میشه:
++Visual C
#C
PHP
Java : J2ME, J2SE, J2EE
Android
...

کاملا مخالفم. اگر میخواهی همه عمرت اینجا سوال کنی از c++ شروع کن ولی اگر میخواهی یکساله دیگه تو پاسخ دهنده سوالات باشی csharp یاد بگیر

MMSHFE
جمعه 17 خرداد 1392, 00:12 صبح
دوست گرامی، خود #C وضعیتش توی مایکروسافت مشخص نیست. توی دو نسخه NET. زبانهای دیگری بعنوان جایگزین مطرح شدن که اولیش #F بود و شکست خود و الآن #J مطرح شده و احتمالاً چند وقت دیگه باید مثل Silverlight و... با #C هم خداحافظی کنیم. نمیگم #C زبان بدیه ولی یادگیری ++C/C درواقع یادگیری اصول و پایه زبانهای خانواده C هست که #C هم جزو اونها محسوب میشه و وقتی Syntax اصلی C یاد گرفته بشه، یادگیری هرکدوم از اعضای این خانواده، کار سختی نخواهد بود.

eshpilen
جمعه 17 خرداد 1392, 00:54 صبح
کاملا مخالفم. اگر میخواهی همه عمرت اینجا سوال کنی از C++‎ شروع کن ولی اگر میخواهی یکساله دیگه تو پاسخ دهنده سوالات باشی csharp یاد بگیر
والا ما که بخش ASP.NET و سی شارپ همین فروم رو دیدیم تاحالا همش ملت میان توی چیزهای پیش پا افتاده هم گیر کردن سوال میکنن بعدم کسی جواب نمیده یا دیر و تک و توک جواب میدن.
اصلا مایهء آبرو ریزی شده اون تالارها.
خیلی ضایس.

بنظر بنده کسی با دات نت عمقی یاد نمیگیره مطالب رو.
و فکر میکنم این روشن باشه.
اونایی هم که خوب بلدن و عمقی بخاطر اینکه قبلا حرفه ای بودن با زبانهای دیگه؛ خلاصه فقط به دات نت و سی شارپ محدود نشدن.

البته روی ترتیب یادگیریش بنده اصراری ندارم. شایدم استفاده از زبانهای سطح بالاتر و راحتتر بهتر باشه. بستگی داره خب!
ولی بنظر من آدم تا با سطح پایین و مستقیم با مفاهیم کار نکنه عمقی یاد نمیگیره به این راحتی.
عمقی یاد نگرفتن و درک نکردن هم خیلی جاها میتونه براحتی اثر منفی بذاره، چون هرکاری بکنی برنامه نویسی رو نمیشه کنترل کرد و همه جا و همه چیز و همه سطحی میتونه براحتی به هم ربط پیدا کنه.

یه برنامه نویس قدرتمند اصلا نباید اونقدری به پلتفرم و محیط و زبان و ابزارها و کمپانی خاصی وابسته باشه که درصورت نیاز نتونه با چیزهای دیگه هم کار کنه و کارش رو راه بندازه.
یوقت شما بعنوان برنامه نویس نیاز پیدا میکنی و ازت میخوان که برنامت با یه پلتفرم دیگه، یه زبان دیگه، یه ساختمان داده و پروتکل خاصی، ارتباط برقرار بکنه. این چیز عجیب و نامعقول و نادری نیست.
اونوقت برنامه نویس اینقدر ضعیف باشه و بترسه و حتی درموارد نه چندان پیچیده هیچ کاری نتونه بکنه واقعا ضایع است و برای خودش هم احتمالا دردسر میشه.
اصلا ابهت برنامه نویس بودن اینطوری از بین میره.
برنامه نویس نباید عین بچه ننه ها اساسا وابسته باشه به بابا و ننش (ویندوز و میکروسافت).
باید بتونه سویچ کنه، مطالعه کنه، یادبگیره، تعامل کنه، ارتباط برقرار کنه، کار راه بندازه، بین زبانها، پلتفرم ها، پروتکل ها، ساختمان داده ها، سطوح مختلف، متدولوژی های مختلف.
بخش بزرگی از دنیا داره الان با همین PHP و دیگر محصولات بازمتن میگرده.
اینطور نیست که برنامه نویس بتونه همیشه در خانهء عروسکی خودش ایزوله بمونه.
الان دیگه کراس پلتفرم مهمه.
هر روز بیش از پیش سیستم عامل و پلتفرم و زبان برنامه نویسی اومده بیرون.
یه زمانی مرورگر IE همه چیز بحساب میامد، اما الان اوضاع خیلی عوض شده.
میکروسافت و ویندوز و محصولاتش هر روز به این سمت پیش رفتن که فقط یک بخشی مثل بخشهای دیگه باشن در دنیا.
و بنظر نمیرسه و دلیل کافی نداره که دات نت و سی شارپ هم بتونه این روند رو عوض بکنه.
در این دنیا دیگه ضایع است که یکی بچسبه فقط به ویندوز و میکروسافت و دات نت.
این عملا میتونه محدودیت و مشکلات قابل توجهی ایجاد بکنه.

البته این معیارهای یه برنامه نویس ایدئال و پرشکوهه از دید من :لبخند:
یه مرد واقعی!

A_2006
جمعه 17 خرداد 1392, 01:02 صبح
آهای مردم ناآگاه سی شارپ همتون رو بازی گرفته کی می خواید از این خواب شیرین وسوسه کننده بیدار بشید

امان از این محصولات دات نتی و تنبلی افراد فردا پس فردا برنامه نویسان دات نت با نقاشی برنامه می نویسن

نگرش عمقی = 0
خلاقیت = 0
حرفه ای = 0
باگ = 100000000000000000000000000000000

معذرت ته قلبی گفتم.

alonemm
جمعه 17 خرداد 1392, 01:43 صبح
باسلام:

سوال شروع کننده تاپیک در چند پست بالا مسیرش عوض شده. ما در اینجا با اینکه کدوم تکنولوژی بهتره کاری نداریم و سوال مورد نظر نیست، قبلا در مورد این خیلی بحث شده و نظرات خیلی متفاوتی ...
بنده در برنامه نویسی سمت وب هم با PHP و هم با .net کار کردم و هر تکنولوژی میتونه در جای خودش و بسته به نوع محیط کاری و شرایط آن مورد استفاده قرار بگیره.

در مورد سوال اصلی هم باید بگم که یادگیری زبان های سطح پایین (نزدیک به زبان ماشین) میتونه ذهن یک برنامه نویس رو خلاق تر کنه و به عوامل پشت پرده ای که در زبان های سطح بالا هست نزدیک تر کنه.
یاد گیری مباحث اولیه همانند الگوریتم و ... الزامی میباشد.
و در کل سعی کنید در هر زبان برنامه نویسی و در هر پلت فرمی که کار میکنید چرخه کار(Life Cycle) و روند تولید رو به خوبی یاد بگیرید تا بتونید همانند یک کارگردان به خوبی تمامی حالت ها رو مدیریت کنید.

موفق باشید.

arta.nasiri
جمعه 17 خرداد 1392, 02:01 صبح
سلام

بنظر من سعی کن اصول و روشهای پیاده سازی الگوریتم رو درک کنی، سعی کن دید خوبی نسبت به مسائلی که پیش رو داری داشته باشی.
همانطور که دوستان فرمودند خودتو به زبان یا پلتفرم خاصی محدود نکن، اول برنامه نویس بودن رو درک کن بعد برو سراغ زبان و اینجور چیزا!!!

( با استناد به گفته دوستان :لبخند: کدنویس برنامه نویس نیست ) هرکسی میتونه 1 ماه وقت بذاره یک زبانو یاد بگیره، ولی بعد از یادگیری زبان هست که تفاوت کدنویس با برنامه نویس مشخص میشه، اونی که هیچی از برنامه نویسی حالیش نیست انعطاف زیادی تو کارهاش نداره و معمولا کدی هم که میزنه هیچ خلاقیتی توش دیده نمیشه و محدوده به مثال هایی که موقع یادگیری خونده؛ ولی اونی که کلیات برنامه نویسی رو میدونه، میدونه چطور با استفاده از ابزارها و توابعی که در اختیار داره مسئله پیش رو را حل کنه زمین تا آسمان فرق هست.

اینا نظر شخصی بنده بود و حرفام هیچ منبع معتبری نداره:لبخند:

علی متقی پور
جمعه 17 خرداد 1392, 02:13 صبح
دوست گرامی، خود #C وضعیتش توی مایکروسافت مشخص نیست. توی دو نسخه NET. زبانهای دیگری بعنوان جایگزین مطرح شدن که اولیش #F بود و شکست خود و الآن #J مطرح شده و احتمالاً چند وقت دیگه باید مثل Silverlight و... با #C هم خداحافظی کنیم. نمیگم #C زبان بدیه ولی یادگیری ++C/C درواقع یادگیری اصول و پایه زبانهای خانواده C هست که #C هم جزو اونها محسوب میشه و وقتی Syntax اصلی C یاد گرفته بشه، یادگیری هرکدوم از اعضای این خانواده، کار سختی نخواهد بود.

متاسفانه بعضی شرایطی که دارم و منو از جهت علمی غیر مرجع میکنه نمیتونم پاسختون رو بدم. ولی خیلی خوشحالم که این حرفها رو زدید و امیدوارم همه بازدید کننده ها این حرفاتون رو بخونن :)

علی متقی پور
جمعه 17 خرداد 1392, 02:24 صبح
آهای مردم ناآگاه سی شارپ همتون رو بازی گرفته کی می خواید از این خواب شیرین وسوسه کننده بیدار بشید

امان از این محصولات دات نتی و تنبلی افراد فردا پس فردا برنامه نویسان دات نت با نقاشی برنامه می نویسن

نگرش عمقی = 0
خلاقیت = 0
حرفه ای = 0
باگ = 100000000000000000000000000000000

معذرت ته قلبی گفتم.

بنظر بنده کسی با دات نت عمقی یاد نمیگیره مطالب رو.
و فکر میکنم این روشن باشه.
ا

باسلام:

یادگیری زبان های سطح پایین (نزدیک به زبان ماشین) میتونه ذهن یک برنامه نویس رو خلاق تر کنه و به عوامل پشت پرده ای که در زبان های سطح بالا هست نزدیک تر کنه.
یاد گیری مباحث اولیه همانند الگوریتم و ... الزامی میباشد.
و در کل سعی کنید در هر زبان برنامه نویسی و در هر پلت فرمی که کار میکنید چرخه کار(Life Cycle) و روند تولید رو به خوبی یاد بگیرید تا بتونید همانند یک کارگردان به خوبی تمامی حالت ها رو مدیریت کنید.

موفق باشید.

من لیسانس فلسفم
15 ماهه شروع کردم به یادگیری
نه سی بلدم نه سی پلاس پلاس نه الگوریتم
حاضرم با هر سه نفرتون یه قرار حضوری بذارم و یک رقابت که ببینیم کد کی خلاقانه تر و ماهرانه تره. یعنی کی برنامه نویسی را بهتر درک کرده.
برنامه نویس شدن نیاز به استعدادهای ذاتی داره و به بلد بودن سی و سی پلاس پلاس ربطی نداره

هر کدموتون تهرانید یا تهران گذرتون میخوره خبر کنید یه رقابت حضوری داشته باشیم. هر کی باخت پول شام با اون :)

Unique
جمعه 17 خرداد 1392, 03:12 صبح
ساعت ۳:۳۰ صبحه و ۹۰ نفر دارند انجمن را میچرخن !
چرا به جون هم میپرید ! اصلا اون دوستی که thread را باز کرد بیخیال شد رفت !
اینجا موضوعات غیر متناسب دارند بیخودی با هم قیاس میشوند ! خیلی ها فکر میکنند اگه موضوعی را آکادمیک و از ب بسم ا... بخونی و بری جلو موفقی ! خیلی ها هم فکر میکنند اگه جسته و گریخته کارت را به نتیجه برسونی موفقی ! این ها نظرات هستند و موضوع اثبات شده هم نیستند چون ما آدم ها با هم فرق داریم و اصلا شبیه به هم نیستیم از خیلی جهات مخصوصا یادگیری !

من دوست دارم نظر خودم را به دوست خوبم بگم چون در موقعیت تصمیم گیری هستش و ممکنه به بیراهه بره و شاید تجربه من به عنوان عضو کوچیک بهش کمک کنه.
من خودم رشته نرم افزار خوندم و توی کلاسی بودم که سر زنگ c و pascal شاید ۹۰ درصد کلاس بیخودی مطالب استاد روی تخته را مینوشتند و توی چشم هم دیگه نگاه میکردند و من از خودم میپرسیدم آخه مگه زوره ؟ مگه مجبورت کردند ؟ چرا وقتی اصلا نمیدونی قراره با چی روبرو بشی اومدی برنامه نویس بشی ! به نظر من برنام هنویسی باید از روی علاقه برای انجام دادن یک کاری بشه ! مثلا من خودم برنامه نویسی را برای انجام یک کاری تحت شبکه بهش رو آوردم و بعدش شبکه را گذاشتم کنار و بیخیال MCSE شدم و اومدم سراغ برنامه نویسی چون فهمیدم اینه که به درد من میخوره ! ببینید باید خود طرف بهش برسه.

اما در مورد شروع هم من مخالف کسی بره از اول سراغ زبان هایی مثل c که میانه هستش یا بهش بگین برو الگوریتم بخون و فلوچارت بکش و اسمبلی ! دوست عزیز ما توی سال ۲۰۱۳ هستیم نه سال ۱۹۹۵ که شما طرف را برای برنامه نویسی توی محیط های textual آماده میکنید ! اگرچه باید دید طرفمون میخواد چیکار کنه ! مثلا اگه بخواد بره برنام هنویسی driver های سخت افزاری یاد بگیره من دارم اشتباه میکنم ها !
اما قطعا اینطور نیست ! ایشون یا کار وب میخواد یا desktop ! چرا وقتی انتخاب های خوبی مثل Vb .net که هم syntax راحت تری داره و هم هنوز ازش پشتیبانی میشه یا دلفی که از زبون شیرین pascal هست و از c خیلی خیلی راحت تر و پر دامنه تره (c زبون میانه هستش و دستوراتش و امکانات اولیه اش خیلی از pascal کمتره) ما حرف از c و c++ میزنیم ؟

یا اگه قراره تحت وب کار کنه همون php یا python را پیشنهاد نمیدیم ؟ یا حداقل بگین بیا بروی HTML و CSS یاد بگیر تا کمی با زرق و برق وب آشنا بشی بعد بیای برای Java Script و php ؟

در مورد خلاقیت هم به نظر من به زبان بستگی نداره و به تسلط بر زبان بستگی داره ! توی همین انجمن من اانقدر دستوراتی در ۵ یا ۶ خط دیدم که بهینه اش توی یک خط قابل اجرا هستش که بقیه پیش کش !

milad7676
جمعه 17 خرداد 1392, 12:03 عصر
دوستان ممنونم که جواب دادین.
چرا به جون هم میپرید ! اصلا اون دوستی که thread را باز کرد بیخیال شد رفت !من بی خیال نشدم فقط چون امتحان دارم کمتر می تونم بیام سر بزنم.
من از حرف هایی که زده شد فهمیدم بهتره اول C++ , C یاد بگیرم چون هر جا و هر سایتی که رفتم این رو بهم پیشنهاد کردن.در مورد زبان تحت وب هم چون کمیHTML بلدم بهتره همین رو ادامه بدم.

علی متقی پور
جمعه 17 خرداد 1392, 19:03 عصر
دوستان ممنونم که جواب دادین.من بی خیال نشدم فقط چون امتحان دارم کمتر می تونم بیام سر بزنم.
من از حرف هایی که زده شد فهمیدم بهتره اول C++‎ , C یاد بگیرم چون هر جا و هر سایتی که رفتم این رو بهم پیشنهاد کردن.در مورد زبان تحت وب هم چون کمیHTML بلدم بهتره همین رو ادامه بدم.

آره همین کارو بکن. خیلی خوبه. سی رو اساسی یاد بگیر. بعد سی پلاس پلاس. بعد اون دیگه هر کاری دوست داشتی بکن. تا اون موقع ما بار خودمون رو بستیم و دیگه بازار کار رو کسی شلوغ نمیکنه. اینم مشاوره ایکه دوس داشتی.

csvbcscp
جمعه 17 خرداد 1392, 19:12 عصر
من یه چیزی به سخنان دوستان اضافه کنم، این روزا برای یادگیری هر زبان جدیدی باید با مفهوم شی گرا (http://veyq.ir/book/authors/1334/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87) آشنا باشی
که من برای یک یا دگیری سریع و آسان کتاب جدید خانم زهرا بیات رو به شما توصیه میکنم
دانلود (http://veyq.ir/book/authors/1334/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87)

csvbcscp
جمعه 17 خرداد 1392, 19:47 عصر
من اصلا با این نظر شما که اول باید C را یاد بگیرید موافق نیستم، چون خود من همین مسیر را طی کردم
یادگیری زبانی مثل C ،علاوه بر دشواری هایی که به برنامه نویس متحمل می کنه و ممکنه باعث دلسردی در اول راه بشه، باعث می شه پایه های برنامه نویسی روال گرا در برنامه نویس تازه وارد شکل بگیره، که با توجه به نیاز امروز که شی گرایی (http://veyq.ir/book/authors/1334/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87) جز جدا نشدنی برنامه نویسیه، تغییر روش در آینده سخت تر از یادگیری یک اسلوب و روش در همان ابتدای کاره....
باید به قول" آقای رابرت لی فور" به جای این که مثل بیشتر کتابها با مسایل حاشیه ای و گفتگو در باره جزئیات رویه ای سبک قدیم شروع کینم، باید به قلب برنامه نویسی شی گرا (http://veyq.ir/book/authors/1334/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87)حمله ور شویم. وسراسیمه به اشیا و کلاس ها بپردازیم.
به گفته ایشان اگر شی گرایی را به صورت اژدهایی تصور کنید که آتش در دهان خود می بلعد، در این صورت شما باید دقیقا قدم بر دهان آتشین بگذارید، اینجاست که چشم انسان خیره می شود و منتظر پاسخ می ماند.
نباید شعار اصلی مایکروسافت را در مورد زبان قدرتمند C# را فراموش کنیم " قدرت C++ و سادگی VB" ، و وقتی این را می دانیم باز زبان دیگه ای رو به کسی توصیه کنیم.
C# و یا به صورت کلی تر دات نت به 99 درصد نیاز های کاربران با بهترین شرایط ممکن پاسخ میده و یادگیری اون هم از هر زبان دیگه ای ساده تره، درصد زیادی از بازار کار برنامه نویسی رو هم قبضه کرده، منابع یادگیریش هم که فراوانه، پشتیبانیش هم توسط بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان انجام میشه و تند تند به روز می شه و در یک کلام همه چی تمامه !!
اگه دوستان بخوان کتابی رو برای اثبات اینکه کد های C# در خیلی از موارد سریع تر از کد های C++ اجرا میشه رو می نویسم

milad7676
جمعه 17 خرداد 1392, 20:13 عصر
کاش این تاپیک درست نمی کردم بجای کمک بهم بدتر منو گیج کرد.
هرچه بادا باد

MRmoon
جمعه 17 خرداد 1392, 20:30 عصر
دوست عزيز اگه بخواي به حرف اين و اون واستي 10 ال ديگه هم همينه.

برو شروع كن ديگه.

C++ , C , C# , VB يكيرو ياد بگير ديگه.

csvbcscp
جمعه 17 خرداد 1392, 20:35 عصر

برو شروع كن ديگه.

C++ , C , C# , VB يكيرو ياد بگير ديگه.

بله کاملا درسته این حرف شما، شروع از همه چیز مهم تره، دوستان هم تلاش میکنن که شما شروع خوبی داشته باشی و تجربه های تلخ اونارو تکرار نکنی
کاش فرصت می کردم برای تمام این سوال ها یک کتاب راهنما درست می کردم...
دلم نمی خوا مثل 8 سال پیش خودم کسی این طور مردد باشه و ندونه که چکار باید بکنه .

milad7676
جمعه 17 خرداد 1392, 22:39 عصر

برو شروع كن ديگه.

C++‎ , C , C#‎ , VB يكيرو ياد بگير ديگه.

همین کار رو می کنم

arta.nasiri
جمعه 17 خرداد 1392, 23:40 عصر
دوست عزیز milad7676 : سعی کن بدون هدف کاری نکنی، بدون هدف به جایی نمیرسی.

من لیسانس فلسفم
حاضرم با هر سه نفرتون یه قرار حضوری بذارم و یک رقابت که ببینیم کد کی خلاقانه تر و ماهرانه تره. یعنی کی برنامه نویسی را بهتر درک کرده.
برنامه نویس شدن نیاز به استعدادهای ذاتی داره و به بلد بودن سی و سی پلاس پلاس ربطی نداره

هر کدموتون تهرانید یا تهران گذرتون میخوره خبر کنید یه رقابت حضوری داشته باشیم. هر کی باخت پول شام با اون :)

دوست عزیز اینجا یه بنده خدا تاپیک زده که راهنماییش کنیم نه اینکه بگیم کی کارش خوبه کی بد!!!! هرکی نظر خودشو داده!!!! و اینم بدونید دست بالای دست زیاده :چشمک:

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 00:18 صبح
دوست عزیز اینجا یه بنده خدا تاپیک زده که راهنماییش کنیم نه اینکه بگیم کی کارش خوبه کی بد!!!! هرکی نظر خودشو داده!!!! و اینم بدونید دست بالای دست زیاده :چشمک:

فدات شم تو که حال نداری پست ها رو کامل بخونی و سیر بحث رو ببینی مجبور نیستی که اظهار نظر کنی.
بحث کی خوبه کی بده نبود. بحث این بود که باید سی و سی پلاس پلاس رو یاد گرفت بعد رفت سراغ بقیه چیزها یا نه. منم عرض کردم من بدون اینکه اینا رو بلد باشم حاضرم باهاتون رقابت کنم
فدای چشمات بشم اینقد راحت علیه کسی پست نده گلم

Veteran
شنبه 18 خرداد 1392, 00:22 صبح
و اینم بدونید دست بالای دست زیاده
:تشویق:
تایید میکنممممممممم

eshpilen
شنبه 18 خرداد 1392, 01:06 صبح

البته فکر نمیکنم کسی هم ادعا داشته باشه که بدون بلد بودن سی و/یا سی++ مطلقا نمیشه.
بقول شما استعداد ذاتی میخواد.
اما هرچیزی راه بهینه و غیربهینه داره.
راه سخت و راه آسون داره.
و اینکه از نظر آماری چه واقعیتی دیده میشه.
میشه گفت سی و سی++ میتونن به یادگیری و سریعتر و راحتتر رسیدن به درجات عالی کمک کنن و از نظر آماری رابطه ای در این زمینه بین قویترین برنامه نویسان دنیا دیده میشه.
نه اینکه بدون اینها اصلا نشه برنامه نویس خوب یا حتی عالی شد!

ضمنا یوقت هم هست یکی استعداد و هوشش خیلی زیاده. خب معلومه همینطوری هم میتونه از دیگران بزنه جلو.
میگن امگا3 واسه هوش خوبه. ولی یک کسی که از بچگی بطور منظم امگا3 خورده لزوما در برابر یک نابغهء ذاتی با ضریب هوشی 200 که امگا3 نخورده نمیتونه برتری داشته باشه!
اما بهرحال اون امگا3 خوردن خوب بوده و به نفع شخص شده و هوشش رو زیاد کرده. غیر از اینه؟
حالا شاید یکی هم امگا3 خورد و روش هوشش تاثیری نداشت یا حتی تاثیر منفی داشت به دلایل ناشناخته ای!! کسی تضمین که نکرده. کرده؟ ولی اینطور موارد غیرمنتظره دلیل نمیشن که بگیم رابطهء مستقیم مثبتی میان مصرف امگا3 و افزایش توانایی ذهنی وجود نداره.

