PDA

View Full Version : سوال: نمایش نرخ ارز و طلا با دستور گرفتن از سایت بانک مرکزی

shahedifar
جمعه 17 خرداد 1392, 00:44 صبح
مدیریت عزیز یه سوال مهم هم دارم.اونم اینه که چه دستوری استفاده کنم تو سایتم که مثلا قیمت ارز رو از سایت بانک مرکزی آنی بگیره و نشون بده تو سایتم؟

shahedifar
جمعه 17 خرداد 1392, 01:06 صبح
مثلا میخوام این رو نشون بدم.

<link>http://cbi.ir/ExRates/rates_fa.aspx?date=2013/6/6</link>
یعنی اینطوری
12260 ریال ایران = 1 دلار آمريکا

kartuf
جمعه 17 خرداد 1392, 01:21 صبح
با سلام شما میتونید از بخش rss سایت بانک مرکزی استفاده کنید

shahedifar
جمعه 17 خرداد 1392, 01:26 صبح
قالب سایت آماده هست دوست عزیز.نمیشه از rss استفاده کنم.دستوراتشو نیاز دارم.ممنون میشم راهنماییم کنین.

shahedifar
جمعه 17 خرداد 1392, 08:13 صبح
دوستان خواهشا کمکم کنین.

spiderman200700
جمعه 17 خرداد 1392, 12:28 عصر
اول یه صفحه PHP با نام proxy ایجاد کن و اینو توش بنویس:
<?php
if (isset($_POST["url"])) {
$page = file_get_contents($_POST["url"]);
echo $page;
}
?>
البته میتونی برای امنیت بیشتر تغییرشم بدی.
بعد میتونی از این کد JQuery استفاده کنی:
$.post("proxy.php", {url: "http://cbi.ir/ExRates/rates_fa.aspx"}, function(data) {
var htmlData = $("<div></div>").append(data).find(".Modules tr");
$("YourSelector").html(htmlData)
}, "text")
به جای YourSelector ، هر Selectorی که نیاز داری اطلاعات داخلش نمایش داده بشه رو بنویس.
و اینکه میتونی htmlData که حاوی اون جدول نرخ ارز هست رو هر جور که میخوای تغییر بدی و بعد نمایش بدی.(من اینجا بدون هیچ تغییری نمایشش دادم)
موفق باشی

dousti_design
جمعه 17 خرداد 1392, 12:38 عصر
مدیریت عزیز یه سوال مهم هم دارم.اونم اینه که چه دستوری استفاده کنم تو سایتم که مثلا قیمت ارز رو از سایت بانک مرکزی آنی بگیره و نشون بده تو سایتم؟

دوست عزیز برای اینکار چند راه مختلف وجود داره و طبیعتا همینطور که دوستان اشاره کردند ساده ترین روش استفاده از rss بانک مرکزی هست که براحتی میتونید قیمت ها رو دریافت کنید.
راه دوم گرفتم فایل Html مربوطه هست و بعدش باید درواقع رشته ای که دریافت کردید رو پردازش کنید و قیمت ها رو از توش دربیارید که یکم نسبت به روش بالا کار پیچیده ای هستش.
اما نکته ای که هستش اینه که اگر میخاید این نرخ ها رو به کاربر سایتتون نمایش بدید نباید با هر بازدید کاربر برید و نرخ رو در بیارید و بهش نشون بدید. اینطوری سرعت سایتتون خیلی پایین میاد. از Cron Job استفاده کنید و نرخ هارو بریزید توی دیتابیس و هرچند دقیقه یک بار دیتابیس رو آپدیتش کنید. اینجوری وقتی میخاید به کاربر نشون بدید فقط یه سلکت از دیتابیس هست.

shahedifar
جمعه 17 خرداد 1392, 12:41 عصر
داداش میشه شما این کد رو بنویسین برام؟تو یه فایلی منظورمه.چون زیاد وارد نیستم مثل شما.
Yourselector رو نمیدونم چی بزارم.:افسرده:

shahedifar
جمعه 17 خرداد 1392, 12:45 عصر
دوست عزیز برای اینکار چند راه مختلف وجود داره و طبیعتا همینطور که دوستان اشاره کردند ساده ترین روش استفاده از rss بانک مرکزی هست که براحتی میتونید قیمت ها رو دریافت کنید.
راه دوم گرفتم فایل Html مربوطه هست و بعدش باید درواقع رشته ای که دریافت کردید رو پردازش کنید و قیمت ها رو از توش دربیارید که یکم نسبت به روش بالا کار پیچیده ای هستش.
اما نکته ای که هستش اینه که اگر میخاید این نرخ ها رو به کاربر سایتتون نمایش بدید نباید با هر بازدید کاربر برید و نرخ رو در بیارید و بهش نشون بدید. اینطوری سرعت سایتتون خیلی پایین میاد. از Cron Job استفاده کنید و نرخ هارو بریزید توی دیتابیس و هرچند دقیقه یک بار دیتابیس رو آپدیتش کنید. اینجوری وقتی میخاید به کاربر نشون بدید فقط یه سلکت از دیتابیس هست.
واقعیتش زیاد وارد نیستم.میتونید برام این کارو بکنید؟

spiderman200700
جمعه 17 خرداد 1392, 12:48 عصر
داداش میشه شما این کد رو بنویسین برام؟تو یه فایلی منظورمه.چون زیاد وارد نیستم مثل شما.
Yourselector رو نمیدونم چی بزارم.:افسرده:
نوشتم دیگه :لبخند:
شما فقط ازش استفاده کن.برای استفاده کردنشم کافیه کتابخونه JQuery رو به صفحه لینک کنی و نیم ساعت وقت بذاری یه نگاهی به لینک زیر بندازی. خودت متوجه میشی:
http://www.w3schools.com/jquery/jquery_selectors.asp

shahedifar
شنبه 18 خرداد 1392, 00:18 صبح
داداش به سلامتی اصلا سر در نیاوردم.نمیشه واسم بنویسین تو یه کدی دستورشو؟