بعدم اینطور نیست که لزوما شما حتما سی و سی++ باید کار کنی تا یکسری مفاهیم رو بفهمی و قوی بشی؛ ولی معمولا و راه استانداردش اینه. یعنی حداقل خیلی ها اینطور فکر میکنن/تجربه داشتن.

احتمالا شما میتونید با مطالعهء کافی منابع مربوطه مثلا ساختمان داده و الگوریتم هم بینش و خلاقیت و توانایی خوبی بدست بیارید.
ولی اکثر اونایی که با زبانها و محیطهای سطح بالا و راحتی مثل دات نت کار میکنن اینقدر به خودشون زحمت نمیدن!

تازه گذشته از اینا از کجا معلوم شما واقعا هیچی از این زبانها نمیدونید؟
شاید به دلایلی دروغ میگید!
شاید چون میخواید از میکروسافت و دات نت سی شارپ دفاع و براش تبلیغ کنید و/یا PHP کارها و بازمتنی ها و غیره رو بکوبید.
ببخشید البته جسارت نشه منظورم توهین و سوء ظن به شما نیست، ولی اینم یک امکانه بهرحال، و آدم نباید ساده باشه و همینطوری ادعای یک نفر رو قبول بکنه.
خلاصه این دعوت و مسابقه حتی اگر انجام بشه چیزی رو ثابت نمیکنه.

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 01:29 صبح
تازه گذشته از اینا از کجا معلوم شما واقعا هیچی از این زبانها نمیدونید؟
شاید به دلایلی دروغ میگید!
شاید چون میخواید از میکروسافت و دات نت سی شارپ دفاع و براش تبلیغ کنید و/یا PHP کارها و بازمتنی ها و غیره رو بکوبید.
ببخشید البته جسارت نشه منظورم توهین و سوء ظن به شما نیست، ولی اینم یک امکانه بهرحال، و آدم نباید ساده باشه و همینطوری ادعای یک نفر رو قبول بکنه.
خلاصه این دعوت و مسابقه حتی اگر انجام بشه چیزی رو ثابت نمیکنه.

دیده بودیم کسی الکی بگه ی چیزی رو بلدم. ندیده بودیم الکی بگه بلد نیستم.
اینجا کسی چیزی رو نمیکوبه
مطمئنا کسی سی و سی پلاس پلاس رو بلد باشه خوب و مفیده
ولی بحث شروع یادگیریه
یکی اومده راهنمائی میخواد
من میگم لازم نیست با سی و سی پلاس پلاس شروع کنه بدون اونام میشه برنامه نیوس خوب شد
دوستان گفتن نمیشه و درک کسیکه اینها رو بلد نیست پائینه!!!
منم عرض کردم بیائید رقابت.
این خلاصه مطلب بود.
البته من الان بشخصه پشیمونم که چرا این بنده خدا رو راهنمائی کردم. چون حرفاش حس مثبتی رو به ادم القاء نمیکنه

atilacivil
شنبه 18 خرداد 1392, 03:29 صبح
سلام دوستان و مهندسین عزیز

من امشب با اینجا آشنا شدم و خیلی خوشحالم از این موضوع . . . . . من رواز امشب در جمع خودتون بپذیرید.

من مهندس عمران هستم و مدتی هست که وارد کار برنامه نویسی شدم.البته درزمینه تخصصی خودم کار میکنم و برنامه های عمرانی مینویسم. از اول هم رفتم و بهسفارش یکی از دوستان سی شارپو یاد گرفتم و به قول یکی از دوستان با مفهوم شئگرایی آشنا شدم . . . . .دیدم واییییییییییییییی!!!!!!!!! چه دنیایی تو این برنامهنویسی با سی شارپ هست و ما خبر نداشتیم!!!!!!! . . . . . . . دنیا داره بهچه سمتی میره ما تو خواب نازیم!!!!!!! و هنوز تو دانشکده ما داریم اصولیترین مباحث رو دستی انجام میدیم.

بعد به فکر این افتادم که تو رشته خودم برنامه بنویسم . . . . . . چندتاییهم نوشتم که بر حسب اتفاق با یه مهندس عمرانی آشنا شدم که ایشون هم از برنامهنویسان حرفه ای سی شارپ هستن و یه برنامه تجاری توپ هم توی رشته عمران نوشتن والانتو بازاره و 3،000،000 تومن فروش میره و نزدیک 500 تا کاربر تو ایران داره.

الانم با ایشون قراره یه پروژه رو با هم استارت بزنیم و کار بعدی روشروع کنیم .. . . . .. . بر خلاف دوستانی که از کم درآمدی این رشته مینالند(توهمین سایت خوندم امشب) باید بگم :بابا شماها بهترین رشته رو تحصیل کردین وپولسازترین و باکلاسترین کار رو تو دنیا بلدین!!!!!! . . . . . . چرا اینقدرمینالید از کم درآمدی؟؟؟؟؟

اووووووووووووهههههههههههه ههه . . . . . . اینقدر ایده برای برنامه نوشتنتو دنیا هست که نگو!!!! . . . . . حداقل تو رشته خودم عمران میگم . . . . . یعنیما اگر تا 10 سال آینده هم برای عمران برنامه بنویسیم و بدیم تو بازار بازم جابرای کار هست . . .. . . . !!!!

خوب دوستان گلم به نظر شما به عنوان یه برنامه نویس تجاری ایا نیازی به یادگیری زبانهای سی یا سی++ دارم یا نه همین سی شارپ برام کافیه . . . . . . .البته خیلی دوست دارم برنامه نویسی پایگاه داده رو هم یاد بگیرم که خواهشمندمدوستان و مهندسین عزیز راهنمایی بفرمایند.

با تشکر از همه دوستان گل که حرفامو خوندن . . . . . . . . من تازهبا اینجا آشنا شدم و حالا حالاها باهاتون کار دارم و کلم پر ازسواله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 03:54 صبح
سلام دوستان و مهندسین عزیز

من امشب با اینجا آشنا شدم و خیلی خوشحالم از این موضوع . . . . . من رواز امشب در جمع خودتون بپذیرید.

من مهندس عمران هستم و مدتی هست که وارد کار برنامه نویسی شدم.البته درزمینه تخصصی خودم کار میکنم و برنامه های عمرانی مینویسم. از اول هم رفتم و بهسفارش یکی از دوستان سی شارپو یاد گرفتم و به قول یکی از دوستان با مفهوم شئگرایی آشنا شدم . . . . .دیدم واییییییییییییییی!!!!!!!!! چه دنیایی تو این برنامهنویسی با سی شارپ هست و ما خبر نداشتیم!!!!!!! . . . . . . . دنیا داره بهچه سمتی میره ما تو خواب نازیم!!!!!!! و هنوز تو دانشکده ما داریم اصولیترین مباحث رو دستی انجام میدیم.

بعد به فکر این افتادم که تو رشته خودم برنامه بنویسم . . . . . . چندتاییهم نوشتم که بر حسب اتفاق با یه مهندس عمرانی آشنا شدم که ایشون هم از برنامهنویسان حرفه ای سی شارپ هستن و یه برنامه تجاری توپ هم توی رشته عمران نوشتن والانتو بازاره و 3،000،000 تومن فروش میره و نزدیک 500 تا کاربر تو ایران داره.

الانم با ایشون قراره یه پروژه رو با هم استارت بزنیم و کار بعدی روشروع کنیم .. . . . .. . بر خلاف دوستانی که از کم درآمدی این رشته مینالند(توهمین سایت خوندم امشب) باید بگم :بابا شماها بهترین رشته رو تحصیل کردین وپولسازترین و باکلاسترین کار رو تو دنیا بلدین!!!!!! . . . . . . چرا اینقدرمینالید از کم درآمدی؟؟؟؟؟

اووووووووووووهههههههههههه ههه . . . . . . اینقدر ایده برای برنامه نوشتنتو دنیا هست که نگو!!!! . . . . . حداقل تو رشته خودم عمران میگم . . . . . یعنیما اگر تا 10 سال آینده هم برای عمران برنامه بنویسیم و بدیم تو بازار بازم جابرای کار هست . . .. . . . !!!!

خوب دوستان گلم به نظر شما به عنوان یه برنامه نویس تجاری ایا نیازی به یادگیری زبانهای سی یا سی++ دارم یا نه همین سی شارپ برام کافیه . . . . . . .البته خیلی دوست دارم برنامه نویسی پایگاه داده رو هم یاد بگیرم که خواهشمندمدوستان و مهندسین عزیز راهنمایی بفرمایند.

با تشکر از همه دوستان گل که حرفامو خوندن . . . . . . . . من تازهبا اینجا آشنا شدم و حالا حالاها باهاتون کار دارم و کلم پر ازسواله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام به شما
خیلی خوش اومدی
خوشحالم که میبینم اینثد شارپ و پر انرژی هستی
یک چیزی رو اول بهت بگم
اینجا حرف هیچکسی وحی منزل نیست
مواظب باش راهنمائی های غلط از راه بدرت نکنه
من خودم بشخصه تو این فروم خیلی راهنمائی خاستم ولی اکثر دوستان خوب راهنمائی نکردن و برای همین الان خیلی دوست دارم دیگران رو کمک کنم تا اشتباهات منو نکنن
شما که خوشبختانه با یه آدم حرفه ای آشنا شدی و نیازی نداری امثال بنده بهت راه رو نشون بدیم
با کمک ایشون ببین چه چیزهایی رو باید بلد بشی و چه چیز هایی رو نباید
ضمنا پایگاه داده برنامه نویسی خاصی نداره. بعدا متوحه خواهی شد :)
الانکه یه سری بریزن سرم و بد و بیراه بگن
امیدوارم کج سلیقه ها و بد فهم ها عمرت رو هدر ندن

atilacivil
شنبه 18 خرداد 1392, 04:24 صبح
سلام به شما
خیلی خوش اومدی
خوشحالم که میبینم اینثد شارپ و پر انرژی هستی
یک چیزی رو اول بهت بگم
اینجا حرف هیچکسی وحی منزل نیست
مواظب باش راهنمائی های غلط از راه بدرت نکنه
من خودم بشخصه تو این فروم خیلی راهنمائی خاستم ولی اکثر دوستان خوب راهنمائی نکردن و برای همین الان خیلی دوست دارم دیگران رو کمک کنم تا اشتباهات منو نکنن
شما که خوشبختانه با یه آدم حرفه ای آشنا شدی و نیازی نداری امثال بنده بهت راه رو نشون بدیم
با کمک ایشون ببین چه چیزهایی رو باید بلد بشی و چه چیز هایی رو نباید
ضمنا پایگاه داده برنامه نویسی خاصی نداره. بعدا متوحه خواهی شد :)
الانکه یه سری بریزن سرم و بد و بیراه بگن
امیدوارم کج سلیقه ها و بد فهم ها عمرت رو هدر ندن

ممنون مهندس
ممنون از راهنمایی صادقانه ات . . . . .. اگر بخوام پایگاه داده رو شروع کنم با اکسس خوبه شروع کنم مهندس؟؟؟

atilacivil
شنبه 18 خرداد 1392, 04:27 صبح
ببینین جناب مهندس متقی پور . . . . . اگه بخوام برنامه نویسی تحت وب انجام بدم باید چی رو یاد بگیرم؟؟؟ از کجا باید شروع کنم؟؟؟
زبانهای C و ++C و #C چه فرقی باهم دارند؟؟؟؟

amir7hossein7
شنبه 18 خرداد 1392, 06:04 صبح
با سلام
من همه حرفا عزیزان رو خوندم
من متولد 1376 هستم و پارسال شروع کردم به سی شارپ خوندن و مقدماتی رو خیلی وقته رد کردم و مثلا حرفه دارم میخونم:لبخند:
من هم وقتی خواستم شروع کنم از همه میپرسیدم که چی باید بخونم بعضیا گفتن اول ویژوال بیسیک بخون و بعد سی++
خیلیا گفتن سی شارپ کامل شده ی سی++ و ویژوال بیسیک هستیش(همون (قدرت سی++ و سادگی ویژوال بیسیک)
رفتم سی شارپ و الان از کار باهاش و جذابیتش لذت میبرم
خواستم بگم که که سی شارپ زبان تنبل ها نیست و خیلی خیلی هم گستردس
سی شارپ فقط کار رو سرعت بخشیده مثه این که مواد کاربردی رو اماده در اختیارت گذاشته باشن و بت بگن یه پروژه رو کامل کن
اگه بخواین با مواد خام کار کنین که مواد خام رو به موادکاربردی تبدیل کنین و سپس در پروژه بکار ببرین سرعت کار میاد پایین حتی اگه خیلی هم حرفه ای باشین
بنظرم سی شارپ گزینه خیلی خوبیه البته برا کسایی که درک بالا دارن وگرنه اول ویژوال بیسیک بخونن

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 06:05 صبح
ببینین جناب مهندس متقی پور . . . . . اگه بخوام برنامه نویسی تحت وب انجام بدم باید چی رو یاد بگیرم؟؟؟ از کجا باید شروع کنم؟؟؟

به طور خلاصه
C یک زبان خیلی قدیمی، روال گراست
C++‎ همون C با یکسری امکانات اضافی تر، که مهم ترین پیشرفتش نسبت به C ، اضافه شدن قابلیت نوشتن برنامه های شی گرا در C++‎
C#‎ هم یک زبان جدید کاملا شی گراست
(اگر با مفهوم شی گرایی (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C) آشنایی نداری، میتونی تو اینترنت یک جستجویی بزنی یا از کتاب جدید خانم بیات (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C) استفاده کنی)
برنامه های نوشته شده توسط دو زبان C, C++‎ بعد از کامپایل مستقیما به زبان ماشین(که به اون کد Native گفته می‌شه) تبدیل میشن، یعنی در زمان اجرا برای اجرای کد های نوشته شده توسط C,C++‎ احتیاج به هیچ ابزار اضافه ای نیست، که این باعث شده خیلی از برنامه نویس های تازه کار و یا حتی برنامه نویس های قدیمی به غلط تصور کنند که برنامه های نوشته شده توسط زبان هایی مثل C,C++‎ که کد Native تولید می کنند، سریع تر از برنامه های نوشته شده تحت محیط دات نت هستند.
اما برنامه های نوشته شده توسط C#‎ و دیگر زبان های دات نت، قبل از ترجمه شدن به زبان ماشین، به یک زبان میانی به نام MSIL تبدیل شده و در زمان اجرا توسط کامپایلری به JIT به کد Native تبدیل می شن. این عمل اضافه که به ظاهر زمان اجرای کد را بالا می بره، در 99 درصد موارد باعث افزایش کارایی برنامه ما میشه
من در آینده نزدیک، وقتی سرم خلوت بشه، این موضوع رو در قالب یک کتاب به همه ثابت می کنم.
این نکته رو هم فراموش نکنید که مواردی هم وجود داره که استفاده از زبان های C,C++‎ در اون اجتناب ناپذیره، که مفصل در کتابم در موردشون خواهم گفت.
اما فعلا به این دوستمون پیشنهاد می کنم که اگر به فکر یادگیری یک زبان برنامه نویسی برای پول دراوردنی، تنها انتخاب منطقی و نزدیکه تو زبان C#‎ ، اما اگر برای مقاصد دیگه مثل آشنایی با تاریخچه برنامه نویسی، وتغییر و تحولات صورت گرفته در این دو زبان محبوب، برنامه نویسی رو یاد می گیری برو سراغ C,C++‎
البته این دیدگاه من وخیلی از برنامه نویس هاییه که از C ,C++‎ به C#‎ مهاجرت کردن، از منظر های دیگه به همین موضوع نگاه کنی شاید به نتایج دیگه ای برسی(مثلا از دید OpenSource یا از دید کسایی که برای میکرو کنترولر ها برنامه های RealTime مینویسند، یا کسایی که در دانشگاه ها برای گرفتن نمره سراغ برنامه نویسی میرن، یا کسانی که برای آشنایی عمقی با با زبان های برنامه نویسی و سخت افزار ، برنامه نویسی می کنند و هزار تا گروه دیگه)، که نظر همه اونها منطقی و درسته
اما اگه شما هم با من موافق و برای مواردی که در بالا گفتم می خوای برنامه نویسی رو یاد بگیری، C#‎ انتخاب منطقی ایه.
موفق و سربلند باشید

eshpilen
شنبه 18 خرداد 1392, 09:46 صبح
این باعث شده خیلی از برنامه نویس های تازه کار و یا حتی برنامه نویس های قدیمی به غلط تصور کنند که برنامه های نوشته شده توسط زبان هایی مثل C,C++‎‎‎ که کد Native تولید می کنند، سریع تر از برنامه های نوشته شده تحت محیط دات نت هستند.
اما برنامه های نوشته شده توسط C#‎‎‎ و دیگر زبان های دات نت، قبل از ترجمه شدن به زبان ماشین، به یک زبان میانی به نام MSIL تبدیل شده و در زمان اجرا توسط کامپایلری به JIT به کد Native تبدیل می شن. این عمل اضافه که به ظاهر زمان اجرای کد را بالا می بره، در 99 درصد موارد باعث افزایش کارایی برنامه ما میشه

از نظر تئوری میشه برای بالا رفتن سرعت برنامه های دات نت دلایلی آورد و خب میتونه در عمل هم در مواردی مشاهده بشه، ولی فکر نمیکنم واقعا 99% موارد سرعت برنامه های دات نت به سی++ برسه (چه برسه به اینکه بیشتر هم باشه). بلکه بعکس بنظر میرسه در بیشتر موارد سرعت برنامه های دات نت کمتره. فکر کنم اینو خودم هم در برنامه های مختلف دیدم تاحالا.

بعد چرا مثلا بازیهای امروزی رو با دات نمی نویسن پس؟ کسانی هم که در این زمینه کار میکنن یا اطلاعات دارن میگن سی++ بخاطر سرعت بیشترش استفاده میشه.

milad7676
شنبه 18 خرداد 1392, 10:15 صبح
کلا توی اینهمه پاسخ چندتاش به درد من خورد.من نمی خواستم بدونم کدوم سریعتره یا کارایی بالایی داره یا بازار کارش بهتره.من می خواستم بدونم کدوم راحت تره و واسه یادیگیری آسون تره
ولی به هر حال ممنون.

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 18:30 عصر
ممنون مهندس
ممنون از راهنمایی صادقانه ات . . . . .. اگر بخوام پایگاه داده رو شروع کنم با اکسس خوبه شروع کنم مهندس؟؟؟

سلام عزیزم
خوشبختانه من مهندس نیستم و همه جا با افتخار گفتم که فلسفه خوندم و برخلاف بعضی ها خودم رو پشت کلمه مهندس قایم نکردم و ادعام به عملمه نه به مدرکم

اگر دات نت میخوای کار کنی باید sql server یاد بگیری. اکسس بدرد نمیخوره. پایگاه داده یه موضوع واحد نیست. شما بعنوان برنامه نویس نیازی زیادی به یادگیری مباحث پایگاه نداری. قبلا ها لازم بود T-SQL بلد بشی که الان بدون اونم میشه ( با linq ) البته هر جفتشون خیلی راحتن. کلا اصلا به دیتا بیش فکر نکن. اون کاری که شما بعنوان برنامه نویس با دیتا بیس داری خیلی کم و محدوده و براحتی میتونی یاد بگیری.
البته طبیعتا وقتی بخوای حرفه ای حساب بشی باید مباحث بیشتری بدونی ولی برای سال اول نیازی به مباحث سخت دیتا بیس نداری.

شما اگر میخوای دات نت کار بشی چه بخوای ویندوزی بنویسی چه وب فرقی نداره. باید اول سی شارپ رو یاد بگیری. اگر میخوای بری سمت وب نیازت به سی شارپ کمتره. نحوه کد نویسی MVC.net را باید همراه با یادگیری خودش یاد بگیری و کلا با ویندوزی فرق داره.
اگر میخوای وب کاری کنی در حد یه پروژ ساده مثلا کتابخونه سی شارپ رو یاد بگیر. بعد بدون معطلی برو سراغ MVC . اصلا به حرف هیچکسم اهمیت نده. اینجا بخوای به حرف دیگران گوش بدی اکثرا گمراهت میکنن.
اگر به چیزی که من میگم گوش بدی ریسکش کمتره. شما خودت عاقلی. به هرکسی بگی میخوای دات نت کار کنی میگه عاقبت باید mvc را یاد بگیری. حالا ممکنه همه بگن قبلش فلان چیز و بهمان چیز را یاد بگیر ممکنه مثل من بگن سریع برو سراغش. اگر حرف من درست باشه که هیچ ولی اگرم غلط باشه بازم ضرر نکردی چون عمرت رو صرف یه چیزی که نباید یاد بگیری هدر ندادی. اینایی که میگن برو سی و سی پلاس پلاس یادبگیر فقط بخاطر اینه که تو دانشگاه 2 واحد این درسها رو پاس کردن.

ادعا اینجا زیاده. الان برو پست های اخیر منو بخون. همش داشتم با حرفای الکی و اسپم مبارزه میکردم. واقعا یه سری فقط برای زیاد شدن پست هاشون پست میدن. اینو کم کم خودت متوجه میشی
بازم سوالی بود در خدمتم

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 18:33 عصر
کلا توی اینهمه پاسخ چندتاش به درد من خورد.من نمی خواستم بدونم کدوم سریعتره یا کارایی بالایی داره یا بازار کارش بهتره.من می خواستم بدونم کدوم راحت تره و واسه یادیگیری آسون تره
ولی به هر حال ممنون.

من به نمایندگی از همه اعضای فروم و جامعه برنامه نویس از اینکه نتونستیم بخوبی راهنمائیتون کنیم عذرخواهی میکنم
امیدوارم جنابعالی به بزرگی خودتون ببخشید و بابت کل کل های ما ناراحت نشده باشید :)

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 18:39 عصر
از نظر تئوری میشه برای بالا رفتن سرعت برنامه های دات نت دلایلی آورد و خب میتونه در عمل هم در مواردی مشاهده بشه، ولی فکر نمیکنم واقعا 99% موارد سرعت برنامه های دات نت به سی++ برسه (چه برسه به اینکه بیشتر هم باشه). بلکه بعکس بنظر میرسه در بیشتر موارد سرعت برنامه های دات نت کمتره. فکر کنم اینو خودم هم در برنامه های مختلف دیدم تاحالا.

بعد چرا مثلا بازیهای امروزی رو با دات نمی نویسن پس؟ کسانی هم که در این زمینه کار میکنن یا اطلاعات دارن میگن سی++ بخاطر سرعت بیشترش استفاده میشه.

بعنوان یه دات نت کار که حتی یک خط هم سی پلاس پلاس ننوشتم ( پس تعصبی ندارم ) باید بگم قطعا سرعت برنامه های نوشت شده با ++C بیشتره
ولی بهرته دسوتان سرعت توسعه و تولید را با سرعت اجرا اشتباه نگیرن.
خیلی از برنامه های دات نتی رو اگر بخواهیم با ++C بنویسیم تا آخر عمرمون طول میکشه :)
البته ++visual C نمیدونم چطوریه و احتمالا مشکلاتش کمتر باشه
کلا دعوای بین زبون ها و تکنولوژی ها برای یه بیسواد مثل من شبیه سرگرمیه. برای حرفه ای ها نمیدونم.
همیشه که نباید کد نوشت. گاهی با کل کل کرد :)

milad7676
شنبه 18 خرداد 1392, 19:10 عصر
من به نمایندگی از همه اعضای فروم و جامعه برنامه نویس از اینکه نتونستیم بخوبی انجام وظیفه کنیم عذرخواهی میکنم
امیدوارم جنابعالی به بزرگی خودتون ببخشید و ما رو از سوالات خودتون بی بهره نکنید

خواهش می کنم.دم شما گرم آقای فیلسوف.اگه سوالی به ذهنم رسید می پرسم.ایشالله از پس فردا که امتحانام تموم شه شروع می کنم.

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 19:13 عصر
بعنوان یه دات نت کار که حتی یک خط هم سی پلاس پلاس ننوشتم ( پس تعصبی ندارم ) باید بگم قطعا سرعت برنامه های نوشت شده با ++C بیشتره
ولی بهرته دسوتان سرعت توسعه و تولید را با سرعت اجرا اشتباه نگیرن.
خیلی از برنامه های دات نتی رو اگر بخواهیم با ++C بنویسیم تا آخر عمرمون طول میکشه :)
البته ++visual C نمیدونم چطوریه و احتمالا مشکلاتش کمتر باشه
کلا دعوای بین زبون ها و تکنولوژی ها برای یه بیسواد مثل من شبیه سرگرمیه. برای حرفه ای ها نمیدونم.
همیشه که نباید کد نوشت. گاهی با کل کل کرد :)
C++‎ در بیشتر موارد سرعت پایین تری هم داره ... برای خودم ثابت شده ، به شما هم ثابت می کنم
اگه خدا بخواد در آینده نزدیک ، کتابی رو برای پایان این دعوا ها می نویسم و به مقایسه تخصصی این دو زبان و موارد کاربرد هر کدوم می پردازم...

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 19:23 عصر

بله حق با شماست، اگر C++ به صورت بهینه به کار برده بشه، می تونه کارایی بهتری نسبت به برنامه های دات نتی داشته باشه، اما در 99 درصد موارد این اتفاق نمیوفته
من می تونم به صورت عملی و با مثال این موضوعو به همه ثابت کنم
همون طور که اشاره کردم در بعضی موارد ، استفاده از C++ اجتناب ناپذیره و هیچ چیز دیگه ای نمی تونه جایگزین اون باشه، اما این دلیل بر بهتر بودن یا سریع تر بودن این زبان نیست

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 19:27 عصر
C++‎ در بیشتر موارد سرعت پایین تری هم داره ... برای خودم ثابت شده ، به شما هم ثابت می کنم
اگه خدا بخواد در آینده نزدیک ، کتابی رو برای پایان این دعوا ها می نویسم و به مقایسه تخصصی این دو زبان و موارد کاربرد هر کدوم می پردازم...

خــــــــــــــدا کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــنــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــه
ولی بنظر من مــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــحـــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــاله
یکی از بچه های این فروم که به تازگی مدیر شده گفت سی شارپ بزودی منقرض میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خخخخخخخخخخخخخخ

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 19:28 عصر
ولی به هر حال ممنون.

من هم از شما تشکر می کنم که با تاپیک خوبتون ، باعث راهنمایی خیلی از افراد شدی
شاید گزینه هایی که برای شما مهم نیست برای خیلی های دیگه مهم باشه ، مثلا خود من برای رسیدن به این جواب شما سال ها تحقیق کردم و ساعتهای زیادی وقتمو سر آزمایش این دو زبان گذاشتم.
فقط به یک دلیل "چون برام مهم بود"

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 19:38 عصر
خــــــــــــــدا کــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــنــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــه
ولی بنظر من مــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــحـــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــاله
یکی از بچه های این فروم که به تازگی مدیر شده گفت سی شارپ بزودی منقرض میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خخخخخخخخخخخخخخ

وقتی این حرفتو شنیدم ، فوراً رفتم سراغ اینترنت و تو سایت ها خارجی جستجو کردم ، و لی دریغ از یک مطلب که از مرگ سی شارپ حرف زده باشه، این دوستتون چجوردی به این نتیجه رسیدن ؟
نکنه با آقای هلسبرگ دوست هستند!!!
خیلی دوست دارم، استدلالشو برای این حرفی که گفته بشنوم

علی متقی پور
شنبه 18 خرداد 1392, 20:03 عصر
وقتی این حرفتو شنیدم ، فوراً رفتم سراغ اینترنت و تو سایت ها خارجی جستجو کردم ، و لی دریغ از یک مطلب که از مرگ سی شارپ حرف زده باشه، این دوستتون چجوردی به این نتیجه رسیدن ؟
خیلی دوست دارم، استدلالشو برای این حرفی که گفته بشنوم

اینم پستش!

http://barnamenevis.org/showthread.php?402159-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F&p=1787419&viewfull=1#post1787419

milad7676
شنبه 18 خرداد 1392, 20:05 عصر
من هم از شما تشکر می کنم که با تاپیک خوبتون ، باعث راهنمایی خیلی از افراد شدی
شاید گزینه هایی که برای شما مهم نیست برای خیلی های دیگه مهم باشه ، مثلا خود من برای رسیدن به این جواب شما سال ها تحقیق کردم و ساعتهای زیادی وقتمو سر آزمایش این دو زبان گذاشتم.
خواهش می کنم.
من به این نتیجه رسیدم که وقت زیاده و تقریبا من 8سال از شما کوچیکترم و می تونم چندتا زبون یاد بگیرم.درسته نه؟؟

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 20:28 عصر
خواهش می کنم.
من به این نتیجه رسیدم که وقت زیاده و تقریبا من 8سال از شما کوچیکترم و می تونم چندتا زبون یاد بگیرم.درسته نه؟؟

دوست من در مراحل یادگیری برنامه نویسی دو مرحله مهم وجود داره که اگه با موفقیت پشت سر گذاشته بشه همه چیز حل میشه
اول اینکه شروع خوب
دوم پشتکار و تسلط کامل به برنامه نویسی(طوری که بتونی از طریق اون درامدی رو کسب کنی)
یادگیری چند زبان اصلا کار سختی نیست !! تسلط پیدا کردن و نوشتن برنامه کار سختیه، که باید بهش مسلط بشی

milad7676
شنبه 18 خرداد 1392, 21:44 عصر
دوست من در مراحل یادگیری برنامه نویسی دو مرحله مهم وجود داره که اگه با موفقیت پشت سر گذاشته بشه همه چیز حل میشه
اول اینکه شروع خوب
دوم پشتکار و تسلط کامل به برنامه نویسی(طوری که بتونی از طریق اون درامدی رو کسب کنی)
یادگیری چند زبان اصلا کار سختی نیست !! تسلط پیدا کردن و نوشتن برنامه کار سختیه، که باید بهش مسلط

ممنون از راهنمایتون حتما بهش عمل می کنم

csvbcscp
شنبه 18 خرداد 1392, 21:47 عصر
دوست عزیزی این حرف شما رو در پست دیگه عنوان کردند، من خیلی متعجب شدم و از ایشون خواستم که بدونم چه کسی این ادعا رو کرده، که به آدرس شما رسیدم
من نمی دونم دیگه چی بگم، این حرفو از دهن یک مدیر بخش می شنوم !!!
ببخشید شما که از توسعه J# اطلاعی نداری، چرا مردمو گمراه می کنی ؟
باید به عرضتون برسونم که زبان جی شارپ توسط مایکروسافت حیدرآباد هند مستقر در مرکز مطالعات و توسعه شهر هایتک هند توسعه داده شد و هدف اصلیش اینه که کسانی که جاوا بلدن بتونن تو محیط دات نت کار کنند
و به هیچ عنوان قابل مقایسه با زبان قدرتمندی مثل سی شارپ نیست، و از سالی که ایجاد شده تا حالا نه پشتیبانی خوبی شده ازش و نه Update های اون به موقع و به اندازه سی شارپ بوده و به گفته ی سازندگان همین محصول فقط تا سال 2015 پشتیبای از این محصول ادامه داره و بعد از اون خدا حافظ
اینم یادم رفت بگم ، که اخرین نسخه J# در ویژوال استودیو نسخه 2008 بود .
امیدوارم از انتقادم رنجیده نشی
برای اطلاعات بیشتر به این صفحه (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/7xsxf8e2(v=vs.90).aspx)رجوع کنید

atilacivil
شنبه 18 خرداد 1392, 21:55 عصر
سلام عزیزم
خوشبختانه من مهندس نیستم و همه جا با افتخار گفتم که فلسفه خوندم و برخلاف بعضی ها خودم رو پشت کلمه مهندس قایم نکردم و ادعام به عملمه نه به مدرکم

اگر دات نت میخوای کار کنی باید sql server یاد بگیری. اکسس بدرد نمیخوره. پایگاه داده یه موضوع واحد نیست. شما بعنوان برنامه نویس نیازی زیادی به یادگیری مباحث پایگاه نداری. قبلا ها لازم بود T-SQL بلد بشی که الان بدون اونم میشه ( با linq ) البته هر جفتشون خیلی راحتن. کلا اصلا به دیتا بیش فکر نکن. اون کاری که شما بعنوان برنامه نویس با دیتا بیس داری خیلی کم و محدوده و براحتی میتونی یاد بگیری.
البته طبیعتا وقتی بخوای حرفه ای حساب بشی باید مباحث بیشتری بدونی ولی برای سال اول نیازی به مباحث سخت دیتا بیس نداری.

شما اگر میخوای دات نت کار بشی چه بخوای ویندوزی بنویسی چه وب فرقی نداره. باید اول سی شارپ رو یاد بگیری. اگر میخوای بری سمت وب نیازت به سی شارپ کمتره. نحوه کد نویسی MVC.net را باید همراه با یادگیری خودش یاد بگیری و کلا با ویندوزی فرق داره.
اگر میخوای وب کاری کنی در حد یه پروژ ساده مثلا کتابخونه سی شارپ رو یاد بگیر. بعد بدون معطلی برو سراغ MVC . اصلا به حرف هیچکسم اهمیت نده. اینجا بخوای به حرف دیگران گوش بدی اکثرا گمراهت میکنن.
اگر به چیزی که من میگم گوش بدی ریسکش کمتره. شما خودت عاقلی. به هرکسی بگی میخوای دات نت کار کنی میگه عاقبت باید mvc را یاد بگیری. حالا ممکنه همه بگن قبلش فلان چیز و بهمان چیز را یاد بگیر ممکنه مثل من بگن سریع برو سراغش. اگر حرف من درست باشه که هیچ ولی اگرم غلط باشه بازم ضرر نکردی چون عمرت رو صرف یه چیزی که نباید یاد بگیری هدر ندادی. اینایی که میگن برو سی و سی پلاس پلاس یادبگیر فقط بخاطر اینه که تو دانشگاه 2 واحد این درسها رو پاس کردن.

ادعا اینجا زیاده. الان برو پست های اخیر منو بخون. همش داشتم با حرفای الکی و اسپم مبارزه میکردم. واقعا یه سری فقط برای زیاد شدن پست هاشون پست میدن. اینو کم کم خودت متوجه میشی
بازم سوالی بود در خدمتم

سلام دوست خوبم
ممنون و تشکر بسیار از راهنماییهات . . . . . . اگر قرار باشه که من mvc رو یاد بگیرم . . .. یه رفرنس فارسی خوب بهم معرفی میکنی؟؟
برا یsql server هم یه رفرنس معرفی کن . . . . . .
بازم ممنون از وقتی که گذاشتی و با حوصله جوابم رو دادی . . . . ممنون.
پیروز و موید باشی عزیزم

علی متقی پور
یک شنبه 19 خرداد 1392, 00:16 صبح
سلام دوست خوبم
ممنون و تشکر بسیار از راهنماییهات . . . . . . اگر قرار باشه که من mvc رو یاد بگیرم . . .. یه رفرنس فارسی خوب بهم معرفی میکنی؟؟
برا یsql server هم یه رفرنس معرفی کن . . . . . .
بازم ممنون از وقتی که گذاشتی و با حوصله جوابم رو دادی . . . . ممنون.
پیروز و موید باشی عزیزم

خواهش عزیزم
برای یادگیری mvc کتاب مهندس راد عالیه.
اس کیو ال هم فعلا رفرنس خاصی برای شما لازم نیست. شما سی شارپ رو که راه افتادی بمن بگو خودم اس کیو ال رو بحدی که پروژت رو انجام بدی بهت یاد میدم.

من اینجا دشمن زیاد دارم و ممکنه دیر یا زود دیگه تو این فروم نباشم برای همین میتونی آی دی مسنجرم رو برداری تا بعدا بتونم کمکت کنم.

arash691
یک شنبه 19 خرداد 1392, 01:04 صبح
چرا فکر میکنین چون سی شارپ داره همه چیز رو حاضر و اماده در اختیار کاربرانش قرار میده داره اونا رو تنبل بار میاره ؟ مگه کسی سی شارپ رو به عنوان یک زبون اموزشی شناخته که حالا ما بیام در موردش بحث کنیم ؟؟ همه میدونن سی شارپ یک زبون تجاری هستش و این جزو محاسن این زبون بحساب میاد که همه چیز رو اماده در اختیار کاربرانش قرار بده چون با این دیدگاه این زبون بوجود اومده که کاربرانش یقینا" از قبل با زبان های دیگری برای یاد گیری مفاهیم اشنا بودن و کار کردن ... و حرفه ای ها قراره باهاش کارکنن و قراره پروژه ها در کوتاه ترین زمان به نتیجه برسه . اشکال عمده ای که وجود داره ما هیچ وقت جایگاه اصلی یک زبون رو درک نکردیم و همه چیز رو با هم قاطی میکنیم ! الان سی شارپ به خاطر اینکه همه چیز رو خاضر و اماده در اختیار کاربرانش قرار داده خیلی محبوب شده اینقدر محبوب که در دانشگاه ها هم تدریس میشه هر کسی برای شروع به این زبون رجوع میکنه غافل از اینکه اصلا" این زبون برای این کارها بوجود نیومده ... مقدمات برنامه نویسی بغیر از شی گرایی را میشه با پاسکال هم شروع کرد و ققبول دارم محیط و ذات خسته کننده ای داره ولی برای اموزش مناسبه ! چه لزومی داره با زدن دو بار تب کل فرم یک حلقه نوشته بشه ( اشاره به سی شارپ) یعنی برنامه نویسی تازه کار نباید سختی بکشد؟ غلط تایپ کند ؟ چرا تنبل وارانه کد بزنیم اگر مبتدی هستیم ؟ . چرا اگر حرفه ای هستیم وقت خود را برای تایپ برنامه تلف کنیم ؟؟؟ این هست که فرق یک زبون اموزشی و تجاری را مشخص میسازد ! یک زبون اموزشی مثل پاسکال هیچ وقت این اجازه را به کاربر تازه واردش نمیدهد که از کلید های میانبر و هی تب زدن کد بزند چرا که او باید سختی بکشد تا حرفه ای بشود و همینطور برعکس سی شارپ و ویژوال استدیو این امکانات را به حرفه ای ها میدهد تا به مسائل مهم تر برنامه هایشان بپردازند ...

Unique
یک شنبه 19 خرداد 1392, 02:16 صبح
چرا فکر میکنین چون سی شارپ داره همه چیز رو حاضر و اماده در اختیار کاربرانش قرار میده داره اونا رو تنبل بار میاره ؟
به دو دلیل : (البته #c که فقط یک زبانه و منظور net. و VS هست)
۱ - خیلی از کسانی که تازه دارند برنامه نویسی وب یاد میگیرند خیلی مباحث پایه و اصلی را نمیدونند و زمانی که میاد توی VS و یک control یا compinent را میگذاره روی فرم و فوری کارش را راه میندازه چون نمیدونه در واقع چیکار داره میکنه توی رفع Bug وت وسعه برنامه به صورت گروهی و غیره خیلی خیلی کم میاره ! من این مثال را بار ها زدم و باز هم میزنم ، web.config یکی از مهمترین بخش های net. هست ولی بیش از ۹۰ درصد برنامه نویسان net. (مصخوصا تازه کار ها) فقط میتونند Connection String را باهاش ست کنند و هیچ چیز دیگه ای ازش نمیدونند ، خیلی ها حتی نمیدونند global.asax چیه و کارش چیه و خیلی مطالب دیگه.

۲ - برنامه نویسی برای وب فقط سمت سرور نیست و کاربر باید تسلط خوبی روی html و css و js خروجی سایتش داشته باشه ! اکثر control های net. سربار اضافی روی خروجی html میگذارند و در برخی موارد با کتابخونه های javascript تداخل هم به وجود میارند. کاربری که از Grid استفاده میکنه اما نمیتونه همون خروجی را با html table درست کنه بدرد نمیخوره چون خیلی مواقع باید جداولی ساخت که با فرمت های grid نشدنیه یا به قدری پیچیده گاری داره که مشکل ساز میشه.

چون با این دیدگاه این زبون بوجود اومده که کاربرانش یقینا" از قبل با زبان های دیگری برای یاد گیری مفاهیم اشنا بودن و کار کردن ... و حرفه ای ها قراره باهاش کارکنن
چنین دیدگاهی وجود نداشته و به فرض اینم که وجود داشته باشه پس بهتره به تازه کاران توصیه کنیم اصلا سراغ #c و net. نروند که نیاز به تجربه چند ساله داره.

الان سی شارپ به خاطر اینکه همه چیز رو خاضر و اماده در اختیار کاربرانش قرار داده خیلی محبوب شده اینقدر محبوب که در دانشگاه ها هم تدریس میشه
در مورد محبوبیتش واقعا جای سوال هست ! در مورد دانشگاه ها هم به نظ رمن دانشگاه های ایران و اساتیدش ارزش نقد کردن این ها را ندارند. (البته به نظر من)

یک زبون اموزشی مثل پاسکال هیچ وقت این اجازه را به کاربر تازه واردش نمیدهد که از کلید های میانبر و هی تب زدن کد بزند چرا که او باید سختی بکشد تا حرفه ای بشود
دوست عزیز turbo pascal خیلی وقته مرده ! کسی هم دیگه براش زاری نمیکنه !
Object Pascal الان برای محیط های RAD مثل Delphi و Lazarus استفاده میشه و توی ایران هم به شدت بیشتر از net. باهاش کار واقعی و اجرایی شده ! احتمالا منظور شما Turbo یا Borland پاسکال بوده که توی دانشگاه همراه با c تدریس میشد ! توی دانشگاه ما VB هم به روی VS6 تدریس میشد که گویا الان جاش را #C و VS جدید گرفته.

h_a_m_i_d
یک شنبه 19 خرداد 1392, 02:21 صبح
:متفکر: چه جالب نمیدونستم برنامه ای که تو چند مرحله تبدیل میشه به زبان ماشین از برنامه ای که فقط به یک تبدیل احتیاج داره سرعتش بالاتره
دوست عزیز نظز شخصی در نتیجه خیلی تاثیر میذاره
الان همون سیستم عامل با c نوشته شده هنوز بعضی جاها برای بهینه سازی بیشتر از assembly استفاده میشه حالا شما میای میگی سرعت دات نت بیشتره حتما از اسمبلی هم سرعت بالاتر هست
البته توهین نشه از یک لحاظم حرفتون درسته یک نفر c# کار کرده حرفه ای ولی علم زیادی نداره تو c یک برنامه ناهماهنگ که پره باگه مینویسه که در اصل ده برابر سر بار اضافی نصبت به همون c# متحمل سیستم میشه بعدم میگه این برنامه از اون سریع تر انجام شد
برای نظر دادن در مورد دو تا زبان خاص باید تو هر جفت اونا به صورت حرفه ای کار بشه
شما یک بررسی بکن تو نحوه ساخت اینا و ............. بعد خودت متوجه میشی سرعت کدوم بیشتره
با این حرفا دارین باعث سردرگمی چند نفر نا اشنا میشین قبل از پخش نظرتون درست تحقیق کنید

amir7hossein7
یک شنبه 19 خرداد 1392, 05:27 صبح
مارو گیج کردین:عصبانی++:

خب حالا من امسال میخوا برم رشته pc ولی الان سی شارپ رو بلدم و دارم حرفه ای میخونمش
بنظرتون همین سی شارپ رو ادامه بدم؟ نیازه سی++ رو هم بلد باشم؟ بنظرتون همین الان سی شارپ رو کنار نزارم و برم سی رو بخونم و بعدش سی++ رو بخونم؟ کدومشون پایه اس؟ چیکار کنم الان؟:ناراحت:
یعنی من تا الان سی شارپ خوندم هیچی به هیچی؟:ناراحت:

MMSHFE
یک شنبه 19 خرداد 1392, 08:52 صبح
خخخخخخخخخخخخخخ
منظورتون رو از اون خنده مسخره نمیدونم واقعاً ولی بطور کاملاً جدی دارم هشدار میدم اگه به قوانین (عدم توهین به دیگران) احترام نگذارین، مطابق همون قوانین با شما برخورد خواهد شد.

توی این پست که بنده گذاشتم هم میبینید که گفتم احتمالاً و شما هم که فلسفه خوندین، احتمالاً معنی این کلمه رو میدونید. مایکروسافت در طی مدت فعالیتش ثابت کرده که فقط و فقط به پول و سوددهی خودش فکر میکنه و وقت و زمان برنامه نویسها براش کوچکترین اهمیتی نداره. مگه زمانی که تصمیم گرفتن Silverlight رو از دور خارج کنن، توی همون Community Forum خود مایکروسافت از کسی نظرسنجی کردن؟ مگه زمانی که ساختار کار با دیتابیس رو از DataAdapter و... به LinQ تغییر دادن، نظر کسی براشون مهم بود؟ خود شما هم هنوز نمیدونید قراره توی نسخه بعدی NET. با چه چیزی غافلگیر بشین. توی چنین شرکتی، هیچ بعید نیست که بعد از مدتی با #C هم خداحافظی کنیم. البته باز هم تأکید میکنم که این مسئله، احتماله ولی احتمال بعیدی هم نیست.

خیلی دوست دارم، استدلالشو برای این حرفی که گفته بشنوم"
نه دوست عزیز، با هلسبرگ دوست نیستم و شما هم نیازی نیست تیکه بندازین. فقط به شرکتی که همیشه Closed Source کار کرده و همیشه هم محصولاتش پر از باگهای امنیتی خطرناک بوده و همیشه هم حقوق کاربران خودش رو به راحتی زیر پا گذاشته، اعتماد ندارم. یک مثال خیلی ساده از عدم امنیت شما در محصولات مایکروسافت: وقتی به شبکه وصل هستین و هیچ کاری هم انجام نمیدین (فقط وصل هستین)، چراغ LAN شما دائماً چشمک میزنه. تا حالا فکر کردین چی داره میفرسته؟ از کجا بفهمیم؟ نمیتونیم چون Closed Source هست. بد نیست بدونید همون ویندوز Microsoft بعنوان یکی از ابزارهای جاسوسی مهم مطرحه. چرا اخیراً میگن روی وبکم Laptop یا PC خودتون رو با چسب بپوشونید؟ چون برای شرکتی که طراحیش کرده، هیچ کاری نداره که طوری برنامه ریزیش کنه که هروقت خواست بدون روشن شدن چراغش، اون رو فعال کنه و تصویر شما رو داشته باشه. بگذریم، این مباحث ارتباطی به موضوع تاپیک نداره فقط خواستم بگم که چشم و گوش بسته، اسیر مایکروسافت نشین. شما هم هروقت تونستین اثبات کنید برنامه ای که با رعایت تمام اصول بهینه سازی توی ++C نوشته شده، از برنامه ای که با رعایت تمام اصول بهینگی توی #C نوشته شده، کندتر اجرا میشه، بعد از #C درمقابل ++C طرفداری کنید.

اینایی که میگن برو سی و سی پلاس پلاس یادبگیر فقط بخاطر اینه که تو دانشگاه 2 واحد این درسها رو پاس کردن.
بازم سوالی بود در خدمتم
این حرفتون هم توأم با توهینه. از گمراه کردن ایشون چی عاید ما میشه؟ شما رو نمیدونم ولی کسانی که توی چند سال عضویتم توی این انجمن و سایر مکانها مثل PHPGroup و IranPHP و MajidOnline و Cloob و... بنده رو میشناسن، میدونن که قصدم همیشه کمک کردن بوده نه گمراه کردن. حالا شما تازه از راه رسیدین و بنده رو نمیشناسین، دلیل نمیشه بخواین برای اثبات مسیر غیر اصولی که رفتین، بنده و سایرین رو متهم به گمراهسازی کنید. بعدش هم فکر میکنید مگه توی اون به قول شما 2 واحد دانشگاهی ما چیزی یاد گرفتیم؟ اگه میگیم ++C یاد بگیرین، یعنی خودتون با کمک e-Bookها و منابع زبان اصلی یاد بگیرین نه منابع فارسی موجود در ایران و کتابهای دانشگاهی. ضمناً بد نیست نگاهی به ++Visual C داشته باشین تا ببینید نیاز نیست تمام عمرتون رو وقت بگذارین تا برنامه هایی در حد #C بنویسید.

من لیسانس فلسفم
حاضرین با بنده هم مسابقه برنامه نویسی خلاقانه و ماهرانه بدین؟ اتفاقاً اخیراً اثبات شده که حتی خلاقیت هم اکتسابیه و اینو قاعدتاً شما که فلسفه خوندین باید بهتر بدونید. اگه برنامه نویسی ذاتی باشه، باید توی عدالت خدا شک کرد که به یکی از بندگانش یک ویژگی رو بده و به دیگری نده.
-----
پاورقی: از همه دوستان بخاطر تند شدن لحنم عذرخواهی میکنم ولی دلیلش، اهانتهای مستقیمی بود که همه شاهدش بودین. درصورت تکرار توهین توسط هر فردی، چه به بنده و چه به هرکدوم از اعضای این انجمن، کاربر خاطی بلافاصله و بدون هشدار قبلی مسدود خواهد شد. تا حالا نمیخواستم از اختیارات مدیریتی استفاده کنم و بخاطر همین هم با مدیران ارشد سایت بحثهای طولانی داشتم ولی گویا حق با اونهاست و بدون استفاده از این ابزارها، برخی اینجا رو با جاهای دیگه اشتباه میگیرن. به قول معروف، توی ورزش هم کارت زرد و قرمز لازمه و برخی جاها، باید مستقیماً کارت قرمز داد!

MMSHFE
یک شنبه 19 خرداد 1392, 09:06 صبح
مارو گیج کردین:عصبانی++:
خب حالا من امسال میخوا برم رشته pc ولی الان سی شارپ رو بلدم و دارم حرفه ای میخونمش
بنظرتون همین سی شارپ رو ادامه بدم؟ نیازه سی++ رو هم بلد باشم؟ بنظرتون همین الان سی شارپ رو کنار نزارم و برم سی رو بخونم و بعدش سی++ رو بخونم؟ کدومشون پایه اس؟ چیکار کنم الان؟:ناراحت:
یعنی من تا الان سی شارپ خوندم هیچی به هیچی؟:ناراحت:
نه اینکه میگیم ++C رو بخونید، به معنای کنار گذاشتن #C نیست. میتونید در کنارش بخونید. البته مهمتر از هر زبان برنامه نویسی، یادگیری الگوریتم نویسی هست (منطق پشت برنامه). این مورد رو هم هیچ کسی نمیتونه به شما یاد بده چون اصولاً فکر کردن رو نمیشه یاد داد. بهترین و مؤثرترین راه یادگیری الگوریتم نویسی هم مشاهده و تفکر در الگوریتمهای از قبل نوشته شده است. کتاب «مبانی کامپیوتر و الگوریتمها» نوشته عین ا... جعفرنژاد قمی و انیس کریمپور کتاب خوبیه. از این نظر خوبه که پر از الگوریتمهای حل شده است و از مسائل ساده (2+2) تا مسائل پیچیده تر (مرتب سازی آرایه های چندبعدی) مرتب شده و آخر هر فصل هم تمرینات خوبی داره.

milad7676
یک شنبه 19 خرداد 1392, 09:21 صبح
غلط کردم رو واسه همینجا ها گذاشتن.آقا من غلط کردم .یکی بیاد این تاپییک رو قفل کنه .بجای اینکه ما چند نفری که سوال کردیم چیزی یاد بگیریم بقیه بجون هم افتادن.
جواب به چندتا سوال ساده واقعا اینقدر سخته.از شما ها که همه تحصیل کرده اید اینکارا بعیده

csvbcscp
یک شنبه 19 خرداد 1392, 10:19 صبح
خواهش عزیزم
اس کیو ال هم فعلا رفرنس خاصی برای شما لازم نیست. شما سی شارپ رو که راه افتادی بمن بگو خودم اس کیو ال رو بحدی که پروژت رو انجام بدی بهت یاد میدم.

من اینجا دشمن زیاد دارم و ممکنه دیر یا زود دیگه تو این فروم نباشم برای همین میتونی آی دی مسنجرم رو برداری تا بعدا بتونم کمکت کنم.

من هم با کتاب های آقای راد موافقم، خیلی ساده و ران و دوست داشتنی می نویسه
آقای وحید نصیری هم تو سایتش آموزش های خوبی رو قرار داده

csvbcscp
یک شنبه 19 خرداد 1392, 10:32 صبح
منظورتون رو از اون خنده مسخره نمیدونم واقعاً ولی بطور کاملاً جدی دارم هشدار میدم اگه به قوانین (عدم توهین به دیگران) احترام نگذارین، مطابق همون قوانین با شما برخورد خواهد شد.

توی این پست که بنده گذاشتم هم میبینید که گفتم احتمالاً و شما هم که فلسفه خوندین، احتمالاً معنی این کلمه رو میدونید. مایکروسافت در طی مدت فعالیتش ثابت کرده که فقط و فقط به پول و سوددهی خودش فکر میکنه و وقت و زمان برنامه نویسها براش کوچکترین اهمیتی نداره. مگه زمانی که تصمیم گرفتن Silverlight رو از دور خارج کنن، توی همون Community Forum خود مایکروسافت از کسی نظرسنجی کردن؟ مگه زمانی که ساختار کار با دیتابیس رو از DataAdapter و... به LinQ تغییر دادن، نظر کسی براشون مهم بود؟ خود شما هم هنوز نمیدونید قراره توی نسخه بعدی NET. با چه چیزی غافلگیر بشین. توی چنین شرکتی، هیچ بعید نیست که بعد از مدتی با #C هم خداحافظی کنیم. البته باز هم تأکید میکنم که این مسئله، احتماله ولی احتمال بعیدی هم نیست.

نه دوست عزیز، با هلسبرگ دوست نیستم و شما هم نیازی نیست تیکه بندازین. فقط به شرکتی که همیشه Closed Source کار کرده و همیشه هم محصولاتش پر از باگهای امنیتی خطرناک بوده و همیشه هم حقوق کاربران خودش رو به راحتی زیر پا گذاشته، اعتماد ندارم. یک مثال خیلی ساده از عدم امنیت شما در محصولات مایکروسافت: وقتی به شبکه وصل هستین و هیچ کاری هم انجام نمیدین (فقط وصل هستین)، چراغ LAN شما دائماً چشمک میزنه. تا حالا فکر کردین چی داره میفرسته؟ از کجا بفهمیم؟ نمیتونیم چون Closed Source هست. بد نیست بدونید همون ویندوز Microsoft بعنوان یکی از ابزارهای جاسوسی مهم مطرحه. چرا اخیراً میگن روی وبکم Laptop یا PC خودتون رو با چسب بپوشونید؟ چون برای شرکتی که طراحیش کرده، هیچ کاری نداره که طوری برنامه ریزیش کنه که هروقت خواست بدون روشن شدن چراغش، اون رو فعال کنه و تصویر شما رو داشته باشه. بگذریم، این مباحث ارتباطی به موضوع تاپیک نداره فقط خواستم بگم که چشم و گوش بسته، اسیر مایکروسافت نشین. شما هم هروقت تونستین اثبات کنید برنامه ای که با رعایت تمام اصول بهینه سازی توی ++C نوشته شده، از برنامه ای که با رعایت تمام اصول بهینگی توی #C نوشته شده، کندتر اجرا میشه، بعد از #C درمقابل ++C طرفداری کنید.

این حرفتون هم توأم با توهینه. از گمراه کردن ایشون چی عاید ما میشه؟ شما رو نمیدونم ولی کسانی که توی چند سال عضویتم توی این انجمن و سایر مکانها مثل PHPGroup و IranPHP و MajidOnline و Cloob و... بنده رو میشناسن، میدونن که قصدم همیشه کمک کردن بوده نه گمراه کردن. حالا شما تازه از راه رسیدین و بنده رو نمیشناسین، دلیل نمیشه بخواین برای اثبات مسیر غیر اصولی که رفتین، بنده و سایرین رو متهم به گمراهسازی کنید. بعدش هم فکر میکنید مگه توی اون به قول شما 2 واحد دانشگاهی ما چیزی یاد گرفتیم؟ اگه میگیم ++C یاد بگیرین، یعنی خودتون با کمک e-Bookها و منابع زبان اصلی یاد بگیرین نه منابع فارسی موجود در ایران و کتابهای دانشگاهی. ضمناً بد نیست نگاهی به ++Visual C داشته باشین تا ببینید نیاز نیست تمام عمرتون رو وقت بگذارین تا برنامه هایی در حد #C بنویسید.

حاضرین با بنده هم مسابقه برنامه نویسی خلاقانه و ماهرانه بدین؟ اتفاقاً اخیراً اثبات شده که حتی خلاقیت هم اکتسابیه و اینو قاعدتاً شما که فلسفه خوندین باید بهتر بدونید. اگه برنامه نویسی ذاتی باشه، باید توی عدالت خدا شک کرد که به یکی از بندگانش یک ویژگی رو بده و به دیگری نده.
-----
پاورقی: از همه دوستان بخاطر تند شدن لحنم عذرخواهی میکنم ولی دلیلش، اهانتهای مستقیمی بود که همه شاهدش بودین. درصورت تکرار توهین توسط هر فردی، چه به بنده و چه به هرکدوم از اعضای این انجمن، کاربر خاطی بلافاصله و بدون هشدار قبلی مسدود خواهد شد. تا حالا نمیخواستم از اختیارات مدیریتی استفاده کنم و بخاطر همین هم با مدیران ارشد سایت بحثهای طولانی داشتم ولی گویا حق با اونهاست و بدون استفاده از این ابزارها، برخی اینجا رو با جاهای دیگه اشتباه میگیرن. به قول معروف، توی ورزش هم کارت زرد و قرمز لازمه و برخی جاها، باید مستقیماً کارت قرمز داد!

بر خلاف تصوری که داشتم، شما منطق خوبی برای حرفی که زدی داشتی
با اینکه نظر کاملاً متفاوتی با شما دارم ، اما با بیشتر حرفای شما موافقم و خوشحالم که بی اصول و منطق چیزی رو به زبون نمیارید
در مورد شما می تونم بگم " ترکیب هوش و صراحت شما باعث می شه که حتی به عنوان دشمن هم محترم شمرده بشی"
با این حرفتون که استعداد هم اکتسابیه کاملاً موافقم واینو تو زندگیم لمس کردم
امیدوارم، حرفای ما رو به دل نگیرید و بتونیم دوستای خوبی برای هم باشیم
من بابت تمام خدماتی که به جامعه برنامه نویس ها کردی، صمیمانه ازتون تشکر می کنم

milad7676
یک شنبه 19 خرداد 1392, 12:20 عصر
«مبانی کامپیوتر و الگوریتمها» نوشته عین ا... جعفرنژاد قمی و انیس کریمپور
آقای شهرکی لطفا لینک دانلودش رو هم بزارید چون هر چقدر می گردم نیست

MMSHFE
یک شنبه 19 خرداد 1392, 12:30 عصر
راستش لینک دانلودش رو ندارم ولی کتابش رو میتونید از کتابفروشیها تهیه کنید.

atilacivil
یک شنبه 19 خرداد 1392, 14:44 عصر
خواهش عزیزم

ممنون دوست عزیز
حتما کتاب آقای راد رو تهیه میکنم. . . . . . . . .پیروز و سربلند باشی دوست خوبم

علی متقی پور
یک شنبه 19 خرداد 1392, 22:35 عصر

-----

نه اینکه میگیم ++C رو بخونید، به معنای کنار گذاشتن #C نیست. میتونید در کنارش بخونید. البته مهمتر از هر زبان برنامه نویسی، یادگیری الگوریتم نویسی هست (منطق پشت برنامه). این مورد رو هم هیچ کسی نمیتونه به شما یاد بده چون اصولاً فکر کردن رو نمیشه یاد داد. بهترین و مؤثرترین راه یادگیری الگوریتم نویسی هم مشاهده و تفکر در الگوریتمهای از قبل نوشته شده است. کتاب «مبانی کامپیوتر و الگوریتمها» نوشته عین ا... جعفرنژاد قمی و انیس کریمپور کتاب خوبیه. از این نظر خوبه که پر از الگوریتمهای حل شده است و از مسائل ساده (2+2) تا مسائل پیچیده تر (مرتب سازی آرایه های چندبعدی) مرتب شده و آخر هر فصل هم تمرینات خوبی داره.

اوه اوه!
به این سن رسیدم هنوز ندیده بودم که یه نفر که تو یه سایتی مسئولیتی داره اینقد از دایره ادب خارج شه
برادر من پیاده شو با هم بریم
فدای اون اختیارات مدیریتیت بشم من
حال جواب دادن بهت رو ندارم اما چند نکته:
1. من دو روز پیش با جناب مهندس صادقیان تماس گرفتم و از ایشون خاستم که کلا منو و پست هام رو از فروم برنامه نویس محو کنه چون فضای جوری شده که نمیشه فعالیت سالم داشت و تو چنین فضایی من نمیتونم با ادبیات مورد نظر جناب صادقیان صحبت کنم پس بهترین گزینه اینه که بذارم برم.
2. شما 100 پست آخر منو ببین اگر یه دونه سوال کرده بودم جایزه داری. من از اینجا بودن هیچ منفعتی مادی ای نمیبرم و صرفا بخاطر کمک به دیگران و ادای دین به فروم حضور دارم.
3. شما هــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــرگــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــز اختیاراتی که ادعا کردید رو ندارید و بهتره خودتون رو با این ادعاها کوچیک نکنید. شما حتی یه کارت زرد هم نمیتونید بمن بدید چه برسه مسدود سازی!!!!!
این تهدیدات رو بذار برای بچه های زیر 20 فروم.
4. جون داداش این پستت را نه دیلیت کن نه ویرایش. دوس دارم در موردش با استاد کرامتی، مهندس صادقیان، مهندس مداح، مهندس مدائنی و ... صحبت کنم. شاید لازم باشه رنگ اسمت به همون رنگ دو روز قبل برگرده
5. برای تغییر ذائقه این عکس رو هم ببین:

http://upload7.ir/images/95720328243218833224_thumb.jpg (http://upload7.ir/viewer.php?file=95720328243218833224.jpg)

http://upload7.ir/images/95720328243218833224.jpg (http://upload7.ir/)

MMSHFE
یک شنبه 19 خرداد 1392, 22:49 عصر
اوه اوه!
به این سن رسیدم هنوز ندیده بودم که یه نفر که تو یه سایتی مسئولیتی داره اینقد از دایره ادب خارج شه...
دوست گرامی، قضاوت درمورد اینکه چه کسی از دایره ادب خارج شده با دوستان باشه تا انتخاب کنن شما که اون شکل خنده رو گذاشتین، از دایره ادب خارج شدین یا بنده که در جواب شما گفتم نباید به این شکل برخورد بشه. اما بخاطر مورد 3 که فرموده بودین چنین اختیاراتی ندارم، هم پستهای شما به مدیریت جهت تخلف گزارش شد و هم کارت زرد صادر شد و هم جریمه 3 ماهه با کسر 5 امتیاز از رتبه شما در انجمن برای شما منظور شد تا منبعد، حدود خودتون رو رعایت کنید. قدیمیها راست گفتن که: آزادی خودت رو کمی محدود کن، قبل از اینکه بقیه برات زیاد محدودش کنن.

MMSHFE
یک شنبه 19 خرداد 1392, 22:51 عصر
امیدوارم، حرفای ما رو به دل نگیرید و بتونیم دوستای خوبی برای هم باشیم
تا وقتی که اهانت و لجبازی و تعصب بدون منطق در بین نباشه، بحثها و اختلاف نظرهای توی انجمن عادیه و باعث نمیشه دوستی بین ما کمرنگ بشه. من هم امیدوارم بتونم دوست سودمندی برای شما و سایر اعضای محترم این تالار باشم. موفق باشید.

علی متقی پور
یک شنبه 19 خرداد 1392, 23:01 عصر
دوست گرامی، قضاوت درمورد اینکه چه کسی از دایره ادب خارج شده با دوستان باشه تا انتخاب کنن شما که اون شکل خنده رو گذاشتین، از دایره ادب خارج شدین یا بنده که در جواب شما گفتم نباید به این شکل برخورد بشه. اما بخاطر مورد 3 که فرموده بودین چنین اختیاراتی ندارم، هم پستهای شما به مدیریت جهت تخلف گزارش شد و هم کارت زرد صادر شد و هم جریمه 3 ماهه با کسر 5 امتیاز از رتبه شما در انجمن برای شما منظور شد تا منبعد، حدود خودتون رو رعایت کنید. قدیمیها راست گفتن که: آزادی خودت رو کمی محدود کن، قبل از اینکه بقیه برات زیاد محدودش کنن.

این یعنی چی؟
یعنی من میمیرم حالا؟ :(
میدونی فرق حق و باطل چیه؟
حق نیازی به باطل نداره ولی باطل همیشه به حق نیاز داشته
میبینی چقد ادبیات این پستت با پست قبلیت تغییر کرد؟
ولی ببین که ادبیات من هیییییییییییییییییییییییی یییچ تغییری نکرده و نمیکنه.
ادبیات تو نه بخاطر حق بودن بلکه بخاطر رنگ اسمته. ولی وقتی دیدی از تو پر رنگ ترها که منو بهتر و بیشتر میشناسن نظرشون کاملا عکس شماست نظرت رو ملایم کردی
شما که حرف از مسدود کردن من زده بودی. دیگه چرا پست های منو گزارش کردی؟ خب خودت مسدود میکردی دیگه :))))))

MMSHFE
یک شنبه 19 خرداد 1392, 23:06 عصر
آقای به ظاهر محترم، لطفاً بیشتر از این از دایره ادب خارج نشین وگرنه تمامی پستهای شما تحت عنوان Spammer گزارش و حذف خواهد شد. اینقدر هم بنده رو از مدیران ارشد سایت نترسونید چون اولاً اونها دوستان بنده هم هستن و ثانیاً اینقدر منطق دارن که بدونن چه کسی داره خلاف قوانین فعالیت میکنه و ثالثاً حذف اختیارات مدیریت که سهله، حذف عضویت بنده در این سایت هم برام اهمیتی نداره چون فقط باعث میشه بار مسئولیتم کمتر بشه. اگه شما 100 پست اخیرتون رو به رخ میکشین که سؤالی نپرسیدین، بنده توی بیش از 4700 پستی که داشتم، سؤالی نپرسیدم و بیش از 7000 بار هم از پستهای بنده تشکر شده و این رو هم باعث غرور و افتخار خودم نمیدونم چون وظیفه ام کمک کردن به دوستانم توی این سایت بوده ولی فقط خواستم بگم این چیزها ملاک ارزش نیست و اگر هم باشه، با ارزش تر از شما توی این انجمن زیاده. همینطور پیشروی کنید، به مسدودسازی هم میرسیم. نگران نباشید. ضمناً این چیزی که شما مدعی هستین هییییییییچ تغییری نکرده، اسمش ادبیات نیست، بی ادبیه. درست هم میگین، لحن صحبت شما از همون اول با توهین و بی ادبی عجین بود و تغییری نکرده. اگر هم میبینید بنده با این لحن صحبت میکنم، بخاطر رنگ اسمم نیست و کسانی که من رو از لحظه حضورم توی انجمن میشناسن، میدونن که بی دلیل هیچ حرفی رو صرفاً از موضع قدرت نگفتم چون معتقدم من هم مثل بقیه، یکی از اعضای اینجا هستم و فرقی با بقیه نداره و این رنگها برام مهم نیست. علت لحن اینچنینی صحبتم اینه که از تطابق اونها با قوانین سایت برنامه نویس مطمئن هستم. شما هم هرجا مطابق با قوانین اون جامعه رفتار کنید، میتونید با راحتی خیال و اطمینان خاطر حرف بزنید.

علی متقی پور
یک شنبه 19 خرداد 1392, 23:36 عصر
آقای به ظاهر محترم، لطفاً بیشتر از این از دایره ادب خارج نشین وگرنه تمامی پستهای شما تحت عنوان Spammer گزارش و حذف خواهد شد. اینقدر هم بنده رو از مدیران ارشد سایت نترسونید چون اولاً اونها دوستان بنده هم هستن و ثانیاً اینقدر منطق دارن که بدونن چه کسی داره خلاف قوانین فعالیت میکنه و ثالثاً حذف اختیارات مدیریت که سهله، حذف عضویت بنده در این سایت هم برام اهمیتی نداره چون فقط باعث میشه بار مسئولیتم کمتر بشه. اگه شما 100 پست اخیرتون رو به رخ میکشین که سؤالی نپرسیدین، بنده توی بیش از 4700 پستی که داشتم، سؤالی نپرسیدم و بیش از 7000 بار هم از پستهای بنده تشکر شده و این رو هم باعث غرور و افتخار خودم نمیدونم چون وظیفه ام کمک کردن به دوستانم توی این سایت بوده ولی فقط خواستم بگم این چیزها ملاک ارزش نیست و اگر هم باشه، با ارزش تر از شما توی این انجمن زیاده. همینطور پیشروی کنید، به مسدودسازی هم میرسیم. نگران نباشید. ضمناً این چیزی که شما مدعی هستین هییییییییچ تغییری نکرده، اسمش ادبیات نیست، بی ادبیه. درست هم میگین، لحن صحبت شما از همون اول با توهین و بی ادبی عجین بود و تغییری نکرده. اگر هم میبینید بنده با این لحن صحبت میکنم، بخاطر رنگ اسمم نیست و کسانی که من رو از لحظه حضورم توی انجمن میشناسن، میدونن که بی دلیل هیچ حرفی رو صرفاً از موضع قدرت نگفتم چون معتقدم من هم مثل بقیه، یکی از اعضای اینجا هستم و فرقی با بقیه نداره و این رنگها برام مهم نیست. علت لحن اینچنینی صحبتم اینه که از تطابق اونها با قوانین سایت برنامه نویس مطمئن هستم. شما هم هرجا مطابق با قوانین اون جامعه رفتار کنید، میتونید با راحتی خیال و اطمینان خاطر حرف بزنید.

من واقعا علت ایهمه عصبانیت شما رو درک نمیکنم
حق که با شماست
قدمت شما که بیشتره
پست هاتون بیشتره
تشکرهاتون بیشتره
مدیر هستید
با مدیران فروم هم که دوست هستید
با اینهمه نقطه برتری چه چیزی رو کم داری که عصبانیت میکنه؟
عزیزم من که گفتم خودم میخوام از فروم برم. فقط خیلی دسوت دارم نظر سایر دوستان رو هم بدونم بعد برم. البته میدونم که جناب صادقیان طرف شما هستن چون ایشون کلا معتقدن من باید با ادبیات دیگه پست بدم.
من شما رو از مدیران ارشد سایت ترسوندم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
خوبه که اینجا همه چیزمکتوب میشه و مشخصه که کیچه حرفی زده
شمائید که منو تهدید به مسدود شدن مکینید و میگید که به مدیران گزارش تخلفتون رو دادم.
من که هرگز نخاسته و نیمخوام کسی برام کاری کنه.
حتی به مهندس مدائنی هم عرض کردم:

http://upload7.ir/images/09163125016978608405.jpg (http://upload7.ir/)

من نیازی به حمایت کسی ندارم چون خوشبختانه هم توان دفاع از خودم رو دارم و هم اینکه در یک محیط تکست بیس همه شواهد موجوده.
تو رو خدا اینقد عصبانی نباش بادر عزیزم
خدائی من نمیدوسنتم اینقد شما حساسی وگرنه بخدا اصلا جوابت رو نمیدادم
اصلا و ابدا ناراحت نباش. قول میدم بهت تا اخر این هفته پرونده حضور من تو این فروم بسته بشه. فقط اجازه بده من قبل اون نظرات چند تا دسوتان رو بپرسم بعد. همین و همین
عزیزم نگران هیچی نباش. مهمترین عضو این انجام مهندس صادقیانه که طرف شماست. منم بخوبی اینو میدونم و فکر نکن که فردا روز که ایشون به حمایت از شما پست بذاره من تعجب میکنم
اگر شخصیت واقعی منو تو دنیای بیرون میشناختی اینقد در موردمبد قضاوت نمیکردی.
بهرحال لطفا عصبانی نباش. هر چقدر دوست داری علیه من پست بده و منم جواب میدم ولی عصبانی نباش :)

MMSHFE
یک شنبه 19 خرداد 1392, 23:46 عصر
من از دست شما عصبانی نیستم ولی لحن صحبتتون واقعاً اهانت آمیز و توأم با تمسخره. شاید خودتون هم به این مسئله پی برده باشین ولی از شما که فلسفه خوندین تعجب میکنم که مسئله به این سادگی رو متوجه نمیشین. من گفتم احتمال داره مایکروسافت سر #C همون بلایی رو بیاره که قبلاً سر Silverlight و DataAdapter و بقیه موارد آورد و این کار ازش بعید نیست و استدلال خودم رو هم مطرح کردم ولی شما چکار کردین؟ نوشتین « خخخخخخخخخ » مگه ما اینجا با هم شوخی داریم؟ مگه اینجور خندیدن توی یک محیط علمی، چیزی بجز تمسخر رو نشون میده؟ بعد هم من گفتم اهانت نکنید و به شما هم توهین نکردم و هر حرفی زدم، با دلیل و برهان بود ولی شما مجدداً به اهانت و رجزخوانی و... ادامه دادین و نتیجه اون هم گزارش پست شما و اخطار و موارد دیگه بود. مطمئن باشین اگه روی صحبت که چه عرض کنم، اهانتهای شما با هر فرد دیگری از اعضای این تالار بود، باز هم همین برخورد انجام میشد چون اولویت اصلی در اینجا، حفظ نظم تالار و رعایت حریمها برای فراهم کردن محیطی بدور از تنش جهت تبادل علم هست. راستی، چند باری هم هست که گفتین بنده دو روزه که مدیر شدم و شاید این برداشت رو داشتین که جوگیر شده باشم ولی محض اطلاع عرض میکنم مدیریت بخش PHP حدود 1 ساله که به بنده واگذار شده و اگه احیاناً جو زدگی و... هم در کار بوده (که نیست)، تا حالا دوره اش گذشته. شما هم اگه بجای تعصب روی مسیری که خودتون رفتین، این احتمال رو درنظر میگرفتین که شاید مسیر شما اشتباه بوده باشه و یا حتی ممکنه شما رو به نتیجه رسونده باشه ولی اصولی نباشه و برای همه جواب نده، اینقدر با اطمینان و تعصب، نظر سایرین رو به سخره نمیگرفتین.

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:00 صبح
من از دست شما عصبانی نیستم ولی لحن صحبتتون واقعاً اهانت آمیز و توأم با تمسخره. شاید خودتون هم به این مسئله پی برده باشین ولی از شما که فلسفه خوندین تعجب میکنم که مسئله به این سادگی رو متوجه نمیشین. من گفتم احتمال داره مایکروسافت سر #C همون بلایی رو بیاره که قبلاً سر Silverlight و DataAdapter و بقیه موارد آورد و این کار ازش بعید نیست و استدلال خودم رو هم مطرح کردم ولی شما چکار کردین؟ نوشتین « خخخخخخخخخ » مگه ما اینجا با هم شوخی داریم؟ مگه اینجور خندیدن توی یک محیط علمی، چیزی بجز تمسخر رو نشون میده؟ بعد هم من گفتم اهانت نکنید و به شما هم توهین نکردم و هر حرفی زدم، با دلیل و برهان بود ولی شما مجدداً به اهانت و رجزخوانی و... ادامه دادین و نتیجه اون هم گزارش پست شما و اخطار و موارد دیگه بود. مطمئن باشین اگه روی صحبت که چه عرض کنم، اهانتهای شما با هر فرد دیگری از اعضای این تالار بود، باز هم همین برخورد انجام میشد چون اولویت اصلی در اینجا، حفظ نظم تالار و رعایت حریمها برای فراهم کردن محیطی بدور از تنش جهت تبادل علم هست. راستی، چند باری هم هست که گفتین بنده دو روزه که مدیر شدم و شاید این برداشت رو داشتین که جوگیر شده باشم ولی محض اطلاع عرض میکنم مدیریت بخش PHP حدود 1 ساله که به بنده واگذار شده و اگه احیاناً جو زدگی و... هم در کار بوده (که نیست)، تا حالا دوره اش گذشته. شما هم اگه بجای تعصب روی مسیری که خودتون رفتین، این احتمال رو درنظر میگرفتین که شاید مسیر شما اشتباه بوده باشه و یا حتی ممکنه شما رو به نتیجه رسونده باشه ولی اصولی نباشه و برای همه جواب نده، اینقدر با اطمینان و تعصب، نظر سایرین رو به سخره نمیگرفتین.

واقعا همه این کارها بخاطر اینه که من گفتم؟ "خخخخخخخخخخخخخخخخخخ" ؟ فدات شم اگر اینجا محیط علمیه چه نیازی به رفتارهای پلیسی و امنیتی داره؟ الان شما دارید محیط رو بدون تنش میکنید؟ شما گفتید سی شارپ داره منقرض میشه!!!!!! منم بی تعارف خنده ام گرفت و به رسم امروزی ها خنده ام رو با "خخخخخخخخخخخخخخ" نمایش دادم یعنی الان دیگه شدم شمر بن ذی الجوشن؟!!! آیا اینا نشونه یه محیط علمیه؟ اگر بفرض من مدیر اینجا بودم فقط و فقط با حرفای الکی برخورد میکردم نه اینکه چند نفر با هم کل بندازن. همه این کل ها بحث علمیه. تا حالا تو این فروم N تا پست علیهه من داده شده و از هیچکدومش هم ناراحت نشدم. شما که پرونده افراد رو میبینید. ببینید شده منی ک مورد گزارش تخلف بدم؟ لازمه ی محیط علمی آزادی بیانه نه تهدید به مسدود سازی!! آزادی بیان هم یعنی علی متقی پور طبق شخصیتش حرف بزنه و شما هم همینطور اعضای فروم هم بهترین قاضیند نیازی به بیانیه دادن و کارت کشیدن هم نیست به روح پدرم اگر من ادمین این سایت هم بودم و شما این پست رو علیهه من میدادید من بهتون کارت زرد نمیدادم

MMSHFE
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:14 صبح
اون شکل خنده، شروعش بود. خودتون یکبار دیگه پستهاتون رو بخونید. البته بعید میدونم باز هم متوجه اهانتهاش بشین. برای همین، فهرست مواردی که به نوعی، تمسخر، کنایه یا توهین توی صحبتهای شما بوده رو برای شما تهیه کردم که زحمتتون کمتر بشه:

من لیسانس فلسفم

آره همین کارو بکن. خیلی خوبه. سی رو اساسی یاد بگیر. بعد سی پلاس پلاس. بعد اون دیگه هر کاری دوست داشتی بکن. تا اون موقع ما بار خودمون رو بستیم و دیگه بازار کار رو کسی شلوغ نمیکنه. اینم مشاوره ایکه دوس داشتی.

اینجا بخوای به حرف دیگران گوش بدی اکثرا گمراهت میکنن.

اینایی که میگن برو سی و سی پلاس پلاس یادبگیر فقط بخاطر اینه که تو دانشگاه 2 واحد این درسها رو پاس کردن.

خخخخخخخخخخخخخخ

اوه اوه!
به این سن رسیدم هنوز ندیده بودم که یه نفر که تو یه سایتی مسئولیتی داره اینقد از دایره ادب خارج شه
برادر من پیاده شو با هم بریم
فدای اون اختیارات مدیریتیت بشم من

شما هــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــرگــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــز اختیاراتی که ادعا کردید رو ندارید و بهتره خودتون رو با این ادعاها کوچیک نکنید. شما حتی یه کارت زرد هم نمیتونید بمن بدید چه برسه مسدود سازی!!!!!
این تهدیدات رو بذار برای بچه های زیر 20 فروم

ادبیات تو نه بخاطر حق بودن بلکه بخاطر رنگ اسمته.

eshpilen
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:14 صبح
حیف که من طرف دعوا نیستم وگرنه چه میشد :قهقهه:

حالا آقای متقی نمیدونم شما شناخت قبلی مثل اینکه نداشتید از آقای شهرکی.
ایشون تاحالا بعکس خیلی ملایم بودن در مدیریت حتی شاید درحد اغماض بیش از حد.
این چند وقته شاید تحت فشار و مشکلاتی بودن و یخورده حال و حوصلشون کمتر شده.
اصلا یه مسئولیت های سنگینی هم گردن میگیره بنده خدا و واسه خودش کار درست میکنه.
فکر کنم درگیری های ایجاد و مدیریت نهاد حمایت از برنامه نویسان هم جزوش باشه.

حالا آدمها همه بهرحال ضعفهایی دارن و اشتباهاتی ممکنه بکنن دیگه.
این جمله رو البته به طرف خاصی نگیرید نه شما نه آقای شهرکی؛ چون اونوقت دعوا ادامه پیدا میکنه.
منظورم اینه که همه جایزالخطا هستن و این بحثها رو زیاد گنده نکنید.

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:24 صبح
حیف که من طرف دعوا نیستم وگرنه چه میشد :قهقهه:

حالا آقای متقی نمیدونم شما شناخت قبلی مثل اینکه نداشتید از آقای شهرکی.
ایشون تاحالا بعکس خیلی ملایم بودن در مدیریت حتی شاید درحد اغماض بیش از حد.
این چند وقته شاید تحت فشار و مشکلاتی بودن و یخورده حال و حوصلشون کمتر شده.
اصلا یه مسئولیت های سنگینی هم گردن میگیره بنده خدا و واسه خودش کار درست میکنه.
فکر کنم درگیری های ایجاد و مدیریت نهاد حمایت از برنامه نویسان هم جزوش باشه.

حالا آدمها همه بهرحال ضعفهایی دارن و اشتباهاتی ممکنه بکنن دیگه.
این جمله رو البته به طرف خاصی نگیرید نه شما نه آقای شهرکی؛ چون اونوقت دعوا ادامه پیدا میکنه.
منظورم اینه که همه جایزالخطا هستن و این بحثها رو زیاد گنده نکنید.

بله خب من ایشون رو نمیشناسم همینطور که ایشون بنده رو نمیشناسه ولی دو چیز رو میدونم: 1. خیلی از کاربرهای فروم دوست داشتن که ایشون مدیر باشن 2. ایشون اصالتا PHP کار هستن و من تا الان ندیدم کسی اهل PHP باشه و با دات نت خصومت نداشته باشه کا همه دسوتان لیستی که ایشون از توهین های من تهیه کردن رو ببینن تا بفهمن من چه آدم بی شخصیت و توهین کننده ای هستم :) احتمالا این حرفمم الان توهینه خدائی ادم تو محیط مجازی گاها رفتاری رو میبینه کهب اورش نمیشه ما همون ردمی هستیم که موقع رانندگی کمترین فحشی که به راننده های دیگر میدیم الاغه!!!! من شخصیت مجازی و وقاعیم عین همه. الکی اینجا اسوه اخلاق نمیشم. تازه تو دنیای واقعی شاید بهتر هم باشه. کدوم از اعضای فرومب اورش میشه من تو شرکتی که کار میکنم هر روز برای همه چایی دم میکنم و میدم بخورن. حتی برای نضافتچی؟

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:24 صبح
سلام . من قبلا ماجرای کلاس های آموزش نقاشی رو تعریف کردم ، دوباره میگم شاید به درد اینجا بخوره . وقتی میرید برای کلاس نقاشی ، بهتون میگن کار با رنگ روغن ، مداد رنگی ، سیاه قلم ، آبرنگ و طراحی هم هست . معمولا میگن میشه همین اول بریم سراغ رنگ روغن ؟ تقریبا تمام مدرسین و این کاره های این رشته میگن که بله میشه رفت ، اما بهتره که اگر قرار نقاشی رو می خواین جدی ادامه بدین اول طراحی با مداد رو کار کنید .

خب این خیلی کار سختیه، دیر نتیجه میده ، صبر و حوصله زیادی می خواد، هی باید بشینی از رو اشیائ کنار دستت ( لیوان و مجسمه و ... ) طرح بزنی . اما وقتی نتیجه بده ، یه ذغال باشه باهاش طرح می زنی ، مداد رنگی هم بدن طرح می زنی ، قلم دیجیتال بدن طرح می زنی ، می تونی بری سراغ رنگ روغن ، آبرنگ ، مجسمه سازی و ...

حالا بعضی ها ( و جدیدا تا آنجا که من اطلاع دارم خیلی ) از هنر جوها یه سره میرن سراغ رنگ روغن ! زود بهشون نتیجه میده و خیال می کنن تموم شده ! حالا فکر کنید ، یه کسی که نه طرح زده نه می تونه بزنه ، نه نور میشناسه ، نه رنگ می شناسه ، نه بافت میشناسه ، نه حجم میشناسه ، نه ترکیب بندی می دونه چیه ، نه آناتومی کار کرده ، نه طبیعت کار کرده و نه ..................................... ( از دوستان هنرمند عذر خواهی می کنم اگر اشتباهی داشتم ... ).

یه چند ماه رفته سراغ رنگ روغن ، چند تابلو رو هم از رو عکس زده . بعد این آدم پاشه بره یه نمایشگاهی که انواع و اقسام نقاش ها اونجا هستند، بعضی هاشون اصلا حق پیشکسوتی به این آدم دارن . دستش و بذاره کمر بگه : والا من هیچ کدام از این چیزهایی که شما کار کردین و کار نکردم ، و لازم هم نمی دونم ، هر کدوم که احساس می کنید ، از من هنر مند ترید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز جناب متقی پور ، شما اصلا ادبیات خوبی در صحبتهاتون ندارید و من به شخصه ناراحت شدم ، چون نمی خوایم جر و بحث کنیم پاسخ ندادیم اما الان دیگه ...

ما می تونیم از اخلاق آدم ها ( خوب و بد و غرور ! ) بگذریم بگیم حالا یه چیزی گفت . از مباحث فنی ( که من از حضور دوستان شرم دارم که اصلا در موردش دارم صحبت می کنم ) ، که خلاف واقع هست مثل :
شما الگوریتم رو هم رد می کنید ! دیتابیس رو هم نیاز یه برنامه نویس نمی دونید ! ( اونم کسی که می خواد ASP.NET ) کار کنه ! توسعه پروژه با سی پلاس پلاس رو هم که یه کار .... آخه چطور اینقدر با جسارت در مورد چیزی که نمی دونید چیه و حتی محیطش رو هم ندیدی اظهار نظر می کنید ؟
.
.
ولی این رفتار که عکس بذارید و نمی دونم من با مدیران دوستم و رنگت و عوض می کنم و اینها قابل قبول نبود . به خاطر همین مثال نقاش و زدم تا به جای جدل برید کمی ...

تنها لطفی که دوستان می تونن به شما بکنن اینه که این تاپیک و حذف کنند تا انشا الله در آینده برای شما یه کارنامه بد نباشه ...

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:36 صبح
سلام . من قبلا ماجرای کلاس های آموزش نقاشی رو تعریف کردم ، دوباره میگم شاید به درد اینجا بخوره . وقتی میرید برای کلاس نقاشی ، بهتون میگن کار با رنگ روغن ، مداد رنگی ، سیاه قلم ، آبرنگ و طراحی هم هست . معمولا میگن میشه همین اول بریم سراغ رنگ روغن ؟ تقریبا تمام مدرسین و این کاره های این رشته میگن که بله میشه رفت ، اما بهتره که اگر قرار نقاشی رو می خواین جدی ادامه بدین اول طراحی با مداد رو کار کنید .

خب این خیلی کار سختیه، دیر نتیجه میده ، صبر و حوصله زیادی می خواد، هی باید بشینی از رو اشیائ کنار دستت ( لیوان و مجسمه و ... ) طرح بزنی . اما وقتی نتیجه بده ، یه ذغال باشه باهاش طرح می زنی ، مداد رنگی هم بدن طرح می زنی ، قلم دیجیتال بدن طرح می زنی ، می تونی بری سراغ رنگ روغن ، آبرنگ ، مجسمه سازی و ...

حالا بعضی ها ( و جدیدا تا آنجا که من اطلاع دارم خیلی ) از هنر جوها یه سره میرن سراغ رنگ روغن ! زود بهشون نتیجه میده و خیال می کنن تموم شده ! حالا فکر کنید ، یه کسی که نه طرح زده نه می تونه بزنه ، نه نور میشناسه ، نه رنگ می شناسه ، نه بافت میشناسه ، نه حجم میشناسه ، نه ترکیب بندی می دونه چیه ، نه آناتومی کار کرده ، نه طبیعت کار کرده و نه ..................................... ( از دوستان هنرمند عذر خواهی می کنم اگر اشتباهی داشتم ... ).

یه چند ماه رفته سراغ رنگ روغن ، چند تابلو رو هم از رو عکس زده . بعد این آدم پاشه بره یه نمایشگاهی که انواع و اقسام نقاش ها اونجا هستند، بعضی هاشون اصلا حق پیشکسوتی به این آدم دارن . دستش و بذاره کمر بگه : والا من هیچ کدام از این چیزهایی که شما کار کردین و کار نکردم ، و لازم هم نمی دونم ، هر کدوم که احساس می کنید ، از من هنر مند ترید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز جناب متقی پور ، شما اصلا ادبیات خوبی در صحبتهاتون ندارید و من به شخصه ناراحت شدم ، چون نمی خوایم جر و بحث کنیم پاسخ ندادیم اما الان دیگه ...

ما می تونیم از اخلاق آدم ها ( خوب و بد و غرور ! ) بگذریم بگیم حالا یه چیزی گفت . از مباحث فنی ( که من از حضور دوستان شرم دارم که اصلا در موردش دارم صحبت می کنم ) ، که خلاف واقع هست مثل :
شما الگوریتم رو هم رد می کنید ! دیتابیس رو هم نیاز یه برنامه نویس نمی دونید ! ( اونم کسی که می خواد ASP.NET ) کار کنه ! توسعه پروژه با سی پلاس پلاس رو هم که یه کار .... آخه چطور اینقدر با جسارت در مورد چیزی که نمی دونید چیه و حتی محیطش رو هم ندیدی اضهار نظر می کنید ؟
.
.
ولی این رفتار که عکس بذارید و نمی دونم من با مدیران دوستم و رنگت و عوض می کنم و اینها قابل قبول نبود . به خاطر همین مثال نقاش و زدم تا به جای جدل برید کمی ...

تنها لطفی که دوستان می تونن به شما بکنن اینه که این تاپیک و حذف کنند تا انشا الله در آینده برای شما یه کارنامه بد نباشه ...

هر کسی از ظن خود شد یار من :) ممنون برادر عزیز که اینقد نگران من هستید ولی نیازی به این کارها نیست. اونروزی که من محتاج دوستان بودم و در به در دنبال راهنمائی بودن عزیزانی که امروز به نظر شما خدایگان اخلاقند حتی حاضر نبودن یک خط برای کمک بمن بنویسند. امروز که به لطف خدا و با تلاش زیاد میتونم خودم حرف بزنم و از حرفام دفاع کنم نیازی به دایه دلسوز ندارم. حنای اخلاق مداری بعضی هام برام رنگی نداره من بزودی از این فروم خواهم رفت و از پست هام و اقداماتم جزء افتخاراتمه و بهمین خاطر هم اونها رو تو فیسبوکم انتشار میدم کاش هممون همینطور رفتار کینم قضاوت یک طرفه شما مطمئنا بسیار براتون مضر خواهد بود. راحت ترین کار طرفداری از یک مدیره. شما اگر اومدید و از حق طرفداری کردید اونوقته که مثه من با افتخار پست میدید خوشبختانه شما فارسی معیار رو متوجه میشید. اون عکسی که گذاشتم چه پیامی داشت؟ اون عکس میگفت کسائیکه مورد اطمینان همین اقای شهرکی هستن و بهتر از ایشون بنده رو میشناسن نظرات ایشون رو ندارن. من که نمیتونستم برم کامنت داداشم رو اینجا بذارم و بگم ببینید داداشم طرفدارمه شما به این حرف من میگید توهین ولی من به شما میگم عزیز من وقتی شما یه مطلب فارسی ساده رو متوجه نیستی مجبور نیستی که قضاوت رو که سخت ترین کار دنیاست انجام بدی چرا بیخودی تهمت میزنی که ن الگوریتم و دیتا بیس رو رد کردم؟!!!!! برای محبوب شدن جلوی یه مدیر همه کار میکنی؟

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:42 صبح
در رشته ها و کارهای مختلفی بین دو گروه افراد ممکنه تقابل هایی به وجود بیاد . مثلا گرافیست ها میگن ، خیلی ها فتوشاپ نصب می کنن ، خیال کردن گرافیست هستند ! در حالی که ما اونها رو فتوشاپیست هم نمیشناسیم . آیدین آغداشلو در یه مستند تلویزیونی گفت من وفتی تو تاکسی می شینم ، سرم و میندازم پایین ، با دست جلوی چشمم و می گیرم که تبلیغات توی خیابون و نبینم ! اینقدر مشکل دارند که چشمم و اذیت می کنن .

راننده تاکسی میگه ، طرف شخصیه مسافر می زنه ! عمران میگه ، پزشک های عمومی همه ساختمان ساز شدن ! و خیلی مثالهای دیگه ... این تقابل تا حدودی طبیعیه ، اما ( خیلی ) از این قشر ها برای کسانی که در اون حرفه مهارت کسب کردن ، اتفاقا احترام قائلند ...

شما با کسب تخصص و دانش حرفه ایی ، نه تنها تقابل رو از بین می برید ، بلکه الگویی میشید برای کسانی که مثلا رشته رو اشتباه رفته و الان دنبال این هست که آیا می تونه برگرده و این کار رو بدون دانشگاه ادامه ؟ بله میشه رفت و شما ها الگوی اینها هستید .
و مورد احترام کسانی که از راه دانشگاه وارد شدن و جامعه متخصصین ( اون شاخه ) . و حتی دانشجویان این رشته ها .

و الگو باشید .

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:44 صبح
ولی اگر من مدیر بودم زود پاکت میکردم
من نه طرفدار کسی هستم و نه چیز دیگه ای نه شما رو میشناسم نه مدیر بخش رو
دوست عزیز
1- نمیدونستم سوال نپرسیدن افتخاره مگرنه از اول عضویتم سوال نمیپرسیدم به قول شما افتخار جمع میکردم
2-به نظر هر شخصی احترام گذاشتن وظیفه همه ماست چه توی سایت چه بیرون سایت همه باید به هم احترام بذارید همه ما ادمیم
3-اگر بری تاریخچه زبان های مایکروسافت رو بخونی دلیل این حرف جناب مدیر رو متوجه میشی وقتی حمایتش رو از یک زبانی برداشت شما هرکاری میخوای بکن مایکروسافت برای شما اونو بر نمیگردونه
4-اگر دیدی کسی حرفت رو بد برداشت کرد یک حرف بدتر بهش نزن ازش عذر خواهی کن
5-اصلا فکر میکنیم اقای MMSHFE هیچ کاری نمیتونه بکنه ادم هست و باید بهش احترام گذاشته بشه نه اینکه اخر هر پست بزن دو روزه مدیر شده دو روزه مدیر شده
6-خداوندا کمکمان کن دیرتر برنجیم زودتر ببخشیم
7-در کل نه من با کسی هستم نه هیچکدوم رو میشناسم ولی از همین پست ها متوجه شدم چه کسی واقعا چه اخلاقی داره
خیلی زشت هست که ادم اشتباه کرده باشه و بر اشتباشم پافشاری کنه که گناه کبیره هم هست اقا اشتباه کردی به جای توهین یک عذرخواهی ساده کن کسی نخواست گردنتو بزنه که
واقعا ادم بعضی ها رو میبینه پشیمون میشه از سر زدن به این سایت

کاملا واضحه که بی طرفی :) 1. عزیزم سوال کردن عیب نیست. سوال نکردنم افتخار نیست. فارسی رو که بلدی. من گفتم من تو 100 پست اخیرم هیچ سوالی نکردم وا گر اینجام بخاطر کمک به دیگرانه نه که بیام مشکلات خودم رو حل کنم و برم 2. کسی مگه منکر احترام گذاشتن به هم شده؟ 3. چه ربطی داره؟ خب بله ممکنه روزیمایکروسافت بهتر از تکنولوژی های الانش بده. این بده؟ اینی که سیلورلایت رو ادامه نداد ( و بعدا میده البته ) نشونه عدم تعصبشه. HTML5 بهتر از سیلولایته. اینو مایکروسافت پذیرفت. همونطور که جاوا رو پذیرفت و بخاطرش سی شارپ رو ایجاد کرد. فدات شم اینا تکامله 4. من مسئول برداشت دیگران از حرفام نیستم بلکه سمئول حرفی هتم که زدم 5. بله ایشون آدمه. ایشون علیهه من پست دادن من که کاری به ایشون نداشتم 6. احسنت. منم حرفم همینه که چرا هممون منتظریم یکی یه حرفی بزنه وب گیم آی هوار توهین شد. حاشیه سازی شد و ال و بل. وقتی میتونیم حرف بزنیم چرا دعوا کنیم؟ 7. مام پست میدیم تا دیگران بشناسنمون دیگه :) امیدوارم شناخت درستی پیدا کنی منظورت رو از اشتباه و پافشاری روی اشتباه نمیفهمم. گناه کبیره وصغیرش بکنار شما اول بگو اشتباه کدومه و پافشاری کدومه؟ اینهمه ملت اینجا دات نت کارن . خود فروم کلی کلاس دات نت برگزار میکنه. مدیر اومده میگه سی شارپ داره منقرض میشه بعد من اشتباه کردم و دارم پا فشاری میکنم؟

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:47 صبح
اینم نحوه حرف زدن دوم
فکر میکنی که یک عدد تو دیتابیس اینقدر ارزش داره اگر اینقدر زهنت بسته هست بیا من 100 تا فروم برات میذارم تو هم میذارم مدیر کلش
به مدیران سایت مزایا میدن چی میدن یه اشتباه کردی اونقدر مرد نیستی که پاش بمونی حالا میگی که با افتخار میذارم پستهامو
هر کی ندونه فکر میکنه مدیران بخش ها ماهیانه 1 تومان حقوق میگیرن بهشون خونه میدن

فدای ادبیاتت بشم من داداشی :) امیدوارم سنت زیر 20 سال باشه و فرصت برای رشد و تعالی داشته باشی

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:54 صبح
متاسفم که با هم همسنیم ابجی

متاسفم که تو قرن 21 برای توهین به کسی بهش میگی آبجی! من بدترین ادم ولی لطفا به احترام مادر ارزشمندت نگاهت رو به جنس مونث عوض کن زن بودن تنها یک تفاوت فیزیولوژیکیه نه عیب و ایرادی که برای تحقیر دیگران اونا رو آبجی (مونث) خطاب کنی

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 00:58 صبح
تو پروفایلت نوشتی 20 زبان برنامه نویس رو بلدی!!!!!!!!!!!!!!!! اگر واقعا ایطنور باشه حیف وقتت نیست که علیه من پست بدی؟ بیا بخاطر اعضای فروم و تعالی جامعه برنامه نویس تجربیاتت رو در اختیار دیگران بذار علی متقی پور چه خوب چه بد، اثر مثبت یا منفی ای برای شما نداره. شما کاری کن که بقیه یه مفعتی ببرن. این فروم خیلی ظرفیت برای کار و فعالیت داره. اینقد هم بزرگ هست که امثال من خرابش نکنن. اگر واقعا 20 تا زبون بلدی اینهمه سوال روی زمین مونده رو جواب بده. ممنونم ازت

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:05 صبح
با این همه حرف بی فایده اینو راست گفتی من از کلیه خواهران گرامی عذر میخوام عادت شده دیگه چی بگم
خودت بگو بهت چی بگم اقای محترمی که فکر میکنی همه باهات چپ افتادن برو ببین چند نفر علیه باقی ثبت نام کنندگان بد میکن یا خیلی اعتماد بنفس داری یا خیلی دنیا کوچیکی داری
هر چی هم که برنامه نویسی بدونی بازم هیچی نیستی چون دست بالا دست بسیار است شما که یک زبان یاد داری ما15 (دات نت فقط یکی حساب شه) که تا زبان یاد گرفتیم هم اینطوری نمیگیم برنامه نویسی که شما میگی شما 1 ساله اومدی من 11 ساله کارم همینه
همچون میگی کسی منو راهنمایی نکرده اینگار جرمی انجام شده طرف دوست نداشته راهنماییت کنه یا نمیتونسته راهنماییت کته بگو مشکلش چیه
من بی طرف هستم نه تا حالا برام مدیر کاری انجام داده نه شما برام انجام دادی نه توقع دارم انجام بدید

کاش همه مخالفان من چه در اینجا چه تمام زندیگم قدرت منطق و نثر نویسیشون در حد شما باشه. اینطوری من دیگه اصلاو ابدا هیچ مشکلی نخاهم داشت :) خیلی خوشحالم که اومدی و پست میدی. یک پیان خوب برا این دعوای بچگونه رقم زدی. منکه تا آخر هفته مهمون فرومم خدا شمارو برای این فروم حفظ کنه :)

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:08 صبح
جایی که دیدی حق کسی داره ضایع میشه جلو اون شخص بایست هرکه میخواد باشه اگر حق با تو بود هیچی هم یاد نداشته جلو کل فروم هم اگه بود وامیستتادم ازت حمایت میکردم فوقش اکانتم حذف میشد جونمو نمیگرفتن که اما ...........

دو تا سوال داشتم از محضرتون: 1. شما الان دارید دقیقا از چی دفاع میکنید؟ میشه خیلی شفاف و دقیق بگید؟ 2. شما مدرک فوق لیسانستون رو از کدوم دانشگاه گرفتید؟

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:17 صبح
فدات شم بفرض همه دنیا دارن میگن بد. منم به همه دنیا میگم. قبول من بدم. ولی بگید شما از کجا فهمیدید من بدم؟ بخاطر اینکه گفتم "خخخخخخخخخخ"؟ بخاطر اینکه گفتم برای برنامه نیوس شدن نیازی به یادگیری سی و سی پلاس پلاس نیست/ بخاطر اینگه طرفدار ماکروسافتم؟ بخاطر اینکه میگم تو سال اول برنامه نیوسی نیاز نیست تخصصی دیتا بیس رو یاد بگیریم؟ جرم من دقیقا چیه؟ بد بودن من که به احماع دوستان ثابت شدس. منم قبول کردم و گفتم که از فروم میرم. ولی خب شما و سایر دوستان قاضی بگن دقیقا مشکل کجاست؟

atilacivil
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:23 صبح
سلام خدمت همه دوستان گل و عزیز

من و یکی از دوستان که این تاپیکو زدن یه سوال در رابطه با شروع کار برنامه نویسی کردیم و از دوستان راهنمایی خواستیم. . . . . . . . و این تاپیک به کجاها که کشیده نشد.!!!!!!!

همینطور که در پست قبلم هم گفتم بنده مهندس عمران هستم و بر حسب نیاز و یه اتفاق ساده وارد حرفه شیرین برنامه نویسی شدم و واقعا خودم رو سرزنش کردم که تا امروز اینقدر با این معقوله نا آشنا بودم. بگذریم . . . . . .!!!!

باید خدمتتون عرض کنم که حق با دو طرفه و خیلی بی جهت و براثر یکسری سوء تفاهمات این مباحث پیش اومد. . . . . . . اگه یکی بیاد و از من بپرسه که آقا من میخوام یه مهندس عمران بشم قطعا من بهش میگم برو ابتدا استاتیک بخون و بعد مکانیک و رفتار جامدات ( مقاومت مصالح ) رو یاد بگیر و بعد از اون برو سراغ تحلیل سازه ها و بعد دینامیک سازه ها و غیره وغیره . . . . .. .. این دقیقا نظر آقای مدیره .خوب درسته دیگه!!!!!!اگه آدم بخواد خیلی اصولی و آکادمیک کاری رو یاد بگیره این راهشه . . . . . . . ولی آیا میشه منکر این همه معمار تجربی و ساختمان ساز دانشگاه نرفته در جامعه شد؟؟؟؟؟ . . . . .کسانیکه که حتی تو زندگیشون برای یکبار هم اسم استاتیک یا تحلیل سازه به گوشش نخورده و اصلا نمیدونن که استاتیک رو با چه س مینویسن . . .!!!!!!!! . . . . . ولی بیاین ببینین همین ادما چه ساختمانهایی میسازن و چه پروژه هایی رو رهبری و کنترل میکنن.!!!!!! . . . . . . . . اینم دقیقا نظر اقای متقی زاده ست!!! . . . . . . ایشون وقتی دیدن که من صرفا میخوام نیازمو در برنامه نویسی ارضا کنم و میخوام یه برنامه نویس تجاری بشم . . . . . به من گفتن وقتتو رو سی یا سی ++ نذار . . . . . . . چون برای تو کاربرد نداره . . . . . . .. ایشون از دیدگاه خودشون درست میگن . . . . . . اگه یکی به منم بگه اقا من نمیخوام مهندس و طراح بشم و فقط و فقط میخوام ساختمان بسازم و به قولی میخوام پیمانکار بشم . . . . . . خوب بهش میگم برو یه مدت تو یه کارگاه کار کن تا فوت و فن کار رو یادبگیری و بری ساختمون بسازی . . . . . نیاری هم نیست بری استاتیک و دینامیک یاد بگیری.

منم چون دوست دارم هر کاری رو اصولی یاد بگیرم و دوست ندارم در کاری که میکنم جای هیچ علامت سوالی برا م باشه . . . . . . در کنار برنامه نویسی سی شارپ حتما به سی و سی ++ هم نظری خواهم داشت . . . . . . با اینکه با مقوله الگوریتم کاملا آشنا هستم ولی بازم بطور خیلی تخصصی تر بر روی الگوریتم کار خواهم کرد . . . . . .. . من محاسبات عددی خوندم و میدونم باید در برنامه نویسی اکثر مسایل ریاضی رو باید با روشهای عددی و تکرار بدست بیارم . . .. . . . . پس قطعا در آینده طبق توصیه دوستان و دیدی که خودم دارم حتما دنبال اصول و مفاهیم اولیه خواهم رفت.

برای اینکه اون دوستمون هم جوابشو از این تاپیکی که ایجاد کرده بگیره . . . . . . بهتره بگم: عزیزم اگه میخوای واقعا اصولی و فنی برنامه نویسی رو یاد بگیری حتما به توصیه دوستان عمل کن و برو دنبال سی و سی++ و الگوریتم و فلوچارت و غیره . . . . .. . وگرنه اگه میخوای فقط یه برنامه بنویسی و ندونی پشت پرده چه خبره . . . . . .برو همین سی شارپو ادامه بده و کار کن و احتمالا هم موفق میشی. . . . . . بستگی به هدفت داره . . . . . . ببین از خودت چی میخوای . . . . .و همونو عمل کن.

به هر جهت دوستان عزیز آقای متقی پور و شهرکی هیچکدام تقصیر کار نیستن و هر کدوم منظور خاص خودشون رو داشتن که نظر هر دوشون در جایگاه و دیدگاه خودش کاملا درست و محترمه.

به امید سربلندی همه مهندسین کشورمون و به امید موفقیت همه کاربران محترم سایت خوب برنامه نویس . . . . . . . . پیروز و موید باشید دوستان

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:30 صبح
خب فدات شم تو ببین کی دعوا رو شروع کرد. من نیمخوام نقل قول کنم ولی خوب شما میتونید برید پست اصلی رو بخونید. اصلا اینجا کسی با آقای شهرکی صحبت نکرد. کسی هم در مورد PHP نظر نداد. اینجا بحثه دات نته. آقای شهرکی اومد گفت سی شارپ داره منقرض میشه. منم گفتم خخخخخخخخخخخ. همین و همین. شما حالا برو پست ایشون رور ببین که چه بیانیه ای علیه من داده. ضمنا اینی که گفتم دور روزه مدیر شدید حرف ناردستی نیست چون ایشون مدیر بخش pHP بودن و به درخواست دوستان ظاهرا ارتقاء پیدا کردن.

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:32 صبح
من تا ثانیه آخری که تو فروم هستم داد میزنم که برای برنامه نویس شدن نیازی به یادگیری سی و سی پلاس پلاس نیست بخاطر همین موضع مسدود که هیچی تحت پیگرد قانونی هم قرار بگیرم از حرفم بر نمیگردم راهنمایی کردن دیگران به اینکه برن این دو زبون رو یاد بگیرن فقط و فقط گمراه کردنشونه

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:41 صبح
من تا ثانیه آخری که تو فروم هستم داد میزنم که برای برنامه نویس شدن نیازی به یادگیری سی و سی پلاس پلاس نیست بخاطر همین موضع مسدود که هیچی تحت پیگرد قانونی هم قرار بگیرم از حرفم بر نمیگردم راهنمایی کردن دیگران به اینکه برن این دو زبون رو یاد بگیرن فقط و فقط گمراه کردنشونه
1-من کی گفتم که هر کی میخواد برنامه نویس بشه باید c , c++ یاد بگیره هر کس بسته به علاقه خودش زبونش رو انتخاب میکنه نه پیشنیاز داره نه همنیاز
2-قبول ندارین بعضی از ادم ها زبان نزدیک به زبان ماشین رو بیشتر دوست دارند یک نمونش خوده من اگه از همون اول با .net کار میکردم زده میشدم از برنامه نویسی
3-دوست عزیز اینجا که نمیگن مثلا اقایه متقی پور بیا نظرت رو بده هر کس میتونه بیاد نظر بده مدیر هرجا هم میخواد باشه
4-شما در پست اصلی با نظر MMSHFE مخالفت کردین ایشون هم با نظر شما هر کدومتون تونستید حقیقت نظر خودتون رو ثابت کنید راهنمایی کردید نه اینکه به هم دیگه بدوبیراه بگید
خلاصه من نه اهلشم نه دوست دارم دعوا بین بچه ها رو ببینم الان اگه تو این تایپیک دعوا نمیشد هم صاحبش به نتیجه میرسید هم چند نفر از هم اینقدر دل چرکین نمیشدن
هیچوقت دیر نیست اقا جفتتون مقصرید از هم دیگه عذرخواهی کنید و در کنار هم باشید نه در مقابل هم
موفق باشید

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:46 صبح
این حرف رو من در جوب شما نزدم. اصل دعوا سر همینه که سی و سی پلاس پلاس لازمه یا نه. خوشحالم که پست آخرتون نسبت به پست اولتون 180 درجه فرق کرد و بسیار معتدل تر شد. اینها نتیجه گفتگو بجای پرخاش و تهدیده. دوستان عزیز اگر واقعا به این مباحث ( سی ، سی پلاس پلاس ، دات نت و ...) علاقه مندید حتما این تاپیک را که در یک فروم دیگه هست و مباحث بسیار داغی توش مطرح شده رو ببینید http://forum.p30world.com/showthread.php?t=527223 من بدترین آدم ولی تو رو خدا مواظب باشید کسی گمراهتون نکنه. ما یک بار بیشتر عمر نمیکنیم. وقت کافی نداریم که همه چیز رو تجربه کنیم. خدا را شاهد میگیرم قصدم فقط و فقط کمک بوده و هست و تا اخر هفته هم خواهد بود و بعدم از همتون خداحافظی میکنم

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:51 صبح
دوست عزیز ببین برنامه نویس کسی نیست که برنامه رو محدود کنه به زبان برنامه نویس کسی هست که متناسب با برنامه ای که بهش داده میشه برنامه بنویسه این حرفو قبول داری یا نه ؟ یعنی نمیشه جایی از همون c یا c++ که به نظر شما بدرد نخوره استفاده شه همون اسمبلی به نظر شما بدرد نمیخوره
--------------------------------
بله نظرات خیلی زیادن هر کسی نظر خاص خودش رو داره مثلا من شاید از یک زبان خوشم بیاد شما از اون متنفر باشی

atilacivil
دوشنبه 20 خرداد 1392, 01:54 صبح
1-من کی گفتم که هر کی میخواد برنامه نویس بشه باید c , c++ یاد بگیره هر کس بسته به علاقه خودش زبونش رو انتخاب میکنه نه پیشنیاز داره نه همنیاز
2-قبول ندارین بعضی از ادم ها زبان نزدیک به زبان ماشین رو بیشتر دوست دارند یک نمونش خوده من اگه از همون اول با .net کار میکردم زده میشدم از برنامه نویسی
3-دوست عزیز اینجا که نمیگن مثلا اقایه متقی پور بیا نظرت رو بده هر کس میتونه بیاد نظر بده مدیر هرجا هم میخواد باشه
4-شما در پست اصلی با نظر MMSHFE مخالفت کردین ایشون هم با نظر شما هر کدومتون تونستید حقیقت نظر خودتون رو ثابت کنید راهنمایی کردید نه اینکه به هم دیگه بدوبیراه بگید
خلاصه من نه اهلشم نه دوست دارم دعوا بین بچه ها رو ببینم الان اگه تو این تایپیک دعوا نمیشد هم صاحبش به نتیجه میرسید هم چند نفر از هم اینقدر دل چرکین نمیشدن
هیچوقت دیر نیست اقا جفتتون مقصرید از هم دیگه عذرخواهی کنید و در کنار هم باشید نه در مقابل هم
موفق باشید

دمت گرم حمید آقا . . . . . . . . هیچی بهتر از دوستی و محبت نیست.
بعدشم آقای متقی شما هم کوتاه بیا . . . . . . . آقای شهرکی هم از همشهریهای ماست و قطعا مایه افتخار اصفهان . . . . . . من به هر دوتاتون ارادت دارم.
باهم دوست باشین و از هم عذر خواهی کنین . . . . . . شما هم به عنوان یه هموطن کوتاه بیاین . . . . چرا که شما هم جای تقدیر داری چرا که با اینکه در یه رشته دیگه تحصیل کردین ، تونستین به کار برنامه نویسی مسلط بشین و بتونین امروز به چند نفر کمک کنین . . . . . . بهتون تبریک میگم به خاطر پشتکار و ارادتون در این راه.

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:04 صبح
اقا من شروع کننده
اقای متقی پور اگر در تایپیک های اخیر بشما توهینی کردم ببخشید :اشتباه: کردم
ببخشید اینجا ایکون رو بوسی نداره ضمیمش میکنم
بخشش کسی رو کوچیک که نمیکنه انشالله بزرگترشم میکنه
حالا هر کدوم بزرگوارتره بعد من دیگری رو ببخشه و عذرخواهی کنه یک بارم دنیا رو اینطوری رقم بزنید
دوروزه دنیا ارزش نداره که بخوایم همدیگه رو از هم برنجونیم مگه چند روز دیگه زنده ایم لاقل تو این مدت بذاریم همه ازمون خاطرات خوبی داشته باشن
کلیه پست ها هم حذف شد خواهش میکنم شما هم پست ها رو حذف و به کمک دوست عزیزمان که سوال پرسیده بودن بپردازیم

amir7hossein7
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:06 صبح
کسی که سوالا مارو جواب نداد:ناراحت:
مارو بگو از کیا مشورت خواستیم :ناراحت:
چرا همه جا باهم دعوا دارن این مردم! بیاین باهم خوب باشین
اینم از شانس منه

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:13 صبح
اینم از شانس منه
ببین دوست عزیز نمیشه هیچوقت گقت کدوم زبان بهتر هست یا ارجعیت داره نسبت به بقیه شما باید ببینی برنامه نویسی رو چه شکلی دوست داری
c
c++ هیچکی نمیتونه منکر قدرت بالاشون بشه اما بدی ها یی هم داره زبان c# یا جامع تر بگم زبان های .net شی گرایی بالایی دارن خیلی کار باهاشون راحت هست
حالا معایبی هم دارن
که مثلا باید .net framework رو سیستم طرف مقابل تصب بشه
سرعت پایینتر
و دسترسی به منابع سیستم عامل محدود شده تر
خودت باید انتخاب کنی زبان رو نمیشه به کسی تحمیل کرد

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:20 صبح
دمت گرم حمید آقا . . . . . . . . هیچی بهتر از دوستی و محبت نیست.
بعدشم آقای متقی شما هم کوتاه بیا . . . . . . . آقای شهرکی هم از همشهریهای ماست و قطعا مایه افتخار اصفهان . . . . . . من به هر دوتاتون ارادت دارم.
باهم دوست باشین و از هم عذر خواهی کنین . . . . . . شما هم به عنوان یه هموطن کوتاه بیاین . . . . چرا که شما هم جای تقدیر داری چرا که با اینکه در یه رشته دیگه تحصیل کردین ، تونستین به کار برنامه نویسی مسلط بشین و بتونین امروز به چند نفر کمک کنین . . . . . . بهتون تبریک میگم به خاطر پشتکار و ارادتون در این راه.

اتفاقا من خودمم اصالتا اهل نائین اصفهانم هر چند تا امروز قسمت نشده اصفهان رو ببینم ولی خب اصفهانی ها رو دوست دارم. عزیزم من با آقای شهرکی هیییییییییییییییییییچ مشکلی ندارم. من بخاطر ذات رشته تحصیلیم ور وحیات خودم اصولا اهل بحثم. یعنی به این کار علاقه دارم و اصلا هم از کسی بابت اینکه جلو بایسته ناراحت نمیشم. علت اینیم که میخوام از این فروم برم آقای شهرکی نیست بلکه دوست بسیار محترمم جناب صادقیانه چون میدونم کارهام رو ایشون نمیپسنده وب جهت احترام خاصی که به ایشون قائلم دوست ندارم بیش از پیش ایشون رو ناراحت کنم. مطمئنم بزودی هم ایشون اینجا حضور پیدا میکنه و تمامی پست های منو پاک میکنه :)))))))

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:23 صبح
اقا من شروع کننده
اقای متقی پور اگر در تایپیک های اخیر بشما توهینی کردم ببخشید :اشتباه: کردم
ببخشید اینجا ایکون رو بوسی نداره ضمیمش میکنم
بخشش کسی رو کوچیک که نمیکنه انشالله بزرگترشم میکنه
حالا هر کدوم بزرگوارتره بعد من دیگری رو ببخشه و عذرخواهی کنه یک بارم دنیا رو اینطوری رقم بزنید
دوروزه دنیا ارزش نداره که بخوایم همدیگه رو از هم برنجونیم مگه چند روز دیگه زنده ایم لاقل تو این مدت بذاریم همه ازمون خاطرات خوبی داشته باشن
کلیه پست ها هم حذف شد خواهش میکنم شما هم پست ها رو حذف و به کمک دوست عزیزمان که سوال پرسیده بودن بپردازیم

من کوچیکتم داداش :) اینها اثرات گفتمانه ها خوشحالم که بخشی از ذهنیتتون که بی جهت نسبت به من منفی شده بود اصلاح شد امیدوارم ما بقیش هم حل بشه :) راستی شما کسی بنام احسان شکاری رو نمیشناسید؟ ایشون هم تو فردوسی مشهد کامیپوتر خونده و الان تو تهران فوق لیسانس میخونه و یه مدت کوتاهی من باهاش دوست و همکار بودم :)

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:24 صبح
«آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است// با دوستان مروت، با دشمنان مدارا»

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:26 صبح
اینم از شانس منه

عزیزم اینهمه مشورت بهم دادن دوستان :)))))))))))))))) عزیزم من تنها کاریکه میتونم براتب کنم اینه که اگر ترهانی باهام قرار بذاریم حضوری همو ببینیم و صحبت کنیم اگر تهران نیستی خب دوستان که گفتن برو سی و سی پلاس پلاس یاد بگیر و یک برنامه نویس خبره و تمام عیار شو

Unique
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:30 صبح
راستش نمیدونم مدیر تا کی میخواد صحبت های آقای متقی پور را تحمل کنه ! اولا من برام سواله کسی که طرفدار net. هست توی انجمن php چیکار میکنه !؟
جناب متقی پور من اینجا دو ساله میتونم بگم هر روز سر میزنم و تا حالا ندیدم کسی انقدر بی منطق با بچه های این انجمن که هر کدومشون افتخار این تالار هستند صحبت کنه ،‌ البته همون موقعی که گفتین فلسفه خوندین متوجه شدم برای منبر رفتن چیزی کم ندارین (قصد اهانت ندارم پس سوء تعبیر نکنید) اما اینجا جاش نیست. بهتره این پست همونطور که ایجاد کنندش درخواست کرد قفل بشه و با آقای متقی پور هم برخورد بشه.

واقعا متاسفم.

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:35 صبح
راستش نمیدونم مدیر تا کی میخواد صحبت های آقای متقی پور را تحمل کنه ! اولا من برام سواله کسی که طرفدار net. هست توی انجمن php چیکار میکنه !؟
جناب متقی پور من اینجا دو ساله میتونم بگم هر روز سر میزنم و تا حالا ندیدم کسی انقدر بی منطق با بچه های این انجمن که هر کدومشون افتخار این تالار هستند صحبت کنه ،‌ البته همون موقعی که گفتین فلسفه خوندین متوجه شدم برای منبر رفتن چیزی کم ندارین (قصد اهانت ندارم پس سوء تعبیر نکنید) اما اینجا جاش نیست. بهتره این پست همونطور که ایجاد کنندش درخواست کرد قفل بشه و با آقای متقی پور هم برخورد بشه.

واقعا متاسفم.
باز برگشتیم جای 2 ساعت پیش ای بابا داریم راضیشون میکنیم با هم دوست شن باز شروع نکنین به خدا
اقا یک چیزی بود تموم شد هر جفت اقایان هم مقصر بودن خوده من هم از همه بیشتر مقصر بودم چون زود قضاوت کردم جفت دوستان از هم دلچرکین شدن فقط به خاطر یک سو تفاهم ساده خواهش میکنم دوستان دیگه قضاوت نکنن از دوستان اقای متقی پور و شهرکی هم میخوام پستاشونو پاک کنن و با هم دوست شن البته لطفا فراموشم شد
اینم یک خواهش از طرف یکی از اعضای برنامه نویس

amir7hossein7
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:35 صبح
من از حرفا عزیزان فهمیدم که زبان سی شارپ زبان تجاریه و باید قبلش حرفه ای باشی
ولی من از سی شارپ شروع کردم
بنظرتون الان برم سی++ بخونم؟؟ بعد همین سی شارپ رو ادامه بدم؟

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:39 صبح
دوست عزیز لازم نیست یک کدوم رو ول کنی بری بعدی رو یاد بگیری جفتش رو یاد بگیر و در جای مناسب اونا رو با هم ارتباط بده موفق باشید

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:43 صبح
دیدم که دوستان ناامیدشدن از این تایپیک یکذره راهنمایی کردم برای انتخاب زبان
زبان های مبتنی بر .net
معایب
-سرعت پایین اجرا (نه در حد زیاد البته)
-نیازمندی به برنامه کمکی در سیستم عامل
-محدودیت دسترسی به منابع سیستم
-بی خبری از چیزی که در پشت برنامه اتفاق میفتد
مزایا
+منابع زیاد برای یادگیری
+شی گرایی بالا
+ زبان تجاری با راحت تر کردن کار برای کاربران
+ کلا تو این زبان ها راحت میشه پروژه ساخت
برای c++ هم اینا رو برعکس کنید مزایا این زبان میشه معایب اون زبون

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 02:52 صبح

واقعا متاسفم.

ممنونم از این همه ابراز اردتتون :) همچین صحبت از pHP و دات نت میکنی انگار دو تا دشمن خونین. عزیز من کمی پست ها رو بخون بعد بیا علیهه من پست بده. شما قبلا هم علیهه من پست دادی و من میدونم شمکل شما از کجاست ولی بیان نمیکنم و فقط به موضوع الانمون میرسیم. اگر شما پست اول رو بخونید نوشته:
سلام نمی دونستم این تاپیک رو کجا باید درست کنم.اما چون دیدم تالار شما از همه جا پربازدیدتره ترجیح دادم اینجا درست کنم.
من هیچی از برنامه نویس سرم نمیشه می خوام بدونم برنامه نویسی رو باید از کجا و چه جوری شروع کنم.
پیشاپیش ممنون.

عزیزم این بنده خدا کمک خاسته و حالا تشخیصش این بوده که تو تلار PHP پست بزنه. امثال منم که اومدیم راهنمائی کنیم به خاک دشمن که وارد نشدیم. ضمنا اینجا همه صحبتی شد الا صحبت از PHP. بی منطق بودن یک صفته که آدم میتونه به همه بچسبونتش و کار سختی نیست ولی دیگران هستن که با خوندن حرفای ما میفهمن کی منطقیه کی نیست. وقتی شما فلسفه رو مناسب منبر رفتن میدونی و وقتی ورود به تلار PHP رو برای کسیکه دات نت میدونه جرم تلقی میکنی و وقتی اینهمه علاقت به برخورد با من تو کلماتت هویداست نشون میده که چقد منطقی هستی و با چه هدفی داری پست میدی. عزیزم جریانات سابق گذشته. من از شما کینه ای ندارم. بهتره شما هم شخصیت علمیتون رو با حرفاییکه در سانتون نیست خراب نکنید. حیفیه تو ذهنی که اینهمه اطلاعات علمی هست کینه و عداوت باقی بمونه. بریزشون دور عزیزم. اینجا یه تاپیک دیگست. گذشته هام گذشته. مام که زمین خورده همه ایم :) راستی منبر خوب سراغ داری؟

atilacivil
دوشنبه 20 خرداد 1392, 03:05 صبح

طیق سفارش دوستان . . . .. بهتره که هر دو رو با هم پیش ببری . . . . . دقیقا منم همین کارو میکنم . . . . . . مگه میشه از سی شارپ به همین راحتیها دل کند!!!! . . . . . . . خوب یه سری معایب داره که سی ++ نداره . . . . . به هر جهت سراغ هر زبونی بری یه سری معایب داره و یه سری محاسن !!. . . .. . شما ببین که کدومش به دردت میخوره . . . . . مثلا من چون میخوام یه پروژه تجاری رو استارت بزنم . . . . قطعا با سی شارپ کار خواهم کرد و اون چیزایی رو که هم در سی شارپ بلد نیستمو میرم از همین سایت و دیگر منابع یاد میگیرم . .. . . .البته در مواقع بیکاری حتما به سی ++ هم نظر خواهم داشت تا اطلاعات برنامه نویسیم رو افزایش بدم . . . . چون دوست دارم بدونم پشت این کلاسهای آماده تو سی شارپ چی میگذره و کلا منطقشون چیه؟؟؟؟
شما هم چون سی شارپو بلدی دیگه که نمیتونی اونو از ذهنت پاک کنی عزیز . . .!!!!!! پس بهتره در کنارش سی++ و سی رو هم کار کنی و به قول حمید خان از هر کدوم در جای خودش استفاده کنی.
موفق باشی دوست گلم

atilacivil
دوشنبه 20 خرداد 1392, 03:09 صبح
ممنونم از این همه ابراز اردتتون :) همچین صحبت از pHP و دات نت میکنی انگار دو تا دشمن خونین. عزیز من کمی پست ها رو بخون بعد بیا علیهه من پست بده. شما قبلا هم علیهه من پست دادی و من میدونم شمکل شما از کجاست ولی بیان نمیکنم و فقط به موضوع الانمون میرسیم. اگر شما پست اول رو بخونید نوشته:

عزیزم این بنده خدا کمک خاسته و حالا تشخیصش این بوده که تو تلار PHP پست بزنه. امثال منم که اومدیم راهنمائی کنیم به خاک دشمن که وارد نشدیم. ضمنا اینجا همه صحبتی شد الا صحبت از PHP. بی منطق بودن یک صفته که آدم میتونه به همه بچسبونتش و کار سختی نیست ولی دیگران هستن که با خوندن حرفای ما میفهمن کی منطقیه کی نیست. وقتی شما فلسفه رو مناسب منبر رفتن میدونی و وقتی ورود به تلار PHP رو برای کسیکه دات نت میدونه جرم تلقی میکنی و وقتی اینهمه علاقت به برخورد با من تو کلماتت هویداست نشون میده که چقد منطقی هستی و با چه هدفی داری پست میدی. عزیزم جریانات سابق گذشته. من از شما کینه ای ندارم. بهتره شما هم شخصیت علمیتون رو با حرفاییکه در سانتون نیست خراب نکنید. حیفیه تو ذهنی که اینهمه اطلاعات علمی هست کینه و عداوت باقی بمونه. بریزشون دور عزیزم. اینجا یه تاپیک دیگست. گذشته هام گذشته. مام که زمین خورده همه ایم :) راستی منبر خوب سراغ داری؟

من برات یه منبر خوب سراغ دارم . . . . . . "انجمن تخصصی عمران"
اونجاهم بین گرایش سازه و دیگر گرایشها کل کله . .. . .. . . اطلاعاتت رو در مورد گرایش سازه در کارشناسی ارشد عمران بالا ببر و بیا اونجا از من دفاع کن. . . . . . . خوبه؟؟؟؟؟
دمت گرم . . . . . . متقی جون . . . . . . کارت خیلی درسته . . . .. با بعضی حرفات خیلی حال میکنم. . . . . . .. پیروز باشی گلم

MMSHFE
دوشنبه 20 خرداد 1392, 10:49 صبح
ایشون اصالتا PHP کار هستن و من تا الان ندیدم کسی اهل PHP باشه و با دات نت خصومت نداشته باشه
مگه برنامه نویسی هم مثل زادگاهه که اصالت توش مطرح باشه. شما رزومه بنده (http://www.ncis.ir/Resume.pdf) رو ببینید تا متوجه بشین هیچ تعصبی روی زبان خاصی ندارم و با هر زبانی که توی یک پروژه خاص کارم رو راه بندازه کار میکنم.

خب فدات شم تو ببین کی دعوا رو شروع کرد. من نیمخوام نقل قول کنم ولی خوب شما میتونید برید پست اصلی رو بخونید. اصلا اینجا کسی با آقای شهرکی صحبت نکرد. کسی هم در مورد PHP نظر نداد. اینجا بحثه دات نته. آقای شهرکی اومد گفت سی شارپ داره منقرض میشه. منم گفتم خخخخخخخخخخخ. همین و همین. شما حالا برو پست ایشون رور ببین که چه بیانیه ای علیه من داده. ضمنا اینی که گفتم دور روزه مدیر شدید حرف ناردستی نیست چون ایشون مدیر بخش pHP بودن و به درخواست دوستان ظاهرا ارتقاء پیدا کردن.
همه فهمیدن ولی شما هنوز متوجه نشدین که من نگفتم #C داره منقرض میشه. گفتم احتمال اینکه مایکروسافت اون رو کنار بگذاره وجود داره و احتمال بعیدی نیست. گویا اگه بجای فلسفه، منطق خونده بودین بهتر حرفهای سایرین رو متوجه میشدین. البته اینکه من گفتم ++C/C رو ابتدا یاد بگیرن ارتباطی به بحث انقراض #C و امثال اون نداشت و بخاطر این گفتم که اصول برنامه نویسی و منطق اون رو با زبانهای پایه بهتر میشه یاد گرفت. کسی که هنوز توی الگوریتم مشکل داره که نمیشه یکمرتبه یک زبان کاملاً شیٔ گرا جلوش بگذاریم بگیم کار کن. بعلاوه اختیارات مدیریتی بنده تغییری نکرده و هنوز هم فقط مدیر بخش PHP هستم ولی توی این بخش اختیارات کامل دارم. بنابراین توی این بخش هم اطلاعاتتون ناقصه و درنتیجه قضاوت اشتباه داشتین.

خوبه، تا ثانیه آخر داد بزنید و روش اشتباه خودتون رو ترویج کنید. آنکس که نداند و نداند که نداند، در جهل مرکب ابد الدهر بماند!
بد نیست یکبار دیگه به عنوان تاپیک نگاه کنید: شروع یادگیری برنامه نویسی از کجاست؟ شما فیلم هم که میبینید، از CD2 نگاه میکنید؟! هر چیزی اگه بخواد اصولی انجام بشه یکسری مقدمات داره. البته شاید فلسفه اینطور نباشه و همه چیز بداهه گویی باشه. قصد توهین به رشته تحصیلی شما رو ندارم ولی رفتارتون اینطور نشون میده که یا رشته شما کلاً اینطوریه یا شما همون رشته خودتون رو هم درست یاد نگرفتید.

MMSHFE
دوشنبه 20 خرداد 1392, 10:50 صبح
واقعا متاسفم.
ایشون خودشون دارن از انجمن تشریف میبرن و نیازی به مسدودسازی و... نیست. تند باد، زود متوقف میشه.

milad7676
دوشنبه 20 خرداد 1392, 11:38 صبح
اشتباه از من بود که این تاپیک رو درست کردم.بهتره قبل از اینکه به دنیا برنامه نویسی شما وارد بشم این علاقم رو ببوسم و بزارم کنار.
کسی ندونه فکر می کنه این زبون ها ناموستونه (البته ببخشید) که اینطوری می کنید.هرکس یه چیزی رو دوس داره مثل من که عاشق ریاضی هستم و از شیمی حالم بهم می خوره اما همه اینا بهم ربط دارن چون برای قبولی باید تو همشون نمره بیارم .به نظر من زبون برنامه نویسی هم همینجوریه بهتر بود قبل از جواب دادن به من به سن من هم نگاه می کردید. 16 سالمه و برای یادگیری خیلی از زبون ها وقت دارم.
ما نوجوونا با این سنمون وقتی توی چت روم دعوامون می گرفت کسی تعجب نمی کرد.ولی شما ها چی اونم توی این سایت که یک سایت علمیه نه یه چت روم .

کلا ببخشید منکه از شما ها هم کوچیکترم هم کم سواد تر این چیزا رو گفتم.

eshpilen
دوشنبه 20 خرداد 1392, 12:45 عصر
آهان بگیرش بگیرش خودشه! مقصر اصلی :متعجب:
الان درمیره باز؛ شماره پلاکش رو بردارید :قهقهه:

کسی ندونه فکر می کنه این زبون ها ناموستونه (البته ببخشید) که اینطوری می کنید.البته در تبلیغ زبانها هم خیلی وقتا منافع شخصی وجود داره.
ولی این بحث فقط بخاطر زبان نبود. بحث سر اختلاف نظر در مسائل فنی ایجاد میشه و سوء برداشت و سوء تفاهم و بعضی وقتا هم شیطنت و لجبازی و نادانی و ... و دست آخر اینطوری میشه که میبینی.

آدمها که کامل نیستن و هرکس ضعفهای خودش رو داره و عمدا یا غیرعمدا حرفهای نابجایی میزنه و رفتار اشتباهی میکنه.

ما نوجوونا با این سنمون وقتی توی چت روم دعوامون می گرفت کسی تعجب نمی کرد.ولی شما ها چی اونم توی این سایت که یک سایت علمیه نه یه چت روم .دعوا که تقریبا همه جا و توی همه چیز ممکنه پیش بیاد.
حالا شما زیاد گنده نکن.
طبیعتا افراد که از هم مکدر بشن لحن و رفتار میتونه خشن بشه و بعضا توهین و جنگ شخصی پیش بیاد، اما بنظرم در کنارش از استدلال و سند و بحث های فنی منطقی و اصولی هم یه چیزایی پیدا میشه.

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 13:22 عصر
من برات یه منبر خوب سراغ دارم . . . . . . "انجمن تخصصی عمران"
اونجاهم بین گرایش سازه و دیگر گرایشها کل کله . .. . .. . . اطلاعاتت رو در مورد گرایش سازه در کارشناسی ارشد عمران بالا ببر و بیا اونجا از من دفاع کن. . . . . . . خوبه؟؟؟؟؟
دمت گرم . . . . . . متقی جون . . . . . . کارت خیلی درسته . . . .. با بعضی حرفات خیلی حال میکنم. . . . . . .. پیروز باشی گلم

مرسی عزیزم
لطف داری اما ازت خواهش دارم دیگه در طرفداری من پستی ندی . به دو دلیل:
1. برای اینکه بتونی تو فعالیتت تو انجمن موفق باشی و دیگران بهت کمک کنن لازمه که با لابیهای قدرت در نیفتی. بهرحال لابی گری جزء خصوصیات اصلی ما ایرانی هاست. همینطورکه میبینی یه سری از بچه های قدیمی اومدن و علیهه من پست دادن بدون اینکه یک کلمه در مورد محتوای تاپیک و بحث ها نظری بدن. مطمئن باش اینا اتفاقی نیست. البته طبیعی هم هست. شاید منم اگر 4 - 5 سال اینجا فعالیت میکردم الان لابی خودم را داشتم. بهرحال اگر میخوای کمکت کنن با کسی در نیفت و طرفداری امثال بنده را هم نکن..

2. شما چون تازه عضو انجمن شدی ممکنه ذهن های بیماری وجود داشته باشن که تصور کنن شما اکانت دوم منی!!! و مثلا من اکانت دیگه ساختم تا بیام خودم را تائید کنم.

بهرحال ازت ممنونم
متاسفانه در زمینه عمران هم هیییییچ اطلاعاتی ندارم که منبر برم. اون دوست پا منبریمون رو پیدا کن و ازش بخواه که اونکه اهل منبر رو خوب میشناسه یه منبر بروی حرفه ای تو رشته خودت بهت معرفی کنه.

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 13:55 عصر
مگه برنامه نویسی هم مثل زادگاهه که اصالت توش مطرح باشه. شما رزومه بنده (http://www.ncis.ir/Resume.pdf) رو ببینید تا متوجه بشین هیچ تعصبی روی زبان خاصی ندارم و با هر زبانی که توی یک پروژه خاص کارم رو راه بندازه کار میکنم.

همه فهمیدن ولی شما هنوز متوجه نشدین که من نگفتم #C داره منقرض میشه. گفتم احتمال اینکه مایکروسافت اون رو کنار بگذاره وجود داره و احتمال بعیدی نیست. گویا اگه بجای فلسفه، منطق خونده بودین بهتر حرفهای سایرین رو متوجه میشدین. البته اینکه من گفتم ++C/C رو ابتدا یاد بگیرن ارتباطی به بحث انقراض #C و امثال اون نداشت و بخاطر این گفتم که اصول برنامه نویسی و منطق اون رو با زبانهای پایه بهتر میشه یاد گرفت. کسی که هنوز توی الگوریتم مشکل داره که نمیشه یکمرتبه یک زبان کاملاً شیٔ گرا جلوش بگذاریم بگیم کار کن. بعلاوه اختیارات مدیریتی بنده تغییری نکرده و هنوز هم فقط مدیر بخش PHP هستم ولی توی این بخش اختیارات کامل دارم. بنابراین توی این بخش هم اطلاعاتتون ناقصه و درنتیجه قضاوت اشتباه داشتین.

خوبه، تا ثانیه آخر داد بزنید و روش اشتباه خودتون رو ترویج کنید. آنکس که نداند و نداند که نداند، در جهل مرکب ابد الدهر بماند!
بد نیست یکبار دیگه به عنوان تاپیک نگاه کنید: شروع یادگیری برنامه نویسی از کجاست؟ شما فیلم هم که میبینید، از CD2 نگاه میکنید؟! هر چیزی اگه بخواد اصولی انجام بشه یکسری مقدمات داره. البته شاید فلسفه اینطور نباشه و همه چیز بداهه گویی باشه. قصد توهین به رشته تحصیلی شما رو ندارم ولی رفتارتون اینطور نشون میده که یا رشته شما کلاً اینطوریه یا شما همون رشته خودتون رو هم درست یاد نگرفتید.

ایشون خودشون دارن از انجمن تشریف میبرن و نیازی به مسدودسازی و... نیست. تند باد، زود متوقف میشه.

آقای شهرکی من غلط کردم شما به بزرگیتون ببخشید منو
جوونی کردم، خامی کردم خواهشا دیگه این بحث رو ادامه ندید
با تشکر

رضا قربانی
دوشنبه 20 خرداد 1392, 14:03 عصر
پیشاپیش ممنون.

این تاپیک چندین و چندین بار فقط در همین قسمت ساخته شده . با کمی جستجو به نتیجه میرسیدید.

-------------یه خواهش------------------
از مدیریت محترم تقاضا دارم که کلا این تاپیک رو حذف کنند چون با توجه به پست هایی که رد و بدل شده اصلا نمی بینم جاش توی این قسمت (php) از سایت برنامه نویس باشه .

علی متقی پور
دوشنبه 20 خرداد 1392, 14:15 عصر

من روزمتون رو دیدم. یاد دوران دبیرستانمون افتادم که ناظم، دبیر زیست، آمار و احتمال و مبانی کامپیوتر و مسئول کتابخونه همه یک نفر بود :)
ماشالله همه فن حریفی هستید برای خودتون.
ایشالا که کشور ما با وجود نوابغی مثه شما کما فی السابق در جهت رشد و تعالی علمی و فرهنگی پیش بره
سال اول دبیرستانم مشاور مدرسمون یه روز اومد سر کلاسمون و اجازه منو از معلممون گرفت که برم بیرون از کلاس تا باهام صحبت کنه. منم رفتم اتاقش و اون ابتدا از خانواده مادری و پدریم پرسید. منم شغل و تحصیلات دایی هام و عموهام رو بهش گفتم. بهم گفت تو به خانواده مادریت رفتی!! منم چیزی نگفتم. بعد بهم گفت که تو آزمونی هوش ( آی کیو ) ایکه از بچه ها گرفته نمره آی کیو من 135 شده و شروع کرد به تعریف و تمجید. حرفاش خیلی برام مهم نبود. اون موقع ترجیح میدادم بجای آی کیوی بالا نسبت به سایرین قدرت بدنیم بیشتر بود. چون از زنگ قبلش یکی بهم گفته بود که میخواد بعد مدرسه کتکم بزنه :(
خلاصه اون روز تموم شد و من کتکم رو هم خوردم.
از بچگی یه چیز رو خوب فهمیدم. هر چقدر هم باهوش و با استعداد و نخبه باشی، وقتی حاکمیت منطق در محیط زندگیت برقرار نباشه هیچ شانسی برای موفقیت نداری. در جوامعی که حق رو زور (چه جسمی چه معنوی ) تعیین میکنه قدرت مهمتر از منطقه. من که سود چندانی از به اصطلاح بهره هوشیم نبردم ولی خوشحالم که میبینم شما تونستی ببری
نمیدونم حرفام کلا چقد بهم ربط داشت و کلا اصلا چقد به رزومه و موضوع بحثمون مربوط میشد اما بهرحال به ذهنم این حرفها اومد. اینبار برخلاف دفعات گذشته سعی کردم با دلم حرف بزنم نه که بیانیه بدم :)

milad7676
دوشنبه 20 خرداد 1392, 19:39 عصر
دوستان اگه بخوامc++ بنویسم کدوم محیط واسه اینکار بهتره.

amin7x
دوشنبه 20 خرداد 1392, 20:27 عصر
خخخخخخخخخخخخخخ

دوست عزیز
شما خودت چند وقته تو انجمن هستی که میگی ایشون (آقای شهرکی) تازه مدیر شده اند؟
پس لطفا ادب رو رعایت کنید.
به همون سه نفری که کامنت گذاشته بودن بگو بیان پست ها رو ببیند 100% نظرشون عوض میشه

csvbcscp
دوشنبه 20 خرداد 1392, 20:43 عصر
موضوع اصلی کلا ً فراموش شد، خوشحال بودم که سر بحث خوبی باز شده و از این طریق میتونیم اطلاعات مفیدی رو با هم رد و بدل کنیم و دیگران هم استفاده ببرن
اما ...
هیچ فکر کردید اگه یک نفر ، که وارد این تاپیک میشه ، و هدفش از خوندن این مطالب "یاد گرفتن شروع خوب برنامه نویسی " باشه، چقدر وقتش با حرفای بی ربط ما تلف میشه ؟
از این که مسبب این دعوا ها بودم واقعاً متاسفم و از همه دوستان معذرت می خوام ، اما سعی می کنم این کارمو جبران کنم
در اولین فرصت کتابی رو می نویسم، که به این سوال به صورت اساسی پاسخ داده باشه و سعی می کنم کتابم علاوه برتجربیات و نظرات شخصی خودم، در بردارنده نظرات و افراد با تجربه باشه
حالا از شما دوستان خواهش می کنم بجای ادامه دادن به این بحث ها ، کمی دامنه این موضوع رو گسترش بدید، و سوالات بیشتری رو در رابطه با این موضوع مطرح کنید و کلاً چیزهایی که به نظرتون مفید می رسه و یا ممکنه برای دیگران یا خودتون سوال باشه رو مطرح کنید
تا با همکاری هم، به امید خدا بتونیم بتونیم گرهی از کار مردم باز کنیم.

milad7676
دوشنبه 20 خرداد 1392, 20:55 عصر
حالا از شما دوستان خواهش می کنم بجای ادامه دادن به این بحث ها ، کمی دامنه این موضوع رو گسترش بدید، و سوالات بیشتری رو در رابطه با این موضوع مطرح کنید و کلاً چیزهایی که به نظرتون مفید می رسه و یا ممکنه برای دیگران یا خودتون سوال باشه رو مطرح کنید
جوب منو ندادین
بهتره c++ رو تو کدوم محیط نوشت

csvbcscp
دوشنبه 20 خرداد 1392, 21:14 عصر
جوب منو ندادین

من C++/CLI رو به شما پیشنهاد می کنم، البته اگه مشکلی با دات نت نداری
اگر هم می خوای Native کار کنی باز هم ، ویژوال استودیو ، رقیبی نداره
البته این موضوع زیاد مهمی نیست، مهم ترین موضوع اینه خود شما با چه محیطی راحت تر باشی
من با توجه به امکانات زیاد، ویژوال استودیو و اشنایی با ذائقه کاربران ایرانی که اکثرا با محصولات مایکروسافت آشنا هستند این حرفو زدم
اما اگه شما بخوای میتونی از هر محیط دیگه ای هم که باهاش راحت باشی استفاده کنی

h_a_m_i_d
دوشنبه 20 خرداد 1392, 21:53 عصر
جوب منو ندادین

منظورت رو از محیط نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدی

milad7676
دوشنبه 20 خرداد 1392, 22:55 عصر
منظورت رو از محیط نفهمیدم میشه بیشتر توضیح بدی منظورم محیط توسعست .IDE
مثلVisual Cpp و C++‎ BuilderC++‎/CLI و.......
می خواستم بدونم کدوم واسه شروع اصولی و راحت خوبه .چند نفری یه چیزای پیشنهاد کردن .شما چی می گی

csvbcscp
سه شنبه 21 خرداد 1392, 05:41 صبح
اگریک محیط توسعه با تمام امکانات می خوای ، ویژوال استودیو انتخاب مناسبی است
اما اگر به برنامه های متن باز علاقه مندی و دنبال یک محیط کار با حجم پایین می گردی، گزینه های بیشماری وجود دارند که من به شما پیشنهاد نمی کنم
برای استفاده از C++/CLI هم محیط ویژوال استودیو بهترین انتخاب است، اما با یک ویرایشگر ساده مثل Notepad هم کارمان راه میوفتد.
یه توضیحی در مورد C++/CLI به دوستانی که نمیدونن بدم
در C++/CLI برنامه های ما به کد مدیریت شده یا همون MSIL تبدیل میشه، درست مثل C# و برای اجرای اون نیاز به نصب فریمورک دات نت است

h_a_m_i_d
سه شنبه 21 خرداد 1392, 05:58 صبح
دوست عزیز به نظر من یا دنبال c - c++ نرو ولی اگه رفتی نرو c++.net و اینا رو یاد بگیر چون قدرتی ندارند برو بشین با برنامه هایی مثل devexpress و اینا برنامه های ساده ای هستن چون مفهموم c همینه اگه میخوای
c++.net یادبگیری وقت هدر کردی برو همون c# رو یاد بگیر کامل
موفق باشید

milad7676
چهارشنبه 22 خرداد 1392, 15:28 عصر
سلام دوباره.
من یک کتاب خوب پیدا کردم .و واسه IDE هم dev رو دا نلود کردم.اینم کدهایی که تو اون کتاب بود و من نوشتم.

#include<iostream.h>
Void main()
{
in x;
cout<<"shoa ra vared kon:" ;
cin>> x;

cout<<"masahat" ;
cout<< x*x*3.14;

cout<<"mohit" ;
cout<<x+x*3.14;
}

اما بعدش نمی دونم چیکار کنم.یعنی چه جوری این برنامه رو اجرا کنم.وقتی این رو ذخیره می کنم موقع اجرا دوباره محیط dev میاد که توش همین کدهاییه که نوشتم.و چیز خاصی نیست
راستی کدهای بالا کد برنامه ی سادهست که شعاع رو می گیره و مساحت و محیط رو به ما می ده

miladwwe2013
سه شنبه 28 خرداد 1392, 16:01 عصر
باید تمرین کنی!

MMSHFE
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 08:15 صبح
... اما بعدش نمی دونم چیکار کنم. یعنی چه جوری این برنامه رو اجرا کنم.وقتی این رو ذخیره می کنم موقع اجرا دوباره محیط dev میاد که توش همین کدهاییه که نوشتم.و چیز خاصی نیست
توی منوهای برنامه دنبال گزینه Compile یا Make یا Build (برحسب نوع برنامه) بگردین. با این کار در مسیری که فایل سورس کد شما قرار داره، یک فایل exe. ساخته میشه که بطور مستقل قابل اجراست. یعنی میتونید توی Command Prompt ویندوز، به مسیر مربوطه رفته و با واردکردن اسم فایل برنامه (بدون پسوند) اون رو اجرا کنید.

MRmoon
چهارشنبه 29 خرداد 1392, 09:33 صبح
سلام دوباره.
من یک کتاب خوب پیدا کردم .و واسه IDE هم dev رو دا نلود کردم.اینم کدهایی که تو اون کتاب بود و من نوشتم.

#include<iostream.h>
Void main()
{
in x;
cin>> x;

cout<<"masahat" ;
cout<< x*x*3.14;

cout<<"mohit" ;
cout<<x+x*3.14;
}

اما بعدش نمی دونم چیکار کنم.یعنی چه جوری این برنامه رو اجرا کنم.وقتی این رو ذخیره می کنم موقع اجرا دوباره محیط dev میاد که توش همین کدهاییه که نوشتم.و چیز خاصی نیست
راستی کدهای بالا کد برنامه ی سادهست که شعاع رو می گیره و مساحت و محیط رو به ما می ده
#include<iostream.h>
#include<conio.h>

Void main()
{
in x;
cin>> x;

cout<<"masahat" ;
cout<< x*x*3.14;

cout<<"mohit" ;
cout<<x+x*3.14;
getch();

}

mohamadm
جمعه 31 خرداد 1392, 11:38 صبح
آقا یه راهنمایی کلی البته با اجازه آقایون : شما اول باید مسیرتو مشخص کنی یعنی اینکه می خوای برنامه نویسی وب رو کار کنی یا دسکتاپ . اگه خواستی که برنامه نویس وب شی باید اینارو یاد بگیری :
html- css -sql -php or asp و بعدش برای مدیریت محتوای سایتت از joomla - wordpress و ... باید استفاده کنی ...
اگه خواستی که برنامه نویسی دسکتاپ انجام بدی از زبان های راحتی مثل ویژوال بیسیک شروع کن که از برنامه نویسی خسته نشی و زود جا نزنی ... این نکته رو هم بگم هر قدمی رو که بری راه جلوی پات روشن تر میشه ... بعد از این شروع کن به برنامه نویسی پیشرفته مثل c++ - java ... قبل از همه اینا هم باید الگوریتم و فلوچارت رو یاد بگیری ...
هر زبان برنامه نویسی یه سری فریم ورکها داره که برای تکمیل کردن اون زبان به کار میره ...
مثلا فریم ورک و کتابخونه های QT گه تقریبا یه دوسالی هست برای c++ تهیه شده ...
تو فقط کافیه شروع کنی ... اصلا عجله نکن ... قدم به قدم ...
:تشویق:

csvbcscp
جمعه 31 خرداد 1392, 14:15 عصر

شما الگوریتم رو هم رد می کنید ! دیتابیس رو هم نیاز یه برنامه نویس نمی دونید ! ( اونم کسی که می خواد ASP.NET ) کار کنه ! توسعه پروژه با سی پلاس پلاس رو هم که یه کار .... آخه چطور اینقدر با جسارت در مورد چیزی که نمی دونید چیه و حتی محیطش رو هم ندیدی اظهار نظر می کنید ؟
.
.

من در مورد اخلاق و ادبیات آدم ها هیچ نظری ندارم
اما به عنوان یک دوست باید مطلبی رو عرض کنم.
از نظر بنده مثالی که شما اینجا زدید ، هیچ رابطه مستقیمی با برنامه نویسی نداشت، چون همون طور که اطلاع دارید یکی از اصول برنامه نویسی دهه‌ی حاضر غرق نشدن در جزئیات اضافیه، که اونطور که من برداشت کردم، مثال شما افراد رو تشویق به این کار می کنه.
خیلی خوبه که یک نفر از زیر ساخت های سیستمی که باهاش کار می کنه اطلاعات کافی داشته باشه، حتی دونستن تاریخچه برنامه نویسی و پیشرفت مرحله به مرحله اون هم خوبه
اما برای یک توسعه دهنده ضرورتی نداره، که وقت با ارزششو که می تونه، برای یادگیری سریع یک زبان سطح بالا برای حل مسایل و متعاقب اون کسب درآمد ، استفاده کنه، صرف کندوکاو در مشکلات گذشته ویادگیری جزئیات کنه.
می دونم بعضی از پست های این دوستمون کمی احساسی بود و بحث هایی رو دنبال خودش داشت
اما اظهار نظر های این دوستمون در مورد توسعه نرم افزار، نشون دهنده‌ی ، اطلاعات بالا و فهم درست از مفاهیم اصلی برنامه نویسیه، به نظر من ایشون، بهترین راهنمایی ممکن رو به یک برنامه نویس تازه وارد کردند.
تواضع بزرگترین ظلمیه که یک برنامه نویس میتونه در حق خودش و دیگران بکنه و من جسارت و اعتماد به نفس بالای این دوستمون رو واقعا تحسین می کنم.
مایکروسافت orm هایی مثل EF رو برای درگیر نشدن برنامه نویس با جزئیات پایگاه داده ارائه کردند و صحبت آقای متقی پور درمورد اینکه در ابتدای کار احتیاجی به یادگیری دیتابیس نیست کاملاً درسته.(مگر اینکه قرار باشه تخصصی روی دیتابیس تمرکز کنی، که اون بحثش جداس) این فقط نظر بنده نیست ، خیلی ها منجمله خود مایکروسافت هم همین نظرو دارند.
دوران ما گذشت، که برای نوشتن هر برنامه ای ، اول باید دیتابیس رو طراحی می کردی و با مفاهیم پایگاه داده رابطه ای و نرمال سازی و هزار تا مفهوم دیه آشنا بودی و ...
من جدیدا روی یک کتاب Entity FrameWork هم با استاد خانم زهرا بیات (http://ketabesabz.com/authors/1334/%D8%B2%D9%87%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D9%84%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87) همکاری می کنم که مفصلاً به این موضوع پرداخته.
به خاطر وقتی که گذاشتید و اعتقادای خودتون نوشتید متشکرم
خواهش می کنم بخاطر اختلاف نظری که با شما دارم ناراحت نشید، چون بحث این پست کاملاً به حاشیه کشیده شد،من هم نظر خودمو گفتم، شاید برای بعضی ها مفید باشه.

h_a_m_i_d
دوشنبه 03 تیر 1392, 18:42 عصر
ببخشید نبودم الان جواب میدم نحوه کار کردن با dev خیلی راحته اینم برای کامپایل شدن عکس رو ضمیمه کردم یک حاشیه سیاه کشیدم براش

csvbcscp
شنبه 22 تیر 1392, 06:22 صبح
به طور خلاصه
C یک زبان خیلی قدیمی، روال گراست
C++‎‎‎‎ همون C با یکسری امکانات اضافی تر، که مهم ترین پیشرفتش نسبت به C ، اضافه شدن قابلیت نوشتن برنامه های شی گرا در C++‎‎‎‎
C#‎‎‎‎ هم یک زبان جدید کاملا شی گراست
(اگر با مفهوم شی گرایی (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C) آشنایی نداری، میتونی تو اینترنت یک جستجویی بزنی یا از کتاب جدید خانم بیات (http://veyq.ir/book/id/14004/کتاب-معمای-شی-گرایی-در-#C) استفاده کنی)
برنامه های نوشته شده توسط دو زبان C, C++‎‎‎‎ بعد از کامپایل مستقیما به زبان ماشین(که به اون کد Native گفته می‌شه) تبدیل میشن، یعنی در زمان اجرا برای اجرای کد های نوشته شده توسط C,C++‎‎‎‎ احتیاج به هیچ ابزار اضافه ای نیست، که این باعث شده خیلی از برنامه نویس های تازه کار و یا حتی برنامه نویس های قدیمی به غلط تصور کنند که برنامه های نوشته شده توسط زبان هایی مثل C,C++‎‎‎‎ که کد Native تولید می کنند، سریع تر از برنامه های نوشته شده تحت محیط دات نت هستند.
اما برنامه های نوشته شده توسط C#‎‎‎‎ و دیگر زبان های دات نت، قبل از ترجمه شدن به زبان ماشین، به یک زبان میانی به نام MSIL تبدیل شده و در زمان اجرا توسط کامپایلری به JIT به کد Native تبدیل می شن. این عمل اضافه که به ظاهر زمان اجرای کد را بالا می بره، در 99 درصد موارد باعث افزایش کارایی برنامه ما میشه
من در آینده نزدیک، وقتی سرم خلوت بشه، این موضوع رو در قالب یک کتاب به همه ثابت می کنم.
این نکته رو هم فراموش نکنید که مواردی هم وجود داره که استفاده از زبان های C,C++‎‎‎‎ در اون اجتناب ناپذیره، که مفصل در کتابم در موردشون خواهم گفت.
اما فعلا به این دوستمون پیشنهاد می کنم که اگر به فکر یادگیری یک زبان برنامه نویسی برای پول دراوردنی، تنها انتخاب منطقی و نزدیکه تو زبان C#‎‎‎‎ ، اما اگر برای مقاصد دیگه مثل آشنایی با تاریخچه برنامه نویسی، وتغییر و تحولات صورت گرفته در این دو زبان محبوب، برنامه نویسی رو یاد می گیری برو سراغ C,C++‎‎‎‎
البته این دیدگاه من وخیلی از برنامه نویس هاییه که از C ,C++‎‎‎‎ به C#‎‎‎‎ مهاجرت کردن، از منظر های دیگه به همین موضوع نگاه کنی شاید به نتایج دیگه ای برسی(مثلا از دید OpenSource یا از دید کسایی که برای میکرو کنترولر ها برنامه های RealTime مینویسند، یا کسایی که در دانشگاه ها برای گرفتن نمره سراغ برنامه نویسی میرن، یا کسانی که برای آشنایی عمقی با با زبان های برنامه نویسی و سخت افزار ، برنامه نویسی می کنند و هزار تا گروه دیگه)، که نظر همه اونها منطقی و درسته
اما اگه شما هم با من موافق و برای مواردی که در بالا گفتم می خوای برنامه نویسی رو یاد بگیری، C#‎‎‎‎ انتخاب منطقی ایه.
موفق و سربلند باشید

بالاخره کتابی که قولشو داده بودم هم تمام شد..
من فهرست و پیشگفتار کتاب رو اینجا میزارم ، اگه دوست داشتید ادامه کتاب رو بخونید حتماً به سایت کتاب سبز (http://ketabesabz.com/book/14229/C-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DB%8C%D8%A7-C#‎‎-) رجوع کنید
موفق باشید

فهرست
تقدیم به:
پیشگفتار
فصل اول : شروع با C++‎‎‎ یا C#‎‎‎ ؟
برای شروع برنامهنویسی از کجا شروع کنم؟
C#‎‎‎ سریع تر است یا C++‎‎‎ ؟
دات نت چیست؟
کتابخانه‌ی کلاسهای دات نت چیست؟
CLR چیست ؟
فصل دوم : مهاجرت به C#‎‎‎
مدیریت حافظه چیست؟
کد محلی یا Native Code چیست؟
کد MSIL چیست؟
مواردی که بهتر است از ابزارNGen استفاده کنیم.
چه زمانی نباید از ابزارNGen استفاده کرد؟
چه مواقعی C++‎‎‎ بهتر از C#‎‎‎ است؟
چرا با وجود زبان قدرتمندی مثل C++‎‎‎ ، مایکروسافت C#‎‎‎ را ابداع کرد؟
آیا کد IL از مالکیت معنوی شما محافظت می‌کند؟
C#‎‎‎ چطور زندگی را برای برنامهنویسها آسان کرده است؟
چرا برنامه‌نویسان C++‎‎‎ باید به C#‎‎‎ مهاجرت کنند؟
سخن پایانی

پیشگفتار
از گذشته تا‌کنون ‌انتخاب زبان برنامه‌نویسی مناسب، دغدغه و موضوع بحث در بین برنامه‌نویسان بوده، و همیشه ‌در فروم‌های فارسی و انگلیسی سوالاتی نظیر:
• برای شروع برنامه‌نویسی از کجا شروع کنم؟
• چه زبانی سرعت بیشتری دارد؟
• کدام زبان بازار کار خوبی دارد؟
• یادگیری کدام زبان راحت‌تر است؟
• برای ساخت بازی از چه زبانی استفاده کنیم؟
• برای درست کردن یک وب‌سایت باید به چه زبان برنامه‌نویسی مسلط باشیم؟
• چرا C#‎‎‎ آنقدر طرفدار پیدا کرده؟
• آیا کد‌های C++‎‎‎ سریع‌تر از‌C#‎‎‎ اجرا می‌شود‌؟
• چرا با وجود زبان قدرتمندی مثل C++‎‎‎‌، مایکروسافت C#‎‎‎ را درست کرد؟
و سوالاتی از این قبیل که نمونه‌های آن در سرتاسر اینترنت وجود دارد و تبدیل به یک بحث داغ شده است.
هر‌ کس با توجه به دیدگاه شخصی خود، مطلبی را بیان می‌کند که متاسفانه در بعضی موارد به دلیل نبود دانش کافی، مطالب متناقض با هم هستند. و این باعث سردرگمی بیشتر سوال‌کنندگان می‌شود.

به نظر بنده، این فروم‌ها بجای اینکه مکانی برای راهنمایی افراد باشند بیشتر شبیه میدان نبرد هستند.
در این میان افراد با تجربه‌ای هم وجود دارد که جواب‌های منطقیای به این سوالات می‌دهند و سعی در راهنمایی افراد دارند. اما جواب‌های آن‌ها نه تنها کامل نیست، بلکه در میان انبوه پاسخ‌ها گم می‌شود. و در بیشتر مواقع سوال‌کننده بدلیل نداشتن تجربه کافی، نمی‌داند که باید به کدام صحبتها گوش کند. و متاسفانه نه تنها کمکی به او نمی‌شود، بلکه به سردرگمی او نیز افزوده خواهد شد.
برای حل این مشکلات، خوشبختانه قدم‌های خوبی برداشته شده است. و کتاب‌هایی نوشته شده ‌که به معرفی زبان‌های مختلف و قابلیت‌های آن پرداخته است.
اما این هم کافی نیست!
چون بیشتر این اطلاعات، توسط سازندگان آن زبان، انتشار یافته و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا راهنمایی.
در این کتاب، از تجربیات شخصی خودم در استفاده از زبان‌های مختلف، و راهنمایی‌های بزرگان برنامه‌نویسی استفاده کرده‌ام تا مطالب سودمندی را در رابطه با انتخاب زبان مناسب برنامه‌نویسی، به شما ارائه دهم. همچنین در این کتاب شما با ابزار‌های سودمندی ( مانند ابزار NGen) و برخی اصطلاحات مهم برنامه‌نویسی آشنا می‌شوید. در خلال این کتاب شما اطلاعات مفیدی در مورد دات‌نت و زیر ساخت‌های آن پیدا خواهید کرد. که برای برنامه‌نویسی در این محیط یک ضرورت به حساب می‌آید.

parsboy
یک شنبه 30 تیر 1392, 03:52 صبح
چرا انقدراین موضوع رو کش میدید؟!!!!!!
بابا بنده خدا یه راهنمایی خواست به جوابش رسید اینجوربجث کردن ها باعث میشه
بنده خدا بدترگیج بشه! خواهشا ادامه ندید!.

لطفا این تاپیک قفل شه.

csvbcscp
شنبه 30 شهریور 1392, 19:14 عصر
یه شروع خوب برای اونایی که می خوان از صفر شروع کنن

اینبار خانم زهرا بیات با آموزش سی شارپ به بچه ها (http://ketabesabz.com/book/14827/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7-(%D8%AC%D9%84%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D9%84)) حرکت جدیدی رو برای آموزش برنامه نویسی با ساده ترین حالت ممکن شروع کرده

امیدوارم از خوندن این کتاب لذت ببرید

MMSHFE
یک شنبه 31 شهریور 1392, 10:55 صبح
میگم فکر نمیکنید توی تالار PHP جای این بحث که به نوعی تبلیغ برای سایت و ASP.NET محسوب میشه، نیست؟ جدا از بحث تبلیغ و...، ارتباطی با PHP نداره. تاپیک قفل شد.